Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przepowiednia?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Wto Kwi 13, 2010 9:30 pm    Temat postu: Przepowiednia? Odpowiedz z cytatem

Jeśli Rosja sie nie opamięta i nie stanie sie normalnym krajem to jej przyszłość bedzie niestety taka:

http://pics.livejournal.com/sergmitron/pic/000khx45/s640x480

Mam nadzieję, że tragedia Polaków w Katyniu 1940, 2010 spowoduje, że Naród Rosyjski pogoni precz reżim terrorstyczny i sie odrodzi!

KGB-iści won!
Ich poputcziki w Polsce WON!

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"


Ostatnio zmieniony przez Jadwiga Chmielowska dnia Sro Kwi 14, 2010 6:27 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Wto Kwi 13, 2010 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno się rzeczywiście oprzeć profetystycznym wizjom głoszonym od lat. Może do trzech razy sztuka. Ten byłby drugi (od AD 2005). A może to już...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Konrad Turzyński
Moderator


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 580

PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 1:45 am    Temat postu: kaskada nazwisk w centrum władzy w Rosji Odpowiedz z cytatem

kaskada nazwisk w centrum władzy w Rosji

100 lat temu: RASPUTIN

teraz: PUTIN

za 100 lat: TIN

(zasłyszane niedawno od kogoś w Toruniu)

_________________
Konrad Turzyński [matematyk; teraz - bibliotekarz; uczestnik RMP (1980-81), dziennikarz ZR NSZZ "S" w Toruniu (1981), publicysta pod- i nad-ziemny (1978- ), współprac. ASME, "Opcji na Prawo" (2003-09) i Polskiego Radia (2006-08)]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jaszczur
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 88

PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 1:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Albo: Pu Tin.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Esse Quam Videri
Weteran Forum


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 756
Skąd: Tczew

PostWysłany: Pią Kwi 16, 2010 10:41 pm    Temat postu: Dugin o Putinie odwołując się do Nostradamusa: Odpowiedz z cytatem

Dugin o Putinie odwołując się do Nostradamusa:



„[...] z wielką nadzieją powitałem objęcie władzy przez Władimira Władimirowicza Putina. Stawiam na Putina. Jest to stawka historyczna, geopolityczna i metafizyczna. [...] Nie mogę powiedzieć, czy stanie się on nowym Iwanem Groźnym, czy nie, ale z pewnością jego rządy są krokiem w dobrym kierunku. [...] Chciałbym zwrócić uwagę na pewien fakt. — Putin zaczął pełnić obowiązki premiera 9 sierpnia 1999 roku, w dniu, kiedy wszyscy oczekiwali zaćmienia słońca. Zgodnie z przepowiedniami Nostradamusa, tego dnia powinien objąć rządy wielki i straszny władca. [...] myślę, że nieprzypadkowo Putin zjawił się w tym właśnie przejściowym okresie naszej historii. Na nim powinny spełnić się określone proroctwa dotyczące losów ziemi i świata.” (zob.: Grzegorz Górny, "Czy Putin jest awatarem? Rozmowa z Aleksandrem Duginem", "FRONDA — pismo poświęcone", nr 23/24, jesień 2001 r., str. 159/160; zob. także w internecie: http://wydawnictwo.fronda.pl/arch/23-24/080.htm i http://wydawnictwo.fronda.pl/arch/23-24/081.htm).


Dugin nawiązał do słynnego, zagadkowego fragmentu XVI-wiecznej, spisanej w języku starofrancuskim, przepowiedni Michała Nostradamusa, której większość treści jest wyrażona w formie 942 czterowierszy pogrupowanych w tzw. centurie, liczące ― rzecz jasna, oprócz jednej ― po sto takich czterowierszy. W tym wypadku chodzi konkretnie o centurię X, a w niej ― o czterowiersz 72:

„L'an mil neuf cens nonante neuf sept mois
Du ciel viendra vn grand Roy d'effraieur
Resusciter le grand Roy d'Angolomois.
Auant apres Mars regner par bon heur.”


Dosłownie po polsku:

Rok tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiąt dziewięć, siedem miesięcy
Z nieba nadejdzie wielki król przerażenia

[aby — ?] Ożywić wielkiego króla d’Angolomois
Przed
[ i ] po Marsie panować szczęśliwie


Dopatrywano się tam związku z (przewidzianym od dawna przez astronomów) zaćmieniem Słońca, obserwowalnym w Europie 11 sierpnia 1999 roku czyli w dwa dni po awansie ppłk. KGB Władimira Putina na premiera Federacji Rosyjskiej (obie te daty: 9 i 11 VIII 1999 r. należą do lipca wg kalendarza juliańskiego, używanego w czasach powstania przepowiedni, której autor żył w l. 1503-66, podczas gdy używany teraz kalendarz gregoriański został zainaugurowany przez papieża Grzegorza XIII dopiero w 1582 r.), aczkolwiek... Nostradamus przy słowie "miesiąc" użył liczebnika głównego: "sept" = "siedem", a nie — porządkowego: "septiesme" = "siódmy"...).

Słowo "Angolomois" bywa przez interpretatorów przepowiedni Nostradamusa tłumaczone jako nazwa francuskiej miejscowości Angouleme (z okolic tego miasteczka wywodzi się François Mitterand), ale także kojarzone z... Mongolią.


Aleksander Gieliewicz Dugin (ur. w 1962 r.; jego "otczestwo" wywodzi się od imienia "Gielij", po polsku: "Heli", znanego ze starotestamentowej "Pierwszej Księgi Samuela") ideolog "nacjonal-bolszewizmu" oraz "eurazjatyzmu", bliski współpracownik (o 10 lat starszego odeń) Władimira Władimirowicza Putina jako prezydenta Rosji; dał się poznać jako zagorzały przeciwnik: 1) katolicyzmu, 2) niepodległej Polski i (zwłaszcza) niepodległej Ukrainy, a także 3) cywilizacji atlantyckiej, ześrodkowanej wokół mocarstw anglosaskich. Natomiat Dugin jest zwolennikiem współpracy Rosji z Niemcami i dlatego nie odpowiadałoby mu Międzymorze Bałtycko-Czarnomorskie wolne od wpływów zarówno Rosji jak też Niemiec.

Nie daj Boże, aby spełniły się te rojenia Dugina!!!

_________________
facet wyznaj?cy dewiz? Karoliny Pó?nocnej: Esse Quam Videri
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://dzieckonmp.wordpress.com/2010/04/19/proroctwo-do-polski-%E2%80%93-cindy-jacobs-2005r/

Proroctwo do Polski – CINDY JACOBS (2005r.)


Ja wzbudzę wielką i potężną armię. To będzie największa armia Modlitewna jaką widział świat. Ona będzie burzyć warownie bałwochwalstwa. Pan mówi: nie mówcie, że żniwo jest dopiero za 4 miesiące, bo pola są już białe do żniwa. Nie ma dla Mnie niczego niemożliwego. Ja wzywam Polaków, żeby powstali. Tak jak stawialiście opór Hitlerowi, to stawcie opór diabłu, a on ucieknie. Dlatego, że Ja dałem wam namaszczenie, żeby stawić opór wrogowi tego narodu.

Wy jesteście moim ruchem oporu i będziecie stawiać opór dzieciom ciemności, bo szatan boi się polskich chrześcijan i będziecie stawiać opór diabłu w całej Europie, na Bliskim Wschodzie. Ja położyłem Moją dłoń na Polsce – mówi Pan. Nie myślcie, że jesteście małymi, nic nie znaczącymi ludźmi – mówi Pan. Dlatego, że w Moich oczach nie jesteście małym, nieważnym narodem. Jesteście źrenicą Mojego oka, jesteście Moimi umiłowanymi. Jesteście siłą na ziemi. I dlatego szatan starał się tak bardzo was zniewolić, bo tak bardzo się was boi. Pan mówi: jesteście wielcy w Moich oczach. Jesteście zwycięzcami w Moich oczach. Tak jak Hitler został obalony, tak Ja obalę bałwochwalstwo – mówi Pan. Ja wzywam to pokolenie, żeby walczyło. Jesteście w Mojej armii mówi Bóg. I nieprzyjaciel będzie jeszcze zaskoczony, dlatego, że oto czynię rzecz nową, mówi Bóg. Ja wzbudzę Mój lud w Polsce i powstaniecie i staniecie się wojownikami.

Stójcie spokojnie i oglądajcie zbawienie Boga, dlatego, że wielu z was znajduje się w miejscu wielu trudności. Ale Ja wam powiadam: to Morze Czerwone się rozstąpi i zajmiecie swoją ziemię obiecaną, dlatego, że Ja wywołuje Mój lud z niewoli, Ja wywołuje Mój lud z tradycji i mówię: Polska jest waszą ziemią obiecaną. Ja robię to dlatego, że was kocham. Ja wprowadzę ten wielki ruch znaków i cudów, bo w kraju powstanie wielka Armia ludzi, którzy będą czynić znaki i cuda. To przebudzenie przyjdzie nie Tylko do jednego miasta, dlatego, że Polska zapłonie dla Mnie – mówi Pan.

Polska będzie znana jako ogień Europy, będzie miejscem przebudzenia w Europie. Ponieważ Mój lud wołał do Mnie – mówi Pan – nie omijaj nas! Nie chcemy Tylko słyszeć o przebudzeniach w innych krajach. Chcemy, żeby Polska także Doznała przebudzenia! Ja słyszałem wasze wołanie, mówi Pan i nadchodzi Przebudzenie tak wielkich rozmiarów, takiej jakości, że trudno wam to sobie wyobrazić. Będę pracował z młodymi i starszymi i powołam Jozuów i Kalebów. Ja przychodzę do tego kraju – mówi Bóg. Ja przychodzę, aby dokonać przemiany tego narodu. Dlatego stawcie opór nieprzyjacielowi. Ja szukam takiej armii i to jest ten dzień, aby powstać i powiedzieć: oto jestem Panie poślij mnie. Nie tylko bałwochwalstwo upadnie, ale katedry będą pełne ludzi, którzy będą tańczyć i uwielbiać Mnie – mówi Bóg. Dlatego, że teraz następują zmiany warty. Ja pracuje wśród sfer rządowych – mówi Bóg. Patrzcie na przywództwo. Ja sprawię przebudzenie w polskim rządzie mówi Bóg. Oni skłonią swoje kolana i przyprowadzą naród do Chrystusa, bo nie ma innego imienia przez które można być zbawionym.

Ja zmienię rząd w Polsce. Ja postawię chrześcijan w rządzie i Moje imię będzie wywyższone w tym rządzie. Ja zmienię ten naród, Ja uzdrowię sytuację ekonomiczną Polski, jeżeli będziecie się modlić. Polska będzie ogniem Europy. Tutaj będzie płonąć ogień przebudzenia i ludzie Będą przyjeżdżać z całego świata. Iz 22:22: “I położę na jego ramieniu Klucz Dawida i gdy on otworzy, to nikt nie zamknie, gdy on zamknie, to nikt nie otworzy.”

Cindy Jacobs

--------------------------------------------------------------------------------
http://www.sklep.af.com.pl/product_info.php?products_id=2476&osCsid=f8d0ea7ce4663d7f869ad69c9ec90d2e

ZDOBĘDZIESZ BRAMY WROGA

Cindy Jacobs

Jesteśmy powołani do wstawiennictwa… Do wojny w okręgach niebieskich. Książka "Zdobędziesz bramy wroga" została sprzedana w ponad 150 000 egzemplarzy. Stała się lekturą obowiązkową w temacie modlitwy wstawienniczej. Bez względu na to czy jesteś początkującym czy zaawansowanym wstawiennikiem, dowiesz się z niej, jak modlić się o sprawy znajdujące się na Bożym sercu i jak zdobywać bramy wroga! Cindy Jacobs, odwołując się często do Biblii i przytaczając wiele przykładów z własnego życia, sprawia, że temat wstawiennictwa ożywa. Ta zręcznie napisana książka pełna jest wskazówek, jak modlić się wstawienniczo, oraz porad, jak uniknąć błędów, które zdarzają się wstawiennikom, szczególnie w trakcie próby włączenia modlitwy wstawienniczej w życie kościoła. Cindy udziela prostych instrukcji i praktycznych porad w kluczowych dziedzinach wstawiennictwa takich jak: uwielbienie wstawiennicze, wstawiennictwo prorocze czy wstawiennictwo grupowe. Jeśli chcesz zwiększyć skuteczność swojej walki modlitewnej, to książka dla Ciebie!

REKOMENDACJE Cindy Jacobs należy niewątpliwie do grona najbardziej doświadczonych proroczych wstawienników w ciele Jezusa Chrystusa. Jej służba jest znana i uznawana nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także w wielu innych krajach. Temat modlitwy wstawienniczej w połączeniu ze sferą proroczą i duchową walką jest u nas prawie nieznany. Zaczynamy dopiero stawiać pierwsze kroki w tej sferze. I dlatego musimy uczyć się od tych, którzy mają w tej dziedzinie już jakieś poznanie i praktykę. Taką osobą jest właśnie Cindy Jacobs. Sama książka to studium zagadnienia wstawiennictwa i walki duchowej napisane w mądry i przystępny sposób. Wielką zaletą tej pozycji jest mocne ugruntowanie w Słowie Bożym. Książka obfituje zarazem w świadectwa potwierdzające skuteczność modlitwy. W sytuacji, w której z powodu nieuzasadnionej krytyki, spowodowanej strachem przed nieznanym, niektórzy ludzie w naszym kraju odrzucili wstawiennictwo i walkę duchową jako niemające uzasadnienia biblijnego, książka Cindy Jacobs ma szansę stać się przyczynkiem do bardziej rzeczowej, mniej emocjonalnej dyskusji na ten temat. Jej głos jest o tyle ważny, że stoi za nim wieloletnia praktyka i długa historia skutecznych modlitw. Nikt, kto traktuje sprawy Królestwa Bożego poważnie, nie może przejść wobec tego głosu obojętnie. Jestem pewny, że uważna lektura tej książki przyniesie każdemu wielką zachętę i przyczyni się do wzrostu wiary w ciele Jezusa Chrystusa. Bogdan Olechnowicz Jedną z przyczyn braku przebudzenia w Polsce i Europie jest nasz brak świadomości, jak walczyć w modlitwie. Niniejsza książka poświęcona jest właśnie walce duchowej i prezentuje wiele aspektów modlitwy. Znam Cindy i wiem, że to, o czym pisze, to nie teoria, lecz praktyczne zasady, które sprawdzają się w jej życiu i służbie. Gorąco polecam tę książkę każdemu chrześcijaninowi w Polsce.

Godson Onyekwere

Cindy Jacobs jest dziś powszechnie znanym autorytetem w dziedzinie modlitwy. Przez wiele lat prowadziła modlitwy i pisze tę ksiażkę z bogactwa własnego doświadczenia. Sposób dzielenia się i przykłady jej osobistych doświadczeń bardzo inspirują do modlitwy. Pokazuje zasady skutecznej modlitwy, jak prowadzić i organizować grupy modlitewne, i jak rozwiązywać powszechne problemy związane z prowadzeniem grup modlitewnych. Każda osoba, która traktuje modlitwę poważnie i pragnie prowadzić innych do modlitwy, może traktować tę ksiażkę jako ważny podręcznik na temat modlitwy wstawienniczej.

Irena Stankiewicz

Stron 318, oprawa miękka

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wy jesteście moim ruchem oporu i będziecie stawiać opór dzieciom ciemności, bo szatan boi się polskich chrześcijan i będziecie stawiać opór diabłu w całej Europie, na Bliskim Wschodzie.

Pani Cindy Jacobs, załozycielka sekty New Apostolic Reformation znana jest w Ameryce z bzdurnych wrozb, ktore nigdy sie nie spelnily. Teraz, jak widac, mobilizuje Polakow do wojowania na Bliskim Wschodzie... Nie precyzuje tylko czy mamy sie bic po stronie Zydow czy Arabow.
Przepraszam, moze za ostro sie o niej tu wyrazilem, ale ja juz iles lat temu czytalem jej broszurki z roznymi dziwnymi przepowiedniami pisanymi w stylu prorokow Starego Testamentu, ktore rzekomo pochodzą od samego Chrystusa. Ja rozmumiem, ze ludzie w Kraju dzisiaj potrzebują nadziei i wsparcia duchowego, ale w ten sposob latwo mogą ulegać roznym tego typu sektom, ktore dzis zerują na naszej narodowej tragedii. Jednoczesnie absolutnie nie mam pretensji do Jadzi, ze to wkleila, bo skąd miala wiedziec kto zacz pani Jacobs. Ona mowi stale o modlitwie, tak ze na pierwszy rzut oka latwo ją wziąc za jakąs autentyczną wizjonerke chrzescijanską jak np. Siostra Lucja z Fatimy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wkejam to wszystko co mi ludzie posyłają mailem, bo nie umieja pisac na FORUM. Chcą sie w ten sposób przyłączyc do naszej walki
_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naturalnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Esse Quam Videri
Weteran Forum


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 756
Skąd: Tczew

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 10:48 pm    Temat postu: O manipulowaniu przepowiedniami Odpowiedz z cytatem

O manipulowaniu przepowiedniami

Bezbożne i zaborcze totalitaryzmy skrzętnie i bez skrupułów manipulują ludzką wiarą religijną, quasi-religijną wiarą w zabobony, a także zwykłą naiwnością i chciejstwem = "whishfull tinking", myśleniem życzeniowym. Doceniają przy tym przepowiednie, mogące w ich rękach stanowić bardzo skuteczną broń psychologiczną. Warto pamiętać o tym, że Polacy pod zaborem narodowo-socjalistycznym ― zapewne pod tym wschodnim, międzynarodowo-socjalistycznym również, jednak nie posiadam na ten temat informacji ― byli srogo prześladowani z powodu przepowiedni tęgoborskiej (zob. np.: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przepowiednia_z_T%C4%99goborza), gdyż w jej tekście istnieje wyraźna zapowiedź upadku "krzyża splugawionego" czyli hitlerowskiej swastyki oraz powrotu Gdańska i Mazur do Polski. Jak o tej przepowiedni pisał naukowiec z UMK w Toruniu (i zarazem poeta): "Dzięki przedrukom prasowym (ukazała się 29 marca 1939 w >>Kurierze Bydgoskim<<5>>Orędowniku<<nast>>Wydawnictwie Polskim SP. Z.OO<<wysz>>Księga losów Europy, cudowne przepowiednie Nostradamusa z roku 1558<<[/b]. Jako autor ― najpewniej rzekomy autor ― tego dziełka figuruje niejaki ks. Józef Radliński. [...] drukowano starannie i mimo wojennych restrykcji na dobrym papierze [...]" (str. 190). Dobór oraz interpretacja cytowanych przez gestapowskiego fachowca fragmentów przepowiedni Nostradamusa sugerowały rychłe nadejście Tysiącletniej Rzeszy Niemieckiej i szczęścia całej Europy pod jej panowaniem. Wielu zajmujących się Nostradamusem zdaje się nie mieć pojęcia o tak szczególnym pochodzeniu tej książki.

Intencją takich manipulacji jak u Zbigniewa Załuskiego i Aleksandra Dugina albo u hitlerowskich propagandzistów jest sianie DEFETYZMU wśród adresatów owej propagandy. Zgodnie zresztą z jednym ze wskazań słynnego starożytnego chińskiego teoretyka Sun Zi (544-496 p.n.e.), autora "Sztuki wojennej".


_________________
facet wyznaj?cy dewiz? Karoliny Pó?nocnej: Esse Quam Videri


Ostatnio zmieniony przez Esse Quam Videri dnia Wto Kwi 03, 2018 11:46 am, w całości zmieniany 33 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Nowym Testamencie parokrotnie jest mowa o odpowiedniej karze m. in. dla wróżbitow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Esse Quam Videri
Weteran Forum


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 756
Skąd: Tczew

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 11:16 pm    Temat postu: Kara dla wróżbitów Odpowiedz z cytatem

Kara dla wróżbitów

Stanislaw Siekanowicz napisał:
W Nowym Testamencie parokrotnie jest mowa o odpowiedniej karze m. in. dla wróżbitow.


Racja, drogi Panie Stanisławie! I to kara śmierci! Także już w Starym Testamencie! (= "Księga Powtórzonego Prawa", rozdz. 18, w. 10-12; "Księga Kapłańska", rozdz. 19, w. 31 oraz rozdz. 20, w. 6-7; "Pierwsza Księga Samuela", rozdz. 28, w. 3-20). Zakaz został powtórzony również w nauczaniu magisterium Kościoła Katolickiego (= katechizm papieża Piusa X, dokumenty Soboru Watykańskiego II).

Toteż gdy "Ilustrowany Kurier Codzienny" wydrukował tekst przepowiedni tęgoborskiej 27 marca 1939 r. (nr 86, str. 6), podał, że ona powstała na seansie spirytystycznym, bowiem "IKC" nie poczuwał się do lojalności wobec magisterium Kościoła. W parę dni później 8 kwietnia 1939 r., w numerze 42 (wielkanocnym) na str. 11 ta przepowiednia została przedrukowana przez tygodnik "Pielgrzym", ukazujący się w Pelplinie organ ówczesnej diecezji chełmińskiej; tam pominięto wzmiankę o spirytystycznym pochodzeniu samego tekstu, widocznie nie chcąc narażać czytelników na zastanawianie się: "wolno czy nie wolno czytać przepowiednię o TAKIM pochodzeniu"?

Pisałem wyżej o przepowiedniach, rozmyślnie abstrahując od ocen ich wiarygodności w zależności od ich pochodzenia ― z nieba albo z piekła, skupiając uwagę tylko na tym, jak bywają wykorzystywane.

_________________
facet wyznaj?cy dewiz? Karoliny Pó?nocnej: Esse Quam Videri
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Pietraszko
Weteran Forum


Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 219

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również spotkałem wróżbitę. Objawił mu się Komorowski - kulturalny, łagodzący spory prezydent wszystkich Polaków. Potem wróżbita wytrzeźwiał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Esse Quam Videri
Weteran Forum


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 756
Skąd: Tczew

PostWysłany: Sob Wrz 30, 2017 1:17 pm    Temat postu: Bałtosławia, Międzymorze, Trójmorze coraz bardziej aktualne? Odpowiedz z cytatem

Bałtosławia, Międzymorze, Trójmorze coraz bardziej aktualne?

Tomasz Szczepański,
"Międzymorze – zapomniana idea niezależności narodowej i stabilizacji regionalnej"
http://wolnemedia.net/?p=12658

Marcin Wawrzyniak,
"Międzymorze - koncepcja wiecznie żywa"
http://prawica.net/node/13388

"Więcej o >>shatter zone<<:"
http://swkatowice.forumoteka.pl/viewtopic.php?p=18081#18081

Adam Danek,
"Inter Orientem et Occidentem"
http://www.legitymizm.org/intermarum

Uratować OBA języki łużyckie!
https://swkatowice.forumoteka.pl/viewtopic.php?p=9943#9943

"uzupełnienie ― progresizm = antypolonizm?"
http://swkatowice.forumoteka.pl/viewtopic.php?p=10440#10440

">>UNTER ALLES<<"
http://swkatowice.forumoteka.pl/viewtopic.php?p=14940#14940

">>Niemiec, Moskal nie osiędzie!<<"
http://swkatowice.forumoteka.pl/viewtopic.php?p=20459#20459

"o możliwym hymnie Bałto-Sławii"
https://swkatowice.forumoteka.pl/viewtopic.php?p=38496#38496

_________________
facet wyznaj?cy dewiz? Karoliny Pó?nocnej: Esse Quam Videri
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Esse Quam Videri
Weteran Forum


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 756
Skąd: Tczew

PostWysłany: Czw Wrz 13, 2018 11:15 am    Temat postu: Profesor przywołał XVI-wieczną przepowiednię Odpowiedz z cytatem

Profesor przywołał XVI-wieczną przepowiednię

W bieżącym roku ukazał się artykuł, także z różnych innych względów interesujący:

Mieczysław Dobija,
Integracyjna strefa walutowa źródłem siły Międzymorza,
"Arcana", nr 139-140, str. 24-54, w sieci pod adresem:
http://janek.uek.krakow.pl/~zkrach/arcana1.pdf.

Tam na str. 24 znajduje się następujące motto:

"Opat Stanisław Reske (1570 r.): ... Niemcy milczeć będą. Odżyje z popiołów Polska, (...) Moskwa się zadziwi, Francja zobaczy, że bez cudzych pieniędzy umocni się i wzrośnie Polska ..."

Jest to fragment tekstu zatytułowanego "Prophetia Stanislai Rescae, abbatis andreioviensis, de regibus Poloniae" (czyli tzw. przepowiedni przemęckiej, o której mowa tu: https://swkatowice.forumoteka.pl/viewtopic.php?p=38530#38530); po łacinie ten fragment brzmi: "Germania tacebit, reviviscet ex cineribuis Polonia, Moscowia mirabit, Gallia videbit, quod sine aliena pecunia, firmabit et augebit Polonia.".

_________________
facet wyznaj?cy dewiz? Karoliny Pó?nocnej: Esse Quam Videri
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum