Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

N a s z - KANDYDAT NA PREZYDENTA - Kornel Morawiecki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katarzyna Makowska
Weteran Forum


Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 194

PostWysłany: Nie Sty 10, 2010 8:18 pm    Temat postu: Re: N a s z - KANDYDAT NA PREZYDENTA - Kornel Morawiecki Odpowiedz z cytatem

Obejrzalam fragment z "wybuchem" Morawieckiego. Wydaje mi sie, ze wiem o co mu chodzi, ale bylo to wystapienie zupelnie nieprzygotowane.

M.in. zaatakowal Gwiazde, ze ow, dowiedziaszy sie od Kuronia, ze Walek wspolpracowal z SB od razu o tym nie powiadomil publicznie.

Cos mi sie tu nie zgadza, bo z tego, co wiem, to dzialacze WZZtow o tej wspolpracy wiedzieli wczesniej, Walesa sam sie do niej przyznal ( oslawiona tasma, ktora zapodzial gdzies Borusewicz). 3 wrzesnia ( jak sie domyslam, 1980r). Kuron nie mogl wiec informowac Gwiazdy o niczym dla niego nowym.

Ale i odpowiedz Gwiazdy mnie nie satysfakcjonuje ( niewazne).

Do rzeczy, bo mam malo czasu, lece do pracy.

Wspomnialam wczesniej o degradacji kapitalizmu. Duzo mowi sie o tym na kontynencie polnocnoamerykanskim i, bynajmniej, nie z pozycji tzw. lewackich. Zdecydowanie z kapitalizmem c o s sie stalo, cos bardzo zlego. Wolny rynek zaczyna byc coraz mniej wolny w wyniku przedziwnych ukladanek pomiedzy rzadami, a wplywowymi korporacjami.

Swiatowy, globalny rynek ulega swoistej a r y s t o k r a t y z a c j i, coraz bardziej bezczelnie rozpychajacej sie na tronach lobbyingu oraz finansowych mozliwosci nowej magnaterii wspierania kampanii wyborczych. Przypadek Madoffa az nadto wyraznie pokazuje, ze zdrowy rozsadek i klasyczne podstawy gospodarki kapitalistycznej sa coraz silniej wypierane przez bezmyslna chciwosc najrozmaitszych - uwaga! - u k l a d o w. Jeszcze bolesniej wykazal ten proces upadek ENRONu.

Panstwo, ktore go granic przytomnosci decyduje o szczegolach np. wybudowania sobie przybudowki, badz tarasu, dalo calkowicie wolna reke finansowym macherom, obracajacym miliardami dolarow, zapewniajac im stuprocentowa bezkarnosc, bez wzgledu na to co robia i jakie sa tego konsekwencje. Aby nie bylo watpliwosci: mowie tu o USA.

Podkresle: nie przemawia przeze mnie zadne "lewactwo"! Wrecz przeciwnie - ja oczekuje takich zmian, ktore wolny rynek przywroca, ustabilizuja i wzmocnia jego podstawy: pomyslowosc, przedsiebiorczosc, zdolnosc do podejmowania ryzyka oraz - konsekwencji jaka sie z tym wiaze JEDNAKOWO DLA WSZYSTKICH.

Lewactwo oczekuje zas faktycznej likwidacji wolnego rynku i zastapienia go scisla kontrola panstwowa. To bardzo istotna roznica, mam nadzieje, z e zrozumiala.

Sytuacja, kiedy mala firma bankrutuje z wszystkimi konsekwencjami, zas te potezne dostaja miliardowe wsparcie z podatniczych pieniedzy, jest nie do przyjecia. Ani w Polsce ani w USA, ani w zadnym demokratycznym kraju.

Ponad naszymi glowami, ale na pelnym widoku i w swietle jupiterow zawiazuje sie kolejna szatanska kolalicja pomiedzy gospodarka krajow demokratycznych, niby kierowanych zasadami wolnego rynku - a panstwami-satrapami jak komunistyczne Chiny czy mafijna Rosja. Naturalna konsekwencja takiego stanu rzeczy, jest oczywiscie, zblizenie polityczne.

Kaska
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Nie Sty 10, 2010 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest jakiś taki pucel, który jak się zaczyna składać, to nietrudno dojść, że klucz do jego rozwiązania leży gdzieś koło Bilderberg Group.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam
Częsty Użytkownik


Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 15

PostWysłany: Nie Sty 10, 2010 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaziu,
Miales prawo zbaraniec ale nie tylko Ty.
prosze Cie przeczytaj uwaznie wypowiedz - wpis Majki. Jest bardzo celny.I od tego Kornel powinien zaczac. BUDOWY ZAPLECZA.
Mieszkasz na zachodzie to wiesz jak to sie robi. Nie wiem czy podzielasz moje zdanie ale jestem przekonany,ze glosy beda zmarnowane i przejda na LEWAKOW PO,SLD. Czy oto tu chodzi???? Przyznaje T.Swierczewskiemu ,J.Pietraszce racje. A ja uwazam,ze.... nalezy zaczac od Sejmu lub Senatu i tu Kornrl by zyskal.I nabral by obycia - a to wazne.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Katarzyna Makowska
Weteran Forum


Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 194

PostWysłany: Nie Sty 10, 2010 8:49 pm    Temat postu: Grzegorz, Odpowiedz z cytatem

Grzegorz - Wrocław napisał:
To jest jakiś taki pucel, który jak się zaczyna składać, to nietrudno dojść, że klucz do jego rozwiązania leży gdzieś koło Bilderberg Group.


Nietrudno to tylko tym, ktorzy oczekuja latwych odpowiedzi na trudne pytania.

Sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana.

Kaska
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Nie Sty 10, 2010 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panu Adamowi: Jeśli kampania będzie przeciw Lechowi Kaczyńskiemu (a wcale nie musi być przeciw), to tak, ale jeśli będzie za patriotyzmem, prawem i sprawiedliwością, to wcale nie musi.
Pani Katarzynie: Proste rozwiązanie jeśli jest, to jest zazwyczaj jedno i dobre. Rozwiązań skomplikowanych jest zwykle wiele i zorientować się, które z nich jest skuteczne jest bardzo trudno. Zwykle więc lepiej sprawdzać jak działa to proste. Są jednak stronnicy myśli głoszącej: "Po co opierać się na rozwiązaniu prostym, skoro skomplikowane też czasem może działać".
Generalnie: Problem zaplecza, czy raczej jego braku jest rzeczywiście problemem wielkiej wagi, zwłaszcza gdy zważyć brak funduszy i środków medialnych. Ale kto nie próbuje i nie walczy zaplecza ani doświadczenia nie zdobędzie nigdy.
Zważmy, że skoro Kornel nas nie pytał, to albo naszej odpowiedzi nie był ciekaw, albo ją znał i zadecydował jak zadecydował. Teraz możemy próbować starać się pomóc, lub zaszkodzić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Nie Sty 10, 2010 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zła pogoda nie wystraszyła Grzegorza Schetyny.
Przyjechał dziś do Dębicy i zapowiedział, że Platforma Obywatelska zamierza wygrać wybory samorządowe na Podkarpaciu.

Beata Wolańska



VIDEO
http://ww6.tvp.pl/400,20100110953537.strona

Partia już przygotowuje się do kampanii. W konferencji prasowej- wzięli też udział wiceminister MSWiA Tomasz Siemoniak i podkarpaccy parlamentarzyści z Platformy.
Już na początku spotkania z dziennikarzami Grzegorz Schetyna przyznał że przyjechał na Podkarpacie między innymi po to aby rozmawiać właśnie o zbliżających się wyborach. W ostatnich wyborach parlamentarnych podkarpacka PO zdobyła 7 miejsc w Sejmie. I choć to dużo mniej niż Prawo i Sprawiedliwość to jednak to potwierdzenie tego że uważane za bastion PIS Podkarpacie ma też sporo wyborców popierających Platformę.
Wybory samorządowe - to zdaniem Grzegorza Schetyny- kolejne wyzwanie które Platforma podejmie traktując właśnie Podkarpacie priorytetowo. Dlatego Platforma zamierza walczyć o to aby jej kandydaci wygrali wybory na wszystkich szczeblach samorzadu: także w Sejmiku Wojewódzkim.
Grzegorz Schetyna skomentował też zmiany w klubie parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości i nominację podkarpackiej posłani Grażyny Gęsickiej na jego szefową. Jego zdaniem współpraca klubu PO z Gęsicką będzie się układała na pewno lepiej niż z jej poprzednikiem Przemysławem Gosiewskim.


autor: BKlecz


Komentarz:



Pozwolę sobie na postawienie kilku
ważnych pytań w kontekście kandydatury
dr Kornela Morawieckiego na urząd przezydenta .
Pytanie.
1.Kto jest na tym zdjęciu???
Czy nie jest na tym zdjęciu Grzegorz Schetyna z Wrocławia
działacz Solidarności Walczacej !!!
2.Kogo dzisiaj promuje ? Dr Kornela Morawieckiego ,czy Donalda Tuska!

3.Dlaczego Grzegorz Schetyna Solidarność Walcząca z Wrocławia
nie promuje dr Kornela Morawieckiego i Solidarności Walczącej ?

Jeśli odpowiemy sobie na te trzy pytania( wystarczy na te trzy)
wówczas zobaczymy
w jakiej sytuacji politycznej jest dr Kornel Morawiecki.
I o co w tym wszystkim idzie gra od ponad dwudziestu lat.


Ostatnio zmieniony przez Robert Majka dnia Pon Sty 11, 2010 10:02 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Nie Sty 10, 2010 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak czytam niektóre wpisy, to mi się wydaje, że Grzegorz Schetyna z Wrocławia nie jest jedynym, który od SW odszedł daleko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak czytam niektóre wpisy, to mi się wydaje, że Grzegorz Schetyna z Wrocławia nie jest jedynym, który od SW odszedł daleko.

Panie Grzegorzu, do konspiracji, w tym do SW, ludzie trafiali roznymi drogami, nierzadko przyciągaly ich powiązania rodzinne i towarzyskie. Wsrod nich zdarzali sie tez i tacy, ktorzy nie mieli wyraznie skrystalizowanych poglądow antykomunistycznych, albo nawet nie mieli zadnych poglądow politycznych, a słysze, ze zdarzali sie nawet anarchisci. Na szczescie to była i jest mniejszość.
Wszyscy tez znamy stare porzekadlo, ze k... moze sie trafić i w najlepszej rodzinie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JACEK
Weteran Forum


Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 247

PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam jeszcze tylko, że i z weryfikacją kto był w SW nie jest u nas najlepiej. W galerii - na stronie Romka Lazarowicza jest wielu działaczy SW. Wiem, iż kilku z np. Warszawy nigdy w SW nie było. Owszem niektórzy byli w Partii Wolności lub zaprzyjaźnili się z Kornelem już po rozwiązaniu organizacji. Ale jest przecież druga galeria - sympatyków i przyjaciół. Więc dla porządku i dla prawdy historycznej powinni znajdować się w tej drugiej. Jeśli taka prawidłowość jak w Warszawie występuje też w innych regionach, to można założyć, że ta galeria jest w 1/3 fałszywa.
_________________
http://www.solidarni.waw.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jerry
Weteran Forum


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 396

PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oby z SW nie było tak jak kiedyś z Armią Krajową, że im więcej lat po wojnie to w AK rosła ilość żołnierzy Wink
Serce mi się kraje i żal gardło ściska gdy widzę niektórych byłych członków SW i ich dzisiejsze wyczyny. Nie zmienia to oczywiście mojego stosunku do samej organizacji i jej dokonań.

_________________
W CZASACH POWSZECHNEGO FA?SZU PISANIE PRAWDY JEST CZYNEM REWOLUCYJNYM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 8:19 pm    Temat postu: Ludzie so głupie i brudzo Odpowiedz z cytatem

Niestety tego typu przypadłość jak wzrost kombatantów w miarę oddalania się od wojny jest cechą wielu ruchów czy organizacji. Podobnie było i w Zbowiziu, jak go nazywał dziadzio moje żony; przez cały czas istnienia trwały tam zapisy nowych członków (a ZBOWiD istniał długo), więc sobie różni prześmiewcy pokpiwali, że niektórzy z wiekiem odzyskiwali pamięć. Pisze o tym zjawisku też m.in. Norman Finkelstein w swoim "Przedsiębiorstwie Holokaust", dziwiąc się i wykpiwając wzrastającą z czasem liczbę ofiar obozów, które przeżyły.
Dziś Schetyna wystąpił w tv ze starym komunistycznym zarzutem mieszania się do polityki, nieco zmodyfikowanym do warunków obecnych, a mianowicie, że interesowanie się Prezydenta tym, co się dzieje w tzw. służbie zdrowia, to element kampani wyborczej. I nożna się domyślić, że od teraz wytknięcie komukolwiek z PO jakiejś ich 'bolączki' to element kampanii. Czy one myślo, że te ludzie to aż takie so głupie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
M Czachor
Bywalec Forum


Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 30

PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że udział Kornela jedynie zwiększy szanse na 2 turę wyborów prezydenckich w konfiguracji Tusk vs. Cimoszewicz. Więc Kornel ma murowane poparcie GW.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Katarzyna Makowska
Weteran Forum


Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 194

PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 11:19 am    Temat postu: Tus vs Cimoszewicz? Odpowiedz z cytatem

A jest taka mozliwosc? Poki co Cimoszowicz kryguje sie na "poparciora".

Rzeczywiscie, w pewnym momencie moze "poczuc sie przekonany" do kandydowania, ale czy mu - jednak! - status TW w tym nie przeszkodzi?

Podobne watpliwosci dotycza Olechowskiego, wiec trzeba poczekac, na kogo w koncu "chlopcy" sie zdecyduja, a poki co - robic swoje.

Kiedy mija termin zglaszania kandydatur?

Kaska
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerry
Weteran Forum


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 396

PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że do tej sytuacji pasuje ta piosenka Rosiewicza:

http://www.youtube.com/watch?v=8ANeABxDQL0&feature=related

I nie chodzi mi o KM ale tych zdolnych do każdej podłości byle utrzymać się przy żłobie. Oni gotowi są poprzeć każdego byle osłabić szanse kandydata będącego prawdziwym zagrożeniem ich bytu.

Podobnie Polska Plus powstała przed wyborami po to żeby odjąć głosów L.K. ? Bo nie widzę żadnej szansy żeby ktoś od nich przeszedł do drugiej tury.

_________________
W CZASACH POWSZECHNEGO FA?SZU PISANIE PRAWDY JEST CZYNEM REWOLUCYJNYM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Katarzyna Makowska
Weteran Forum


Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 194

PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 12:38 pm    Temat postu: Jerry Odpowiedz z cytatem

"nie chodzi mi o KM ale tych zdolnych do każdej podłości byle utrzymać się przy żłobie. Oni gotowi są poprzeć każdego byle osłabić szanse kandydata będącego prawdziwym zagrożeniem ich bytu."

Przepraszam uprzejmie, ale czy moge spytac o nazwiska tych, ktorzy poprzez Morawieckiego chca "utrzymac sie przy zlobie"? Ktory z obecnie "uzlobionych" go popiera ( badz "napuszcza")?

Kaska
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum