Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Polacy jako naród nie zdali egzaminu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pon Maj 25, 2009 1:25 pm    Temat postu: Polacy jako naród nie zdali egzaminu Odpowiedz z cytatem

Polecam przeczytać artykuł-wywiad z dr Całą pt. "Polacy jako naród nie zdali egzaminu" zamieszczony pod http://www.rp.pl/artykul/2,310528.html .
Niech za komentarz wystarczy, że jest to tekst dla ludzi o mocnych nerwach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej Werter
Weteran Forum


Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 181

PostWysłany: Pon Maj 25, 2009 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po takim wywiadzie to tylko na nią głosować, gdyby gdziekolwiek kandydowała. Makabra. Myślałem, że coś napiszę, ale chyba ciśnienie walnęło mnie po szarych komórkach. Nie powinienembył tego gówna czytać.
Ze wspomnień rodzinnych:mamy brat jako młody żołnierz KEDYWU uczestniczył w ponad 30 egzekucjach zdrajców. Większość z nich denuncjowała Żydów.
Rozbicie wiejskiej poczty. Listy zabrane do lasu. Więcej niż połowa to donosy do GESTAPO na sąsiadów( o byle co). Myślę, że dla mendy jeszcze łatwiej było zakapować Żyda( bo obcy, inny).
Ale dla pani doktor z ŻIH to chyba nie są argumenty. Zastanawiam się w jakim wieku jest ta pani i kto jej przekazywał wiedzę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sro Maj 27, 2009 2:01 pm    Temat postu: Postawmy to z powrotem na nogach Odpowiedz z cytatem

Po wspaniałych możnaby powiedzieć goebbelsowskich popisach Der Spiegla i dr Całej można przeczytać coś, co po koszmarnym śnie wróci nas ku rzeczywistości. A zatem audiatur et altera pars http://www.rp.pl/artykul/2,311391_Gontarczyk__Nonsensy__uproszczenia__konfabulacje.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Konrad Turzyński
Moderator


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 580

PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 8:02 am    Temat postu: List otwarty Marii Fieldorf-Czarskiej Aliny Całej Odpowiedz z cytatem

Uczcijmy Żydów ratujących Polaków

List otwarty Marii Fieldorf-Czarskiej
do dr Aliny Całej z Żydowskiego Instytutu Historycznego


Obejrzałam przypadkiem telewizyjny program redaktora Tomasza Lisa z Pani udziałem. Program dotyczył podłego artykułu „Europejscy pomocnicy Hitlera w mordowaniu Żydów”, opublikowanego niedawno w niemieckim „Spieglu”. Ze zdumieniem stwierdziłam, że jedyna różnica między spieglowskimi specjalistami od zamazywania odpowiedzialności Niemców za zbrodnie na obywatelach Polski narodowości żydowskiej a Panią polega na tym, że Pani robi to z większą złością wobec Polaków i jeszcze bardziej niesprawiedliwie niż Niemcy. Aż trudno uwierzyć, że jest Pani obywatelką RP i pracownikiem instytutu naukowego (?), dotowanego zapewne z budżetu państwa polskiego.

Sprawa jest tym bardziej bolesna, że niemieccy redaktorzy „Spiegla” zaatakowali tym razem polskich chłopów. Oni mogą o tym nie wiedzieć, ale Pani jako historyk musi wiedzieć, że aktualnie trwa w Kościele katolickim proces beatyfikacyjny, w którym jest m.in. chłopska rodzina Ulmów. To symboliczna historia, takich było wiele. A co zrobić z ponad 6 tysiącami Polaków, którzy są „sprawiedliwymi wśród narodów świata”? W Talmudzie napisano, że „kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat”. Ponad 6 tysięcy razy Polacy ratowali w czasie wojny „cały świat”. To przypadki znane i opisane, a ile jest jeszcze nieopisanych? Tymczasem Pani, obywatelka Polski, taki ma dla nich szacunek, że znieważa naród, który ich wydał i wygłasza Pani o tym narodzie niesprawiedliwe, uogólniające sądy.

Kiedy myślę o Józefie Ulmie, polskim rolniku, zamordowanym przez Niemców 24 marca 1944 r. w Markowej – razem z żoną Wiktorią w błogosławionym stanie i sześciorgiem małych dzieci oraz ośmiorgiem ukrywanych przez siebie Żydów – to zastanawiam się, co ci zamordowani Żydzi by Pani powiedzieli, gdyby dziś mogli przemówić? Co by powiedzieli na temat „przyjaźni” niemiecko-żydowskiej, obserwowanej w naszych czasach, kosztem Polaków „pomocników Hitlera”?

Staram się zawsze kończyć moje spory z różnymi ludźmi propozycjami pokojowymi, pozytywnymi. Teraz także mam propozycję, by mi Pani pomogła w realizacji pewnego pomysłu. Moim zdaniem, należy podziękować wszystkim Żydom, którzy po wojnie pomagali polskim patriotom, prześladowanym i mordowanym przez sowieckie siły „bezpieczeństwa publicznego” tylko dlatego, że chcieli Polski wolnej, suwerennej. Żydzi mieli duże możliwości pomagania, ponieważ wielu z nich zajmowało wysokie stanowiska w aparacie partyjnym i policyjnym Polski sowieckiej. Co prawda, mojemu Ojcu nie pomogli, lecz uczestniczyli w mordzie sądowym. Pisali akt oskarżenia i wydali dwa razy wyrok śmierci na Ojca, wysługując się Związkowi Sowieckiemu za stanowiska i ordery. Ale ja, z powodu Auscalera, Merza, Wajsblecha czy Górowskiej, nie mogę sobie wyrabiać opinii o całym narodzie żydowskim.

Zapewne zna Pani, jako historyk, liczne przykłady pomocy udzielonej Polakom przez Żydów. To jest istota mojej propozycji, którą sformułowałam w liście otwartym do Adama Michnika już w styczniu 2001 r., opublikowanym w „Naszym Dzienniku”, zignorowanym przez „Gazetę Wyborczą”. Niestety, do dziś nie dostałam odpowiedzi. Pora wrócić do sprawy:

Zorganizujmy wspólnie – Polacy oraz Żydowski Instytut Historyczny – akcję upamiętniania Żydów, którzy z narażeniem życia ratowali Polaków z rąk NKWD-UB i KGB-SB w latach 1939-1989, szczególnie w okresie okrutnej sowieckiej okupacji Kresów oraz w pierwszym dziesięcioleciu po wojnie. Mam nadzieję, że teren niezbędny do sadzenia drzew upamiętniających szlachetne czyny zostanie udostępniony przez odpowiednie władze. Szlachetność i odwaga ludzka winny być zauważone i nagrodzone nie tylko przez Izrael, ale i przez Polskę. Pani jako Żydówka z polskim obywatelstwem na pewno to rozumie.

Jeśli chodzi o motto całej akcji, to zapewniam Panią, że w Ewangelii znajdzie się wiele pięknych myśli o wymowie zbliżonej do tych o ratowaniu świata przez dobre uczynki pojedynczych ludzi.

Maria Fieldorf-Czarska
córka gen. bryg. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”


Gdańsk, 28 maja 2009 roku

_________________
Konrad Turzyński [matematyk; teraz - bibliotekarz; uczestnik RMP (1980-81), dziennikarz ZR NSZZ "S" w Toruniu (1981), publicysta pod- i nad-ziemny (1978- ), współprac. ASME, "Opcji na Prawo" (2003-09) i Polskiego Radia (2006-08)]


Ostatnio zmieniony przez Konrad Turzyński dnia Nie Maj 31, 2009 8:20 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Konrad Turzyński
Moderator


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 580

PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 8:19 am    Temat postu: Gdyby w Polsce 20 lat temu był przełom... Odpowiedz z cytatem

Gdyby w Polsce 20 lat temu był przełom...

... to nasz odpowiednik izraelskiego Yad Va Shem czyli Instytut Pamięci Narodowej mógłby już w 1989 r. zacząć honorowanie tych ludzi (niekoniecznie tylko Żydów), którzy pomagali obywatelom polskim unikać najstraszniejszych represji komunistycznych: śmierci, tortur, więzienia.

Zaś ewangeliczne motto ― wg mnie lepsze od tego z "Talmudu" ― mogłoby być takie:

„Wszystko więc, co chcielibyście, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie. Tego bowiem wymaga Prawo i Prorocy"

"Ewangelia wg św. Mateusza" (rozdz. 7, wiersz 12).

_________________
Konrad Turzyński [matematyk; teraz - bibliotekarz; uczestnik RMP (1980-81), dziennikarz ZR NSZZ "S" w Toruniu (1981), publicysta pod- i nad-ziemny (1978- ), współprac. ASME, "Opcji na Prawo" (2003-09) i Polskiego Radia (2006-08)]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Andrzej Werter
Weteran Forum


Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 181

PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doskonała propozycja! No, sprawiedliwi! Do dzieła!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 10:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej Werter napisał:
Doskonała propozycja!

Wybacz Andrzejku, ale doskonala propozycja to jest stanowczo za malo powiedziane. Very Happy
To jest genialne, poniewaz jedyne wlasciwe. Kiedys ludzi szlachetnych, krol obdarzal majatkiem i przywilejami.. Nazywalo sie to mylnie, ze nadawal im szlachectwo. Natomiast szlachetni to oni juz byli. Krol, czyli wladza krajowa, w ten sposob doceniala ich postawe, czyny, czy zaslugi dla swojego krolestwa. Czas najwyzszy do tej tradycji powrocic. I zeby nie byc goloslowny, jezeli Pani Maria Fieldorf-Czarska zalozy fundacje, to zobowiazuje sie wplacic na jej konto 500€.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5319

PostWysłany: Pon Cze 01, 2009 5:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.rp.pl/artykul/9133,313525_Krasnodebski__Zbrodniczy__koniec__pewnego__romansu_.html

Zbrodniczy koniec pewnego romansu
Zdzisław Krasnodębski 31-05-2009, ostatnia aktualizacja 01-06-2009 00:44

Spór, czy Polacy zrobili dostatecznie dużo, by pomóc Żydom, jest nierozstrzygalny. Z moralnego punktu widzenia za mało, ale zważywszy na ówczesną sytuację, przedwojenne konflikty, doświadczenie z sowiecką okupacją – zaskakująco wiele – pisze filozof społeczny

(...) "

Więcej:
http://www.rp.pl/artykul/9133,313525_Krasnodebski__Zbrodniczy__koniec__pewnego__romansu_.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pon Cze 01, 2009 11:02 pm    Temat postu: Stara miłość nie rdzewieje Odpowiedz z cytatem

Z treśią artykułu prof. Z. Krasnodębskiego trudno się nie zgodzić, niemniej jednak tytuł wydaje mi się niezbyt trafny, gdyż jak pokazuje życie nie był to "Zbrodniczy koniec pewnego romansu", a raczej "Zbrodniczy epizod pewnego romansu".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Czw Cze 25, 2009 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po przeczytaniu dzisiaj "Czarna Legenda Polski Nasz Dziennik 23.06.2009" http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt7515.html?postdays=0&postorder=asc&start=0 (wcześniej czytałem ten tekst na stronie Autora) trudno mi się nie zgodzić z tym, że istnieje zmowa w sprawie napisania od nowa historii Polski. Nowi autorzy chcą nas widzieć jako tępych nacjonalistów, antysemitów. Niemcy wrabiają nas wysiedlenia ich niewinnych ziomków, Rosjanie w rozpętanie II WŚ, a spragnieni odszkodowań nie wiedzieć za co (bo przecież o ile wiem własność żydowska w Polsce jest w poszanowaniu i jest zwracana prawnym właścicielom) dla wzmocnienia swych uzasadnień starają się uczynić z nas sprawców holokaustu.
Niemałą zatem radość sprawiło mi to, gdy poszukując w Internecie pewnych wiadomości związanych z moją pracą dostałem się na stronę amerykańskiego autora i gdy zobaczyłem, że jest tam "Languages: English, German, Polish, Russian, Portuguese, French, Hebrew", poszedłem dalej i znalazłem, że Gerald Kaiser jest Żydem z Polski, który przeżył dzięki pomocy dobrych polskich ludzi. I ten Człowiek na swojej stronie daje świadectwo prawdzie, wyraża wielkie uznanie i wdzięczność tym ludziom. Proszę popatrzeć na "Two rescue stories" http://www.wavelets.com/pages/stories.html . Smutne to, że ani pani dr Alina Cała, ani działający za pieniądze polskich podatników zatrudniający ją Instytut nie przedstawia takich śwadectw, a angażuje się w antypolskie kampanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Konrad Turzyński
Moderator


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 580

PostWysłany: Pią Cze 26, 2009 11:55 am    Temat postu: Dysproporcja w postrzeganiu Żydów Odpowiedz z cytatem

Dysproporcja w postrzeganiu Żydów

Moim zdaniem ma rację prof. Jerzy Robert Nowak, gdy ubolewa nad tym, że zbyt często można spotykać informacje o Żydach przejawiających do Polski niechęć albo pretesje, zaś zbyt rzadko ― o Żydach, prostujących krzywdzące dla Polski informacje, rozpowszechniane przez niektórych ich rodaków.

Być może są tacy, którym zależy na owej dysproporcji, aby wywołać niechęć wśród Polaków do Żydów, aby następnie było o co Polaków obwiniać.

Miał rację również Władysław Bartoszewski, gdy we wczesnych latach 60. apelował o ujawnianie się do Polaków, którzy ratowali Żydów przed ludobójstwem narodowo-socjalistycznym, a to z powodu narastającej (już wtedy!) kampanii zniesławiania Polski z powodu owego ludobójstwa. (O owej kampanii pisała już słynna pisarka Maria Dąbrowska pod koniec lat cztedziestych... Natomiast pisarz Włodzimierz Odojewski pisał o owej kampanii w paryskiej "Kulturze" w latach siedemdziesiątych.)

_________________
Konrad Turzyński [matematyk; teraz - bibliotekarz; uczestnik RMP (1980-81), dziennikarz ZR NSZZ "S" w Toruniu (1981), publicysta pod- i nad-ziemny (1978- ), współprac. ASME, "Opcji na Prawo" (2003-09) i Polskiego Radia (2006-08)]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 8:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konrad Turzyński napisał:
Być może są tacy, którym zależy na owej dysproporcji, aby wywołać niechęć wśród Polaków do Żydów, aby następnie było o co Polaków obwiniać.

Nie tylko być może, ale z całą pewnością istnieją pewne grupy, czy całe środowiska zainteresowane w uprawianiu tego procederu. Działają z całkiem różnych pobudek, jedni uczynili sobie z tego dogodne podłoże dla zaistnienia w przestrzeni publicznej, inni dopuszczają się tego procederu z wrodzonej niechęci, czy nawet nienawiści do Polski i Polaków, jeszcze inni sprowadzając to do spraw czysto materialnych, uczynili z tego procederu to, co niektórzy których Oni uważają z tego tytułu za swoich śmiertelnych, prawie na równi z niegdysiejszymi faszystami wrogów, określają mianem "Przedsiębiorstwa Holokaust". I niestety co jest bardzo smutne, ale stwierdzić trzeba, że uczestniczą też w tym wszystkim i to w niemałym stopniu sami Żydzi, w większości ci zamieszkali poza Izraelem, ze szczególnym uwzględnieniem USA. I co jeszcze bardziej zastanawiające kiedy zagłębimy się w problem to to, że większość z Nich nie posiada żadnego tytułu prawnego ani moralnego do tego, żeby tego typu postulaty czy wręcz żądania, niejednokrotnie poparte groźbami w rodzaju słynnej wypowiedzi o upokarzaniu Polski na arenie międzynarodowej formułować. Zaś pośród tych zamieszkałych w Izraelu, którzy w rzeczywistości przeszli przez piekło Holokaustu, tego typu postawy nie są już tak powszechne, a zaryzykowałbym twierdzenie, że pozostają w mniejszości. Jeżeli już, to bardzo często postulują Oni dokonanie pewnych gestów o charakterze symbolicznym. I z porównania tych dwóch linii myślenia i postępowania, należy wyłuskiwać istotę problemu. Ale dla dopełnienia całości obrazu należy dodać również i to, że eskalowanie problemu podniesionego przez Pana Konrada, jak widać to w pewnych, szczególnie tych charakteryzujących się dużym stopniem politycznego napięcia momentach, jest na rękę pewnym bardzo ściśle określonym środowiskom tak zwanej "postępowej" Europy. I niestety, ale pod obecnymi PO-wskimi rządami, trafiając na tak zwane miękkie podbrzusze (chociaż całkiem co innego ciśnie się na usta, ale ze względów estetycznych pozostańmy przy powyższym określeniu), mogą te grupy i środowiska odnosić znaczące, przeznaczone na użytek zarówno doraźnych, jak i tych dalekosiężnych celów politycznych sukcesy.




Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Wto Sie 04, 2009 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pod http://blog.rp.pl/wildstein/2009/08/03/kampania-oszczerstw-przeciw-kaminskiemu/ możemy przeczytać tekst B.Wildsteina:
Cytat:
Kampania oszczerstw przeciw Kamińskiemu
Oszczercze argumenty, które pojawiły się w prasie angielskiej pod adresem polskiego eurodeputowanego Michała Kamińskiego, podchwycone zostały przez laburzystowskiego ministra spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Davida Milibanda.


Oskarżył on swoich politycznych konkurentów, torysów, że popierając Michała Kamińskiego - zamiast przyzwoitego angielskiego kandydata z partii Milibanda - zeszli na margines skrajnej prawicy.

Minister z Partii Pracy nie przejmuje się związkami swoich oskarżeń z rzeczywistością. Załatwia za jednym zamachem dwie sprawy: dezawuuje swoich konkurentów i przykłada się do utrwalania wizerunku prawicy jako skażonej fatalnymi (antysemickimi) powinowactwami oraz naturalnie skłonnej do popadania w skrajności. Pretekstu dostarcza Polska, “kraj prawicowy”, a więc “historycznie antysemicki”.

Nie to co Europa Zachodnia, gdzie jeśli zdarzają się napady na Żydów, profanacje ich cmentarzy czy podpalenia synagog, to przecież nie z powodu paskudnego, prawicowego antysemityzmu, ale dużo bardziej zrozumiałego, bo postępowego, antyizraelizmu.

Miliband powołuje się na angielską rację stanu. A co z polską? Nie tak dawno świętowaliśmy ponadpartyjny sukces, jakim był wybór Jerzego Buzka (PO) na stanowisko przewodniczącego europarlamentu. Dlaczego taka sama ponadpartyjna postawa nie obowiązywała już wobec wyborów na stanowisko jego zastępcy, gdy przeciwko kandydaturze Kamińskiego z PiS głosowali posłowie PO i SLD? Dlaczego kampania oszczerstw pod adresem polskiego polityka nie wywołuje solidarnego protestu polskiego świata politycznego?

Przecież w Polsce wiadomo, że jest to kampania kłamliwa i, co więcej, szkodzi wizerunkowi naszego kraju. Dlaczego polskie środowiska żydowskie nie protestują przeciw politycznej instrumentalizacji oskarżeń o antysemityzm - przeciw instrumentalizacji, która prowadzi do banalizowania tych oskarżeń? Jeśli bowiem antysemitą można nazwać każdego przeciwnika (zwłaszcza z prawicowego obozu), to oskarżenie to zostaje wydrążone z treści i staje się pożywką dla antysemityzmu realnego.

Jak widać lewactwo (teraz mieniące się liberałami) jest wszędzie takie samo. Buzek - choć z tego samego kraju, co Kamiński - jest dobry. A nasi lobbyści w PE i w kraju wyraźnie się cieszą, że na Polaka, który ani nie zgwałcił, ani nie ukradł (bo wtedy by się za nim ujmowali) wylewane są wiadra pomyj i że w ten sposób cierpi dobre imię Polski. Zamiast tego z satysfakcją podaje się do wiadomości, co (wiedzący oczywiście wszystko lepiej) na Zachodzie sądzą o polskim eurpośle, Michale Kamińskim. Najpierw cieszono się, że nie został wiceBuzkiem, teraz tym co napisane wyżej, a w przyszłości, też trudno przewidzieć by mógł czymś zachwycić salon. Proszę sobie spróbować wyobrazić co by się działo gdyby to jemu, albo któremuś z europarlamentarzystów PiS zdarzył się wyczyn podobny do Nitrasowego rajdu. Lecz zły, dziki, faszystowski PiS to nie kulturalne, demokratyczne, postępowe SLD, którego wpadki zamiata się szybko pod dywan.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Esse Quam Videri
Weteran Forum


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 756
Skąd: Tczew

PostWysłany: Wto Lut 06, 2018 3:46 pm    Temat postu: z powodu nowej fali antypolskiej kampanii Odpowiedz z cytatem

z powodu nowej fali antypolskiej kampanii



http://niezalezna.pl/214273-minister-suski-o-ustawie-447-polska-zostala-zniszczona-przez-niemcy-nalezaloby-sie-zwracac-do-agresora-a-nie-ofiary

http://www.fronda.pl/a/byla-wiezniarka-auschwitz-nie-moglam-uwierzyc-gdy-uslyszalam-o-polskich-obozach,106161.html

http://www.pch24.pl/wiceprezes-ipn-odpowiada-netanjahu--nowe-prawo-to-jak-walka-z-klamstwem-oswiecimskim,57878,i.html

http://www.pch24.pl/polska-musi-walczyc-o-dobre-imie--klamstwo-o-polskich-obozach-smierci-jak-zaraza,57870,i.html

http://www.pch24.pl/klamstwa-posla-knesetu-i-atak-swiatowego-kongresu-zydow--presja-na-polske-trwa--,57882,i.html

http://www.pch24.pl/religia-holocaustu--a-polskie-obozy-smierci,49308,i.html

http://www.pch24.pl/stanislaw-michalkiewicz--nie-ma-zgody-na-antypolskie-klamstwa,58069,i.html

http://www.fronda.pl/a/polski-zyd-odsyla-dyplom-uznania-ambasadzie-izraela-w-rp,106201.html

Witold Gadowski
zacietrzewieni neo-marksiści przeciw Polsce
https://www.youtube.com/watch?v=-4D_lCwseb0

http://www.fronda.pl/a/j-kaczmarski-opowiesc-pewnego-emigranta,106123.html

http://www.fronda.pl/a/obrzydliwy-atak-izraelskiego-dziennika-na-polske-a-wszystkiemu-winien-trump,106104.html

http://www.fronda.pl/a/karol-tendera-dla-frondy-jaka-jest-natura-zyda-co-rozni-go-od-polaka,106051.html

https://germandeathcampsnotpolish.pl/

http://truthaboutcamps.eu/

Norman Finkelstein - Przedsiębiorstwo Holocaust
https://docer.pl/doc/ne5n5cn
https://docer.pl/doc/nnc8se
https://docer.pl/doc/n51ns5e
https://docer.pl/doc/n881xxc

https://ipn.gov.pl/en/news/616,IPN-portal-on-German-death-camps-and-concentration-camps-in-occupied-Poland-is-l.html

https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/2009864,Ruszyl-serwis-GermanDeathCampsinfo-portalu-Polskiego-Radia

http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-publicystyka/item/125184-tak-poteznej-akcji-wymierzonej-w-dobre-imie-polski-w-historii-jeszcze-nie-bylo-cos-zlego-wisi-w-powietrzu

wywiad Normana Davisa z roku 2008, dla "Tygodnika Powszechnego";
dla właściwego zrozumienia tego, co się obecnie dzieje, jest warta
uwagi część, zaczynająca się od frazy "List ze Stanfordu":
http://www.rosikonpress.com/wywiad_204/Historyk_przeciw_pamieci.html

film izraelskiego reportażysty Jo'wa Szamira "Zniesławienie"
pokazuje sposób instytucjonalnego indoktrynowania młodzieży
szkolnej z Izraela przyjeżdżającej do Oświęcimia i sposób
działania tak zwanego "przedsiębiorstwa holocaust"
https://www.youtube.com/watch?v=NlmXRNEDWiY


Niedoceniana tajemnica sporu polsko-izraelskiego
https://www.youtube.com/watch?v=YY8YB0sgl-E


Gdy nie wiadomo, o co chodzi, to zwykle chodzi o pieniądze.

Gdy 29 III 2006 r. red. Michalkiewicz powiedział w Radiu
Maryja o tym, że premier Marcinkiewicz obiecał sprawić,
że Polska zaspokoi roszczenia o tzw. mienie pożydowskie
wwysokość 65 mld dolarów, okrzyczano go "antysemitą", o
mało co nie został skazany z takiego zarzutu. Później
prof. Szewach Weiss też powiedział o oczekiwaniach wobec
Polski w takiej właśnie wysokości, jemu nikt takiego
zarzutu nie postawił, nie tylko prokuratorzy, ale nawet
dziennikarze. O kilka lat później podobną wielkość roszczeń
podano kilka lat później w przeliczeniu na polskie złotówki:

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/amerykanscy-zydzi-chca-od-polski-zwrotu-230,198,0,1851078.html

Jednak okazuje się, że apetyt może być np. 4 razy większy:
https://dorzeczy.pl/kraj/55078/Srodowiska-zydowskie-chca-poprawek-w-ustawie-reprywatyzacyjnej-Chodzi-nawet-o-bilion-zlotych

St. Michalkiewicz
Żydzi już nie chcą 65 miliardów, chcą ponad 300
https://www.youtube.com/watch?v=H6rILFTZdIA

https://wpolityce.pl/polityka/380063-wielu-obawia-sie-ustawy-447-a-wieksze-problemy-mozemy-miec-z-podpisana-w-2009-r-przez-rzad-tuska-deklaracja-terezinska

w wyzwolonym przez Armię Czerwoną Jedwabnem
Polacy w 1945 r. wymordowali Żydów, b. więźniów obozów:
http://nczas.com/wiadomosci/skandaliczna-wypowiedz-rabina-moskwy-w-telewizji-russia-today-w-jedwabnem-polacy-mordowali-zydow-ktorzy-wrocili-z-obozow-video/
https://www.youtube.com/watch?v=Mh2NU6tYNsc
(rabin Moskwy, Pinkas Goldszmidt w Russia Today
- nawet na zasadzie Fr. Woltera i J. Goebbelsa:
"kłamcie, kłamcie, kłamcie, coś z tego zostanie")


Wojciech Sumliński
Żydowskie obozy koncentracyjne
http://www.bibula.com/?p=99424

http://www.interia.tv/wideo-gadowski-to-pokazuje-jak-traktuje-nas-panstwo-izrael,vId,2464065,vAId,215954,vSort,5,vTime,1

http://www.fronda.pl/a/matka-kurka-dla-frondy-zydowscy-szmalcownicy,105991.html

http://www.fronda.pl/a/jerusalem-post-kneset-chce-oskarzyc-polske-o-negowanie-holocaustu,106025.html

http://www.fronda.pl/a/polskie-obozy-czyli-dlaczego-odpowiedzialnosc-spadla-na-polakow,105995.html

http://www.fronda.pl/a/krzysztof-wyszkowski-wydalic-z-polski-ambasador-anne-azari,106037.html

http://www.pch24.pl/witold-gadowski--ambasador-izraela-powinna-opuscic-polske,57960,i.html

http://www.fronda.pl/a/gabriel-kayzer-dla-frondy-roszczenia-zydow-z-usa-i-izraela-do-polski-to-hucpa,106050.html

St. Michalkiewicz
Czego Ben Akiba nie przewidział
http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4133

M. Jakubiak - Izrael nie ma wyłączności na historię
https://www.youtube.com/watch?v=OuQ8UZXWafw

Robert Winnicki o antypolskiej nagonce Izraela
https://www.youtube.com/watch?v=GwkIR_gEsuI

http://demotywatory.pl/4748597/Kanadyjski-parlamentarzysta-protestuje-przeciwko-wyrazeniu
czyli: https://www.youtube.com/watch?v=X_buFR4Pdrs

http://www.fronda.pl/a/ziemkiewicz-przypomina-szokujaca-wypowiedz-netanjahu,106098.html

http://www.fronda.pl/a/mocne-jakubiak-gdzie-byli-zydzi-gdy-sowieci-mordowali-polakow,106099.html

Targalski & Winnicki
prawdziwe podłoże konfliktu izraelsko-polskiego
https://www.youtube.com/watch?v=P7v8XIhZm9s

Targalski "skończy się wyjątkowość Żydów"
https://www.youtube.com/watch?v=k4_9A-SPg_M

Tadeusz M. Płużański
Takiego obrotu spraw z Izraelem chyba nikt się nie spodziewał
https://www.youtube.com/watch?v=6r9kk6bdhQw

Wyszkowski
Ambasador Izraela napluła Polakom w twarz!
https://www.youtube.com/watch?v=n-pycn8_8oc

Bronisław Wildstein
Nie my odpowiadamy za zbrodniczą fabrykę śmierci
https://www.youtube.com/watch?v=JS4V-tUDTZ8


M. Jakubiak
Polaków zginęło tylu co Żydów!
https://www.youtube.com/watch?v=wDF0Uj5Ik2o

A. Macierewicz
Rosjanie w sporze Izrael, USA, Polska
https://www.youtube.com/watch?v=48ATyXkicKY

Stefan Tompson
Jakie zdanie ma Izrael?
https://www.youtube.com/watch?v=1JqvqOxlo9A
Odpowiedź Izraelowi
https://www.youtube.com/watch?v=SztV961KKhA
https://www.youtube.com/watch?v=2j0m__3MMUc
https://www.youtube.com/watch?v=gx9KLDtf7Jo

Mariusz Max Kolonko
Izrael dla Żydów
https://www.youtube.com/watch?v=bVr6Efnu7r4

Leszek Żebrowski, Tadeusz Płużański
Polska nie była przygotowana do walki z Izraelem
https://www.youtube.com/watch?v=tP3AVRfUyyQ

Polski problem z antysemityzmem to mrówka.
Izraelski problem z antypolonizmem to słoń

https://www.youtube.com/watch?v=wlSfaufzo4Q

St. Michalkiewicz
Kto i z jakich powodów jest zadowolony z
klangoru wokół nowych zapisów ustawy o IPN?
https://www.youtube.com/watch?v=5aS9dY7KFyM

St. Michalkiewicz
Cel żydowskiej polityki wstydu wobec Polaków
https://www.youtube.com/watch?v=Fdj1TY-Mfd0

St. Michalkiewicz
Stronie żydowskiej zależało na wywołaniu skandalu
https://www.youtube.com/watch?v=FG421HB7mk0

St. Michalkiewicz
Polska przyjmuje postawę leżenia plackiem
https://www.youtube.com/watch?v=Gth0jAtOShE

St. Michalkiewicz
Leżymy plackiem na wznak
https://www.youtube.com/watch?v=HuWnhg-PXA8

http://www.radiomaryja.pl/informacje/p-pierwszy-mocno-wybrzmialo-ze-bylo-polskich-obozow/

Witold Gadowski
Nie bójmy się prawdy
https://www.youtube.com/watch?v=c69w8fj599U

Patryk Jaki o kulisach sporu polsko-izraelskiego
https://www.youtube.com/watch?v=YgVEo5Kp7bg

Jedwabne świadek medialnego kłamstwa
https://www.youtube.com/watch?v=hxGj9Tw4RVs

Paweł Wildstein
Wytoczono takie działa, że Polska
nie może cofnąć się ani o krok

https://www.youtube.com/watch?v=tvujZHTnRfk

ks. Tadeusz Guz
m.in. o współudziale Żydów w holokauście
https://www.youtube.com/watch?v=bM-TKDWLmKM

Kto naprawdę wydał rozkaz unicestwienia Żydów?
Sojusz Izraela z Niemcami przeciwko Polsce?
https://www.youtube.com/watch?v=QULHT1miQwQ

dr Ewa Kurek
O zbrodniach żydowskich mówić nie wolno
Ten kanon jest utrzymywany przez wieki

https://www.youtube.com/watch?v=1JqvqOxlo9A

narodowcy w obronie dobrego imienia Polski
Kiedy chcą nas okraść musimy się bronić
https://www.youtube.com/watch?v=VYuqD99Up5g


dwie anglojęzyczne ekspertyzy dot. zmiany ustawy o IPN:

http://www.ordoiuris.pl/dzialalnosc-instytutu/analiza-art-55a-ustawy-o-zmianie-ustawy-o-ipn

http://en.ordoiuris.pl/institute-activity/report-article-55a-act-amending-act-institute-national-remembrance


Wojciech Reszczyński
Amerykańscy Żydzi nie uratowali swoich współbraci
https://www.youtube.com/watch?v=msLL7wLGO1s


Krz. Wyszkowski
Zagranica, próbując nas zakrzyczeć,
pokazuje, że Polska jest silnym państwem

https://www.youtube.com/watch?v=bsOJNtofPHM


jak Polska powinna (po)radzić sobie z roszczeniami żydowskimi
https://www.youtube.com/watch?v=Vf1Lmxpk96c


Kanadyjski parlamentarzysta przeciwko mówieniu o "polskich obozach"
https://www.youtube.com/watch?v=X_buFR4Pdrs

i słusznie, bo był tylko JEDEN polski obóz:
https://www.youtube.com/watch?v=38OAWVFJKlk


Witold Gadowski
Jesteśmy okupowani przez poststalinowskie elity
https://www.youtube.com/watch?v=i_2-iHW5xSI


Bronisław Wildstein
Wszyscy znaleźli okazję, aby nas zaatakować
https://www.youtube.com/watch?v=iD8bdOSN3lc



The global information war against Poland
https://www.youtube.com/watch?v=dIt1XyYF0Y0





_________________
facet wyznaj?cy dewiz? Karoliny Pó?nocnej: Esse Quam Videri
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum