" /> Dyskusje ogólne :: 10 WRZEŚNIA - W HOŁDZIE OFIAROM KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
10 WRZEŚNIA - W HOŁDZIE OFIAROM KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TOMEK
Weteran Forum


Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 258

PostWysłany: Sro Wrz 08, 2010 7:55 pm    Temat postu: 10 WRZEŚNIA - W HOŁDZIE OFIAROM KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ Odpowiedz z cytatem

http://www.niezalezna.pl/article/show/id/38667

MSZA W INTENCJI OFIAR KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

10 września 2010 r. o godz. 20:00 w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela odprawiona zostanie Msza św. w intencji Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej śp. Lecha Kaczyńskiego i Jego Małżonki śp. Marii Kaczyńskiej oraz wszystkich ofiar katastrofy w Smoleńsku.
Po Mszy św. odbędzie się Marsz Pamięci pod Pałac Prezydencki, gdzie złożone zostaną kwiaty.

Organizator: Warszawski Klub "Gazety Polskiej"

_________________
http://www.solidarni.waw.pl


Ostatnio zmieniony przez TOMEK dnia Sob Wrz 11, 2010 9:41 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TOMEK
Weteran Forum


Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 258

PostWysłany: Czw Wrz 09, 2010 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.niezalezna.pl/article/show/id/38713

10 WRZEŚNIA - KLUBY "GP" ZAPRASZAJĄ

Pięć miesięcy po katastrofie smoleńskiej w całej Polsce odbędą się liczne spotkania, wykłady i projekcje związane z katastrofą smoleńską. Organizują je Kluby "Gazety Polskiej", zrzeszające sympatyków tygodnika. Zapraszamy do uczestnictwa!
Poniżej skrótowa informacja o wydarzeniach organizowanych przez Kluby "Gazety Polskiej".

Pełną listę (aktualizowaną na bieżąco) znajdą Państwo w dziale "Spotkania klubów GP" w rubryce "DZIEJE SIĘ" (na samym dole strony głównej portalu Niezależna.pl, po prawej stronie).

-------------------------------------------------------------------------------------

Klub w Nidzicy - spotkanie z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim, 10 września, 16.30 złożenie kwiatów przed tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej - plac przed Starostwem Powiatowym w Nidzicy, godz. 17, wykład ks. Tadeusza Isakowicza - Zaleskiego nt. "Przemilczane ludobójstwo na Kresach Wschodnich", sala widokowa nidzickiego zamku.

Klub w Krakowie - zaprasza 10 września o godz. 17 na mszę św. w Katedrze Wawelskiej, po mszy przejście do Krypty pod Wieżą Srebrnych Dzwonów gdzie zostanie oddany hołd i złożony zostanie wieniec na sarkofagu Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej, później wspólne przejście pod Krzyż Katyński na plac im. ojca gen. Adama Studzińskiego gdzie odmówiona zostanie modlitw za poległych w Katyniu i pod Smoleńskiem.

Klub w Przemyślu - spotkanie z posłem Markiem Kuchcińskim nt. "Działania PiS-u dla Przemyśla i dla Polski", 16 września, godz. 17, w gmachu głównym Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej.

Klub w Tarnowie - zaprasza 10 września o godz. 19 na mszę św. w kościele XX Filipinów w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, po mszy pod tablicą katyńską zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze. Proszę przynieść ze sobą znicze i kwiaty (białe i czerwone).

Klub w Łodzi - organizuje koncert poświęcony pamięci ofiar katastrofy w Smoleńsku. Koncert odbędzie się 10 września, w godz. 17 - 18.30 w parku Źródliska Wystąpi zespół Kery Band, Tomasz Bieszczad, zespół wokalny "Foruminki" ze Śródmiejskiego Forum Kultury.

Klub w Elblągu - zaprasza na mszę św. w intencji wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej, 10 września, godz. 18, kościół ks. Marianów p.w. Wszystkich Świętych przy cmentarzu Agrykola, po mszy św. odbędą się uroczystości pod Krzyżem Katyńskim na cmentarzu przy ul. Agrykola. Zmiana numeru telefonu przewodniczącej klubu, nowy numer: 519 635 059.

Klub w Suwałkach - zaprasza 10 września o godz. 15.30 na mszę św. za dusze śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i 95 ofiar tragedii smoleńskiej, Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa ( Kościół Gimnazjalny ) przy ul. Mickiewicza. w Suwałkach.

Klub w Przemyślu - zaprasza na uroczystość oddania hołdu poległym w katastrofie smoleńskiej, 10 września, godz.12, przy tablicy Związku Walki Czynnej koło muzeum.

Klub we Wrocławiu - oraz poseł PiS Dawid Jackiewicz zapraszają w dniu 10 września do uczestnictwa we wspólnie zorganizowanej mszy św. w intencji Ofiar katastrofy, która odbędzie o godzinie 17.30 w Kościele Najświętszej Marii Panny na Piasku we Wrocławiu. Następnie o godz. 19:00 pod pomnikiem Ofiar Zbrodni Katyńskiej (w Parku Juliusza Słowackiego obok Panoramy Racławickiej) odbędzie się złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy dla uczczenia pamięci tragicznie zmarłych Ofiar katastrofy.

Klub w Szczecinie - zaprasza mieszkańców Szczecina na spotkanie 10 września, godz. 17, które odbędzie się przy Pomniku Jana Pawła II na Jasnych błoniach w celu uczczenia pamięci ofiar katastrofy w Smoleńsku. Zapalając symboliczne znicze oddamy hołd Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, Jego Małżonce i 94 Ofiarom katastrofy. Pomodlimy się za poległych i porozmawiamy. Następnie przejdziemy na Mszę Św. za Ojczyznę do kościoła pw. Św. Rodziny przy ulicy
Królowej Korony Polskiej (18:00).

Kluby w Trójmieście – zapraszają 10 września o godz. 18.00 na mszę św. za dusze śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i 95 ofiar tragedii smoleńskiej, Kościół pod wezwaniem Świętego Bernarda, przy ul. Antoniego Abrahama 41 w Sopocie.
Po mszy nastąpi uroczyste przejście pod dom Marii i Lecha Kaczyńskich w Sopocie przy ul. Armii Krajowej 55. Prosimy o przyniesienie zniczy, które zostaną zapalone pod domem Pary Prezydenckiej.
--------------------------------------
Poznański Klub Gazety Polskiej
Z A P R A S Z A
Na uroczystość upamiętniającą tragedię smoleńską pod pomnik katyński (Fredry-Al.Niepodległości). Spotykamy się w dniu 10 września 2010 o godz 18.00
--------------------------------------
Bytom
W Bytomiu o godzinie 17.00 spotykamy się na Rynku (koło pomnika lwa) i układamy Krzyż z kwiatów.

-------------------------------
W Koszalinie
10 kazdego miesiąca o godz 17 pod pomnikiem pomordowanych na wschodzie przed koszalińską katedrą palimy znicze w intencji ofiar smoleńskiej tragedii a o godz 18 msza w katedrze ze wspomnieniem tych wszystkich, którzy tam zginęli. Co miesiąc jest nas więcej. Jeszcze nie jesteśmy zorganizowani, ale niebawem to nastąpi. Zapraszamy szczegolnie tych wszystkich, ktorzy podpisali się pod wezwaniem do prowadzenia międzynarodowego śledztwa w sprawie wyjaśnienia tej katastrofy.

_________________
http://www.solidarni.waw.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pawel
Weteran Forum


Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 438

PostWysłany: Sob Wrz 11, 2010 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Relacje z uroczystości w Warszawie - 5 miesięcy po katastrofie

http://www.solidarni.waw.pl/ssw/ssw_wrzesien2010.html

Zgromadzenie Obywatelskie w sprawie katastrofy smoleńskiej:
http://www.blogpress.pl/node/5582

Marsz pamięci :
http://www.blogpress.pl/node/5599


------------------------
www.solidarni.waw.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TOMEK
Weteran Forum


Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 258

PostWysłany: Sob Wrz 11, 2010 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Zgromadzeniu Obywatelskim w sprawie katastrofy smoleńskiej uczestniczyli również przedstawiciele Stowarzyszenia "Solidarność Walcząca - Oddział Warszawa".
----------------------------------------------
ZAPRASZAM do zapoznania się z treścią memoriału pt "POLITYCZNE TŁO KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ"przygotowanego przez organizatorów Zgromadzenia Obywatelskiego w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Pełny tekst - tutaj - http://rebelya.pl/pliki/Memorial.pdf

_________________
http://www.solidarni.waw.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Sob Wrz 11, 2010 11:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W memoriale pod wskazanym wyżej linkiem na str. 39-41 zawarto analizę prawną, z której jasno wynika, że oddanie śledztwa w ręce rosyjskie było bezprawne i winnych ZDRADY STANU można postawić w stan oskarżenia.
Oto ta analiza:

W debacie publicznej po 10 kwietnia wielokrotnie przywoływano i rozmaicie interpretowano trzy dokumenty, które mają istotne znaczenie dla badania okoliczności katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Są to:
(1) Konwencja o międzynarodowym lotnictwie cywilnym, podpisana w Chicago 7 grudnia 1944 r.146, zwana Konwencją chicagowską;
(2) Załącznik nr 13 do Konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym – Badanie wypadków i incydentów lotniczych147 (dalej: Załącznik 13);
(3) Porozumienie między Ministerstwem Obrony Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej a Ministerstwem Obrony Narodowej Federacji Rosyjskiej w sprawie zasad wzajemnego ruchu lotniczego wojskowych
statków powietrznych Rzeczypospolitej Polski i Federacji Rosyjskiej w przestrzeni powietrznej obu państw z 7 lipca 1993 r.148 (dalej: Porozumienie polsko-rosyjskie z 1993 r.).
Konwencja chicagowska reguluje, o czym jednoznacznie stanowi jej art. 3, wszelkie sytuacje zachodzące wyłącznie w międzynarodowym lotnictwie c ywi lny m: „Artykuł 3. Cywilne i państwowe statki powietrzne. [Ust. 1] Niniejsza Konwencja stosuje się wyłącznie do cywilnych statków powietrznych, nie stosuje się zaś do statków państwowych. [Ust. 2] Statki powietrzne używane w służbie wojskowej, celnej i policyjnej uważa się za statki powietrzne państwowe.”
Samolot, który rozbił się 10 kwietnia br. pod Smoleńskiem, był jednym z dwóch samolotów typu Tu-154M znajdujących się na stanie 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego im. Obrońców Warszawy. Jest to oddział Sił Powietrznych RP. Miejscem bazowania 36. Pułku jest wojskowy port lotniczy Warszawa-Okęcie. Pułk ten wchodzi w skład Sił Powietrznych Rzeczypospolitej Polskiej. Nadzór nad 36. Pułkiem sprawuje minister obrony narodowej. Jest więc poza dyskusją, że samolot ten nie może być traktowany jako statek cywilny.
A zatem nie ma przesłanek prawnych, aby do smoleńskiej katastrofy stosowano postanowienia Konwencji chicagowskiej.
Przedstawiciele polskiego rządu przekonują jednak, że można było wykorzystać Załącznik 13, gdyż w żadnym miejscu nie rozróżnia on statków cywilnych i państwowych, a zatem dotyczy wszelkiego rodzaju lotnictwa. Tomasz Arabski, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, dowodzi tego w sposób następujący: „Wynikająca z przepisów załącznika nr 13 do konwencji chicagowskiej możliwość zastosowania procedur w nim
określonych do badań wypadków, które nie podlegają przepisom art. 26 konwencji – w części: Zastosowanie załącznika nr 13, dopuszcza badanie dowolnego wypadku statku powietrznego w ramach przytoczonej w tym
załączniku defi nicji statku powietrznego, która de facto obejmuje wszystkie statki powietrzne”149.
Rozumowanie to jest tylko pozornie poprawne, a w istocie stanowi wyraz poszukiwania „alibi” dla akceptacji rosyjskich faktów dokonanych i warunków. Jak bowiem słusznie zauważa dr Anna Konert, specjalistka prawa lotniczego, Załącznik 13 oczywiście „nie może mieć zastosowania w tej sprawie, gdyż sama konwencja wyraźnie stanowi, iż nie odnosi się ona do państwowych statków powietrznych (art. 3 konwencji). Wprawdzie w załączniku nie ma takiego przepisu, niemniej jednak nie powinien on zawierać jakiegokolwiek ustalenia, które byłoby sprzeczne z duchem i celem konwencji”150. W tym miejscu można przywołać również przedmowę do Załącznika 13: „W celu ustalenia prawidłowych relacji między postanowieniami art. 26 Konwencji151 a postanowieniami
Załącznika 13 należy pamiętać o następujących zasadach: [...] Załącznik 13 nie powinien zawierać postanowień sprzecznych z jasno określonymi postanowieniami artykułu 26 lub z innymi artykułami Konwencji. Załącznik 13 nie powinien także zawierać jakiegokolwiek ustalenia, które byłoby sprzeczne z duchem i celem Konwencji”.
Załącznik 13 – „Badanie wypadków i incydentów lotniczych” m.in. stanowi zbiór procedur obowiązujących przy badaniu cywilnych katastrof lotniczych oraz zawiera techniczną – wykonawczą w stosunku do Konwencji chicagowskiej – defi nicję „statku lotniczego”, określając go jako „dowolne urządzenie utrzymujące się w atmosferze na skutek wzajemnego oddziaływania jego konstrukcji i powietrza, wyłączając wzajemne oddziaływanie z powietrzem odbitym od powierzchni ziemi.” Całkowitym nieporozumieniem jest twierdzenie, jakoby defi nicja ta upoważniała do tego, aby Załącznik 13 stosować w oderwaniu od Konwencji chicagowskiej.
Załącznik 13 podaje jedynie techniczną defi nicję statku powietrznego, nie naruszając żadnych postanowień Konwencji, w tym tych, które odróżniają samolot cywilny od państwowego. Jak już powiedziano, zakres jej stosowania jest restrykcyjnie określony w art. 3, który każe ją stosować „wy ł ą c z n i e do cywilnych statków powietrznych” i wyklucza jej stosowanie do statków powietrznych państwowych.
Skoro nie ma podstaw prawnych do stosowania Konwencji chicagowskiej, w szczególności jej Załącznika 13, pozostaje Porozumienie polsko-rosyjskie z 1993 r. Reguluje ono zasady zgłaszania planów przelotów, uzyskiwania zgody na przelot i wykonywania lotów wojskowych samolotów w przestrzeni powietrznej Polski i Federacji Rosyjskiej. Przewiduje, jakie informacje przekazywane są bezpłatnie, m.in. niezbędne dane o lotniskach wojskowych i systemach nawigacyjnych oraz
dane meteorologiczne. Jednocześnie strony umowy zapewniły sobie nawzajem udostępnianie niezbędnych dokumentów z zachowaniem obowiązujących je zasad dotyczących ochrony tajemnicy państwowej, udzielanie niezbędnej pomocy, ustaliły język i kanały porozumiewania się w takich wypadkach. W kontekście tragedii smoleńskiej najważniejszy jest art. 11 Porozumienia: „Wyjaśnianie incydentów lotniczych, awarii i katastrof spowodowanych przez polskie wojskowe statki powietrzne w przestrzeni powietrznej Federacji Rosyjskiej lub rosyjskie wojskowe statki powietrzne w przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej prowadzone będzie wspólnie przez właściwe organy polskie i rosyjskie”. Porozumienie zostało zawarte w 1993 roku na pięć lat z możliwością automatycznego przedłużania na kolejne pięć lat. Nigdy nie zostało wypowiedziane i obowiązuje do dziś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group