Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

prof. Andrzej Nowak; Postpolityka Tuska niszczy Polskę
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Czw Gru 31, 2009 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem w końcu skąd ta dobra ocena. Pan Wolnościowiec chyba znalazł w Tusku pokrewną duszę, myśląc, że Donald czeka też na dobrego Pinocheta, który nam zaprowadzi ład i porządek. A w telewizji ma nie być kłótni. Szkoda, że Pan nie pamięta telewizji w PRL. Och jak tam było spokojnie i jak się przewodniczący bratnich partii (tylko takie były) całowali. Ponoć najlepiej to robił NRDowiec Honecker i oczywiście z Leonidem Breżniewem .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wolno?ciowiec
Gość





PostWysłany: Czw Gru 31, 2009 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paweł Korobczak napisał:
Sure. Ale ja nie o tym piszę: prosiłem o wskazanie w jaki sposób, wg Pana, Tusek przyczynił się do łagodnego przejścia (tymczasem) przez kryzys?


Wygląda na to że poprzez to,że nic nie robili a nie jak inne kraje sterujące swoją gospodarką i ładujące masy pieniędzy w błoto.
Powrót do góry
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Czw Gru 31, 2009 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takim to sposobem wywiódł Was, kochani przyjaciele, Wolnosciowiec w pole. Zamiast dyskutowac o stanie Państwa i jak z tego koszmaru wyjść. Bita jest piana: moze Tusk w tej dziedzinie ciut mniej spieprzył!
Państwo polskie jest rozwalane z całą premedytacją od 20 lat. Ważne jest to jak upodmiotowic społeczeństwo. Jak dokonac cudu by zaczęło wierzyć, że jego głos w wyborach cos zmieni!? Jak dokonac tego, by na listach partyjnych, na które głosujemy nie umieszczano miernych ale wiernych, idiotów, którzy podejmują decyzje wiążące dla państwa!
Politycy róznych partii bawia sie w rządzenie a krasnoludki pod stołem karty rozdają......

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Czw Gru 31, 2009 11:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nazwa ośrodka: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Tytuł pakietu: Polityka zatrudnienia UE

Grupa tematyczna: Unia Europejska

Autor: Wanda Powałka / Centrum Zarządzania Informacją dla Partnerów

Data: 28.12.04 r.

Polityka na rzecz maksymalnie wysokiego poziomu zatrudnienia zwana polityką zatrudnienia jest jedną z najnowszych form wspólnej polityki Wspólnoty Europejskiej. Powstała na gruncie polityki społecznej, której początki zapisane są już w traktacie Rzymskim (1957). Utworzony Fundusz Socjalny miał wspomagać wzrost zatrudnienia i poprawę stanu bezrobocia społeczeństw państw członkowskich. W praktyce fundusz ten został wykorzystany w prowadzeniu polityki regionalnej, mającej na celu wyrównywanie różnic rozwojowych wspólnot Europejskich, w aspekcie kwestii płacowych i równego traktowania ochrony zdrowia oraz spraw związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy.

Polityka socjalna uwzględniała pięć podstawowych grup przepisów, odnoszących się do poniższych obszarów życia gospodarczego, zawodowego i społecznego:

regulacje dotyczące swobodnego przemieszczania się pracowników;
regulacje o równości traktowania mężczyzn i kobiet w dziedzinie zatrudnienia;
przepisy dotyczące społecznych aspektów restrukturyzacji przedsiębiorstw;
regulacje dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony pracowników;
regulacje o dialogu społecznym oraz o zasadach konsultowania pracowników.

Ponadto, przyjęta przez Radę Europy Europejska Karta Praw Socjalnych, European Social Charter (zwana także Socjalną Kartą Turyńską), będąca odpowiednikiem Europejskiej Konwencji dotyczącej Praw Człowieka, pozwoliła na określenie nowych celów polityki społecznej Europy. Karta zapewnia prawa oraz wolność obywatelską i polityczną bez dyskryminacji ze względu na rasę, kolor i płeć, religię, poglądy polityczne, pochodzenie narodowe lub społeczne.

Akty prawne określające standardy socjalne w UE dotyczą m.in:

niedyskryminacji (dyrektywa nr 75/117, o jednakowym wynagradzaniu kobiet i mężczyzn dyrektywa nr 76/207 o jednakowych warunkach zatrudniania kobiet i mężczyzn, dyrektywa
nr 79/7/ równym traktowaniu kobiet i mężczyzn w sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych),
czasu pracy i urlopów (dyrektywa nr 93/104 dotycząca niektórych aspektów organizacji czasu pracy),
bezpieczeństwa i higieny pracy (dyrektywa nr 89/391 dotycząca realizacji przedsięwzięć mających na celu poprawę bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników),
niewypłacalności pracowników (dyrektywa nr 80/987 dotycząca ochrony roszczeń pracowniczych w przypadkach niewypłacalności pracodawcy).
Wypracowana wspólna strategia na rzecz zatrudnienia, ogłoszona w 1993 roku w dokumencie pt. Biała Księga ”Wzrost, konkurencyjność, zatrudnienie” uwzględniała odwrócenie w krótkim czasie niekorzystnych tendencji w dziedzinie bezrobocia. Strategia opierała się współpracy między państwami członkowskimi, inwestowaniu w edukację i szkolenie zawodowe, wprowadzaniu wysokich standardów w dziedzinie pracy, rynku pracy oraz zwiększeniu mobilności pracowników, zapewnieniu równych szans kobietom i mężczyznom w dostępie do rynku pracy

Nasilenie się bezrobocia w krajach UE sprawiło, że w czasie negocjowania Traktatu Amsterdamskiego (wejście w życie 1999r) kwestia polityki wspierania wzrostu zatrudnienia została uznana za jeden z priorytetów UE.
Złożoność polityki zatrudnienia wymagała podejścia kompleksowego i wypracowania skuteczniejszych metod jej realizacji. Koncepcja czterech filarów zatrudnienia okazała się zasadniczo słuszna, przy czym każdy z filarów uzupełniany i rozwijany, dysponuje stosowanymi narzędziami do realizacji wytyczonej polityki. Pierwszy filar to zdolność do uzyskania zatrudnienia, w ramach którego państwa członkowskie zwalczają bezrobocie wśród młodzieży i bezrobocie długookresowe. Zakłada on, iż wszystkie państwa członkowskie mają być zdolne (w ciągu pięciu lat od wejścia do UE) do umożliwienia nowego startu zawodowego. Dla młodych ludzi termin startu zawodowego ustalono na czas przed upływem sześciu miesięcy pozostawania przez nich bez pracy a dla dorosłych przed upływem roku. Praktyczna realizacja tego filaru polityki zatrudnienia polega na umożliwieniu podjęcia nauki, przeszkoleniach, podjęciu praktyk zawodowych, uzyskaniu docelowej pracy, itp…Takie aktywne metody zwalczania bezrobocia stanowiły przyjęty kierunek działań skutkujący ułatwianiem młodzieży przejścia od nauki do rynku pracy.

Drugi filar polityki zatrudnienia uwzględnia działania zmierzające do stworzenia korzystnego klimatu dla rozwoju biznesu, tworzącego docelowo większą liczbę lepszych miejsc pracy. Spektrum działań w tym aspekcie jest bardzo szeroki począwszy od ułatwiania podejmowania działalności gospodarczej, przez tworzenie przyjaznego otoczenia prawnego aż do zachęt podatkowych. Trzeci filar koncentruje się na umiejętnościach adaptacyjnych do nowych warunków obu stron do zmian zachodzących w technologii i na rynku z równoczesną gotowością do uczestniczenia i organizowania szkoleń. Dostrzeżenie potrzeb adaptacyjnych ze strony pracowników i pracodawców, zobowiązuje rządy państw członkowskich do wprowadzania do porządku prawnego bardziej elastycznych rozwiązań odnoszących się do pracy. Czwarty filar nazwany równością szans ma na celu wspomaganie zmian w europejskich społeczeństwach w kierunku pełnego przestrzegania zasady równości płci w odniesieniu do pracy. W wyniku realizacji tego filaru polityki zatrudnienia, oczekiwana jest zwiększona aktywność zawodowa kobiet ze wzrostem stopy ich zatrudnienia. Do ważnych kierunków działań należy także rozwój usług zapewniających opiekę nad dziećmi i osobami starszymi, programy ułatwiające kobietom powrót po dłuższej przerwie do aktywności zawodowej a także zwiększenie aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych.

Uzupełnieniem czterofilarowej polityki zatrudnienia jest program MISEP (Mutual information system on employment polcies) jako system wzajemnego informowania się o polityce zatrudnienia oraz program SYSDEM (European system of documentation on employment) jako Europejski system dokumentacji zatrudnienia.
Obszar „polityka społeczna i zatrudnienie” nie nastręczał większości krajów kandydujących specjalnych trudności w negocjacjach. Kraje kandydujące w tym także Polska wprowadzały stopniowo unijne regulacje do swego prawa pracy a także dostosowywały odpowiednie struktury aby móc włączyć się do Europejskiej Strategii Zatrudnienia. Polska wynegocjowała okres przejściowy do 31 grudnia 2005 roku w odniesieniu do dyrektywy 89/665 / EWG w sprawie minimalnych wymagań bezpieczeństwa i higieny użytkowania sprzętu przez pracowników, uzasadniając swój wniosek dużymi kosztami wdrożenia wspólnotowych przepisów, które musiałyby zostać poniesione przez małe i średnie przedsiębiorstwa.

Dotychczasowa polityka zatrudnienia oferowała szereg instrumentów finansowego wsparcia . Poprzednie inicjatywy wspólnotowe (min. Employment-NOW, Employment HORYZONT Employment YOUTH START) zastąpiono jedną inicjatywą EQUAL. Ze środków tych dofinansowywane były projekty mające na celu zwalczanie długotrwałego bezrobocia i zjawiska tzw. wypadania z rynku pracy, podnoszenie kwalifikacji i ułatwianie dostępu do pracy w odniesieniu do młodzieży. Finansowane były również projekty pilotażowe w dziedzinie zatrudnienia, m.in. projekty innowacyjne związane z erą informacji czy projekty z udziałem partnerów społecznych. W ramach programów finansowanych środkami przedakcesyjnymi Phare Spójność Społeczna i Gospodarcza, obok projektów infrastrukturalnych oraz rozwoju MSP, realizowane były projekty na rzecz Rozwoju Zasobów Ludzkich, które wpisywały się w Europejską Strategię Zatrudnienia, m.in. programy dla osób poszukujących pracy obejmowały szkolenia i poradnictwo zawodowe, a także pośrednictwo pracy oraz projekty adresowane do ściśle określonych grup, m.in. do osób rozpoczynających działalność gospodarczą, osób odchodzących z restrukturyzowanych branż gospodarki, młodzieży czy absolwentów. Polityka zatrudnienia finansowana funduszami przedakcesyjnymi uwzględniała także działania związane z doskonaleniem kadr małych i średnich przedsiębiorstw poprzez ogólne i specjalistyczne szkolenia oraz wsparcie dla inicjatyw w zakresie rozwoju lokalnego, przeciwdziałania bezrobociu i promocji przedsiębiorczości.

Aktualnie przy realizacji polityki zatrudnienia wykorzystuje się przede wszystkim środki pochodzące z funduszy strukturalnych a zwłaszcza z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS), który zarządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady nr 1784/1999 jest głównym źródłem środków finansowych na realizacje polityki zatrudnienia w okresie budżetowym 2000-2006.

Sektorowy Program Operacyjny Rozwój Zasobów Ludzkich, finansowany z EFS, poprzez oferowane instrumenty wsparcia realizuje główny cel, którym jest budowa otwartego, opartego na wiedzy społeczeństwa poprzez zapewnienie warunków do rozwoju zasobów ludzkich w drodze kształcenia, szkolenia i pracy. Celem szczegółowym programu jest rozwijanie konkurencyjnej gospodarki opartej na wiedzy i przedsiębiorczości. Harmonijny rozwój gospodarki ma zapewnić wzrost zatrudnienia i osiągnięcie spójności społecznej, ekonomicznej i przestrzennej z Unią Europejską na poziomie regionalnym i krajowym,

Przykładowo w Działaniu 2.3 "Rozwój kadr nowoczesnej gospodarki i przedsiębiorczości" w ramach SPO RZL, przedsiębiorcy niezależnie od wielkości firmy, mogą skorzystać z tańszych kursów szkoleniowych, studiów podyplomowych dla pracowników przedsiębiorstw, staży szkoleniowych dla pracowników przedsiębiorstw w instytucjach naukowo-badawczych, podstawowego doradztwa i informacji dla małych przedsiębiorstw, szkoleń i doradztwa dla przedsiębiorstw w zakresie zarządzania, szkoleń i doradztwa w zakresie zarządzania BHP, projektów w zakresie pracy tak zwanej atypowej (np. rotacja pracy, telepraca).

Polska jak każdy kraj członkowski ma dwóch przedstawicieli w Komitecie d.s. Zatrudnienia (Employment Committee), który ma charakter doradczy a jego głównym zadaniem jest dbałość o koordynację polityki zatrudnienia państw członkowskich UE.



Źródła informacji wykorzystane do opracowania:

Broszura informacyjna „Polityka zatrudnienia w Unii Europejskiej” dostępna na stronie internetowej Reprezentacji Komisji Europejskiej w Polsce www.delpol.pl
Broszura informacyjna „Równość kobiet i mężczyzn w prawodawstwie UE” dostępna na stronie internetowej Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej www.ukie.gov.pl
Unia Europejska pod redakcją naukową Elżbiety Kaweckiej-Wyrzykowskiej i Ewy Synowiec - Instytut Koniunktur i Cen Handlu Zagranicznego, ISBN 83-87205-59-1 Warszawa, 2003


źródło informacji:
http://www.rynekpracy.pl/artykul.php/wpis.60

Artykuły i opracowania
Data publikacji: 04.09.2008
Data aktualizacji: 14.10.2009

STOPA BEZROBOCIA W KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ
(streszczenie)

W opracowaniu przedstawiono wartości stopy bezrobocia dla krajów członkowskich Unii Europejskiej. Zaprezentowano wyrażony w procentach stosunek liczby osób bezrobotnych do liczby pozostałych aktywnych uczestników rynku pracy (osób pracujących i bezrobotnych) zarówno w poszczególnych krajach członkowskich, jak i w całej Wspólnocie. Najświeższe dane przedstawiono w ujęciu kwartalnym. Graficznie porównano zmiany natężenia zjawiska bezrobocia w całej Unii Europejskiej oraz w „Starej Unii” (UE15). Dodatkowo w celu uzupełnienia informacji zestawiono wartości, jakie na przestrzeni ostatnich 10 lat przyjmowała stopa bezrobocia we wszystkich krajach aktualnie wchodzących w skład Unii Europejskiej. Zapraszamy również do zapoznania się z artykułem Bezrobocie w Unii Europejskiej.

Na opracowanie składają się 2 tabele i 1 wykres:

Tabela 1. Stopa bezrobocia (%) w Unii Europejskiej w latach 2007-2009 - dane kwartalne
Tabela 2. Stopa bezrobocia (%) w Unii Europejskiej w latach 1999-2008 – dane roczne

Wykres 1. Dynamika stopy bezrobocia (%) w Unii Europejskiej oraz w „Starej Unii” (UE15) od I kwartału 2007 do II kwartału 2009

(data publikacji artykułu - 04.09.2008, objętość tekstu - 415 znaków)

Dostęp do powyższego materiału jest bezpłatny a wymaga jedynie zalogowania się na stronie. Jeśli jeszcze nie mają Państwo u nas swojego konta to prosimy o dokonanie bezpłatnej rejestracji. Dzięki temu uzyskają Państwo dostęp do wszystkich bezpłatnych zasobów portalu.

źródło informacji:
http://www.rynekpracy.pl/artykul.php/wpis.60


Komentarz:

Odnośnie Karty Praw Socjalnych.
Miejmy świadomość o czym mówimy.

RYNEK PRACY W POLSCE
http://www.rynekpracy.pl/kategoria.php/kategoria_glowna.322

Charakterystyka rynku pracy

Artykuły i opracowania



Robert Majka, polityk, Przemyśl,31 grudnia 2009r g.23.02
www.sw.org.pl
http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt7234.html?postdays=0&postorder=asc&start=0
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=2988
http://tygodnik.onet.pl/35,0,14472,pierwsza_magdalenka,artykul.html
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=5131
http://www.polityczni.pl/oblicza_stanu_wojennego,audio,51,4505.html
http://home.comcast.net/~bakierowski/


Ostatnio zmieniony przez Robert Majka dnia Czw Gru 31, 2009 11:35 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Czw Gru 31, 2009 11:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tusk zwalnia ekspertów


Premier Donald Tusk odwołał szefa Rządowego Centrum Bezpieczeństwa kapitana doktora Przemysława Gułę uważanego za jednego z najlepszych polskich ekspertów od sytuacji kryzysowych - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna". Wraz z nim odchodzą inni oburzeni decyzją pracownicy centrum.


Miejsce Guły ma zająć pułkownik Straży Granicznej Marcin Samsonowicz-Górski, który jak sam przyznał "nie czuje się mocny w sprawach kryzysowych i liczy na pomoc". Rezygnacje złożyli też: szef biura ochrony infrastruktury krytycznej Paweł Tarnawski twierdząc, że "nowy szef nie zapewnia tej instytucji fachowości i apolityczności" i generał Straży Pożarnej.

Według nieoficjalnych informacji "Dziennika" oraz radia RMF przyczyną nagłej dymisji może być zagrożenie przez Gułę interesów potężnych firm informatycznych. Niedawno w RCB uruchomiono aplikację SARNA, która monitoruje polskie szpitale. Dzięki temu na bieżąco wiadomo ile jest przypadków świńskiej grypy oraz ile i gdzie są wolne łóżka na oddziałach ratunkowych. "Wcześniej należało wykonać około 700 telefonów bo tyle jest szpitali w kraju" - tłumaczy nasz rozmówca. To narzędzie zbudowali dla RCB za darmo cybernetycy z Wojskowej Akademii Technicznej. Tymczasem firmy informatyczne chciały za nie kilkaset tysięcy euro.

Guła też jako aktywny członek TOPR-u i BOR-u, czynnie uczestniczący w licznych misjach ratunkowych, sprawił, że w ostatnich miesiącach RCB zaczęło prężnie działać. Wspomagało Ministerstwo Zdrowia podczas epidemii świńskiej grypy, koordynowało działania administracji podczas próby wyjazdu grupy Czeczenów do Strasburga.

Tym samym Donald Tusk po raz kolejny ukazuje swoje prawdziwe oblicze i burzy mit rzekomej apolityczności i fachowości rządu i instytucji publicznych.

Źródło:http://www.aspektpolski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2807&Itemid=1





I wszystko w imię tego by żyło się lepiej.




Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pią Sty 01, 2010 1:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przemka Gułę poznałem w Dubnej, dobrze ponad 20 lat temu jako kolegę moich dzieci i syna dr Adama Guły, obecnie profesora AGH. Zawsze budził moją sympatię, tak on jak cała rodzina. Wiem, że oprócz uczestnictwa w wielu akcjach pomocy po trzęsieniach ziemi i różnych kataklizmach ukończył studia medyczne, jest chirurgiem z doktoratem. Że go Tusk wywalił mocno się nie dziwię - taki facet całkiem nie pasuje do Donkowych szemranych biznesmenów, obszczymurków z cmentarzy i stacji benzynowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Korobczak
Moderator


Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 354

PostWysłany: Pią Sty 01, 2010 1:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolnościowiec napisał:

Wygląda na to że poprzez to,że nic nie robili a nie jak inne kraje sterujące swoją gospodarką i ładujące masy pieniędzy w błoto.

Sure, tyle że wskazałem, że to żadna ich zasługa. Albo Pan zacznie rzeczowo odpowiadać na pytania i wysuwane argumenty, albo zmuszony będę uznać, że nie ma sensu z Panem dyskutować.

_________________
"Ta jedna pociecha w ha?bie prze?ycia ojczyzny, ?e bogom nale?y si? pos?usze?stwo." Kasper Siemek XVII wiek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wolno?ciowiec
Gość





PostWysłany: Pią Sty 01, 2010 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Pana Pawła-> ja uważam to za ich,a także jako nasz Polski sukces. Inne kraje musiały zwiększyć swoje wydatki i przez to wyszły źle. Nasz rząd ograniczył wydatki (na szczęście Bruksela nie kazała nam jeszcze jak mamy walczyć z kryzysem). Dla mnie to jest akurat sukcesem że udało nam się przejść w miarę bezboleśnie przez ten kryzys (o ile wogóle był taki dotkliwy).

Do Pana Roberta-> Ja rozumiem,ale liczby decydują. Wszystkie kraje mające Karty Praw Socjalnych rozwijają się źle,dlatego prezydent Czech W.Klaus był tak przeciwny przyjmowaniu tego.
Powrót do góry
Paweł Korobczak
Moderator


Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 354

PostWysłany: Pią Sty 01, 2010 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma sensu z Panem rozmawiać. Nie czyta Pan argumentów i tylko klepie w kółko macieju swoje.
_________________
"Ta jedna pociecha w ha?bie prze?ycia ojczyzny, ?e bogom nale?y si? pos?usze?stwo." Kasper Siemek XVII wiek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wolno?ciowiec
Gość





PostWysłany: Pią Sty 01, 2010 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze,poczekamy do następnych wyborów czy PIS wróci do władzy i co oni zrobią. Ja oczywiście nie zagłosuję ani na jednych ani na drugich. Czy uważa Pan,że pomysł PISU o zwiększeniu deficytu budżetowego jest dobry? (wiem że to zrobiło PO,ale PIS o tym mówiło)
Powrót do góry
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pią Sty 01, 2010 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem skąd Pan wie, że następne wybory dadza władze PiSowi. Nikt tu od Pana deklaracji, ani agitacji wyborczych nie oczekuje. Pana filozofia jest bardzo postępowa. Takiej jeszcze nie było. Dotą słyszałem hasło: "Nie słowa, a czyny", u Pana jest coś nowego. Brawo. "Nie czyny, a słowa". Nie zrobili, ale mówili - pod ścianę. I Pan się twierdzi, że posądzanie Pana o zamodryzm nie jest uzasadnione.

Taki dowcip z czasów stalinowskich.
Zapytali Stalina czy to prawda, że zbiera dowcipy polityczne.
Gdy Soso potwierdził, to spytano czy dużo ich zebrał?
Na co Stalin: A tak, mam już parę łagrów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wolno?ciowiec
Gość





PostWysłany: Pią Sty 01, 2010 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ ja nikogo nie zamierzam przekonywać do swoich poglądów. Państwo popierają PIS to ok. Chodziło mi że jak nie wygra PO to PIS,bo obecnie chyba tylko te dwie partie najbardziej się liczą.
Powrót do góry
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Pią Sty 01, 2010 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polski "experyment" po roku 1988 scenę polityczną
ukształtował tak :
Na tych, co bardziej lub mniej w przeszłości
popierali i popierają nadal tak naprawdę rozwiązania
ustrojowo polityczne zaproponowane przez
dwóch panów, generała policji politycznej MSW PRL
Czesława Kiszczaka oraz Lecha Wałęsę.
Jeszcze dziś PiS akceptuje rozwiązania KO nie mówiąc
o PO, oba te ugrupowania już dawno zapomniały
co to jest nurt niepodległościowy.
Na listach PiS nie mają możliwości zaistnieć
ludzie nutru niepodległościowego, a liczą
się tak naprawdę pierwsze trzy miejsca
na listach do Sejmu, Senatu, Sejmiku
do Rad miasta i gmin wiejskich.
Historycznie wygląda to dość ponuro, przecież dzisiejsze
PiS to dawne PC po przekształceniu
Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie.
Natomiast PO to dawna część Unii Demokratycznej
póżniej Unii Wolności ,która wyrosła z tej części
KO przy Lechu Wałęsie , a zwana była ROAD
(Ruch Obywatelski Akcja Demokratyczna) z domieszką
gdańskiego KLD.
Przez ponad dwadzieścia lat tak staranie
zaciera się ślady, aby przeciętny wyborca
nie był świadomy,że tak naprawdę oba te
ugrupowania ( pomimo różnić) PO i PiS
to dzieci tych samych twórców systemu
politycznego w Polsce. po roku 1988 Rolling Eyes
W analizach politycznych( przeprowadzanych
przez politologów i dziennikarzy) nie widać,
aby ktokolwiek dopuszczał możliwość
zmiany tego skostniałego tworu,
który prawdę mówiąc realizuje program
KO przy Lechu Wałęsie.
A program tego pana ( twórcy ustroju PRL-RP)
po złożeniu
przezeń przysięgi na wierność
zmotdyfikowanej ( w 1989r) konstytucji
PRL , jest jeden.
Utrzymać taki stan ustroju
politycznego, i gospodarczego, aby do głosu
nie doszły ugrupowania niepodległościowe,
aby na scenie politycznej nie
pojawili się ludzie spoza tajnego układu
politycznego z 31 sierpnia 1988.
I tak kisimy się w tym bagnie politycznym,
gdzie podmiotami rządzącymi co cztery
lata zostają wyłacznie ci, którym układ z 1988r
dał taką możliwość, bo zostali starannie
wyselekcjonowali.
Można sprawdzić, sa na to dokumenty.
Na dodatek przy akceptacji przez
Hierarchię Kościoła katolickiego ,
dzis śpiewa się pieśń " Ojczyznę wolną pobłogosław Panie ..."
Zarówno prezydent RP
Lech Aleksander Kaczyński oraz były premier
RP Jarosław Kaczyński od ponad dwudziestu
lat nigdy nie odcięli się od porozumienia
tajno-politycznego pomiędzy Kiszczakiem
a Wałęsą.
Warto uświadomić sobie ,że gdyby się publicznie odcięli
wówczas podzieliliby los polityczny, tych
którzy od początku tzw. "transformacji"
wyalienowani z życia politycznego, nie ma ich w mediach,
bo być nie może. Nie dlatego,że nie mają nic do piwiedzenia
ale dlatego,że nie ma na nich haka ...
Przedstawiłem tylko krótką analizę sceny
politycznej , która ukształtowała
się w okresie ostatnich dwudziestu lat.
Czy trzeba komuś udowadniać
jak jest różnica pomiędzy PO a PiS-cią.???
Dowodów mogę podać wiele.
Myśle, że to co napisałem wystarczy.
A więc trudno mówić, że popieranie PO czy PiS
to dobry wybór. I tak źle i tak nie dobrze.
Dopóki do głosu nie dojdą ludzie spoza układu,
będziemy przeżywali marazm i bylejakość. Rolling Eyes

Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera,
można by dziś zmienić. Nie chęć szczera ,ale
zdjęcie z Lechem Wałęsą zrobi z CIEBIE polityka
na wiele lat. Nie ważne czy masz w sercu zasady,
czy kochasz Polskę.
Najważniejsze , abyś
popierał Lecha Wałęsę i gen. policji politycznej
MSW PRL Czesława Kiszczaka, wówczas karierę
polityczną masz zapewnioną na wiele lat.
Aż do grobowej dechy. I tak wygląda ten
świat polskiej sceny politycznej.
A czy się coś zmieni w AD 2010 , czas pokaże,
wszystko zależy od ludzi, czy zrozumieję
w czym rzecz... Rolling Eyes Gdzie leży przyczyna
zaistniałej sytuacji w Polsce. Choć nie tylko w Polsce. Laughing



Robert Majka, polityk, Przemyśl,1 stycznia 2010r g.19.52
www.sw.org.pl
http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt7234.html?postdays=0&postorder=asc&start=0
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=2988
http://tygodnik.onet.pl/35,0,14472,pierwsza_magdalenka,artykul.html
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=5131
http://www.polityczni.pl/oblicza_stanu_wojennego,audio,51,4505.html
http://home.comcast.net/~bakierowski/


Ostatnio zmieniony przez Robert Majka dnia Pią Sty 01, 2010 9:27 pm, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wolno?ciowiec
Gość





PostWysłany: Pią Sty 01, 2010 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego więc popieramy te pseudoprawicowe partyjki? Bo tak mówią media że głosowanie na innych to strata głosu? Dla mnie strata głosu to oddanie go na rzączącą od 20 lat pod różnymi postaciami "bandę czworga"(PO,PIS,PSL,SLD).
Powrót do góry
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pią Sty 01, 2010 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tracąc swych cennych głosów przez oddawanie ich na wskazane wyżej partie dokąd Pan zmierza? Czy Pan nie chodzi na wybory? Czy też może oddaje Pan swój głos na kogoś, kto może Panu jedynie powiedzieć 'dziękuję, na razie nam nie wyszło, może lepiej pójdzie za cztery lata'. Czy to jest właściwa perspektywa. Co ciekawe, choć Pan mieni się miłośnikiem Pana Stanisława Michalkiewicza, to Pan wcale z nim się nie zgadza. Masochizm? Przecież Pan Stanisław Michalkiewicz, nigdy żadnej dobrej strony nie widział w PO (beszta ich chyba nie mniej bezwzględnie niż my), ani nie widzi w 'bezpłatnych' telewizjach, które mamy krynic prawdy, czy dobrej rozrywki. Jeśli się mylę, to proszę mnie skorygować - najlepiej wskazując jakiś artykuł, który by to potwierdził.
Ludzie dorośli powinni mieć swoje poglądy poukładane i powstała układanka powinna być wewnętrznie spójna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum