Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"autorytet moralny" Bratkowski czuwa!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Esse Quam Videri
Weteran Forum


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 756
Skąd: Tczew

PostWysłany: Pon Wrz 06, 2010 1:17 pm    Temat postu: "autorytet moralny" Bratkowski czuwa! Odpowiedz z cytatem

"autorytet moralny" Bratkowski czuwa!

Wyrzucona z pracy za poglądy?

Dziennikarka radiowa Janina Jankowska poinformowała na swoim blogu w Salonie24.pl, że została zwolniona z pracy w jednej ze szkół dziennikarskich. Powodem zwolnienia były - podobno - "propisowskie" poglądy. Decyzję tę miał, według dziennikarki, podjąć Stefan Bratkowski, honorowy prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Więcej: http://fronda.pl/news/czytaj/wyrzucona_z_pracy_za_poglady.

_________________
facet wyznaj?cy dewiz? Karoliny Pó?nocnej: Esse Quam Videri
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Pon Wrz 06, 2010 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://janinajankowska.salon24.pl/

Cytat:
2010-09-06 00:17
NIE ZOSTAŁAM WYRZUCONA !!!
Tagi: etyka dziennikarska

Nic oficjalnego, nawet nie wiem, czy do tego by doszło.
Jedynie znalazłam się na liście wykładowców posiadających "pro-pisowskie" poglądy. Lista powstała w wyniku rozmów ze studentami.
Fakt powstania takiej listy uważam za SKANDAL. Tylko z tego powodu opisałam w poprzedniej nocie całą sprawę.
Szefowie każdej struktury mają prawo dobierać sobie kadrę. Jeśli zaczynają robić to od takich list, to przypomina mi się słynna działalność prezesa Jerzego Targalskiego na terenie Polskiego Radia, którą surowo oceniła Komisja Etyki PR pod moim przewodnictwem.


hm... to ta co atakowała Targalskiego, czyli taki sam autorytet moralny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Malkontent
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 56

PostWysłany: Pią Wrz 17, 2010 12:35 pm    Temat postu: Janina Jankowska Odpowiedz z cytatem

No tak - te "Autorytety moralne".

Swego czasu w Programie 1 PR byly regularnie nadawane Rozmowy Jedynki. Kiedys zastanawiano sie nad przyczynami nieprawdopodobnie niskiego poziomu wiedzy mlodziezy o wspolczesnej historii. Udalo mi sie polaczyc z radiem i na antenie wyglosic poglad, ze ma miejsce celowe "wypranie" mlodziezy z wiedzy o Solidarnosci i stanie wojennym. Prowadzaca Janina Jankowska ostro sie sprzeciwila. Kiedy jednak dodalem, ze taki stan rzeczy zawdzieczany modelowi wychowawczemu upowszechnianemu przez Gazete Wyborcza oraz idee walterowskiego, czerwonego harcerstwa Jacka Kuronia zostalem bez pardonu wylaczony. Zlozylem w tej sprawie oficjalny protest u redaktora dyzurnego Polskiego Radia. Od tego czasu nie jestem w stanie wziac udzialu w zadnej radiowej dyskusji, moje polaczenie jest blokowane. Zreszta i tak zawsze trzeba bylo sie najpierw szczegolowo "wyspowiadac" przed redaktorem przyjmujacym telefony o czym bedzie sie mowilo na antenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Pon Wrz 20, 2010 11:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janka Jankowska zdecydowanie nie jest z naszej bajki.
Są dwie możliwości albo "Różowy" wszędzie węszy wroga i uznał, ze nie dość jest jego zdaniem "Różowa" - czyli oczekuje drobnej samokrytyki,
albo przygotowują nam nową "radykalną opozycję".
Stawiam jednak na wariant 1.

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Dąbrowski
Weteran Forum


Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 314

PostWysłany: Wto Wrz 21, 2010 12:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Jankowska była zangażowana w akcję przeciwko Jerzemu Targalskiemu - gdy był viceprezesem Polskiego Radia. Opowiadał o tym sam poszkodowany na spotkaniu klubu GP w Gdyni.
_________________
Nie jedna miarka wskazuje na Jarka,
Wi?c tak jak czuj? tak zag?osuj?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum