Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

JADZIU DOMAGAM SIĘ WYJAŚNIENIA !!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Nie Sty 30, 2011 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W lokalnym PiS moze bywac roznie (tego nie wiem, ale nie wykluczam), dlatego sugerowalem rozmowy z Jaroslawem. Dlaczego z nim? Bo macie mocny argument, ze organizowaliscie mu poparcie w wyborach. W tej partii przydaloby sie troche takich ludzi jacy są w tych (byłych)komitetach poparcia. Miedzy inymi po to, aby wzmocnic pozycje Jaroslawa w stosunku do juz widocznej tam frakcji pro-platformianej. A pozatem, ja mieszkam w demokratycznym kraju od 25 lat i mialem okazje przyjrzec sie jak wygląda polityka. Dlatego nie rozumiem obaw, ze mialoby byc czyms zlym rozmawianie o podziale miejsc mandatowych czy wyborze okregow do obsadzenia. Inna rzecz, ze tu są okregi jednomandatowe to nie ma czegos takiego jak "miejsca na liscie wyborczej", ale dopoki w Polsce nie zostanie wprowadzona porządna ordynacja wyborcza to niestety musicie rozmawiac o tym "dzieleniu sie".
I jeszcze jedno. Teraz to ja juz calkiem nie rozumiem wczesniejszych pretensji typu, ze "PiS nie siega po ludzi ze srodowisk niepodleglosciowych" skoro Wy sami wolicie pozostawac na marginesie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Pietraszko
Weteran Forum


Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 219

PostWysłany: Nie Sty 30, 2011 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt przecież nie może zrozumieć pretensji, których ... nie ma. Najlepszy wynik wyborczy Kornel osiągnął właśnie z listy PiS. A nigdy tam nie należał.
Pretensje miał tylko ten, który do Komitetu zapisał się z jednym celem: znaleźć się na liście. Gdy wysondował, że go tam nie chcą - przeszedł do PK i znalazł się na swym ukochanym ostatnim miejscu na tamtej liście. A równolegle mści się za to, że nie kandydował poprzez PiS (czyli z jakimikolwiek szansami).
Nie można oczywiście wykluczyć, że przynajmniej ze względu na nazwiska związanych z Komitetami osób PiS sięgnie po niektórych z nas w wyborach parlamentarnych. Nie po mnie - ja od razu zapowiedziałem, że abym stanął do wyborów Polska musiałaby wpierw zmienić ustrój. Jestem gotów wystartować na króla bądź cesarza, nie niżej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Pon Sty 31, 2011 7:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
abym stanął do wyborów Polska musiałaby wpierw zmienić ustrój.

A kto za Was zmieni ten ustrój? Przeciez nie Komo-Ruski.
Wiem, wiem, ze nie kazdy dobrze by sie czuł w roli polityka jakiejs partii. Ale niektorzy z Was mogliby sprobowac, a chodzi mi o to, zeby stosunkowo duza grupa. Chociazby na takich zasadach jak np. Macierewicz, ktory formalnie nie jest czlonkiem PiS. Szkoda, ze odpusciliscie wybory samorządowe.
Jeszcze pewne dopowiedzenie do tych okregow jednomandatowych w Kanadzie. Nie ma wtedy przetargow o miejsca na listach wyborczych danej partii, ale widac za to innego rodzaju przepychanki i to czasem ostre. Mianowicie walka wewnątrz partii o to, aby byc obsadzonym do kandydowania w okregach łatwych do wygrania, bo na ogol nie ma szans na zwyciestwo w okregu, w ktorym jest jakis popularny kontrkandydat z innej partii (dla przypomnienia - tylko jeden posel jest z jednego okregu). Wtedy czasami dochodzi do awantur, pretensji, wzajemnego oskarzania sie itp. Ale trudno, nikt nie wymyslił nic lepszego od demokratycznych wyborow. Dlatego przestancie przejmowac sie potencjalnymi oskarzeniami, ze chodzi Wam tylko o stołki.
Na koniec cos jeszcze. Pewno ktos pomysli, ze "taki to sobie siedzi za granicą i tylko wymądrza sie na intenecie co my mamy robic w kraju". No moze w tym bedzie troche racji, ale ja sam niestety nie moge nic lepszego zrobic na taką odleglosc jak tylko podsuwac jakies pomysly czy sugerowac jakies rozwiązania. Staram sie w jakis sposob z pozytkiem dla Was wykorzystac swoją wiedze o funkcjonowaniu demokracji w kraju powszechnie uznawanym za jeden z najlepszych na swiecie pod tym wzgledem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Pon Sty 31, 2011 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z większością Pańskich argumentem całkowicie się zgadzam, Panie Stanisławie. Jednakże by stworzyć choćby zalążek dobrej organizacji czy partii - potrzebna jest kasa. A tym czasem mało kto z nas może pozwolić sobie nawet na przyjazd na jakieś spotkanie z tym związane! Jesteśmy środowiskiem bardzo ubogim, jeśli chodzi o dobra materialne. W dodatku dużą część naszych ludzi dotykają wszelkie choroby, następstwo dawnej działalności w konspiracji. Niektórzy z tych osób mają nieraz dylemat - wykupić lekarstwo, opłacić rachunki, czy kupić przyzwoite produkty do jedzenia. Przy takich dylematach ciężko jest tworzyć grupę, która mogłaby wziąć udział w kampanii wyborczej i w samych wyborach. Dlatego też większość z naszego środowiska działa w ramach PiS-u, i w zależności od tego, jaki PiS jest w danym regionie - są traktowani po przyjacielsku, lub całkowicie ignorowani, jako osoby dalszej kategorii. Dlatego też mój pogląd na te sprawy jest niezmienny - w pierwszym rzędzie walka o poprawienie bytu materialnego większości z nas, a jak ma się już tą egzystencjalną pewność - wtedy można myśleć o samodzielnej działalności politycznej. Bo jakże można funkcjonować w tym kraju, mając wpływ miesięczny 800-1200 złotych, gdy oprócz opłat związanych z mieszkaniem (domem) trzeba jeszcze coś zjeść, i mieć na lekarstwa? Potrzebny jest także specjalny dom weterana dla ludzi z naszych środowisk, będących w najgorszej kondycji zdrowotnej i finansowej. W sytuacji, gdy spełnione zostałyby owe warunki bytowe, ludzie wyłuskają z portfeli kilka groszy, by pojawić się na spotkaniu, na zebraniu, jakimś zjeździe. Będą mieli świadomość, iż to co otrzymują wystarcza na skromne życie, i jednocześnie mogą co jakiś czas pojawić się nawet na drugim końcu Polski bez większego uszczerbku dla swego budżetu domowego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Pon Sty 31, 2011 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, to jest argument, ktory trzeba brac pod uwage. W opisanej przez Pana sytuacji prawdopodobnie nierealna bylaby proba tworzenia wlasnej partii. Kornel taką partie juz zacząl tworzyc, no ale jego program niestety wydaje sie nie do zaakceptowania przez wiekszosc z Was, zwlaszcza te czesci programu, ktore dotyczą koncepcji zjednoczenia Europy zachodniej i Rosji w jeden organizm polityczno-gospodarczy. A skoro nie stac by Was bylo na rownolegle tworzenie innej partii, takiej o programie niepodleglosciowym, to pozostaje chyba tylko aktywnosc w ramach PiS. I tu musi dojsc do jakiegos porozumienia miedzy komitetami poparcia a Jaroslawem (ze wzgledu na sytuacje w niektorych lokalnych ogniwach PiS-u). Musicie domagac sie od niego miejsc na listach wyborczych wzamian za tak aktywne i szerokie poparcie, jakiego mu udzielaliscie.
Co do sytuacji materialnej wielu z Was to rozumiem, ze jest trudno wygospodarowac troche grosza na spotkanie w jakims odleglym miejscu. Ale z drugiej strony wiekszosc z Was jest emerytami (tak mi sie wydaje), a to daje Wam duzo swobody w dzialaniu. Przeciez musi byc niezwykle trudno urwac sie komus z pracy na pare dni, zeby jechac do Warszawy czy gdzies jeszcze. Wielu z Was ma tu wolną reke, to tez jest jakis atut.
Pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JACEK
Weteran Forum


Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 247

PostWysłany: Pon Sty 31, 2011 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Stanisławie, jeszcze raz powtarzam, że tu nie mają nic do rzeczy poglądy polityczne. Każdy kto chce działać politycznie - będzie działał. W PIS czy w innym PJN, PO itp. Solidarność Walcząca nie była partią polityczną. Stowarzyszenie SW też nie. Problem polega na tym, że Kornel Morawiecki wykorzystuje legendę SW jako trampolinę do bieżącej działalności politycznej. W związku z tym jako „polityk” pozwala żeby historia SW była zafałszowywana. Wielokrotnie już podnosiliśmy fakt, iż w galerii działaczy SW znajdują się osoby, które nigdy w SW nie były. Myślę, że z Warszawy ok. 50%. Mam więc podstawy podejrzewać, że w innych regionach jest podobnie.
Jeśli Kornel postanowił działać politycznie tzn. budować struktury i zdobywać władzę to jego sprawa. Jeśli z jakiegoś powodu głosi poglądy pro-kremlowskie - jego sprawa. Tylko niech nie miesza do tego organizacji niepodległościowej jaką była Solidarność Walcząca, i niech nie pozwala swoim nowym przyjaciołom na fałszowanie historii SW. Bo jak NSZZ „Solidarność” nie była własnością Bolka, tak SW nie była i nie jest własnością Kornela Morawieckiego.

I jeszcze jedno: działalność społeczna może przyjmować różne formy. Dlaczego zarzuca Pan wszystkim brak działania. Proszę zauważyć Jadwiga i Piotr podtrzymują więzi z antykomunistami ze wschodu. W całej Polsce powstały Komitety Poparcia JK. Szczególnie prężnie działa wrocławski. My ze swej strony staramy się dbać o pamięć żołnierzy wyklętych. Wzięliśmy np. udział w akcji pomocy dla żołnierzy AK mieszkających na Białorusi. Warto też wspomnieć o działalności Klubów GP, które konsolidują środowiska prawicowe.

W II RP działało nieporównywalnie więcej niż obecnie stowarzyszeń, fundacji i innych organizacji społecznych, mających różne cele i formy działania. Tak się buduje społeczeństwo obywatelskie.
To nie znaczy, że nie możemy wspierać i należeć do organizacji i partii politycznych, które są nam najbliższe ideowo.

_________________
http://www.solidarni.waw.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum