" /> Dyskusje ogólne :: ROMUALD SZEREMIETIEW na prezydenta Warszawy
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
ROMUALD SZEREMIETIEW na prezydenta Warszawy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1572

PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 8:22 pm    Temat postu: ROMUALD SZEREMIETIEW na prezydenta Warszawy Odpowiedz z cytatem

http://szeremietiew.blox.pl/2010/09/Warszawa-8211-serce-Europy.html
ROMUALD SZEREMIETIEW
Warszawa – serce Europy
W dniu 24 września ogłosiłem decyzję o kandydowaniu na urząd prezydenta Warszawy. Tego dnia w 1939 r. major WP prezydent Warszawy Stefan Starzyński został odznaczony orderem Virtuti Militari za czyny bohaterskie w obronie Stolicy. Ogłaszając moją decyzję chciałem uczcić bohaterskie czyny prezydenta Stolicy Polski.

Kierujący zespołem programowym prof. Paweł Bromski przedstawił osoby popierające moją kandydaturę. W komitecie jest liczna grupa profesorów z tzw. najwyższej półki (profesorowie zwyczajni), są byli wiceministrowie m.in. z finansów, transportu, zarządzania kryzysowego. Grupa oficerów z liniowym doświadczeniem, np. były dowódca warszawskiego okręgu wojskowego. Popierają mnie związkowcy, samorządowcy, lekarze, adwokaci. Są koledzy z czasów PRL, gdy działalismy w ruchu niepodległościowym. W moim zapleczu nie ma żadnej partii. W wystąpieniu przedstawiłem zarys mojego programu dla Warszawy. W sytuacji pogłębiającego się zadłużenia miasta i wielu nierowiązanych problemów (np. grozi zasypanie śmieciami) potrzebny jest program rozsądnych działań. Chcę po pierwsze zadbać o komunikację widząc konieczność zintegrowania i zharmonizowania działań wszystkich środków służących przemieszczaniu się. Zamierzam zająć się ładem przestrzennym i wytyczeniem planów połączenia Warszawy w jeden organizm – Wisła powinna wreszcie miasto łączyć. Trzeba zająć się bezpieczeństwem zważywszy chociażby na wielkie wyzwanie jakim będzie Euro 2012. Napisaliśmy w pierwszej ulototce.

=============================================

Jeśli Europa jest nimfą,
Neapol jest nimfy okiem błękitnym-
Warszawa sercem ....

(Juliusz Słowacki)


WARSZAWA – POLSKIE SERCE EUROPY
Jeśli poeta miał rację pisząc, że Warszawa jest sercem Europy to stwierdził, że Europa ma polskie serce. Na mieszkańcach Warszawy ciąży więc obowiązek dbałości o serce Europy. Powinno ono być zdrowe.
Warszawa jest miastem bohaterskim. W 1940 r. Naczelny Wódz gen. Władysław Sikorski odznaczył Stolicę krzyżem orderu wojennego Virtuti Militari. Jako Warszawiacy mamy prawo odczuwać dumę.
Z przeszłości Stolicy współcześni mogą czerpać siłę dla sprostania wyzwaniom, które niesie przyszłość.
Prezydent Warszawy Stefan Starzyński zostawił nam w testamencie ideę wielkiej i nowoczesnej Warszawy.
Warszawa wielka to miasto zachowujące pamięć o bohaterskiej przeszłości. Wielkość Warszawy to także jej znacznie w Europie. Ten cel prezydenta Starzyńskiego chcemy osiągnąć.
Stolica powinna ludzi łączyć. W pracy dla jej dobra szukajmy tego co łączy. Warszawa jest naszym dobrem wspólnym i razem powinniśmy zadbać o przyszłość miasta.


Bezpartyjny kandydat na prezydenta Warszawy

Romuald Szeremietiew, profesor KUL, oficer rezerwy WP. W przeszłości był robotnikiem fabrycznym, żołnierzem służby zasadniczej (dowódca drużyny), studentem (magister prawa, 1972) konspiratorem i opozycjonistą, represjonowanym i wyrzuconym z pracy, więźniem politycznym PRL, stypendystą w USA, wiceministrem i ministrem obrony (1992), pracownikiem naukowym Politechniki Wrocławskiej, doktorantem AON - doktor nauk wojskowych (1995) posłem na Sejm III Kadencji, sekretarzem stanu pierwszym zastępcą ministra obrony, zdobył stopień doktora habilitowanego nauk wojskowych. W 2001 oskarżony fałszywie o korupcję, usunięty z MON. Po siedmiu latach śledztw i procesów został oczyszczony z zarzutów prawomocnymi wyrokami sądowymi (2008). Był profesorem w Krakowskiej Szkole Wyższej. Obecnie jest dziekanem Wydziału Prawa i Nauk o Gospodarce na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Szeremietiew dał dowody odwagi podejmując działalność niepodległościową w okresie PRL. W wolnej Polsce zdobył wysokie kwalifikacje w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego, ale także wykazał się zdolnościami kierując dużymi zespołami w ministerstwie obrony i na uczelni. Ma liczące się osiągnięcia naukowe i dydaktyczne. Nie złamały go trudności i fałszywe oskarżenia. Zawsze stawiał na pierwszym miejscu polski interes narodowy.
Romuald Szeremietiew jest bardzo dobrym kandydatem na prezydenta Warszawy. Wspierają go koledzy z lat walki o niepodległość. Cieszy się poparciem wielu środowisk. Skupił wokół siebie także liczne grono naukowców specjalistów dziedzin przydatnych w pracy dla Warszawy. Wszystko to daje rękojmię rzetelnego wykonywania obowiązków prezydenta stolicy przez prof. Szeremietiewa.


=========================================

Od 28 września br. uruchamiamy dwa telefony:
Jeżeli chcesz wskazać sprawy, które należy włączyć do programu kandydata zadzwoń pod numer: 666-596-476
Jeżeli chcesz wesprzeć tego kandydata działając na rzecz jego wyboru zadzwoń pod numer: 666-596-479

--------------------------------------------------------------------------

Jedna z gazet napisała: "Szeremietiew chce być jak Starzyński". Wkrótce dowiemy się, czy tego chcą też mieszkańcy Warszawy.


Ostatnio zmieniony przez Kazimierz Michalczyk dnia Nie Paź 10, 2010 8:20 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1572

PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Życiorys
Romuald Szeremietiew
Ur. 25 X 1945, Olmonty koło Białegostoku.
Por. rez. WP, dr hab. nauk wojskowych, prof. KUL, publicysta, polityk.
Rodzice: Irena z domu Lubowicka i Mikołaj Szeremietiew, ppor. WP. Ojciec Rosjanin, z zawodu felczer weterynarii, obywatel ZSRR, został wcielony do armii sowieckiej i następnie skierowany do I. Armii WP. W Białymstoku poznał przyszłą żonę, przyjął katolicyzm, zawarł związek małżeński i zdezerterował z wojska ponieważ nie chciał – jak wspomina Irena Szeremietiew – uczestniczyć w niewoleniu Polski przez Sowiety. Ukrywał się, poszukiwany przez NKWD został na pocz. listopada 1945 r. aresztowany i wywieziony do ZSRR skąd nie wrócił.

Romuald Szeremietiew po ukończeniu szkoły podstawowej w Olmontach i wyjeździe matki na Dolny Śląsk mieszkał w Legnicy. Tam ukończył Zasadniczą Szkołę Zawodową i pracował w fabryce jako wykwalifikowany robotnik. Odbył Zasadniczą Służbę Wojskową w podoficerskiej szkole wojsk łączności w Strzegomiu, był dowódcą drużyny (1965-67). Zdał maturę w Liceum Ogólnokształcącym dla pracujących w Legnicy. Od 1968 r. studiował na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego uzyskując w 1972 r. stopień magistra praw.

Od 1964 r. działał w środowiskach niezależnych. W grupie samokształceniowej przy duszpasterstwie ojców Franciszkanów w Legnicy. Współdziałał z konspiracyjną organizacją „RUCH” - kolportował biuletyn. W marcu 1968 r., pobity przez MO w czasie demonstracji w Legnicy. Od 1972 r. był członkiem ścisłego kierownictwa w konspiracyjnym Nurcie Niepodległościowym. Działalność niepodległościową prowadził także na terenie organizacji kontrolowanych przez PZPR, w Stronnictwie Demokratycznym (1966-1970), Zrzeszeniu Studentów Polskich (1970-1972) i w Stowarzyszeniu PAX (1974-1978). Z SD został usunięty za protest przeciwko masakrze robotników na Wybrzeżu w grudniu 1970. Przeciwstawiał się przekształceniu ZSP w „Socjalistyczny” Związek Studentów Polskich, a pod odmowie wstąpienia do PZPR został usunięty ze studiów doktoranckich. Za szczególnie groźną SB uznała jego działalność w PAX-ie mającą na celu przekształcenie Stowarzyszenia w organizację opozycyjną. Dla uniemożliwienia tego zamiaru SB podjęła działania operacyjne pod nazwą „Burza”. *

W końcu 1978 r. po usunięciu z PAX przystąpił do jawnej działalności niezależnej w Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela. Zakładał Konfederację Polski Niepodległej w 1979 r., pierwszą jawną partię dążącą do odzyskania przez Polskę niepodległości. Był stale inwigilowany przez SB (figurant „Taktyk”), represjonowany, wielokrotnie aresztowany i pozbawiony pracy. W miejscu zamieszkania (Leszno Wlkp.) SB prowadziła przeciwko niemu odrębną operację o kryptonimie „Polip” (W 1990 r. zniszczono 40 tomów akt z tej operacji). Po aresztowaniu przewodniczącego KPN, w czerwcu 1980 r., pełnił jego obowiązki. Od listopada 1980 r. był poszukiwany listem gończym, aresztowany w Katowicach 21 stycznia 1981 r. W procesie kierownictwa KPN, który trwał od 15 czerwca 1981 r. do 8 października 1982 r. został skazany przez sąd Warszawskiego Okręgu Wojskowego na 5 lat więzienia za „próbę obalenia ustroju PRL”. Osadzony najpierw w Areszcie Śledczym w Warszawie, a następnie w ciężkim więzieniu w Barczewie koło Olsztyna. (w celi obok, przebywał zbrodniarz hitlerowski Erich Koch). Kierował zwycięskim buntem więźniów politycznych. Z tego powodu władze PRL usiłowały wytoczyć mu nowy proces i przedłużyć wyrok. Przebywał w szpitalu więziennym skąd na podstawie warunkowej amnestii został zwolniony z więzienia w końcu lipca 1984 r.

Po ogłoszeniu stanu wojennego SB aresztowało żonę Szeremietiewa Izabelę. Osadzono ją w więzieniu w Ostrowie Wielkopolskim. Usiłowano wymusić podpisanie tzw. lojalki. Izabela Szeremietiew nie uległa naciskom SB.

Różnica zdań co do programu i koncepcji działania KPN z Leszkiem Moczulskim spowodowały, że w grudniu 1984 r. wraz z kolegami wystąpił z Konfederacji. W dniu 22 stycznia 1985 r. ogłosił założenie konspiracyjnej Polskiej Partii Niepodległościowej. Był przewodniczącym PPN i twórcą jej programu. Doprowadził do utworzenia Porozumienia Partii i Organizacji Niepodległościowych stanowiącego skuteczną formułę współdziałania ruchu niepodległościowego przez okres kilku lat. Zorganizował konferencję PPiON „Emigracja – Kraj” na terenie Austrii.

W 1986 r. wyjechał na stypendium do Instytutu Najnowszej Historii Polski Józefa Piłsudskiego w Nowym Jorku. Przez kilka miesięcy przebywał w USA i Kanadzie oraz w Europie Zach. Miał okazję poznać wielu polityków amerykańskich i europejskich oraz polskie ośrodki emigracyjne. Publikował w prasie zagranicznej i w polonijnej. Występował w Radiu Wolna Europa, Głosie Ameryki, BBC, Radio Canada i innych. Był w Instytucie Literackim Jerzego Giedroycia w Paryżu. Współpracował z władzami RP na Uchodźstwie. Za działalność niepodległościową został odznaczony przez prezydenta RP na Uchodźstwie krzyżem kawalerskim orderu Polonia Restituta.

W 1988 r. brał udział w strajkach w Gdańsku – protestował przeciwko poddaniu strajków. Jako przeciwnik ugody z władzami PRL odrzucił propozycję wspierania „Okrągłego Stołu”. Został podany inwigilacji najpierw przez SB, a następnie przez Urząd Ochrony Państwa (operacja „Hydra”). Działał w Grupie Roboczej Komisji Krajowej „Solidarności” wraz z Andrzejem Gwiazdą, Sewerynem Jaworskim, Marianem Jurczykiem, Jerzym Kropiwnickim, Andrzejem Słowikiem. W 1990 r. po zakończeniu działalności konspiracyjnej PPN i rejestracji partii w sądzie nawiązał współpracę z Komitetem Obywatelskim. Wraz z KO i Porozumieniem Centrum PPN stworzyła koalicję wyborczą w wyborach 1991 r. W rządzie premiera Jana Olszewskiego został w lutym 1992 r. wiceministrem Obrony Narodowej, a następnie ministrem (kierownikiem resortu). Po odwołaniu z MON jego następca Janusz Onyszkiewicz wydał zakaz wpuszczania Szeremietiewa do jednostek wojskowych oraz instytucji MON. Był inwigilowany przez WSI oraz UOP (tzw. inwigilacja prawicy). W tym czasie miały miejsce dwa uszkodzenia jego samochodu, które o mało nie spowodowały katastrofy. Współorganizował Ruch dla Rzeczypospolitej włączając w jego skład PPN. W grudniu 1993 r. na Kongresie RdR został wybrany przewodniczącym Ruchu. Organizował porozumienia partii prawicowych w celu utworzenia wspólnej listy wyborczej prawicy. Był współtwórcą list prawicowych w wyborach samorządowych w 1994 r.

Podjął pracę asystenta w Instytucie Nauk Społecznych Politechniki Wrocławskiej i otworzył przewód doktorski na Wydziale Strategiczno-Obronnym w Akademii Obrony Narodowej w Rembertowie. W czerwcu 1995 r. obronił pracę „Kierowanie obronnością RP. Model funkcjonalno – organizacyjny” i uzyskał jako pierwszy cywil tytuł doktora nauk wojskowych w specjalności kierowanie obronnością państwa. Zdał egzamin oficerski i otrzymał awans prezydenta RP na ppor. WP.

We wrześniu 1995 r. współtworzył zjednoczenie partii prawicowych Obóz Patriotyczny. W wyborach prezydenckich 1995 r., po podpisaniu kontraktu wyborczego z kandydatem, udzielił poparcia L. Wałęsie – był zastępcą szefa sztabu wyborczego. Jeden z współorganizatorów Akcji Wyborczej Solidarność, członek Krajowego Zespołu Koordynacyjnego i koordynator Zespołu Programowego ds. Bezpieczeństwa Narodowego AWS (opracował program AWS dotyczący obronności). W wyborach 1997 r. został wybrany na posła III kadencji w Radomiu. Rozwiązał RdR włączając członków partii do tworzonego Ruchu Społecznego AWS, był członkiem władz Ruchu.

W listopadzie 1997 r. został mianowany na stanowisko Sekretarza Stanu I-go Zastępcy Ministra Obrony Narodowej. Zajmował się modernizacją sił zbrojnych oraz zakupami uzbrojenia i sprzętu wojskowego. Opracował program utworzenia sił Obrony Terytorialnej. Wspierał polski przemysł obronny – był współtwórcą programu restrukturyzacji przemysłu obronnego i lotniczego. Po wstąpieniu Polski do NATO także Narodowy Dyrektor ds. Uzbrojenia w Kwaterze Głównej NATO.

W styczniu 2001 r. obronił pracę „Bezpieczeństwo Polski w XX w.”, a w marcu 2001 r. państwowa komisja w głosowaniu tajnym nadała mu stopień doktora habilitowanego nauk wojskowych.

Od maja 1998 r. był na polecenie min. Onyszkiewicza inwigilowany przez WSI. Zostało to wznowione po objęciu stanowiska ministra przez Bronisława Komorowskiego. W lipcu 2001 r. w związku z medialnymi zarzutami tolerowania korupcji w MON został odwołany z stanowiska. W listopadzie 2001 r. warszawska prokuratura apelacyjna podjęła przeciwko niemu śledztwo. Został w kwietniu 2004 r. oskarżony o korupcje. Proces rozpoczął się w końcu września 2005 r. przed sądem rejonowym w Warszawie. W dniu 24 października 2008 r. sąd wydał wyrok uniewinniający.

Po usunięciu ze stanowiska adiunkta w AON w styczniu 2002 r. podjął pracę jako profesor Krakowskiej Szkoły Wyższej. Od października 2008 r. jest profesorem i kierownikiem katedry w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

W lutym 2009 r. zainicjował Inicjatywę Obywatelską „Wojsko Polskie” na rzecz naprawy stanu obrony narodowej RP.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pon Wrz 27, 2010 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warszawa polskie serce Europy cz.II (2010-09-26)
Rodzaj audycji: [Rozmowy niedokończone]
Autor: prof. Romuald Szeremietiew
Adres: http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=23034

Słuchaj: http://www.radiomaryja.pl/dzwieki/2010/09/2010.09.26.rn18.mp3
Zapisz: http://www.radiomaryja.pl/download.php?file=2010.09.26.rn18&d=2010-09-26
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciej
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1221

PostWysłany: Sro Paź 06, 2010 9:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,PiS-w-opalach---ojciec-Rydzyk-popiera-konkurencje,wid,12730007,wiadomosc.html?ticaid=1b032

PiS w opałach - ojciec Rydzyk popiera konkurencję
tvp.info | dodane 2010-10-05 (17:26)

Ojciec Tadeusz Rydzyk w wyborach na prezydenta Warszawy nie poprze kandydata PiS Czesława Bieleckiego - pisze serwis tvp.info. Radio Maryja agituje już na rzecz kandydata niezależnego Romualda Szeremietiewa. Jeden z polityków PiS, pytany przez tvp.info, przyznaje, że oznacza to dla partii duże problemy.

Czesław Bielecki, kandydat PiS, i Romuald Szeremietiew, kandydat niezależny, ogłosili swój start w wyborach samorządowych pod koniec września. Już 26 września w Radiu Maryja pojawił się ten drugi, żeby uzasadnić swoją decyzję o kandydowaniu.

Trzy dni później kandydat PiS został ostro skrytykowany przez prof. Jerzego Roberta Nowaka, naczelnego ideologa toruńskiej rozgłośni. - Nie rozumiem dlaczego ktoś, kto był wspólnikiem Olechowskiego w zakładaniu Komitetu Stu, ma być najlepszym kandydatem - powiedział Nowak w "Rozmowach niedokończonych". - Ja bym życzył PiS-owi, by wybrał innego kandydata w swoim imieniu.

Jeden z polityków PiS, pytany przez tvp.info, przyznaje, że partia ma w Warszawie problem. Ma jednak nadzieję, że Radio Maryja "zostawi wyborcom wolną rękę".

Ojciec Tadeusz Rydzyk i Romuald Szeremietiew znają się już od dawna. Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej, a obecnie profesor prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, w 2009 r. wygłosił nawet wykład inaugurujący nowy rok akademicki w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

(ib)

_________________
Maciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1572

PostWysłany: Nie Paź 10, 2010 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Romualda Szeremietiewa

Z blogu Romualda Szeremietiewa
http://szeremietiew.blox.pl/2010/10/Wsparcie.html

Wsparcie
Otrzymałem List:
"Panie Romualdzie, Jeśli w czymś mogłoby Panu pomóc poparcie Wspólnoty Małych Ojczyzn dla Pańskiej kandydatury na prezydenta Warszawy, to chętnie takiego poparcia Panu udzielimy i wezwiemy naszych sympatyków do głosowania na Pana. Pozdrawiam i dłoń ściskam Maciej Eckardt"
Oczywiście poprosiłem o wsparcie.
==========================================================

Warszawa, dnia 10 października 2010 r.

Komitet Wyborczy Wyborców
Romualda Szeremietiewa
Warszawa


Stowarzyszenie Wspólnota Małych Ojczyzn udziela swojego poparcia Panu Romualdowi Szeremietiewowi w wyborach na urząd Prezydenta Warszawy w wyborach przypadających w 2010 roku i zwraca się do swoich członków oraz sympatyków z Warszawy o aktywne włączenie się w Jego kampanię wyborczą.

Wspólnota Małych Ojczyzn jako cel swojego działania przyjęła m.in. wspieranie i promowanie ludzi aktywnie i owocnie działających na rzecz swoich wspólnot lokalnych, którzy widzą potrzebę otwierania się na nowe środowiska oraz dążą do szerokiej współpracy w oparciu o obywatelskie zaangażowanie, dobro wspólne i patriotyzm. W ocenie Wspólnoty Małych Ojczyzn przymiotami tymi wyróżnia się Romuald Szeremietiew, którego droga życiowa, znaczona nieustanną służbą narodowi, niezłomnością w dbaniu o jego interesy, a także – na przekór krzywdzącym okolicznościom – wytrwałością w dążeniu do prawdy, może być budującym przykładem dla wszystkich tych, którzy szukają w życiu publicznym uczciwości, obowiązkowości i kompetencji.

Poglądy Pana Romualda Szeremietiewa, jego wyczucie i rozumienie problemów Warszawy, przywiązanie do tradycji i wartości narodowych, dystans do „partyjniactwa”, które jest zmorą polskich samorządów, pozwala wiązać z tym kandydatem nadzieję i wiarę w to, że siłą swojego charakteru potrafi stawić czoło trudnościom przed jakimi stoi Warszawa, miasto szczególne i ważne nie tylko dla jego mieszkańców, ale wszystkich Polaków. Ufamy, że Pan Romuald Szeremietiew trąci ten przysłowiowy kamyk, który uruchomi lawinę pozytywnych zmian, na które czeka Warszawa.

Prezes Wspólnoty Małych Ojczyzn
Maciej Eckardt
http://www.ojczyzny.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Pon Paź 11, 2010 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Romuald Szeremietiew calym swoim zyciem udowodnil, ze posiada kwalifikacje polityczne i moralne na prezydenta Polski, nie tylko Warszawy. Bez wahania popieram jego kandydature.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1572

PostWysłany: Pon Paź 11, 2010 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W 1988 roku, po jedym ze spotkań z Szeremietiewem które organizowałem w Berlinie, pewien wysokiej rangi niemiecki polityk, powiedział do mnie, że jest to człowiek który nosi buławę marszałkowskę w plecaku. Romuald robił zawsze ogromne wrażenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Pon Paź 11, 2010 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego byl przedmiotem dzialan destrukcyjnych prowadzonych przez OUP (patrz: szafa Lesiaka), ABW i WSI (patrz: wieloletni sfingowany proces o korupcje). Taraz gdy probuje powrocic do czynnej polityki, to tylko patrzec jak za dotknieciem rozdzki czarodziejskiej uruchomiona zostanie przeciwko niemu agentura ABW i neo-WSI uplasowana w PiS, ugrupowaniach niepodleglosciowych i w osrodkach propagandy. Kandytatura Szeremietiewa na prezydenta Warszawy powinna byc w tym wzgledzie dobrym papierkiem lakmusowym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciej
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1221

PostWysłany: Pon Paź 11, 2010 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kontrkandydat Szeremietiewa - popierany przez PiS - Czesław Bielecki

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_Stu
Ruch Stu – polska centroprawicowa partia polityczna, działająca w latach 1995–2001, reprezentująca nurt konserwatywno-liberalny.

Ugrupowanie powstało na bazie Komitetu Stu, nieformalnej organizacji wspierającej w 1995 kandydaturę Lecha Wałęsy. Pierwszym prezesem partii został Czesław Bielecki, a przewodniczącym rady politycznej Andrzej Olechowski.

W 1997 Andrzej Olechowski nalegał, aby Ruch Stu przyłączył się do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego i podpisał porozumienie programowe z Unią Wolności, wobec braku zgody na taką decyzję odszedł z partii. Ruch Stu wkrótce przystąpił do Akcji Wyborczej Solidarność, w wyborach parlamentarnych w 1997 związani z tą partią kandydaci zdobyli cztery mandaty poselskie (Czesław Bielecki, Franciszka Cegielska, bezpartyjny Paweł Jaros i formalnie rekomendowany przez Instytut Lecha Wałęsy Andrzej Zakrzewski) oraz dwa senatorskie (Krzysztof Piesiewicz i Tadeusz Kopacz).

Ruch Stu nie odegrał nigdy istotniejszej roli także w ramach AWS. Wkrótce część jego działaczy odeszła do SKL (m.in. Andrzej Zakrzewski i Paweł Graś) lub Ruchu Społecznego AWS (m.in. Bartłomiej Kołodziej i senatorowie). W 2001 pozostali działacze łącznie z Czesławem Bieleckim przystąpili do Porozumienia Polskich Chrześcijańskich Demokratów.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Czes%C5%82aw_Bielecki
Czesław Bielecki
Urodził się w Warszawie w zasymilowanej rodzinie inteligencji żydowskiej[1][2]. W 1973 ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. W 1997 uzyskał stopień doktora nauk technicznych w zakresie architektury i urbanistyki na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej na podstawie rozprawy pt. Gra w miasto.

Jako architekt pracował i odbywał staże zawodowe we Francji, Izraelu, RFN. W 1984 założył firmę architektoniczną "Dom i Miasto".

Działał w opozycji demokratycznej. W 1968 brał udział w wydarzeniach marcowych, został aresztowany za próby koordynowania protestu studentów Politechniki i Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1970–1979 był członkiem konspiracyjnej grupy "Polska Walcząca", a w latach 1979–1980 Polskiego Porozumienia Niepodległościowego.

Od 1980 należał do NSZZ "Solidarność". Zasiadał w Komisji Kultury MKZ Regionu Mazowsze. Po wprowadzeniu stanu wojennego ukrywał się. Zaangażował się w działalność wydawnictw podziemnych: był współautorem Małego Konspiratora, publikował m.in. w Tygodniku KOS (pod pseudonimem Maciej Poleski), w latach 1982–1989 był szefem Wydawnictwa CDN. Dwukrotnie aresztowany: w maju 1983 i kwietniu 1985, oskarżony o próbę obalenia ustroju. W 1989 uczestniczył w Konferencji Praw Człowieka w Leningradzie.

W latach 1990–1995 jako doradca prezydenta Lecha Wałęsy zasiadał w Radzie ds. Stosunków Polsko-Żydowskich oraz kierował Zespołem ds. Reformy Administracji Publicznej. W 1992 był doradcą w rządzie Jana Olszewskiego. W 1995 zakładał Komitet Stu, przekształcony następnie w partię Ruch Stu. W latach 1997–2001 sprawował mandat posła na Sejm III kadencji, wybranego w Warszawie z listy Akcji Wyborczej Solidarność. Przewodniczył Komisji Spraw Zagranicznych.

W 2001 wraz z pozostałymi działaczami Ruchu Stu przystąpił do PPChD. W tym samym roku bez powodzenia ubiegał się o reelekcję[3]. Później należał do SKL-RNP, a następnie wycofał się z bieżącej polityki i powrócił do pracy zawodowej w ramach swojej pracowni architektoniczno-budowlanej.

Należy do Stowarzyszenia Wolnego Słowa, Stowarzyszenia Architektów Polskich, Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, PEN Clubu. Jest inicjatorem utworzenia w Warszawie SocLandu (Muzeum Pamięci Komunizmu).

Jest partnerem scenarzystki Ilony Łepkowskiej[4].


Jak widac Bielecki to kumpel Olechowskiego - razem zakładali Ruch Stu. Potem Olechowski z Tuskiem PO Jak na mnie to ździebko za dużo! Ciekawe czyj to pomysł i jak namówili do niego Kaczyńskiego.
Jakbym mieszkał w Warszawie to bym głosował na SZEREMIETIEWA

_________________
Maciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1572

PostWysłany: Sro Paź 13, 2010 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Romuald Szeremietiew startuje!!

Mamy wreszcie niezależnego, niepodległościowego, samorządowego kandydata na Prezydenta Warszawy !
Kandydaturę tę popierają ci, którzy dość mają władzy układów i partyjnych interesów, nie rozpoczętych lub niedokończonych inwestycji, braku charakteru i ducha miasta przyjaznego dla mieszkańców i przyjezdnych.
Jak zwykle niezależność kosztuje i aby ją utrzymać zwracamy się nie do organizacji politycznych a do Was - zwolenników i sympatyków Romualda Szeremietiewa, o pomoc w finansowaniu kampanii wyborczej.
Liczy się każda złotówka i każda oferowana pomoc.
Wpłaty i darowizny do 19 tyś zł od jednej osoby fizycznej można wpłacać na
konto, nr 42 1020 1097 0000 7902 0206 1984 .
Wpłaty należy kierować na
Komitet Wyborczy Wyborców Romualda Szeremietiewa Al. Wojska Polskiego 27 m 38 01-515 Warszawa
Pomoc w projektowaniu, druku i kolportażu można zgłaszać pod nr tel. 666 – 596 – 476, a jeśli chcesz wesprzeć kandydata Szeremietiewa działając na rzecz jego wyboru zadzwoń pod nr 666 – 596 – 479.
KWW Romualda Szeremietiewa nie ma dotacji z budżetu / z naszych podatków / jak PO, PiS, PSL, SLD.
Prosimy o kolportowanie tego apelu wśród znajomych, rodziny, przez media elektroniczne i każdą inna drogą.
Datki można wpłacać tylko poprzez przelewy bankowe i tylko od osób fizycznych zamieszkałych na terenie Polski.

Sztab Wyborczy
KWW Romualda Szeremietiewa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1572

PostWysłany: Sro Paź 13, 2010 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warszawa, dnia 12.10.2010

ZAPROSZENIE

W dniu 15.10.2010 r o godz. 17.30 w Klubie im. W. Pietrzaka, Warszawa, ul. Piękna 16 b / róg Mokotowskiej / odbędzie się spotkanie
z kandydatem na Prezydenta Warszawy, prof. KUL dr hab. Romualdem Szeremietiewem.
Obecny będzie również Komitet Honorowy, Sztab Wyborczy, Kandydaci do Rady Warszawy oraz Kandydaci do Rady Gmin
Zapraszamy serdecznie
Sztab Wyborczy
KWW R.Szeremietiewa
Waldemar Pernach
Tadeusz Stański
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group