" /> Dyskusje ogólne :: Konieczność integracji KOLPORTAŻU
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Konieczność integracji KOLPORTAŻU

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirosław Dakowski
Weteran Forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 216

PostWysłany: Pon Gru 27, 2010 4:39 pm    Temat postu: Konieczność integracji KOLPORTAŻU Odpowiedz z cytatem

Konieczność integracji KOLPORTAŻU, koniec amatorszczyzny

Dostałem od św. Mikołaja Zeszyty Smoleńskie Nr.2. Stojący w tle (za „brzozą”) Died Moroz pogroził dobrotliwie obrzynem. Ale nie strzelał. Takie już czasy nastały.
Najpierw pomyślało mi się o stanie wojennym, sprzed prawie trzech dekad.
Przenoszenie książek z magazynów do „bezpiecznych piwnic”, od razu budowa DUŻEGO KOLPORTAŻU. Kolego Krzysio czujnie natychmiast zamówił u znajomego plastyka matrycę na kartki na benzynę, z której potem korzystaliśmy długo i owocnie. Wtedy budowa kolportażu szła jak po maśle... Większość ludzi bez wahania pomagała. To samo dotyczyło „lokali”. Kontaktowych czy na drukarnie.
Przypomina mi się, że przed 28-miu laty w Instytucie Badań Jądrowych w Świerku z większą radością i pożytkiem kolportowaliśmy swoje „W Okopach” czy „Głos Wolnego Taksówkarza” (z warszawskiego MPT), niż dotowany i już na offsecie drukowany „Tygodnik Mazowsze”. Ten ostatni już miał „linię” i wyraźną cenzurę. To poprzednik GazWyb-u.
Uwaga: Nie są to „okolicznościowe wspominki z wojska”. Jest to próba uzmysłowienia czytelnikowi, że obecny atak na Wolne Słowo, a co za tym idzie, na Prawdę, jest porównywalny co do zastosowanej siły, lecz nieporównywalnie skuteczniejszy, niż ten z lat 80-tych, przeprowadzony przez Kiszczaka- Jaruzelskiego, przy użyciu UB, Urbana, donosicieli i ZOMO. Teraz używa się „broni psychologicznej”: Państwa redaktorów Lisów, „Stokrotki”, kreują różne trendy, mody, „skrzykiwania się młodych, wykształconych, z wielkich miast” przez miliony idących z Centrali sms-ów.

Spróbuj pójść do zaprzyjaźnionej księgarni i poprosić o „Zeszyty Smoleńskie Nr.2” , lub „Zeszyty Smoleńskie Nr.1”, a także „Białą Księgę o Katastrofie Smoleńskiej”. Może i książka „Społeczeństwo zamknięte i jego sojusznicy. Polska w cieniu nowej rewolucji” Free Your Mind’a na papierze się znajdzie? Popatrzą nie rozumiejącymi oczami. W najlepszym razie sprawdzą, że „w hurtowniach nie ma ...”

Sprawna sieć kolportażu jest więc już konieczna. Ale zdecydowanie trudniej teraz ją zbudować. Pominę tu socjologiczne rozważania - dlaczego??
Jesteśmy zmęczeni, zbiedniali. O wiele mniej osób teraz odczuwa potrzebę książki niezależnej, niż za „stanu Jaruzela”. A jeszcze trudniej wysupłać te parę dziesiątek złotych . Przycisnęli nas ekonomicznie, to o wiele skuteczniejsze, niż groźba pały zomowca. Pozatem dowiaduję się (jednak za zdziwieniem..), że są partie polityczne, nie tylko legalne, ale na-wet będące w sejmie, mające się za pro-polskie, które książek wymienionych przed chwilą nie kolportują. Boją się? Czy może są tylko fasadą z ładnie pomalowanej dykty, a wewnątrz- zgnilizna? Nie odpowiem.
Widać jednak, że musimy włożyć większy wysiłek w zbudowanie sprawnej sieci kolportażu. Muszą je skleić środowiska naprawdę zainteresowane Polską i Prawdą.
To za ważny temat, za ważny atak na nasze myślenie.
Teraz musimy wydusić. Żądać w „dobrych księgarniach”, „dobrych” (wg. nas..) partiach, dobrych (podobno) Komisjach. Jeśli mają - kupować i kolportować dalej. Jeśli nie mają – nie chcą mieć – są obojętni- mówić: „nie jesteś dobrą księgarnią, partią, komisją” (nie-potrzebne skreślić). Jeśli taki NACISK BĘDZIE WYRAŹNY i stały, zwyciężymy.
Równolegle trzeba zbierać zamówienia od znajomych – i kanałami, przez które do-stawaliśmy dotąd „bibułę”– zamawiać nową. I płacić od razu: to zwiększa determinacje kolportera.
Nie jest to ponad nasze siły, zapewniam tych co leniwszych lub udających „słabych” czy „obserwatorów sytuacji”.
Równolegle (ale nie ZAMIAST, leniu!!) do powyższych kroków można też zamawiać u mnie. Ale ponieważ nie mogę po jedną książkę jechać do staruszki koło Kłaja Dolne-go, która ją chomikuje, proszę o Zamówienia Zbiorcze. Tych ZS nr 2 jest aż 373 strony. Jest też załączony osobno, przedrukowany ze środka, „Załącznik dla Opornych”. Przedstawione tam w sposób prosty zdjęcia, rysunki i wyjaśnienia starczą do przekonania średnio rozgarniętego z „wątpiących”.
Załącznik jest również testem na uczciwość i rozsądek prokuratorów od „tego śledztwa”. Może uczciwi i rozsądni jednak znajdą się? Może dogadają się z wojskiem i policją, jak marzy czy sugeruje FYM, i Prawdę ujawnią? Spieszcie się, Chłopaki, bo czas i okazja ucie-ka...

_________________
Miros?aw
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirosław Dakowski
Weteran Forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 216

PostWysłany: Pon Gru 27, 2010 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam: Może by Państwo załatwili w Klubach Gazety Polskiej obecność tych KSIĄŻEK? Bo tam nie ma, a też chłopaki z biur PiS się opędzają!
_________________
Miros?aw
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JACEK
Weteran Forum


Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 247

PostWysłany: Wto Gru 28, 2010 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://ksiegarnia.antyk.org.pl/

http://www.ksiegarniagazetypolskiej.eu/index.php?route=product/category&path=35 Very Happy

_________________
http://www.solidarni.waw.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mirosław Dakowski
Weteran Forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 216

PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem: tam - na tych trzech stronach - nic nie znalazłem. Proszę o komentarz
_________________
Miros?aw
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JACEK
Weteran Forum


Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 247

PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Druga pozycja od góry w księgarni internetowej "Antyk" to wspomniana przez Pana "Biała Księga".
Linki podałem dla przykładu, że można kolportować niezależne wydawnictwa tylko trzeba założyć księgarnie internetową lub nawiązać kontakt z już istniejącą.
Z całym szacunkiem stare kanały kolportażowe nie mogą już odegrać większej roli. W tamtych czasach ludzie sami szukali niezależnego słowa. Dzisiaj (paradoksalnie) jest trudnej...

_________________
http://www.solidarni.waw.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sob Sty 01, 2011 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pozatem dowiaduję się (jednak za zdziwieniem..), że są partie polityczne, nie tylko legalne, ale na-wet będące w sejmie, mające się za pro-polskie, które książek wymienionych przed chwilą nie kolportują. Boją się?

Wydaje mi się, że poza tym co wyżej, a może nawet przed tym istnieje problem 'obciachu'. Mam tu na myśli cała dobrze zaplanowaną i realizowaną przez lata akcję 'kształtowania' odbiorcy, tak by miał on przekonanie, że pewne rzeczy są mu całkowicie niepotrzebne. Startujemy więc nie z poziomu 0 (obojętność), a z pewnego ujemnego, gdyż sprawiono, że leming nie ma pragnienia brać do ręki rzeczy uznanych przez GWałtorytety za przeznaczone dla 'starych, nieuków, ze wsi', a tu jeszcze trzeba by czynić jakieś wysiłki i tracić kasę. Jako godną dobrze widzianą alternatywę dano to, co aplikuje niby 'absolutely free' TVN & Co, a do konkurencyjnej współpracy włączono jeszcze TVP. Piszę 'niby', bo ta rozrywka nie jest wcale za darmo - ona pozwala utrzymać pożądany przez demiurgów stan świadomości zombies. Kolejną strategię można było poznać na przykładzie książki o Bolku, którą zdyskredytowano zanim się ukazała,, dbając o to by akcja obrzydzania zakończyła się dostatecznie długo przed pojawieniem się książki w księgarniach, tak by już nikt o samej rzeczy nie pamiętał.
Jednym ze skutecznych sposobów oświecenia rażonych GazWybem jest to, co robi o. Tadeusz Rydzyk, choć oczywiście i On ma pewne ograniczenia. Walka postępactwa z RM pozawala dość dobrze rozpoznać metody oraz ogrom zaangażowania neototalniactwa w eliminację każdego niezależnego głosu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Sob Sty 01, 2011 11:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Grzegorzu, jak krotko i trafnie Pan to ujął. Jedna z najlepszych wypowiedzi na ten temat, jakie kiedykolwiek widzialem. Ale...
Cytat:
Jednym ze skutecznych sposobów oświecenia rażonych GazWybem jest to, co robi o. Tadeusz Rydzyk, choć oczywiście i On ma pewne ograniczenia.

... ale jak by nie bylo, RM plus Nasz Dziennik to koncern religijny i chyba nie bardzo moze trafic do sluchaczy i czytelnikow bardziej obojetnych religijnie, nalezących do innych wyznan, czy wrecz niewierzących. Tutaj miedzy innymi widzialbym owe pewne ograniczenia. Nasuwa mi sie taki wniosek, ze nie ma silnego świeckiego srodka przekazu o charakterze niepodleglościowym, a takowy jest niewątpliwie bardzo potrzebny. Dobrą robote wykonują oczywiscie takie gazety jak "Gazeta Polska" czy "Głos" i pare pomniejszych pism tego rodzaju, jednak to są nadal media o malym zasiegu. Przez ostatnich pare lat sytuacja ulegala poprawie, poniewaz TVP i radio publiczne byly dosyc wielopoglądowe ze tak powiem, w pewnym stopniu niezalezne od "Gwaltorytetow", przynajmniej niektore audycje byly robione przez dziennikarzy nie poddających sie dyktatowi "salonu". Takze przynajmniej jeden dziennik stal sie w duzym stopniu niezalezny od tego tałatajstwa ubecko-salonowego. Mysle o "Rzeczpospolitej". Ale wygląda na to, ze to sie skonczylo lub prawie sie konczy. Wraz z doprowadzeniem do uśmiercenia Prezydenta RP i wielu wybitnych towarzyszących Mu postaci (w tym lojalnych w stosunku do Prezydenta dowodcow armii) spacyfikowano "Rzeczpospolitą" i stopniowo przeprowadzono czystke w mediach publicznych (przed paroma dniami ofiarą tego procederu padł program red. Pospieszalskiego). W tej sytuacji wydaje sie, ze znow jak w latach 90-tych Radio Maryja bedzie jedynym niecenzurowanym masowym medium. Obserwując te poczynania "razwiedki" w sojuszu z "salonem", nalezy takze sie spodziewac jakichs przemyslanych, perfidnych atakow na te oaze wolnego slowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Nie Sty 02, 2011 1:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Stanisławie,
W pełni się z Panem zgadzam - aż prawie pisać nie wypada. Odchodząc od ograniczeń mogę tylko jeszcze raz podkreślić, że najważniejsze jest by w ludziach zagonionych do Tuskowych ogrodów szczęścia pojawiła się potrzeba użycia czasem własnego mózgu. By w końcu dostrzegli, że i jak są robieni w ...
Niestety jak już chyba nie jeden raz pisałem, animatorzy sceny politycznej w Polsce już się do tego przygotowują i po tym jak z wielkim hukiem zwalą to co jest w tej chwili p.o. partii rządzącej tj. PO, szybko wywindują nową 'najlepszą ekpię' w postaci SLD (może po jakimś liftingu).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirosław Dakowski
Weteran Forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 216

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, zamieściłem ten dość rozpaczliwy APEL u Was na stronie, by zwiększyć aktywność tych, którzy maja się za "Kluby GP", lub inaczej- za opozycję wobec niemiłościwie nami rządzących. Poza dywagowaniem "teoretycznym" oczekujemy adresów, gdzie można kupić (tj. czytelnicy SWKatowice to załatwili..!!) Zeszyty Smol. nr. 2 (i inne podobne!) Na terenie Polski. Może ktos wie, czemu delikatnie wspomniane "Partie" tak ociekają od konkretnej roboty??
_________________
Miros?aw
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeszukalem dość jak mi się wydaje starannie strony Internetu i niestety jak dotąd niczego konkretnego nie znalazłem. Wyglądający na sensowny link http://chomikuj.pl/yurigagarin też skończył się na niczym.
Co do tego "czemu delikatnie wspomniane "Partie" tak ociekają od konkretnej roboty??" to wydaje mi się, że przyczyny mogą być dwie:
1. Bo się boją 'obciachu', tj. nagonki, że niby zajmują się spiskami, co mnie mocno denerwuje, gdyż uważam, że nie można prowadzić własnej polityki nie będąc autentycznym i dając się manipulować przeciwinikowi, korzystając z jego uwag 'co mamy zrobić, żeby być skuteczniejszymi'. Dalesze wnioski pozostawiam PT Czytelnikom.
2. Aż strach pomyśleć, ale pozostaje jedynie hipoteza, że oni nie są Polakami.

Jeśli ktoś ma jakieś inne wytłumaczenia, chętnie się z nimi zapoznam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirosław Dakowski
Weteran Forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 216

PostWysłany: Pią Sty 07, 2011 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież na TEJ STRONIE publikują ludzie z Klubów GaPol-a. Prawda? Proszę więc o adresy, GDZIE u Was można kupić wydawnictwa bezdebitowe! Lub dlaczego w tych Klubach na np. Zesz. Smol. (Nr. 1 oraz @) jest cenzura? Aaaa?
_________________
Miros?aw
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group