" /> Dyskusje ogólne :: 10 SIERPNIA W HOŁDZIE OFIAROM KATASTROFY POD SMOLEŃSKIEM
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

10 SIERPNIA W HOŁDZIE OFIAROM KATASTROFY POD SMOLEŃSKIEM

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
r.k.
Weteran Forum


Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 228

PostWysłany: Pon Sie 09, 2010 8:32 pm    Temat postu: 10 SIERPNIA W HOŁDZIE OFIAROM KATASTROFY POD SMOLEŃSKIEM Odpowiedz z cytatem

10 SIERPNIA
W HOŁDZIE OFIAROM KATASTROFY POD SMOLEŃSKIEMApel w sprawie Ofiar Smoleńska

Zranieni i poruszeni do głębi serca śmiercią Prezydenta Polski, jego Małżonki i dziewięćdziesięciu czterech towarzyszących im przedstawicieli państwa polskiego pragniemy oddać hołd poległym w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r.
Oddajmy cześć Prezydentowi Polski Lechowi Kaczyńskiemu i jego towarzyszce życia Marii, którzy pragnąc uczcić męczeństwo Polaków w Katyniu do ostatnich chwil walczyli o należną pamięć dla naszych bohaterów.
Pochylmy głowy przed ofiarą duchownych, dowódców wojska polskiego, kierujących najważniejszymi instytucjami państwowymi, przedstawicieli parlamentu i rządu, rodzin katyńskich i osób zasłużonych dla utrwalania naszej narodowej pamięci. Oddajmy hołd ich wierze w lepszą Polską.
Niech dobry Bóg otworzy im niebo, a ludzie zachowają we wdzięcznej pamięci.
Naszym obowiązkiem, wobec poległych i przyszłych pokoleń, pozostaje wyjaśnienie wszystkich przyczyn tragedii 10 kwietnia. Musimy domagać się znalezienia odpowiedzialnych za narażenie życia głowy państwa polskiego i towarzyszących mu osób. Domagajmy się rozliczenia tych wszystkich, którzy odmawiając prezydentowi prawa do uczczenia poległych w Katyniu, doprowadzili do tego, że nie zapewniono mu należnych środków bezpieczeństwa.
Niech winni tej tragedii staną przed sądem, kimkolwiek są i jakiekolwiek sprawują funkcje, a wszyscy, którzy ich osłaniają niech odejdą z życia publicznego.
Brońmy honoru i czci poległego Prezydenta. Żądajmy rozliczenia tych, którzy szkalowali i szkalują jego dobre imię.
Z prawdziwym bólem odbieramy blokowanie inicjatyw uczczenia Ofiar Smoleńska. Żadne racje polityczne nie mogą tłumaczyć odwracania uwagi od tej największej tragedii w powojennej historii Polski.
Pamięć o poległych jest dowodem nie tylko naszej wrażliwości i kultury, ale jest też naszym nieustannym obowiązkiem. Wypełniając ten obowiązek 10 kwietnia, w czasie ostatniego lotu spotkała się czołówka polskiego państwa.
Niech ich ofiara nie zostanie zmarnowana.

Kluby „Gazety Polskiej”10 sierpnia 2010 roku w Krakowie


MSZA ŚWIĘTA I SPOTKANIE PAMIĘCI PRZY KRZYŻU KATYŃSKIM
W HOŁDZIE OFIAROM KATASTROFY POD SMOLEŃSKIEM

17:30 MSZA ŚWIĘTA W KATEDRZE WAWELSKIEJ
PRZEJŚCIE DO KRYPTY POD WIEŻĄ SREBRNYCH DZWONÓW
PRZEMARSZ I SPOTKANIE PAMIĘCI PRZY KRZYŻU KATYŃSKIM
MODLITWA ZA OFIARY KATASTROFY POD SMOLEŃSKIEM
ODCZYTANIE APELU W SPRAWIE OFIAR POD SMOLEŃSKIEM
Organizatorzy:
Kluby „Gazety Polskiej” (prezes Ryszard Kapuściński)
NSZZ „Solidarność” – Region Małopolski (przewodniczący Wojciech Grzeszek)
Towarzystwo Nauczycieli Szkół Polskich - region Małopolska (przew. Mirosław Boruta)
Ruch Odbudowy Polski - Małopolska (przew. Elżbieta Szymczyk)
Związek Konfederatów Polski Niepodległej 1979-1989 Obszaru Małopolski (przew. Ryszard Bocian)
………………………………………………………………………………………………….
Warszawa
10 sierpnia o godz. 10:00 w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie odprawiona zostanie Msza św. w intencji Prezydenta Rzeczypospolitej śp. Lecha Kaczyńskiego i Jego Małżonki śp. Marii Kaczyńskiej, oraz wszystkich Ofiar katastrofy w Smoleńsku.
O godz. 20:00 odczytany zostanie Apel w sprawie Ofiar Smoleńska.
Po Mszy św. odbędzie się Marsz Pamięci pod Pałac Prezydencki gdzie złożone zostaną kwiaty.
…………………………………………………………………………………………………...
Łódź
Klub „GP” w Łodzi, 10 sierpnia, o godz. 18:00 Mszą Św. w Katedrze Łódzkiej uczci miesięcznicę tragedii pod Smoleńskiem. Po Mszy przed Katedrą, pod Pomnikiem Jana Pawła II zapalone zostaną znicze i odczytany Apel w sprawie Ofiar Smoleńska.
………………………………………………………………………………………………….

Piotrków Trybunalski
Klub „GP” w Piotrkowie Trybunalskim, 10 sierpnia, o godz. 18.00 spotka się pod Pomnikiem Katyńskim przy Pl. Niepodległości gdzie zostaną zapalone biało czerwone znicze ustawione w kształt krzyża. Odczytany zostanie wiersz o Tragedii Smoleńskiej, który tuż po katastrofie został zamieszczony na piotrkowskim portalu: www.trybunalscy.pl. Mamy nadzieję , że prócz klubowiczów zgromadzą się tam również licznie Piotrkowianie, którzy PAMIĘTAJĄ. Ponadto zostanie wykonany i złożony krzyż wykonany z biało -czerwonych kwiatów ze zdjęciem Pary Prezydenckiej, odczytany Apel w sprawie Ofiar Smoleńska, modlitwa i zaśpiewana pieśń " Nie zdejmę Krzyża".
……………………………………………………………………………………………….....
Bydgoszcz
Wszystkich tych z Państwa, którzy pragną dać świadectwo swojemu przywiązaniu do Krzyża, zadbać o pamięć o poległych, ale także zaświadczyć o szacunku do rodzimej kultury i historii klub „GP” w Bydgoszczy zaprasza 10 sierpnia o godzinie 20:00 na Stary Rynek w Bydgoszczy. Zabierzmy ze sobą kwiaty, mogą być polne czy działkowe, ułożymy z nich symbol naszej wiary, niech to będzie dowód naszej niezłomności, naszego stania na posterunku. Odczytany zostanie Apel w sprawie Ofiar Smoleńska, przygotowane są też teksty pieśni do rozdania uczestnikom (rota-tekst ze stanu wojennego, Ojczyzno ma, pieśń konfederatów).
…………………………………………………………………………………………………...
Poznań
Klub „GP” w Poznaniu organizuje 10 sierpnia o godz.18:00 pod Pomnikiem Katyńskim (narożnik ul. Fredry i al. Niepodległości) uroczystość upamiętniającą ofiary tragedii pod Smoleńskiem, odczytany zostanie Apel w sprawie Ofiar Smoleńska.
…………………………………………………………………………………………………..

Garwolin

Klub „GP” w Garwolinie, 10 sierpnia, o godz. 20:00, w Kościele Przemienienia Pańskiego odbędzie się msza za Ofiary katastrofy. Po mszy przejście pod pomnik AK aby zapalić znicze i odczytać Apel w sprawie Ofiar Smoleńska.
…………………………………………………………………………………………………...

Tarnów

Klub „GP” w Tarnowie organizuje 10 sierpnia o godz. 20:00 spotkanie pod Tablicą Katyńską nieopodal Grobu Nieznanego Żołnierza, naprzeciw I LO w Tarnowie, zapalone zostaną białe i czerwone znicze, odczytany zostanie Apel w sprawie Ofiar Smoleńska.
…………………………………………………………………………………………………...

Szczecin
Klub „GP” w Szczecinie spotkanie o godz. 17.00 przy pomniku Jana Pawła II , odczytanie Apelu w sprawie Ofiar Smoleńska po uroczystościach przejście na Mszę Św. w intencji Ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.
O godz. 20:00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym w intencji ofiar katastrofy Smoleńskiej zostanie odprawiona Msza Święta przez Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę.
…………………………………………………………………………………………………..
Bytom Odrzański
Klub „GP” w Bytomiu Odrzańskim zaprasza na Mszę Św. w intencji Lecha i Marii Kaczyńskich, oraz wszystkich Ofiar katastrofy smoleńskiej. Msza święta zostanie odprawiona 10 sierpnia, o godzinie 8:00 w Kościele pw. św. Hieronima w Bytomiu Odrzańskim. Odczytany zostanie Apel w sprawie Ofiar Smoleńska.
…………………………………………………………………………………………………..
Gliwice
Jak co miesiąc, tak i 10 sierpnia gliwicki klub „GP” spotka się na mszy wieczornej o godz.18:00 w kościele garnizonowym pw. Św. Barbary. Ksiądz proboszcz w modlitwie wymieni parę prezydencką oraz pozostałe osoby, które zginęły 10 kwietnia w Smoleńsku. Po Mszy św. wyjdziemy na zewnątrz, zapalimy znicze i ustawimy zdjęcie Pary Prezydenckiej przed kaplicą "Golgota Polska" z wmurowaną przez nas tablicą "SMOLEŃSK 2010", a następnie odczytamy Apel w sprawie Ofiar Smoleńska.
……………………………………………………………………………………………….......
Opole
Członkowie Klubu Gazety Polskiej w Opolu, działacze Prawa i Sprawiedliwości
i Młodzi Konserwatyści spotkają się 10 sierpnia o godz. 20:00 na Placu Wolności przy Pomniku Żołnierzy Wyklętych, aby wspólnie z mieszkańcami Opola zapalić znicze i uczcić pamięć Prezydenta Rzeczypospolitej prof. Lecha Kaczyńskiego i wszystkich Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w dniu 10 kwietnia 2010r, odczytany zostanie Apel w sprawie Ofiar Smoleńska.
…………………………………………………………………………………………………..

Katowice

Klub „GP” w Katowicach zaprasza o godz. 18:30 na Mszę św. w Kościele Mariackim, Plac ks. Emila Szramka 1. Po Mszy na placu przed kościołem odczytany zostanie Apel w sprawie Ofiar Smoleńska.

…………………………………………………………………………………………………...

Nowy Jork

Klub „GP” w Nowym Jorku zaprasza 10 sierpnia o godz. 19:30 na Mszę św. do największej polskiej parafii Św. Stanisława Kostki na Greenpoincie (ogłoszenia w kościołach w niedzielę). Przewodniczący klubu Janusz Sporek na Mszy odczyta Apel w sprawie Ofiar Smoleńska, oraz specjalną „modlitwę wiernych”.

………………………………………………………………………………………………….

Gdynia

10 sierpnia mieszkańcy Trójmiasta spotykają się o godz. 17:00 przed domem Marii i Lecha Kaczyńskich w Sopocie przy ul. Armii Krajowej 55. Po złożeniu kwiatów,
zapaleniu zniczy i chwili zadumy przejdą do kościoła pw. Św. Bernarda przy ulicy Antoniego Abrahama 41 na Mszę św. w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.
…………………………………………………………………………………………………...
Elbląg

Klub „GP” w Elblągu organizuje uroczyste spotkanie 10 sierpnia o godz. 20:00 przy Krzyżu Katyńskim gdzie odczytany zostanie Apel w sprawie Ofiar Smoleńska.
…………………………………………………………………………………………………...
Nidzica


Msza św. za Śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i pozostałe ofiary katastrofy smoleńskiej odbędzie się w Nidzicy 10 sierpnia, o godz. 17:00 w kościele Miłosierdzia Bożego. Następnie członkowie klubu GP w Nidzicy złożą kwiaty i zapalą znicze pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy. Tablica została odsłonięta w Nidzicy 18 czerwca przed Starostwem Powiatowym w Nidzicy przy ul. Traugutta 23.

………………………………………………………………………………………………….
Inowrocław

Klub „GP” w Inowrocławiu i Forum Młodych PiS w Inowrocławiu zaprasza wszystkich mieszkańców Inowrocławia i okolic do złożenia kwiatów i zapalenia zniczy w hołdzie Ofiarom tragedii pod Smoleńskiem . 10 sierpnia o godzinie 20:00, przy skwerze Jana Pawła II w Inowrocławiu, zostanie ułożony Krzyż z kwiatów i zniczy i odczytany zostanie Apel w sprawie Ofiar Smoleńska, chcemy w ten sposób pokazać, że pamiętamy o tych strasznych dla całego naszego narodu chwilach i domagamy się poznania prawdy o przyczynach Tragedii Smoleńskiej.
…………………………………………………………………………………………………...
Pyskowice
Klub „GP” w Pyskowicach, spotkanie o godz. 19:00 pod Pomnikiem „Krzyż Golgoty Wschodu”, złożenie kwiatów, zapalenie zniczy i odczytanie Apelu w sprawie Ofiar Smoleńska
…………………………………………………………………………………………………..
Przasnysz
Klub" GP" w Przasnyszu,10sierpnia o godz.17:00 w Kościele Chrystusa Zbawiciela odprawiona będzie Msza Święta w intencji Śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i pozostałych ofiar katastrofy smoleńskiej. Po Mszy Św. przemaszerujemy na cmentarz parafialny pod pomnik z tablicami katyńskimi, gdzie zapalimy znicze i ułożymy kwiaty w kształcie krzyża. Odczytamy Apel w Sprawie Ofiar Smoleńska oraz zaśpiewamy pieśni patriotyczne i religijne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
TOMEK
Weteran Forum


Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 258

PostWysłany: Sro Sie 11, 2010 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.niezalezna.pl/article/show/id/37616

UCZCILIŚMY PAMIĘĆ 96 OFIAR KATASTROFY
wg, Niezależna.pl, 11-08-2010 09:07

W Warszawie, Krakowie i kilkunastu innych miastach Polski odbyły się uroczystości upamiętniające 96 ofiar katastrofy smoleńskiej. Cztery miesiące po straszliwej tragedii dziesiątki tysięcy ludzi uczestniczyło w marszach i apelowało o rzetelne wyjaśnienie katastrofy.
W stolicy uroczystości rozpoczęły się o godz. 19 od Mszy św. w intencji Pary Prezydenckiej i 94 pozostałych ofiar tragedii pod Smoleńskiem. Następnie uczestnicy akcji zorganizowanej m.in. przez Kluby "Gazety Polskiej" odczytali Apel Smoleński, postulujący wyjaśnienie przyczyn katastrofy.

"Domagajmy się rozliczenia tych wszystkich, którzy odmawiając prezydentowi prawa do uczczenia poległych w Katyniu, doprowadzili do tego, że nie zapewniono mu należytych środków bezpieczeństwa. Niech winni tej tragedii staną przed sądem" - mogliśmy usłyszeć.

Potem uczestnicy nabożeństwa i inni, którzy włączyli się do marszu, w liczbie 2-3 tysięcy przeszli z pochodniami pod Pałac Prezydencki.

W Krakowie (zdj. Tomasz Kowalczyk) msza odbyła się w Katedrze Wawelskiej. Następnie uczestnicy nabożeństwa przeszli do Krypty Srebrnych Dzwonów. Potem wszyscy spotkali się pod Krzyżem Katyńskim, gdzie również odczytano apel o wyjaśnienie przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem. Akcję, w której wzięło udział ponad tysiąc osób, zorganizowały Kluby „Gazety Polskiej” (prezes Ryszard Kapuściński), NSZZ „Solidarność” – Region Małopolski (przewodniczący Wojciech Grzeszek), Towarzystwo Nauczycieli Szkół Polskich - region Małopolska (przew. Mirosław Boruta), Ruch Odbudowy Polski - Małopolska (przew. Elżbieta Szymczyk) i Związek Konfederatów Polski Niepodległej 1979-1989 Obszaru Małopolski (przew. Ryszard Bocian).

W Piotrkowie Trybunalskim pod Pomnikiem Katyńskim zapalono biało-czerwone znicze, które zostały ustawione w kształt krzyża. Równie symboliczne gesty wykonywano na obchodach w innych miastach w całej Polsce. Msze, przemarsze lub spotkania - organizowane lub współorganizowane przez Kluby "Gazety Polskiej" - odbyły się w Łodzi, Bydgoszczy, Tarnowie, Szczecinie, Bytomiu Odrzańskim, Garwolinie, Poznaniu, Tarnowie, Gliwicach, Opolu, Katowicach, Gdyni, Elblągu, Nidzicy, Inowrocławiu, Pyskowicach i Przasnyszu.

Łącznie w uroczystościach wzięło udział kilkanaście tysięcy ludzi.

FOTORELACJA:

http://www.niezalezna.pl/photorelation/show/id/154

Apel w sprawie Ofiar Smoleńska.mp4

http://www.youtube.com/watch?v=QUQFIhA9dFM&feature=player_embedded

_________________
http://www.solidarni.waw.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum


Załóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group