" /> Dyskusje ogólne :: Kolejni członkowie wystąpili z Rady Etyki Mediów
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Kolejni członkowie wystąpili z Rady Etyki Mediów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciej
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1221

PostWysłany: Pon Paź 18, 2010 7:44 pm    Temat postu: Kolejni członkowie wystąpili z Rady Etyki Mediów Odpowiedz z cytatem

DWOJE CZŁONKÓW REM WYSTĄPIŁO Z RADY
wg, gb, ksd.media.pl, Niezależna.pl, salon24.pl, 18-10-2010 08:46

Po wczorajszym ogłoszeniu Oświadczenia REM, wydanego zresztą na prośbę szefowej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, red. Krystyny Mokrosińskiej, tego samego dnia dwóch członków Rady będących członkami Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy (Teresa Bochwic i Tomasz Bieszczad) wystąpiło z REM.

Rada Etyki Mediów podjęła kolejną kontrowersyjną decyzję. Tym razem zarzuciła "Naszemu Dziennikowi" i "Gazecie Polskiej" nierzetelne relacjonowanie wydarzeń związanych z katastrofą smoleńską z 10 kwietnia. REM oburzyły publikacje artykułów o telefonie śp. oficera BOR-u, Jacka Surówki, do swej żony zaraz po katastrofie. Oświadczenie wydano na osobistą prośbę Krystyny Mokrosińskiej, która... znajduje się w sporze prawnym z "Gazetą Polską".

Problem w tym, że dziennikarze "GP" podali informację o telefonie oficera BOR jako niesprawdzoną hipotezę jednego z informatorów, przeciwstawiając jej wypowiedź brata funkcjonariusza. Za to "Nasz Dziennik" pisze dzisiaj, że nigdy nie opublikował ani jednego artykułu dotyczącego oficera BOR Jacka Surówki. "Nasz Dziennik" dodaje, że takiej publikacji nigdy nie było, a szefowa Rady Magdalena Bajer sfabrykowała oskarżenie. Według gazety zarzuty świadczą o skrajnej nierzetelności Rady Etyki Mediów.


Po wczorajszym ogłoszeniu Oświadczenia REM, wydanego zresztą na prośbę szefowej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, red. Krystyny Mokrosińskiej, tego samego dnia dwóch członków Rady będących członkami Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy (Teresa Bochwic i Tomasz Bieszczad) wystąpiło z REM. - Przy dziennikarskich hucpach takich jak wieloletnie opluwanie Lecha i Marii Kaczyńskich, czy przy faktycznej nierzetelności dziennikarskiej podczas relacjonowania katastrofy smoleńskiej Rada Etyki Mediów milczała. Głos zabrała teraz, i to w skrajnie nieprofesjonalny sposób, niejako oczekując na poklask medialnego salonu. Cieszę się, że członkowie KSD wystąpili z REM - powiedział Robert Wit Wyrostkiewicz, prezes Oddziału Warszawskiego KSD. - W Polsce brakuje niezależnych mediów i odważnych dziennikarzy. Ukształtował się krąg wzajemnej adoracji, który REM próbuje cementować swoimi oświadczeniami - dodał Wyrostkiewicz.


Poniżej zamieszczamy Oświadczenie Teresy Bochwic i Tomasza Bieszczada:


My, niżej podpisani (Teresa Bochwic, Tomasz Bieszczad), postanowiliśmy wystąpić z Rady Etyki Mediów i zakończyć nasz udział w jej pracach z dniem dzisiejszym.


Od wielu miesięcy niepokoi nas brak obiektywizmu i merytorycznej symetrii w opiniach Rady (wyrażanych poprzez kolejne oświadczenia, a także w czasie comiesięcznych spotkań i drogą mailowych konsultacji). Jeśli już Rada formułuje negatywne stanowisko pod adresem mediów z tzw. "głównego nurtu", chodzi zazwyczaj o drobne uchybienia, a krytyka jest oględna. Można odnieść wrażenie, że REM nie chce zadzierać z gigantami rynku, za to chętnie porywa się na media opozycyjne lub niszowe (bo to nic nie kosztuje). Część oświadczeń z minionego półrocza skupia się na ogólnych wezwaniach - "żeby było lepiej".


Nie spotkaliśmy się natomiast z pozytywną reakcją na nasze próby wydania oświadczenia, w którym Rada odniosłaby się np. do roli, jaką duże media odegrały w atakach na byłego Prezydenta RP – co naszym zdaniem przyczyniłoby się do poprawy medialnego klimatu w Polsce.


Również w łonie samej Rady źle funkcjonuje system ustalania wspólnego stanowiska REM. Wyrażane w mailach lub na zebraniach stanowiska i opinie, niezgodne z linią obraną przez Zarząd, nie były brane pod uwagę i nie miały szans, by stać się elementem choćby wewnętrznej dyskusji.


Uznajemy zatem, że nie ma sensu dłużej uczestniczyć w pozorach pluralizmu i kończymy nasz udział w Radzie Etyki Mediów (której obecna kadencja kończy się w listopadzie br).


TERESA BOCHWIC
TOMASZ BIESZCZAD

17 października 2010

-----------------------------------------------

Rozmowa z Teresą Bochwic


- Dlaczego zrezygnowała Pani z pracy działalności w Radzie Etyki Mediów?
- Decyzja dojrzewała we mnie od dłuższego czasu. Języczkiem u uwagi było niepoddanie pod głosowanie przez przewodniczącą Magdalenę Bajer mojego projektu krytykującego TVN za zmanipulowanie wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego o „prawdziwych Polakach”. Pani Bajer uznała, że TVN przeprosił i to wystarcza. Ja uważam inaczej.

- Jeszcze niedawno REM składała się z 13 członków, dzisiaj jest ich tylko ośmioro. Czy REM spełnia jeszcze swoją rolę?
- Skład Rady Etyki Mediów wybiera Konferencja Mediów Polskich, w których także nie brakuje spięć. Wystąpiła choćby Izba Wydawców Prasy, która bardzo krytycznie oceniała dotychczasową działalność. W listopadzie kończy się kadencja REM, ale czy coś się zmieni? Nie mam pojęcia.

_________________
Maciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciej
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1221

PostWysłany: Wto Paź 19, 2010 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.polskatimes.pl/drukuj/318011,magdalena-bajer-laureatka-nagrody-totus,id,t.html

Magdalena Bajer laureatką nagrody Totus
Publicystka, dziennikarka naukowa, przewodnicząca Rady Etyki Mediów Magdalena Bajer została laureatką nagrody Totus 2010, przyznanej przez Fundację Konferencji Episkopatu Polski "Dzieło Nowego Tysiąclecia" w dziedzinie propagowania kultury chrześcijańskiej.

Nagroda została jej przyznana za "odważne i konsekwentne kształtowanie wrażliwości moralnej, niezbędnej dla dialogu kultur w rozumieniu Jana Pawła II".

W sobotę na Zamku Królewskim w Warszawie po raz jedenasty przyznano nagrody w czterech kategoriach: osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej, promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza, propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II i Totus medialny dla upamiętnienia bp. Jana Chrapka oraz jego roli w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach.

W kategorii promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza uhonorowano Centrum Formacji Świętorodzinnej Misjonarzy Świętej Rodziny w Bąblinie (Wielkopolska) za "wybitne zasługi w przygotowaniu młodych ludzi do małżeństwa, a także prowadzenie szkoły życia małżeńskiego o charakterze formacyjno-terapeutycznym".

W kategorii nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II nagrodzono zespół redaktorów serii "Dzieła Zebrane Jana Pawła II" Wydawnictwa M za "pierwszą na świecie serię obejmującą wszystkie najważniejsze dokumenty, przemówienia i homilie, które głosił Ojciec Święty".

W kategorii Totus medialny dla upamiętnienia bp. Jana Chrapka oraz jego roli w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach nagrodzono zespół redakcyjny programu "Familijna Jedynka" Polskiego Radia za "wspieranie i promowanie rodziny przy jednoczesnym ukazywaniu nauczania Jana Pawła II.

Totusem medialnym wyróżniono redakcję "Listu" za "podejmowanie problematyki duchowości w sposób kompetentny i przystępny, za redagowanie magazynu atrakcyjnego pod względem formy i treści" oraz redakcję "Małego Gościa Niedzielnego" za "przedstawianie świata z perspektywy nauki chrześcijańskiej i nauczania Jana Pawła II w całej jego różnorodności".

Przewodniczący Rady Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz podkreślił podczas uroczystości wręczania nagród, że są one "docenieniem odwagi twórczości laureatów w duchu nauczania Jana Pawła II". Dodał, że nauczanie papieża jest potrzebne szczególnie dziś, kiedy Jana Pawła II nie ma już wśród nas.

Abp Nycz zaapelował też do włączenia się w zbiórkę przykościelną oraz uliczną na fundusz stypendialny Fundacji, prosząc o hojność na rzecz ubogiej, a uzdolnionej młodzieży pochodzącej z wiosek i małych miasteczek, by stworzyć jej możliwości do studiowania na dobrych uczelniach i jej rozwoju. Podkreślił jednocześnie, że stypendyści Fundacji "są formowani, jako apostołowie świeccy". "Nie omijajmy ludzi z puszkami i dajmy szansę ubogiej młodzieży" - apelował hierarcha.

Podczas gali zostały też przyznane indeksy dla młodzieży - laureatów konkursu, dotyczącego nauczania Jana Pawła II na prestiżowe uczelnie, m.in. na Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, a także na studia prawnicze w pięciu uczelniach na terenie całej Polski.

Podczas gali, którą prowadzili prezenterzy TVP Agnieszka Szulim-Badziak i Roman Czejarek, wystąpili artyści: Maciej Miecznikowski i Alicja Węgorzewska.

W uroczystości uczestniczyli m.in. prymas Polski, abp Józef Kowalczyk, kard. Józef Glemp, kard. Franciszek Macharski, nowy nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore, abp Józef Życiński, abp Henryk Hoser, bp Tadeusz Pieronek a także przedstawiciele kultury, nauki oraz rektorzy wyższych uczelni.


Tym się kończy brak lustracji w Kościele.

_________________
Maciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Wto Paź 19, 2010 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kolejnych edycjach można oczekwiać przyznania nagordy red. red. Lisowi lub Olejnik.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciej
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1221

PostWysłany: Nie Paź 24, 2010 11:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.niepoprawni.pl/blog/2370/kasia-kolenda-wypacza-przeprosiny-prezydenta

W materiale w Faktach z 22 października redakcja Faktów i Kasia Kolenda kolejny raz doskonalą swoje umiejętności na niwie wprowadzania w błąd widzów tvn.
Deklaracja łódzka, która, jednak, była przede wszystkim sposobem PiS na walkę z klimatem nienawiści i pogardy w życiu społecznym przedstawiona została jako przede wszystkim stawianie warunków prezydentowi odnośnie spotkania z dr Jarosławem Kaczyńskim.
Tymczasem w swoim słowie wstępnym dr Kaczyński nic takiego nie powiedział. Ta kwestia pojawiła się dopiero w odpowiedziach na pytanie dziennikarki.

Kasia Kolenda nie wyjaśnia też dlaczego dr Kaczyński żąda dymisji prof. Nałęcza. Bardziej dokładna jest strona internetowa tvn w której możemy przeczytać, że
Dla mnie ważne są tylko takie wypowiedzi, jak pana Nałęcza, doradcy prezydenta, że "nie ma takiej ofiary, której by nie warto złożyć, by się spotkać z Putinem" - stwierdził prezes PiS

Jendak manipulacją najcięższego kalibru było wypaczenie tzw. "przeprosin" prezydetna Komorowskiego:

więcej:

http://www.niepoprawni.pl/blog/2370/kasia-kolenda-wypacza-przeprosiny-prezydenta

_________________
Maciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pon Paź 25, 2010 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeprosiny SBronisława wyglądają na test typu: "Ile są w stanie łyknąć?". Jest to coś, co może być dobrym punktem wyjścia do kolejnego obrotu spirali prowokacji.
Dobre to widać w wypowiedzi:
Cytat:
Zrobimy eksperyment: ja bardzo serdecznie przepraszam. Bardzo serdecznie przepraszam. Jestem skłonny przeprosić za Janusza Palikota, jestem skłonny przeprosić za Antoniego Macierewicza, za Jarosł..., za pana Kurskiego, za Stefana Niesiołowskiego, za moje wypowiedzi

-Za swoje?

-Także, przepraszałem wiele razy. No i zobaczymy co z tego wyniknie.

Widać wprost, że zostało zanęcone i sam wtopa wygadał się, że teraz czekają 'co z tego wyniknie'. Sztaby ogłupiaczy czekają by opracować kolejne kroki machiny kłamstwa i obłudy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group