" /> Dyskusje ogólne :: Buzek odsyła rodziny smoleńskie do psychiatry
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Buzek odsyła rodziny smoleńskie do psychiatry

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Sro Gru 08, 2010 11:47 pm    Temat postu: Buzek odsyła rodziny smoleńskie do psychiatry Odpowiedz z cytatem

Buzek odsyła rodziny smoleńskie do psychiatry

To wszystko były kłamstwa! – w ten sposób o rosyjskich przekazach po katastrofie smoleńskiej mówiła w Parlamencie Europejskim w Brukseli Zuzanna Kurtyka, żona prezesa IPN Janusza Kurtyki, który zginął na Siewiernym. Większość błędów leży po stronie rosyjskiej, to Rosja wymyśliła projekt dwóch oddzielnych wizyt – zaznaczyła. Wskazując na kłamstwa, jakimi Moskwa karmiła rodziny smoleńskie, przywołała zapewnienie, jakoby każda z ofiar została poddana badaniu sekcyjnemu. – Jako lekarz mogę z pewnością stwierdzić, że na ciele mojego męża nie było śladów sekcji – mówiła.

Wysłuchanie publiczne zorganizowane przez parlamentarzystów Europejskiej Grupy Konserwatystów i Reformatorów (EKR) pt. “Tragedia narodowa pod Smoleńskiem. Przebieg, śledztwo i miejsce zdarzenia – obraz ogólny” miało pozwolić wybrzmieć prawdzie na temat katastrofy i uświadomić unijnej opinii publicznej rzeczywiste jej okoliczności. Dlatego też najważniejszymi gośćmi brukselskiego forum były rodziny ofiar, od początku zaangażowane w wyjątkowo trudne próby wyjaśniania okoliczności śmierci ich bliskich. Rodziny uświadomiły deputowanym i zaproszonym gościom, jak wiele niejasności powstało wokół tej sprawy i jak dużo pytań pozostaje do dziś, niestety, bez odpowiedzi. Córka prezydenta Lecha Kaczyńskiego Marta mówiła o najważniejszych zaniedbaniach, jakie popełniono zarówno w ramach lotu do Smoleńska, jak i w czasie śledztwa. Za wyjątkowo bulwersujący uznała fakt sztucznie wywołanego przez rząd problemu podwójnej wizyty w Katyniu, zgody na oddzielny lot prezydenta i premiera. Kaczyńska podkreśliła też fakt dezinformacji na temat katastrofy już w pierwszych przekazach po niej. Zarówno ze strony rosyjskiej, jak i polskiej.

- Cały czas wmawia się nam, że to był lot cywilny. A przecież doskonale wiemy, że było inaczej. Wojskowy samolot, pilotowany przez wojskowych, ląduje na wojskowym lotnisku – to chyba jasno wskazuje, jaki charakter miał ten lot – podkreśliła Kaczyńska. W ten sam ton, jak zauważała, wpisuje się dezinformowanie opinii publicznej o godzinie katastrofy. Najpierw mówiono o 8.56 czasu polskiego, by później wielokrotnie ją zmieniać, aż do ostatniego ustalenia, które mówi o godz. 8.41. Mianem skandalicznego córka pary prezydenckiej określiła sposób zabezpieczenia miejsca katastrofy i samego wraku tupolewa. To samo dotyczy niewyjaśnionych przekazów o obecności osoby trzeciej na wieży kontroli lotów w Smoleńsku, a także ostatniego doniesienia o zmianie zeznań przez kontrolerów lotu.

- Jak przy takim stanie rzeczy można w ogóle mówić o rzetelnym śledztwie i próbie wyjaśniania przyczyn tej katastrofy? – pytała Marta Kaczyńska, jednocześnie apelując do władz Unii Europejskiej o pomoc w wyjaśnianiu tej tragedii.

- To wszystko były kłamstwa! – mówiła zdecydowanie bardziej dobitnie o dezinformacjach, jakimi opinię publiczną za pośrednictwem mediów karmiła władza, Zuzanna Kurtyka, wdowa po prezesie IPN Januszu Kurtyce. W jej opinii, większość błędów leży po stronie rosyjskiej.

- To Rosja domagała się przecież dwóch oddzielnych wizyt – przypomniała, dodając, że wizyty osób, które z całej siły zabiegały o odkłamywanie historii Katynia, tak jak to czynił jej mąż, nigdy nie były w Rosji mile widziane. W ten kontekst wpisuje się umniejszanie rangi wizyty prezydenta w Katyniu i wmawianie ludziom, że lot był cywilny. Kurtyka przypomniała także inne kłamstwa, jakich dopuszczono się w trakcie śledztwa, m.in. informowanie o tym, że każda z ofiar katastrofy była poddana badaniu sekcyjnemu.

- Jako lekarz mogę z pewnością stwierdzić, że na ciele mojego męża nie było śladów sekcji – mówiła. Jak zauważyła, od czasu katastrofy dochodzi do absurdalnych sytuacji jak ta, w której rzecznik rządu Paweł Graś przepraszał Rosjan za to, że padły wobec nich (uzasadnione i potwierdzone) zarzuty grabienia kosztowności ofiar.

- To tak, jakby przepraszać złodzieja za to, że coś nam ukradł – podsumowała tę sytuację. Na fatalny stan śledztwa zwracali uwagę także inni prelegenci. Córka rzecznika praw obywatelskich Janusza Kochanowskiego Marta stwierdziła, że to, o czym była mowa wczoraj na forum Parlamentu Europejskiego, nie jest domaganiem się rzeczy niemożliwych, ale postulatem o wdrożenie procedur, które są naturalne we wszystkich cywilizowanych krajach. Tym samym zwróciła się z formalnym wnioskiem do Parlamentu Europejskiego, Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej o stworzenie Polsce możliwości przeprowadzenia rzetelnego śledztwa w sprawie katastrofy.

- Chciałabym się zwrócić w ten sposób do instytucji europejskich o uspokojenie rodzin ofiar, że takie śledztwo jest możliwe – zakończyła. Przewodniczący parlamentarnej komisji badającej katastrofę smoleńską poseł Antoni Macierewicz podkreślał, żeby nie rzucać absurdalnych oskarżeń, że o pomoc w śledztwie rodziny zwracają się do zagranicznych podmiotów.

- To nie jest apel “zamiast”. Tych 330 tysięcy podpisów o międzynarodowe śledztwo zostało złożonych na ręce marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny, potem zaś na ręce prezydenta Komorowskiego, ale nie spotkało się to z żadną reakcją – wyjaśniał poseł. Wracając do problemu zaniedbań, Macierewicz przypomniał jeszcze kilka innych kwestii nieznanych międzynarodowej opinii publicznej. I tak, według badań ekspertów, stenogramy, z których wynika, że wieża informowała pilotów rządowego tupolewa, iż są “na kursie i na ścieżce”, dowodzą, że kontrolerzy mówili nieprawdę.

- Tu-154M o numerze bocznym 101 tuż przed lądowaniem ani przez chwilę nie był na kursie i ścieżce – podkreślał z całą mocą przewodniczący parlamentarnej komisji. Jak zareagowali unijni prominenci na wysłuchanie publiczne w sprawie katastrofy smoleńskiej? Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek nazwał je “próbą ukojenia bólu rodzin”. Takie słowa wywołały wzburzenie wśród obecnych na sali europosłów.

- To nie jest sesja terapeutyczna, panie przewodniczący, tylko apel o rzetelne śledztwo. Prosiłbym wobec tego o szacunek dla bliskich tych, którzy polegli pod Smoleńskiem – apelował poseł Ryszard Czarnecki. Z kolei Geoffrey Van Orden, Brytyjczyk z grupy EKR, przypomniał podobne katastrofy i zwrócił uwagę, jak istotne w badaniu każdej z nich były nawet najmniejsze szczegóły. Wymienił w tym kontekście m.in. wypadek samolotu w Lockerbie. Przypomniał, że śledztwa w takich sprawach trwają bardzo długo, np. 16 lat tak jak w tym przypadku, więc rzucanie oskarżeń na pilotów zaraz po katastrofie jest całkowicie nieuprawnione.

Łukasz Sianożęcki, Bruksela

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Czw Gru 09, 2010 12:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

POwski rząd, czy przewodniczący Buzek bronią 'urzędowo' ustalonego a priori stanowiska. Specjalni specjaliści oraz MAK (agenda Kremla) przewidzieli już przed zbadaniem (a może nawet przed katastrofą) oficjalne rozstrzygnięcie i tego się trzymają. Za to mają płacone i nie mogą dopuścić do tego, by można było siać ferment w głowach fanów "Tańców z gwiazdami'.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Czw Gru 09, 2010 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cyt:

"Jak zareagowali unijni prominenci na wysłuchanie publiczne w sprawie katastrofy smoleńskiej? Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek nazwał je “próbą ukojenia bólu rodzin”. Takie słowa wywołały wzburzenie wśród obecnych na sali europosłów. "


Szanowni Państwo,
takich mamy posłów, senatorów, posłów do PE
jaką mają świadomość i mentalność wyborcy.
Skoro ludzie poddają się manipulacji medialnej,
tracąc poczucie własnej godności i wolnościosobistej
na rzecz poprawności politycznej.
Stąd mamy to co mamy w polskiej polityce wewnątrznej,
a to również przekłada się na uprawianie polityki ,
na politykę jaką Polacy prowadzą na świecie.
Mocarstwa światowe tak traktują państwo
polskie w chwili obecnej, jakich Polscy wyborcy
wybrali sobie swoich przedstawicieli. Rolling Eyes

Reasumując, silne państwo polskie,
powstanie wówczas , gdy jego siła
umocowana będzie w konstytucji .
Skoro mamy KK z 1997 taką jaka jest, gdzie pozycja prezydenta
państwa jest dekoracyjna, a stawiamy na silnego premiera
i bylejaki parlament, stąd efekty widać gołym okiem.
Jaka jest silna pozycja polityczna w świecie premiera Donalda Tuska,
prezydenta Bronisława Komorowskiego widać, słychać
i czuć.... Rolling Eyes
Serwilizm , to cecha charakterologiczna
tych panów , taki model postępowania w polityce
uprawiają od ponad dwudziestu lat.

Wypowiedź p.Jerzego Buzka przewodniczącego PE
nie świadczy tylko i wyłącznie o nim samym,
ale przede wszystkim
o osobach , które na niego głosowały.
Bo przecież p. Jerzy Buzek bez poparcia określonej
procentowo ilości wyborców sam z siebie
nie znalazł się w PE.
To mówi wszystko Rolling Eyes


Ostatnio zmieniony przez Robert Majka dnia Czw Gru 09, 2010 8:51 pm, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Czw Gru 09, 2010 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Reguły współczesnej demokracji są takie, że niewiele zależy od wyborców, a od tego jakim zabiegom zostaną poddani. W tym celu tzw. sztaby zatrudniają specjalistów od obróbki propagandowej i ci przy pomocy coraz to doskonalszych metod są w stanie zaprogramować odpowiednio wielką liczbę ludzi do pożądanych dla siebe zachowań. Raz potrzeba do tego więcej pieniędzy, innym razem może się batalia obejść taniej. Oczywiście bywają też wpadki, gdy się grosza pożałuje - wtedy konieczne jest organizowanie seansów nienawiści, czy straszenie obywatelskim nieposłuszeństwem oraz rozgłaszaniu o tym jak 'omyłkowo wybrani' źle się spisuja czy jaki obciach przynoszą swemu krajowi.
Powiedzenie Janusza Korwina-Mikkego o tym, że gdyby wybory mogły coś zmienić (zagrozić temu czego pragną demiurdzy) to by ich dawno zakazano, nie jest czczym aforyzmem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Czw Gru 09, 2010 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

" Przez właściwą politykę polską należy rozumieć politykę,
która w danej sytuacji najlepiej służy polskim interesom. "
Juliusz Mieroszewski


Szanowny Panie Grzegorzu,
niezależnie czy nam się to podoba
czy nie podoba, jakiś od roku 1989
plebiscyt zwany wybaorami się
w Polsce odbywa. Rolling Eyes
By zmieniła się polityczna
rzeczywistość w Polsce ,
wyborcy muszą chcieć zrozumieć,
że są oszukiwani przez tych na których
kilkakrotnie głosują.
Ciągle Ci sami,
to nie przypadek, a konsekwencja...

A Polacy jako wyborcy , nie chcą
przyjąć do wiadomości ,że nie są
podmiotami w swoim własnym kraju,
ale przedmiotem manipulacji.
Czy ktoś kogo chciano by zabić,
okraść, lub w inny sposób zniszczyć
, nie broniłby się ???
Nikt poza Polakami nie zmieni
tej rzeczywistości.
Dziś potrzeba wstrząsu społecznego
na miarę sierpnia ROKU 1980 .
Samo nic się nie zmieni na lepsze.
Ciągłe biadolenie, opowiadanie bajek,
pozorna walka PiS-u z PO nic tu nie zmieni.
Takie są fakty.
Ludzie muszą zacząć myśleć logicznie,
muszą wyciągać wnioski.
Lepiej późno niż wcale.
W tym rzecz. Rolling Eyes


Płomyk Wspomnień

Pamiętne słowa jednej z piosenek ze Zjazdu Solidarnosci w Hali Oliwii

" Obudźmy się ze snu lęku
Powstańmy z pogardy, klamstwa, hańby.
Już blisko dzień.
Ze będzie lepszy - uwierzmy
Z ciszy się nocy podnieśmy!"

"A potem po skończonej walce,
pozwól nam rozprostować palce.
Choćby już była tylko pustka."
(... )


Szczególnie polecam > 1989-2009 < : dwadzieścia lat

VIDEO

http://www.youtube.com/watch?v=rcNo5Bvapzo&NR=1


Oglądajcie, słuchajcie_Gorąco polecam !

Warto rozmawiać 01.09.2010 - Anna Walentynowicz

[ Cz.1 ]


VIDEO
http://www.youtube.com/watch?v=jG4KfP0mB_4&feature=related

Warto rozmawiać 01.09.2010 - Anna Walentynowicz

[ Cz.2 ]


VIDEO
http://www.youtube.com/watch?v=Q7hGZxxClI8&feature=related

Warto rozmawiać 01.09.2010 - Anna Walentynowicz

[ Cz.3 ]


( szczególnie proszę wysłuchać wypowiedzi 1. K.Wyszkowskiego
w Cz.3 , od 04:58 minuty
2. Andrzeja Michałowskiego od 06:39 minuty )

VIDEO
http://www.youtube.com/watch?v=IyQ0_cLD2JE&feature=related
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Pią Gru 10, 2010 12:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Superpower Trailer

VIDEO
http://www.superpowerthemovie.com/home.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Esse Quam Videri
Weteran Forum


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 747
Skąd: Tczew

PostWysłany: Pią Gru 17, 2010 12:08 am    Temat postu: Obrażają nas, jak tylko potrafią! Odpowiedz z cytatem

Obrażają nas, jak tylko potrafią!

Były konfident SB (TW "Karol", TW "Docent"; zob.: http://wolnapolska.pl/index.php/tw-docent.html) obraża tylko pewną niedużą grupę Polaków. Dwa chłystki ze szwabskiej gazety obrażają MILIONY Polaków:"Kiedyś Polska była kłopotliwym krajem w gronie kandydatów do UE: za biedna, za duża, za stara, zbyt katolicka i rolnicza. Tak właśnie 38-milionową Polskę postrzegali niegdyś politycy i eksperci. Ale to już dawno się skończyło pod wieloma względami. Polska lepiej poradziła sobie z kryzysem, niż prawie wszystkie inne kraje UE, przejmuje odpowiedzialność na arenie międzynarodowej i w Afganistanie, a już niedługo przejmie prezydencję Rady UE. W roku 2007 zwycięstwo w wyborach parlamentarnych 50-letniego liberalno-konserwatywnego Donalda Tuska uważane było za znak odnowy po pełnych napięć latach rządów antyeuropejskich i konserwatywnych braci Kaczyńskich. Polska sama osiągnęła godną podziwu stabilizację. Jej ostatnie lata to historia sukcesów politycznych i gospodarczych" ― takie opinie poprzedzają wywiad, jaki z premierem Tuskiem prowadzili Gerhard Gnauck i Thomas Schmidt.

źródło: http://wiadomosci.onet.pl/raporty/deutsche-welle-w-onet-pl/niemiecka-prasa-polska-byla-klopotliwym-krajem,1,4084482,wiadomosc.htmlNawet ci czytelnicy, którzy nie rozumieją tego, jak bardzo przymiotniki, użyte przez tych nierzetelnych dziennikarzy, NIE pasują do swoich zastosowań, mogą mimo tego doznać dyskomfortu poznawczego: mianowicie, jakaż to OGROMNA różnica była między "liberalno konserwatywnym" Tuskiem a "konserwatywnymi" Kaczyńskimi, że zasługuje na przeciwstawianie Tuska ― Kaczyńskim? Jak można Kaczyńskich określać mianem "antyeuropejskich", to już pozostaje kwestią, nadającą się do dyskursu wśród speców od niekonwencjonalnej medycyny, od alchemii, astrologii i od innych zboczeń umysłowych (podobnie jak na wewnątrzkrajowym gruncie jacyś durnie popisywali się epitetem "hamulcowy" pod adresem obu bliźniaków Kaczyńskich, a zwłaszcza pod adresem Lecha Kaczyńskiego).

"Stabilizacja godna podziwu" podoba się owym dwu niemieckim dziennikarzynom? Chyba ta stabilizacja, którą Polska osiągnęła 10 IV 2010 r., a to w duchu słynnego prorosyjskiego cytatu "L'ordre regne a Varsovie" sprzed niemal 180 lat (dokładnie taka rocznica będzie pod koniec lata 2011 r., chodzi o komentarz Horace Sébastiani'ego, francuskiego ministra spraw zagranicznych do ponownego podbicia Warszawy przez Moskali). Te same słowa o pokolenie później inny Francuz (Félicien Rops) wykorzystał jako podpis pod swoją litografią, symbolicznie wyobrażająca kolejne (1863) zwycięstwo Moskali nad Polakami:

.

Ciekawe, jak to sobie wyobrażają chłystek Gnauck i chłystek Schmidt: co (spośród tego, co oni przedstawiają jako wady naszego kraju) ich zdaniem jeszcze nie skończyło się? Polska jest nadal zbyt duża? Albo może nadal zbyt katolicka?

A wy, Szwaby, co szykujecie, aby Polska już nie była za duża ani zbyt katolicka? Endlösung der Polenfrage? Najpierw zastosowaliście Евро-Anschluß w myśl hasła: "Я социализма не боюсь: да здравствует ЕвроСоюз!" A potem przyjdzie kolej na: Deutschland, Deutschland unter alles (http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?p=14940#14940)? Na Rosję o rozmiarach Księstwa Moskiewskiego w dorzeczu rzeki Moskwy oraz na Niemcy bez Berlina i bez wielu innych (nizinnych) okolic?

_________________
facet wyznaj?cy dewiz? Karoliny Pó?nocnej: Esse Quam Videri
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Pią Gru 17, 2010 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znakomity komentarz EQV. To najlepsze co mozna powiedziec tym szwabskim chłystkom cieszącym sie ze "STABILIZACJI" nad Wisłą, czyli z PACYFIKACJI Polski przez połączone sily agentur rosyjskiej i niemieckiej, w czym wydatną role odegraly właśnie niemieckie marionetki Tusk i Buzek.
Tak jest, nie radujcie sie z naszego nieszczescia, bo szybciej niz myslicie moze przyjsc czas gdy sami znajdziecie sie UNTER alles!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sob Gru 18, 2010 3:17 pm    Temat postu: Demolka a la Pat i Mat Odpowiedz z cytatem

Buzek to obcęgi przysposobione po to, żeby się Niemcy zbytnio nie poparzyli realizując swą politykę 'przyjaźni' i 'poszanowania'. Pięknie to widać w takich akcjach jak przytoczona, czy w jąkaniu się i stękaniu podczas odbierania głosu Nigelowi Farage. Na realizację pożadanej dla siebie polityki w naszym kraju siły Eurosojuza mają postaci przypomniające bohaterów czeskiej dobranocki znanej u nas jako "Sąsiedzi" - Pata i Mata, którym niczego się nigdy nie udało zrobić, ale którzy nigdy się tym nie zasmucili i nigdy nie rezygnowali z możliwości 'poprawienia', która zawsze kończyła się jeszcze większą klapą, bo każdy poroniony pomysł jest następowany jeszcze bardziej niewydarzonym.

Dla przypomnienia sobie przegonionych już chyba przez Bronka i Donkka bohaterów, polecam kliknięcie na 19 Pat & Mat AJeTo! Laundry Day Velke pradlo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum


Załóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group