Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szukam kontaktu z Małym, Czarnym i B.Mazurkiem
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kardynal
Użytkownik


Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 8

PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 7:25 pm    Temat postu: Szukam kontaktu z Małym, Czarnym i B.Mazurkiem Odpowiedz z cytatem

Viola Lewandowska[/list]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 907

PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Halo!
Kazimierz Michalczyk ps. "Czarny" z Gliwic, następnie Berlin Zachodni.
Ale wiem od Jadzi, że Pani jest z Łodzi, to pewnie nie o mnie chodzi.

A więc wywołany do tablicy jest "Czarny" z Łodzi?

pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kardynal
Użytkownik


Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 8

PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do tablicy wywowływany jest Czarny, który studiował na AR we Wrocławiu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy może Pani określić z kim był związany: NZS, "Solidarnością Walczącą", KPN, LDPN, czy NSZZ "Solidarność". Jeśli był studentem to najprawdopodobniej NZS. Rozpuścimy wici we Wrocławiu.

Boguś Mazurek się znalazł. Jego post jest poniżej. Studiował we Wrocławiu na AR.

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kardynal
Użytkownik


Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 8

PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że mogę to określić. Czarny związany byl z Solidarnością Walczącą, tak jak pozostali z naszej grupy (mój mąż Michał Lewandowski, Mały czyli Jarosław Hyk i Bogdan Mazurek-wcześnieje poszukiwany przez Jarka na Waszej stronie. Drukowaliśmy bibułę na stancji we Wrocławiu między innymi"Z dnia na dzień"....potem przeprowadziliśmy się do Bieganowa, gdzie Czarny dowoził zieloną syrenką (na złotówkę działały wycieraczki) resztę pracy (którymś razem ta syrenka w drodze powrotne zaczęła się palić).
Pozdrowienia Viola
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hkulka
Częsty Użytkownik


Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 22

PostWysłany: Pon Lis 20, 2006 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie, Violu
Rok temu we wrześniu cała wspomniana grupa (Michał, Mały, Czarny) a także Gruby i
ja, Heniek spotkaliśmy się w sympatycznej atmosferze, wspominając oczywiście tamte czasy. Zderzamy się przypadkowo od czasu do czasu.
Sądzę, że wszyscy odliczymy się na 25-leciu. Spotkałem się w prasie (GaPol) z Twoimi potyczkami z Madejem. B.miło wspominam spotkanie grupy "sumieniowej" w Bieganowie. Serdeczne pozdrowienia
Heniek

_________________
hkulka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kardynal
Użytkownik


Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 8

PostWysłany: Pon Lis 20, 2006 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boże, nie przypuszczałam, że się ktoś odezwie. Dzięki.Co teraz robisz? Gdzie mieszkasz? Co robi Mały (ostatni raz widziałam go z żoną na komunii u mojego Marcina i wtedy pracował w firmie u Czarnego (tylko że geodezyjnej). Napisz coś więcej , proszę. Viola
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jarosław Hyk
Częsty Użytkownik


Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 14

PostWysłany: Pią Lis 24, 2006 1:24 pm    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez Jarosław Hyk dnia Pią Sty 07, 2011 1:47 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jarosław Hyk
Częsty Użytkownik


Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 14

PostWysłany: Pią Lis 24, 2006 1:32 pm    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez Jarosław Hyk dnia Pią Sty 07, 2011 1:43 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 907

PostWysłany: Pią Lis 24, 2006 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy zarejestrowany użytkownik forum posiada możliwość porozumiewania się za pomocą „maila” i wysłania „prywatną wiadomość”. (bez „łaski” Admina Very Happy ).
Do tego służą umieszczone pod każdym postem dwa klawisze z napisem PW i email.
Do tych wiadomości nie ma dostępu nawet Admin.

Prywatna refleksja
Zakładając to forum, miałem tylko jeden cel. Umożliwić „naszym” kontakt.
Niezmiernie się cieszę, że taki doszedł do skutku i nawet żeby miał pozostać jedyny. To warto było!


Pozdrawiam
Admin
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hkulka
Częsty Użytkownik


Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 22

PostWysłany: Sob Lis 25, 2006 12:51 am    Temat postu: Re: Cześć Viola !!! Kopę lat. Odpowiedz z cytatem

[quote="Jarosław Hyk"] No to bylibyśmy już prawie wszyscy. Niestety nie ma już naszej słynnej "Syrenki" - spaliła nam się w czasie transportu bibuły właśnie z Waszego rancho w Bieganowie. Co się z nią później stało nie pamiętam, chyba SB-cy do dzisiaj ją szukają.
***
Miło Was "widzieć" w wirtualu. Czy pamiętacie, że była również druga "Syrenka" w odróżnieniu od tej opisanej przez Jarka (niebieskiej) zwana "Zieloną strzałą". O mały włos nie rozwaliliśmy nią parkanu jakiegoś domu na Biskupinie, koło dziadka Biełousa przy pierwszej próbie jazdy tym wehikułem. W pewnym momencie utknęłą na dobre, dla konspiracji chyba przed samym blokiem Małego, na Muchoborze. Nie pamiętam, czy ściągnęliśmy z niej numery rejestracyjne, ale dla okolicznych mieszkańców nie stanowiło chyba tajemnicy, kto za nią stoi. No i był, a jakże pies. Szczeniak, znaleziony gdzieś przez Czarnego i rozwożący z nim bibułę, oczywiście po nocach. Jeszcze dziś mam w oczach przesympatyczny widok, gdy wystawia łeb zza pazuchy jego zielonego swetra. Mamy więc: "pancernych" (czy też partyzantów), tanki żrące reglamentowaną benzynę, psa i muszą być dziewczyny (Lidka i Marusia, a raczej Lilka i Renusia) i dzielne dziewczyny ze Słowianki (263). Przydałby się jeszcze jakiś lejtnant, proponuję Bossa z W-wy (tylko, gdzie my Go znajdziemy). Do kompletu jeszcze nasz "dobry duch" Witek, ludzie z Gdańska (Jurek z żoną), ekipa, która pielgrzymowała na Zaspę w '87. Kompletujmy dalej ...
***
Do Violi. Niestety, moje maile chyba utknęły gdzieś w wirtualnej przestrzeni, nie odnalazłem odpowiedzi na info. wysłane 21.XI. i ponowione 23.
Henek

_________________
hkulka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kardynal
Użytkownik


Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 8

PostWysłany: Wto Lis 28, 2006 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Henek, wysłałam Ci maile na prywatną pocztę.
Co do szczeniaka wożonego przez Czarnego to chyba wylądował na naszej stancji (1984-85 r), a potem w Bieganowie - szary wilczurek przypominający owczarka niemieckiego. Nazwaliśmy go "Draka", bo poobgryzał nam wszystkie meble na stancji.Nieco później w spadku po Czarnym dostaliśmy też drugiego szczeniaka - czarnego kundelka. Jeszcze później dostaliśmy białego owczarka podhalańskiego od Edytki - jej mama robiła pyszne przetwory), ale chyba Czarny nie miał z tym nic wspólnego, choć Edytka go bardzo lubiła.
Mały!!, wysłałam swoje namiary Jadwidze Chmielowskiej..próbowałam stąd, ale ciągle wyświetla mi się "the page cannot displayed".
Pozdrówcie też ode mnie i moich synów Witka. Viola
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hkulka
Częsty Użytkownik


Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 22

PostWysłany: Sro Lis 29, 2006 1:33 am    Temat postu: Na Nadodrzu Odpowiedz z cytatem

...
Przypomina mi się historia z wejściem ubeka raniutko na świeżą chatę (pierwszy czy drugi dzień po zainstalowaniu się) na pl. Powstańców Wlkp., w tym rejonie właśnie. Chatę załatwiał gość z AM (wspólnie kiedyś oglądaliśmy w nielegalnym seansie „Kronikę stanu wojennego” na Karłowicach, video wówczas trudno było spotkać). Byliśmy z Tobą i Czarnym po połówce jakiegoś bimbru. Mieszkanko na parterze, wychodziło się wprost na przystanek "O" - dwupoziomowe, na dole zostały torby z bibułą i resztkami po drukowaniu itp. On szukał chyba właściciela mieszkania migającego się od służby wojskowej, Andrzeja (?), taki przystojniak, playboy. Rano dzwonek, rurowy, do dziś mam go w uszach. Ja zaspany, zamiast zignorować ( 7 rano)otworzyłem, a tu: „milicja” i machnął legitymacją. Czarny chyba już wtedy był namierzany, takie odnosiliśmy wrażenie. Ten pyta o mnie, co tu robię. Wynajmuję, ale nie znałem nawet nazwiska właściciela. Pcha się na górę. Pamiętam, że wychodząc intuicyjnie rzuciłem miniaturowe wydanie paryskiej „Kultury” na pufę i przykryłem jakimś ciuchem. On bezczelnie siadł na tej pufie, i oczywiście na ciuchu i książeczce. Na szczęście nie przyszło mu do głowy to przesunąć. I pyta: Kto to? wskazując na łóżko pod ścianą No, Boguś, mówię. Czarny udawał wielce zaspanego, wystawał tylko wierzchołek głowy, w końcu wyciągnął dowód i ospale wylegitymował się. No a to kto? wskazał na drugie posłanie. Drugi Boguś, mówię. No i Boguś Mazurek też się wylegitymował. W rezultacie ubolek zabrał Czarnego na komisariat, jako chyba uchylającego się od pracy, chociaż niedawno skończył studia. My z deczka spanikowaliśmy. Ja chciałem jakieś kompromitujące graty wrzucić do toalety na półpiętrze(bo tak w tych poniemieckich kamienicach bywa), ale Boguś mówi: pryskamy . Tylnym wyjściem na dziedziniec, i później kręcimy się po placu. Po niecałej godzinie Czarny uśmiechnięty wraca. Spisał mnie i tyle, ale wspominało się już wtedy pamiętam o jakiś namierzaniu Czarnego. Trochę strachu było, chata już niestety spalona, a tyle co załatwiona, jakiś czas jeszcze miałem klucze. I ciekawostka, ponieważ pomieszkiwałem kątem tu i ówdzie, waletowałem w akademiku itp. to czasami wpadałem jeszcze tutaj spokojnie odsapnąć i kimnąć się czasami. Tym bardziej, że nieopodal, na Cybulskiego miałem konsultacje, związane z pisaniem magisterki. I o dziwo, na stoliku natknąłem się kiedyś na zapiski właściciela mieszkania w otwartym zeszycie z jakiegoś szkolenia (o budowie broni krótkiej i zabezpieczaniu wielkich obiektów przemysłowych). Instruktaż kontrwywiadowczy? Nieźle wdepnęliśmy.
Tak to pamiętam, jak kojarzą Ci się jakieś jeszcze szczegóły, dorzuć...

_________________
hkulka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
hkulka
Częsty Użytkownik


Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 22

PostWysłany: Sro Lis 29, 2006 1:45 am    Temat postu: '81 Odpowiedz z cytatem

Dawnych wspomnień czar: http://www.ar.wroc.pl/glos/102/historia.html -
zdjęcia z 81 r.

_________________
hkulka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mitch Ozog
Użytkownik


Dołączył: 09 Gru 2006
Posty: 5

PostWysłany: Sob Gru 09, 2006 5:47 pm    Temat postu: Re: Na Nadodrzu Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich.
Jesli chodzi o czarnego to znaczy Bogusia to ja spolpracowalem z nim w Redagowaniu pisma "Mysli" to on oczywiscie przekazywal material do druku. I w 1987 Gdansku tez bylem moze ktos pamieta jak na drogi dzien zostalismy zatrzymani przez milicje.

Arrow Mietek Ozog
mozog@bonisteelml.org

PS,
Mieszkam od 1988 w USA.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum