" /> Dyskusje ogólne :: RELACJA Z PROCESU WYBORCZEGO SAD OKREGOWY OPOLE 27 X 2010
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
RELACJA Z PROCESU WYBORCZEGO SAD OKREGOWY OPOLE 27 X 2010

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1572

PostWysłany: Pon Paź 25, 2010 12:52 am    Temat postu: RELACJA Z PROCESU WYBORCZEGO SAD OKREGOWY OPOLE 27 X 2010 Odpowiedz z cytatem

POLSKI KIERUNEK
Komitet Wyborczy Wyborców
45-075 Opole
ul. Krakowska 32a
Tel.601 646 080

kierunekpl@gmail.com

OŚWIADCZENIE
w sprawie nielegalnej akcji policji prowadzonej przeciw KWW POLSKI KIERUNEK

Wczoraj, 21.X.2010 (w czwartek) funkcjonariusze policji bez nakazu prokuratorskiego wkroczyli do biura Komitetu Wyborczego POLSKI KIERUNEK w Opolu.
Zabrano wszystkie nasze dokumenty: spisy sympatyków, listy poparcia, oświadczenia lustracyjne i wypełnione zgody kandydatów do Sejmiku Wojewódzkiego. Funkcjonariusze nie znali celu rewizji, nikogo nawet nie przesłuchano.
Przedstawiciele służby podległej rządowi uniemożliwili tym samym opozycyjnemu KWW POLSKI KIERUNEK zarejestrowanie list wyborczych.
Wyrażamy oburzenie kolejnym jaskrawym przejawem łamania elementarnych standardów państwa prawa, godzenia w fundamenty wolnych i demokratycznych wyborów. Jest to bezprzykładny precedens po roku 1989.
Używanie podległej rządowi policji do bieżącej walki politycznej poprzez łamanie podstawowych praw obywatelskich budzi najgorsze skojarzenia przypominające „standardy PRL i Białorusi”.

Domagamy się od rządzących:
· natychmiastowego zaprzestania tych represyjnych praktyk,
· zwrotu naszego mienia,
· wyciągnięcia konsekwencji wobec winnych stosowania nielegalnych praktyk
· rejestracji „skonfiskowanej” listy wyborczej

W przeciwnym razie zmuszeni będziemy prowadzić kampanię o przywrócenie demokratycznych wyborów i elementarnej praworządności.
Wszystkich naszych działaczy i sympatyków w obliczu nielegalnych represji wzywamy do odwagi. Nie dajcie się zastraszyć przez akcje policji, łamiące podstawowe prawa obywatelskie i zasady demokracji.
Będziemy skarżyć organa państwa przed polskimi i, gdy będzie to konieczne, przed europejskimi sądami.
Najbliższa rozprawa w trybie wyborczym odbędzie się w ciągu kilku dni przed Sadem Okręgowym w Opolu. O terminie poinformujemy.

za KWW POLSKI KIERUNEK

Przewodniczący
/-/ Kornel Morawiecki
(lider Solidarności Walczącej)

Pełnomocnik
/-/ Adam Słomka
Konfederacja Polski Niepodległej - Obóz Patriotyczny

/-/ Elżbieta Postulka
Krajowa Wspólnota Emerytów Rencistów i Kombatantów

/-/ Zygmunt Miernik
Ruch Obrony Bezrobotnych

/-/ Jan Jączek
Ogólnopolskie Stowarzyszenie na rzecz Praworządności

Opole, 22.X.2010 r.


Ostatnio zmieniony przez Kazimierz Michalczyk dnia Wto Lis 02, 2010 9:48 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pon Paź 25, 2010 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widocznie uzgodniono na wyższym szczeblu, że Polski Kierunek do Opola nijak nie pasuje. NICHT WAHR?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TOMEK
Weteran Forum


Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 258

PostWysłany: Pon Paź 25, 2010 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.tvp.pl/opole/aktualnosci/spoleczne/nielegalne-podpisy/3070197

Nielegalne podpisy
21.10.2010
Komitet Wyborczy Polski Kierunek nielegalnie zbierał na Opolszczyźnie podpisy pod listami kandydatów na radnych. Biuro Wyborcze apeluje o zaprzestanie takich praktyk. Sprawą zajmuje się policja. Pełnomocnik komitetu zapowiada, że zwróci się do PKW o interpretację prawa, czy można zbierać podpisy na listach in blanco.

Pan Zygmunt chciał dorobić do marnej renty. Skusiło go ogłoszenie o pracy w komisji wyborczej. Uznał, że dużo pracy nie będzie. Kazali mu zbierać podpisy pod pustą listą - bo tylko tak dostanie się do komisji.

Od razu spotkałem listonosza i mówię, że chcę być w komisji wyborczej czy mi podpisze? „Nie ma sprawy mówi” - opowiada Zygmunt Piernikarski.

Dopiero od koleżanki dowiedział się, że nie wolno tego robić. Poczuł się oszukany.

Ja w ogóle nic nie podejrzewałem -mówi mężczyzna.

Obawy koleżanki pana Zygmunta były słuszne. Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Opolu już dwa tygodnie temu apelowała, że podpisy poparcia można zbierać tylko pod kompletnymi listami z kandydatami.

Jeśli się zbiera podpisy pod niepełną listą kandydatów na radnych może być to traktowane jako przestępstwo - mówi Tomasz Szczepański z Krajowego Biura Wyborczego w Opolu.

I może grozić za to 3 lata więzienia. Policja wcześniej miała, niepotwierdzone informacje o nieprawidłowościach przy zbieraniu podpisów na tych listach.

Policjanci będą się dalej tej sprawie przyglądać i działalności tego stowarzyszenia - powiedział nam nadkom. Maciej Milewski, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.

Przed biurem kilka osób. Najczęściej studentów. A w biurze pani Ewa, która listy wydaje. Prosimy by zadzwoniła do biura wyborczego. A ze słuchawki telefonu zimy prysznic.

przekazuje je pani do nas ... tak

Pełnomocnikiem komitetu Polski Kierunek jest Adam Słomka, znany szerzej jako działacz KPN. Sprawy nie zna.

Nie mam innego wyjścia, tylko muszę się formalnie zwrócić do Państwowej Komisji Wyborczej, jeśli ona wyda stanowisko to później do sądu w trybie nadzoru nad oceną prawną, no bo trzeba tę sprawę zbadać - mówi.

Policja nie czeka na ustalenia sądu. Po naszej interwencji biuro przeszukano. Dzisiaj na te wypełnione poparciem listy mieli być wpisani kandydaci na radnych.

Wojciech Najda

http://www.radio.opole.pl/?kat=wiadomosci_wiecej&id=55404
http://www.radio.opole.pl/index.php?kat=wiadomosci_wiecej&id=55240

_________________
http://www.solidarni.waw.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1572

PostWysłany: Wto Paź 26, 2010 11:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszyn, 25.X.2010 r.
Sąd Okręgowy
w Opolu

POZEW W TRYBIE WYBORCZYM
dot. policyjnej konfiskaty materiałów Komitetu POLSKI KIERUNEK skutkującej uniemożliwieniem rejestracji kandydatów
Skarga na uchwałę nr 7/2010 WKW Opole z dnia 22.X. (doręczoną 23.X. 2010 godz. 01.30)

W dniu 22 października b.r., do Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Opolu, w imieniu naszego Komitetu zgłosiłem się w celu rejestracji listy na radnych do Sejmiku woj. Opolskiego. Zgłosiłem się jako pełnomocnik wyborczy nie dysponując podstawowymi dokumentami niezbędnymi do rejestracji kandydatów. Wszystkie dokumenty wymagane przez ordynację: tj. listy poparcia, zgody na kandydowanie, oświadczenia lustracyjne itp. zostały nielegalnie zabrane przez funkcjonariuszy policji państwowej podczas przeszukania naszej siedziby w Opolu kilkadziesiąt godzin wcześniej (tj. 21.X.2010).

Członkowie naszego Komitetu (w tym Pełnomocnik Wyborczy) byli także przedmiotem długotrwałych działań operacyjnych policji (służb MSW np. w woj. opolskim) oraz w efekcie ofiarami kampanii pomówień, gróźb bezprawnych i zastraszania ze strony funkcjonariuszy publicznych.
Końcowym etapem tego wielowątkowego działania zorganizowanej grupy przestępczej funkcjonariuszy wielu instytucji stało się bezzasadne najście lokalu, nielegalne zabranie (konfiskata) wszystkich naszych materiałów wyborczych w biurze w Opolu, zastraszanie wolontariuszy i kandydatów na radnych oraz w efekcie (fizyczne z wykorzystaniem siły rządowego aparatu przymusu państwowego) uniemożliwienie rejestracji list wyborczych. Naturalna aktywność obywatelska środowisk niezależnych została brutalnie stłamszona.

Tym samym działania zorganizowanej grupy przestępczej funkcjonariuszy wielu instytucji spowodował zanegowanie fundamentów wolnych wyborów. Ten fakt jest oczywisty i nieodwracalny w odniesieniu do wyborów samorządowych. Obecnie możemy jedynie ograniczyć (przerwać) lub zwiększyć (nawet na kolejne kampanie) zakres dramatycznych skutków oczywistego deptania elementarnych praw obywatelskich i swobód politycznych. Zwracałem wielokrotnie uwagę na narastające przejawy tego antydemokratycznego zjawiska w pismach kierowanych np. jako pełnomocnik wyborczy dr. Kornela Morawieckiego w niedawnej kampanii na urząd prezydenta RP.

Dodatkowe uzasadnienie:
Narastające przejawy bezprawnych i agresywnych działań prowadzonych przez wpływowych funkcjonariuszy publicznych (z reguły chodzi o zbrodniarzy komunistycznych z kierownictwa policji, prokuratury i sądów) stosowane wobec środowisk patriotycznych pozostały zbagatelizowane lub zbywane zdawkowymi „przeprosinami” (pozostawiając bezkarnymi sprawców i organizatorów represji bezczelnie ośmielonych dramatyczną bezczynnością decydentów III RP.

Złożony wniosek o rejestrację listy w okręgu nr 1 w Opolu jest wyzwaniem i szansą dla sądownictwa w obliczu jaskrawego łamania prawa przez funkcjonariuszy policji.

Wojewódzka Komisja Wyborcza z powodu braków formalnych odmówiła rejestracji listy. Braki formalne spowodowane zostały konfiskatą materiałów KWW POLSKI KIERUNEK przez funkcjonariuszy policji. W przeddzień rejestracji naszych list wyborczych kandydatów do Sejmiku tj. 21.X. funkcjonariusze policji dokonali rewizji (bez nakazu prokuratorskiego) naszego sztabu w Opolu. Nikogo nie zatrzymano, nie przedstawiono jakichkolwiek zarzutów, nikogo nawet nie przesłuchano, nic nie wyjaśniono. Policjanci KMP Opole poinformowali zdumionych członków KWW POLSKI KIERUNEK, iż wykonują tylko polecenie „z góry” o zabraniu wszystkich materiałów wyborczych i nie wiedzą o co chodzi… Pozostawione policyjne pokwitowanie nie spełnia elementarnych norm starannego i rzetelnego opisu zabranych przedmiotów.

Ani policja, ani prokuratura, ani PKW nie kontaktowała się w tej sprawie z pełnomocnikiem wyborczym Komitetu. Nie wiadomo o co chodzi… To znaczy nie znamy pretekstu, ale widzimy, że chodzi o nielegalne zwalczanie opozycji.
Najście policji na KWW Polski Kierunek jest jawnie bezprawne i winno być kwalifikowane jako przekroczenie uprawnień, napaść, grabież i zastraszanie.

Gdyby chodziło o praworządne zabezpieczenie dowodów dla potrzeb postępowania w przypadku „prawdopodobnego podejrzenia popełnienia dowolnego przestępstwa np. fałszowania danych osobowych” to rewizję nakazałby prokurator, który winien osobiście uczestniczyć w przeszukaniu celem uniknięcia samowoli funkcjonariuszy podległych bezpośrednio władzy (partii rządzącej) – unikając przede wszystkim ingerowania w kampanię czy konfiskaty materiałów wyborczych (np. niezbędnych do rejestracji kandydatów – oświadczeń lustracyjnych czy ewidencji sympatyków) . W istocie gdyby chodziło o praworządne działanie to dokumentację dowodową prokurator winien skopiować (zabezpieczyć fotograficznie) zamiast zabierać. Cała ta historia przypomina do złudzenia praktyki stosowane wobec nas przez władze w kampanii wyborczej do „sejmu kontraktowego” PRL w roku 1989.

Uprzejmie proszę o kontrolę sądową w trybie wyborczym prawidłowości działania funkcjonariuszy Policji Państwowej, Wojewódzkiej Komisji Wyborczej, Wojewódzkiego Komisarza Wyborczego w Opolu itp. instytucji uczestniczących lub wypowiadających się w sprawie skutkującej w bezpośredniej konsekwencji odmową zarejestrowania listy wyborczej KWW Polski Kierunek.

W praworządnym kraju, zgodnie z elementarnymi standardami Unii Europejskiej, obywatele i organizacje niezależne nie powinny ponosić konsekwencji bezprawnych działań organów władzy.
W konsekwencji wnioskuję o nakazanie rejestracji listy wyborczej.

Wnoszę o wezwanie do udziału w posiedzeniu i wysłuchanie:
1/ Ministra Spraw Wewnętrznych (lub upoważnionego przedstawiciela)
2/ Prokuratora Okręgowego w Opolu
3/ Funkcjonariuszy Policji Państwowej którzy dokonali przeszukania i konfiskaty
Materiałów KWW POLSKI KIERUNEK m.in.:
nadkomisarz KMP Dariusz Cichoń oraz publicznie wypowiadającego się o sprawie
Macieja Milewskiego, rzecznika Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.
4/ Wojewódzkiego Komisarza Wyborczego w Opolu – Prezesa Sądu Okręgowego w Opolu

W załączeniu policyjny protokół przeszukania.

Z poważaniem
Adam Słomka
Pełnomocnik
Komitetu Wyborczego Wyborców
POLSKI KIERUNEK
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1572

PostWysłany: Wto Paź 26, 2010 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZAPROSZENIE

Jutro, tj. 27.X. (środa) Sąd Okręgowy w Opolu rozpatrzy zażalenie KWW Polski Kierunek na odmowę rejestracji listy kandydatów do Sejmiku Wojewódzkiego w Opolu.

Godz. 12.00 ul. Daszyńskiego 1 sala 101 dn. 27.X. (środa)

Odmowa rejestracji spowodowana była skonfiskowaniem przez policję wszystkich materiałów wyborczych naszego komitetu w dniu 21.X.2010 (zabrano bez prokuratorskiego nakazu: zgody na kandydowanie, oświadczenia lustracyjne, listy poparcia, ewidencję sympatyków itp.)

O godz. 11.00 rozpocznie się pikieta przed Komendą Wojewódzką Policji w Opolu – protest przeciw samowoli i bezprawiu władz.

W załączeniu treść naszego protestu wyborczego

za KWW POLSKI KIERUNEK
Pełnomocnik Wyborczy
/-/ Adam Słomka [KPN-SW]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Sro Paź 27, 2010 12:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie moge sie w tym rozeznac. Z jednej strony mamy informacje telewizyjną, ze zbierano podpisy na kartach in blanco (jezeli to prawda to rzeczywiscie mialoby miejsce pogwalcenie regulaminu wyborow); ale z drugiej strony opisane tu postepowanie policji zakrawa na metody faszystowskie. Jezeli chodzilo o zbieranie podpisow niezgodnie z prawem to absolutnie nie rozumiem co ma z tym wspolnego skonfiskowanie takich dokumentow jak zgoda na kandydowanie czy oswiadczenia lustracyjne kandydatow!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sro Paź 27, 2010 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pełni się z Panem zgadzam Panie Stanisławie.
Tym samym rzecz zaczyna śmierdzieć fałszywką, podobnie jak domniemane wizyty i zamiary Ryszarda C. przed tym jak zabił. Chyba, że u NIesiołowskiego był po cenne wskazówki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Sro Paź 27, 2010 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chciałam się wypowiadać w tej sprawie. Zalecam jednak wielką ostrożność. Dezinformacji jest wystarczająco wiele. Przypominam wpadkę "Naszego Dziennika" i dyskusję rozpoczętą na naszym Forum o tym rzekomym oficerze bezpieki, który dokonał mordu politycznego w Łodzi.
Przypominam, że osoby z tego Komitetu miały już sprawy sądowe o fałszowanie podpisów na kartach wyborczych. Nie oceniam tej sprawy i chcę być od tego jak najdalej.

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1572

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RELACJA Z PROCESU WYBORCZEGO
SAD OKREGOWY OPOLE 27 X 2010


Jedną z konsekwencji akcji policji która uniemożliwiła zarejestrowanie list wyborczych KWW POLSKI KIERUNEK był proces w trybie wyborczym toczony przed Sadem Okręgowym w Opolu.

Przypomnijmy, dnia 20.X.2010 (dzień przed rejestracja list) funkcjonariusze policji bez nakazu prokuratorskiego wkroczyli do biura Komitetu Wyborczego POLSKI KIERUNEK w Opolu z którego zabrali wszystkie dokumenty tj: spisy sympatyków, listy poparcia, oświadczenia lustracyjne i wypełnione zgody kandydatów do Sejmiku Wojewódzkiego. Funkcjonariusze nie znali celu rewizji, nikogo nie zatrzymali, nie przesłuchali, o nic nie pytali – stwierdzili jedynie że, wykonują rozkazy „z góry”.
Wobec faktu, iż służby podległe rządowi jawnie bezprawnie uniemożliwiły zarejestrowanie list wyborczych opozycyjnej koalicji POLSKI KIERUNEK, pełnomocnik komitetu Adam Słomka wystąpił na drogę prawną w celu przywrócenia (i sprawdzenia) demokratycznych standardów III RP.
25.X. do Sądu Okręgowego w Opolu został złożony pozew przeciw Wojewódzkiej Komisji Wyborczej o zarejestrowanie listy kandydatów Komitetu POLSKI KIERUNEK.
Sąd na rozpatrzenie skargi ma w trybie wyborczym 3 dni. Termin posiedzenia wyznaczono już na drugi dzień tj. 27.X.2010
Przed rozprawą odbyła się pikieta Komendy Wojewódzkiej Policji z udziałem lokalnych mediów. Do zgromadzonych przedstawicieli KW Polski Kierunek wyszedł rzecznik policji, który oświadczył iż:” policja działała legalnie, a jak nie - to tylko konkretni funkcjonariusze zostaną ewentualnie pociągnięci do odpowiedzialności”
Na rozprawę stawili się przedstawiciele koalicji Polski Kierunek tj. działacze KPN i SW z Opola, Kędzierzyna-Koźla, powiatu Nyskiego, Wrocławia i Katowic, a nadto licznie przybyła publiczność zaproszona plakatami rozwieszonymi na mieście.
Trzy osobowy skład sędziowski pod przewodnictwem pani Anny Zborzyńskiej próbował natychmiast zakończyć sprawę, zadowalając się jedynie zdawkowym pytaniem czy wnioskodawca podtrzymuje wniosek – „bo sąd chciałby zaraz wydać wyrok”. Pospiechu i zdenerwowania sądu nie dało się ukryć.
Adam Słomka wniósł o prawo wglądu do akt ponieważ sekretariat sadu oraz przewodnicząca odmówiły prawa do zapoznania się stronie z aktami przed rozprawą! Przewodnicząca składu sędziowskiego ponownie próbowała odmówić prawa wglądu do akt, jednak żywa reakcja publiczności skłoniła A.Zborzyńską do zmiany stanowiska i wyrażenie zgody na wgląd do akt „na chwilkę”.
Akta ukrywano nie przypadkowo. Okazało się bowiem iż, nie zawierają ŻADNEJ dokumentacji. Znajdował się w nich tylko wniosek poszkodowanego Komitetu Polski Kierunek! Brakowało jakiejkolwiek dokumentacji, tej skonfiskowanej przez policję oraz nawet tej złożonej do Komisji Wyborczej
Natomiast uchwałę o odmowie rejestracji listy radnych, która była formalnym przedmiotem rozprawy „przyniósł ze sobą” dopiero na rozprawę Przedstawiciel Wojewódzkiej Komisji Wyborczej.
Adam Słomka poprosił sąd o ustosunkowanie się do wniosków o przesłuchanie świadków i uczestników postępowania z organów policji i organizatorów wyborów na okoliczności przytoczone we wniosku. Sędzia A.Zborzyńska odrzuciła wszystkie wnioski „hurtem” twierdząc, że sad „rozpatrzył je wcześniej negatywnie” (kiedy? przed rozprawą?), odmawiając wnioskodawcy prawa do uzasadnienia ich przeprowadzenia. Kategorycznie odmówiła nadto zaprotokołowania swoich decyzji w protokole. Na zgłoszone oświadczenie o łamaniu elementarnych standardów prawa (protokół winien odzwierciedlać przebieg posiedzenia) sędzia A.Zborzyńska poinformowała, że będzie wpisywała do protokołu „tylko to co zechce”. Przewodniczący Kornel Morawiecki wniósł w tej sytuacji wniosek o dopuszczenie do udziału w sprawie i wyraził chęć zabrania głosu jako uczestnik postępowania. Sędzia A.Zborzyńska kategorycznie odmówiła mu tego prawa, a na złożone zgodnie z prawem zażalenie uczestnika oświadczyła, iż jej decyzje są niezaskarżalne. Ponownie przewodniczącą usiłowała zakończyć posiedzenie.
Sąd zaskoczony został jednak pisemnym oświadczeniem Adama Słomki cyt:

Cytat:
INFORMACJA dla Sądu Okręgowego w Opolu
na okoliczność pozbycia się akt przez Wojewódzką Komisję Wyborczą (WKW)
W dniu wczorajszym, tj. 26.X. 2010 przedstawiciel Wojewódzkiej Komisji Wyborczej przekazał mi bez jakichkolwiek formalności teczkę ze słowami
cyt. „To Pana dokumenty”. Przeglądając materiały w domu zorientowałem się, iż są to oryginały wszystkich dokumentów rejestracji listy KWW Polski Kierunek w okręgu nr 1 do Sejmiku woj. Opolskiego (lista zgłoszeniowa, podpisy poparcia itp.)
Z takiego zachowania wynika, iż WKW nie czeka na uprawomocnienie się swojej decyzji o odmowie zarejestrowania listy, znając dzięki uprzejmości Sądu nasze zażalenie. WKW winna dokumenty rejestrowe przechować także dla dyspozycji niezawiłego Sadu.
Decydenci WKW są zatem absolutnie pewni, że Sąd Okręgowy nie uchyli jej decyzji (gdyż w takim wypadku nie byłoby co zarejestrować! sic!).
Ciekawe na jakiej podstawie prominentni sędziowie z Sadu Okręgowego w Opolu (zarazem kierownictwo komisji wyborczej) są w 100 procentach pewni co zrobi wydział cywilny tegoż sadu w niniejszej sprawie? Nawet nie zachowują pozorów by praworządnie poczekać na „formalność” jaką jest decyzja sędziów wydziału cywilnego Sądu Okręgowego!

Świadczy to o braku należytej staranności oraz o złamaniu elementarnych standardów demokratycznego państwa prawa.
Takie zachowanie jawnie kwestionuje zasadę zawartą w Art. 45.1 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej: „Każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd”

Sytuacja niniejsza przypomina historię z lat 1986-88 gdy wydział paszportów KWMO w Katowicach odmawiał mi po zwolnieniu z więzienia prawa wyjazdu na leczenie gruźlicy płuc do Szwajcarii poprzez nielegalne odsyłanie (odmowę przyjęcia) druków wniosków.
Gdy całkiem niespodziewanie dla lokalnej SB, tow. generał Czesław Kiszczak nakazał wydać mi paszport (pod presją przywódców zachodu) to w urzędzie w Katowicach zapanował popłoch... Zwyczajnie nie było nawet stosownego zdjęcia oraz brakowało wniosku paszportowego!

Historia lubi się powtarzać przechodząc z tragifarsy w groteskę...

Po odczytaniu i doręczeniu do akt powyższego oświadczenia wnioskodawca A.Słomka zapytał skład sędziowski: nad czym proceduje sąd i co ma zarejestrować Komisja Wyborcza skoro nie ma akt?!? Sad nie dysponuje z własnej woli ani dokumentacją wyborczą skonfiskowaną przez policję, ani nawet dokumentami złożonymi przez KW Polski Kierunek do rejestracji, dzięki „pozbyciu się akt” przez Wojewódzką Komisję Wyborczą! Zakładając hipotetycznie że Sad nakaże zarejestrować listę opozycyjnych kandydatów to co wtedy zrobi Komisja Wyborcza nie mając niezbędnych danych zawartych w dokumentach własnych oraz z policji ?
W obliczu tak żałosnej kompromitacji sądu A.Zborzyńska zaproponowała wielkodusznie, że będzie „od teraz wpisywać do protokołu wypowiedzi wnioskodawcy”.
Adam Słomka w obszernym, ponad godzinnym przemówieniu przypomniał na czym polegają elementarne standardy demokratyczne, gdyż był przez 10 lat obserwatorem wyborów z ramienia Rady Europy w wielu krajach m.in. w republikach byłej Jugosławii oraz na Białorusi. Działania policji podległej rządowi, która po raz pierwszy od odzyskania niepodległości przez Polskę tak jawnie ingeruje w proces rejestracji list opozycji uznał za oczywiście nielegalne. Wezwał sąd do zgromadzenia niezbędnych dowodów w sprawie, wezwania świadków oraz zażądania wszystkich niezbędnych dokumentów. Apelował o przerwania bezprawnej samowoli funkcjonariuszy i urzędników. Ponowił i uzasadnił wnioski dowodowe namawiając do rzetelnego, zgodnego z procedurą postępowania, tym bardziej, że sąd miał jeszcze w rezerwie następny dzień czasu na postępowanie i rozstrzyganie w sprawie.
Sędziowie z narastającą nerwowością próbowali przerwać uzasadnianie wniosków dowodowych wykazując całkowity brak zainteresowania dochodzeniem do prawdy oraz odmawiając gromadzenia jakichkolwiek dowodów.
W związku z tak jaskrawym łamaniem wszelkich zasad praworządności Adam Słomka złożył imienny wniosek o wyłączenie od rozpatrywania sprawy WSZYSTKICH sędziów Sadu Okręgowego w Opolu, z sugestia by Sad Apelacyjny we Wrocławiu wskazał właściwy i „bezstronny” sad do tego postępowania. Zainteresowani sędziowie udali się na naradę z przewodniczącym wydziału i „sami rozpatrzyli wniosek we własnej sprawie” uznając się za „bezstronnych i praworządnych”!
Działanie te w sposób oczywisty dowodzą dalszego funkcjonowania nieformalnych i przestępczych praktyk w Sądzie.
Nie jest to żadnym zaskoczeniem, gdyż przyzwoitych sędziów w Sądzie Okręgowym w Opolu, którzy po wprowadzeniu stanu wojennego 13.XII.81 rzucili legitymacje partii komunistycznej zesłano na prowincję, a kierowanie sądem powierzono desantowi dyspozycyjnych „sprawdzonych towarzyszy”, którzy zawiadują nim nadal. Warto również wiedzieć iż, Sędziowie ci z mocy ustawy kierują także najważniejszymi organami wyborczymi!
Tu także kłaniają się konsekwencje kadrowe „układu z Magdalenki”.
Publiczność na znak protestu w całości opuściła salę rozpraw (pozostali tylko dziennikarze) a sąd wpisał do protokołu oświadczenie A.Slomiki, iż „nie godzi się uczestniczyć w parodii wymiaru sprawiedliwości godnej Białorusi”.
Jakie rozstrzygnięcie wydał Sąd pozostawiam domyślności czytelników.
Na tym sprawa się nie kończy, a wręcz przeciwnie. Trafi teraz do sadow powszechnych, do Sadu Najwyższego w trybie wyborczym oraz gdy sady krajowe będą nadal chronić przestępców to do Trybunału Praw Człowieka w Sztrasburgu. Rzeczowo patrząc na rozprawę w Opolu to paradoksalnie tylko praworządna postawa Sadu mogła uratować rząd polski przed odpowiedzialnością za łamanie elementarnych standardów wolnych wyborów. Nie ma więc tego złego …
My bądźmy tylko nadal niezłomni i konsekwentni.

/-/ Antoni Borelowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1572

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stanislaw Siekanowicz napisał:
mamy informacje telewizyjną, ze zbierano podpisy na kartach in blanco (jezeli to prawda to rzeczywiscie mialoby miejsce pogwalcenie regulaminu wyborow);


Grzegorz - Wrocław napisał:
[size=15]
Tym samym rzecz zaczyna śmierdzieć fałszywką

Te dowody na zbieranie podpisów na kartach in blanko, powinny spowodować ukaranie winnych!
Kurde, takie bezprawie w tym kraju!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1572

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stanislaw Siekanowicz napisał:
mamy informacje telewizyjną, ze zbierano podpisy na kartach in blanco (jezeli to prawda to rzeczywiscie mialoby miejsce pogwalcenie regulaminu wyborow);


Grzegorz - Wrocław napisał:

Tym samym rzecz zaczyna śmierdzieć fałszywką

Te dowody na zbieranie podpisów na kartach in blanko, powinny spowodować ukaranie winnych!
Kurde, takie bezprawie w tym kraju!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group