Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sośnierz i Karasiewicz dołączają do klubu PJN

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 10:04 pm    Temat postu: Sośnierz i Karasiewicz dołączają do klubu PJN Odpowiedz z cytatem

Sośnierz i Karasiewicz dołączają do klubu PJN
Piątek, 3 grudnia (12:33) Aktualizacja: Piątek, 3 grudnia (16:23)

Andrzej Sośnierz i Lucjan Karasiewicz dołączyli dzisiaj do klubu Polska Jest Najważniejsza. Klub PJN liczy obecnie 17 posłów.

- Kolejnych dwóch posłów dołącza do klubu Polska Jest Najważniejsza. Rośniemy w siłę - powiedziała na konferencji przewodnicząca klubu PJN Joanna Kluzik-Rostkowska.

Odejście kolejnych posłów PiS komentował prezes partii, Jarosław Kaczyński. - To są ludzie bardzo zdeterminowani, jeśli chodzi o wędrówkę po partiach. (...) Wolno im. Pan Sośnierz już kiedyś zmieniał i pan Karasiewicz zmieniał - powiedział szef PiS.

- Zachowuję dobry humor, bo odejście pana Sośnierza nam pozwoli już bez kłopotu przedstawić nasze propozycje w sprawie służby zdrowia, bo on był zwolennikiem prywatyzacji (...) Co do pana Karasiewicza - człowieka, który najpierw odchodzi z klubu, później do niego wraca, żeby zaraz później odejść, trudno przy całym szacunku traktować poważnie - mówił prezes PiS.

Europoseł Marek Migalski podkreślił, że to ważny dzień dla PJN, a "szczególnie ważny dla śląskiego PJN", bo Sośnierz i Karasiewicz to posłowie ze Śląska.

Sośnierz powiedział, że w nowym klubie zajmie się kwestią ochrony zdrowia. - To, że trzeba zmienić służbę zdrowia, jest chyba oczywiste. Służba zdrowia ciągle jest pogrążona w problemach - zaznaczył.

- Nowa inicjatywa parlamentarna (klub PJN - red.) daje szansę na przedstawienie Polakom nowej, śmiałej propozycji, którą trzeba będzie w końcu wykonać w zakresie służby zdrowia. Tym mam zamiar się zająć w nowym klubie parlamentarnym - dodał.

Sośnierz zaznaczył, że program zmian jest już przygotowywany i będzie nazywał się "Program naprawy służby zdrowia - pacjent jest najważniejszy" - co nawiązuje do nazwy klubu. Zapowiedział, że program zostanie opublikowany niebawem. - Poprosimy ekspertów, którzy jeszcze poprawią niektóre rozwiązania, skonsultują - dodał.

Kluzik-Rostkowska nie chce wojny z Kaczyńskim - Zamierzam wykorzystać swoje doświadczenie w kierowaniu i strukturami rządowymi, i strukturami NFZ, chcę je wykorzystać w tej chwili dla przedstawienia sposobu wyjścia z takiej dość zakleszczonej sytuacji, kiedy nic się specjalnie nie dzieje, a wszyscy narzekają, że jest źle - powiedział Sośnierz.

Migalski, przedstawiając drugiego posła, który dołączył w piątek do klubu PJN - Lucjana Karasiewicza - zaznaczył, że w 2002 roku był on najmłodszym przewodniczącym rady gminy w Polsce. - Jestem tu, ponieważ Polska jest najważniejsza. (...) Chcę zadbać o to, by dla rządzących gospodarka była najważniejsza - powiedział Karasiewicz.

- Jestem tu, bo zależy mi na prawdziwych reformach, na zmienianiu naszego kraju tak, by moje pokolenie 30-latków, którzy niejednokrotnie zaciągnęli kredyty mieszkaniowe na 35 lat, mogło widzieć w naszym ruchu siłę, która będzie o nich dbać - dodał.

Nowi posłowie klubu PJN pytani byli także, czy formalności związane z ich przejściem z klubu PiS zostały już dopełnione. - Formalności zostały już dokonane, wszystko jest już załatwione. Przypominam, że jestem posłem bezpartyjnym - powiedział Sośnierz. Karasiewicz zaznaczył, że stosowne dokumenty zostały wysłane faksem do siedziby PiS.

Sośnierz był w przeszłości członkiem klubu PO, odszedł z niego po publicznej krytyce władz partii za brak porozumienia z PiS. Później przeszedł do klubu PiS. W przeszłości pełnił funkcje m.in. prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia; kierował także Śląską Kasą Chorych.

Karasiewicz był posłem PiS od 2005 roku. Później należał do Polski Plus. We wrześniu politycy Polski Plus, w tym Karasiewicz, wrócili do PiS. Wcześniej był m.in. radnym i szefem rady gminy w Koszęcinie (woj. śląskie) - objął tę funkcję mając 22 lata.

Klub PJN powstał 23 listopada. Weszło do niego wówczas 15 byłych posłów PiS, w tym inicjatorzy stowarzyszenia o tej samej nazwie.

Co sądzicie o stowarzyszeniu Polska jest najważniejsza? - dołącz do dyskusji na forum

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sob Gru 04, 2010 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To są ludzie bardzo zdeterminowani, jeśli chodzi o wędrówkę po partiach. (...) Wolno im. Pan Sośnierz już kiedyś zmieniał i pan Karasiewicz zmieniał - powiedział szef PiS.

Bierze się to stąd, że partie polityczne - na podobieństwo klubów sportowych - zamiast tworzyć własne zapelcze próbują kroczyć drogą kupowania zawodników. Oczywiście jeśli komuś z partią nie jest po drodze, jako człowiek wolny, może odejść, ale powrót po tym, gdy renegatowi nie powiedzie się na nowej niwie nie powinien być ani automatyczny, ani nawet mile widziany. Wszelkie tanie ustępstwa są znamienim nie siły, a słabości i powodują dodatkową utratę autentyzmu. Taka labilność to też i brak woli trwania przy zasadach. Pojście w kampanię prezydencką szlakiem opracowanym przez tych, którzy na wspomnieniu śmierci śp. Prezydenta mogli tylko stracić, było niemałym błędem, który zabrał PiSowi autentyczność i dał kabotynom pole do drwin z 'odmiany' Jarosława Kaczyńskiego. Uważam, że odejście osób, które w tej inscenizacji grały pierwsze skrzypce może Partii jedynie wyjść na zdrowie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum