Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rewolucje arabskie mogą być orkiestrowane z Moskwy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jaszczur
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 88

PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 12:25 pm    Temat postu: Rewolucje arabskie mogą być orkiestrowane z Moskwy Odpowiedz z cytatem

Witold Gadowski: Kairski cień Kremla

http://wgadowski.salon24.pl/275085,kairski-cien-kremla

Kairski cień Kremla?


Nie jestem ekspertem w sprawach Bliskiego Wschodu. Napiszę więc tylko o tym co mnie niepokoi i zastanawia w związku z wydarzeniami w Egipcie. Dotychczas spogladałem na Egipt oczami Nadziba Mahfuza, jednak wydarzenia z ulic egipskich miast prowokują we mnie także inne myśli.
Kilka obserwacji:

1. Jak już pisałem pułkownik Litwinienko przed śmiercią zdążył ujawnić, że przywódca wojskowego skrzydła Al. Kaidy, jeden z liderów Bractwa Muzułmańskiego Ajman Az Zawahiri w 1998 roku był szkolony na tajnym poligonie FSB w Dagestanie.
2. Az Zawahiri był jednym z ludzi aresztowanych za przygotowanie zamachu na prezydenta Egiptu Anwara Sadata. Zamach, według znanych mi źródeł (przywołuje je szczegółowo w książce „Tragarze Śmierci”) został zorganizowany przy wsparciu sowieckich i PRL – owskich służb specjalnych. Jednym z organizatorów zabójstwa Sadata był zmarły niedawno przywódca „Czarnego Września” Abu Daud.
3. W czasach PRL w Łodzi, Krakowie, Warszawie i Gdańsku działały bardzo prężne organizacje Bractwa Muzułmańskiego, które często korzystały ze wsparcia SB. Funkcjonujące w PRL środowiska BM roiły się od agentów SB. Mam w tej sprawie bogatą dokumentację pochodzącą z zasobów IPN.
4. BM jest jawnie antysemickie o czym wspomina wielu ekspertów. Od czasów Camp David, kiedy z Egiptu wydalono 17 tysięcy rosyjskich „doradców wojskowych” po raz pierwszy pojawiła się szansa wyrwania Egiptu z orbity wpływów amerykańskich. Jeśli w tej sprawie służby Rosji, a zwłaszcza SWR, pozostały bierne, to znaczy że zupełnie nie rozumiem taktyki działania rosyjskich „siłowików”.
5. Mało kto zdaje sobie sprawę jak wielkie kłopoty Izrael przeżywa z powodu działań ponad miliona emigrantów z terenów byłego ZSRR. Mafia, prostytucja, penetracja rosyjskich służb specjalnych to fakty, na które zwraca uwagę wielu oficerów Mosadu i trzeźwych analityków. W tym przypadku niech nikogo nie zwiodą ostre deklaracje urodzonego w Kiszyniowie Awigdora Liebermana, przywódcy rosyjskiej diaspory w Izraelu, który otwarcie pohukuje, że „dobry Palestyńczyk to martwy Palestyńczyk”. Takie wypowiedzi tylko podnoszą napięcie w Izraelu.
6. Jeśli ludzie z BM przejmą władzę w Egipcie sądzę, że właśnie z Moskwy napłyną pierwsze gratulacje. To przecież będzie ostateczne przekreślenie Camp David.

Wszystkie te obserwacje budzą we mnie wielki niepokój. Mubarak nie jest moim ulubionym politykiem, ale reakcja łańcuchowa w krajach północnej Afryki rodzi pytanie:
Czy to wszystko przebiega jedynie z powodu naturalnych społecznych impulsów?
Słabe przywództwo USA i mocny Kreml skłania do szukania historycznych analogii.
A może tylko jestem po polsku przeczulony na cień rzucany przez Kreml.

_________________
http://jaszczur09.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jaszczur
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 88

PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 12:27 pm    Temat postu: Rolex - Przebiegunowanko Odpowiedz z cytatem

Rolex: Przebiegunowanko

http://hekatonchejres.salon24.pl/274964,przebiegunowanko

Każdy jakąś tam wizję międzynarodowej polityki ma, ja też. Zawalony robotą, jednak się na chwilę odgrzebałem, żeby swoje trzy grosze dorzucić. Wali się porządek światowy oparty o supremację USA w wielu rejonach świata, a genialnym wykonawcą „walenia się porządku” jest Barack Obama i proszę mnie nie wyzywać od rasistów Smile

A skoro wspomnieliśmy o „baraku”, to nie sposób nie dostrzec, że istnieje światowy beneficjent „walenia się” w drodze „spontanicznych” i „oddolnych” rewolucji... no właśnie: „jakich”? Mowa po raz kolejny o pułkowniku Putinie, który kartą islamską gra z wyczuciem zawodowego pokerzysty.

Za sprawą aresztowania sprawnego dostarczyciela rożnych śmiercionośnych wynalazków do różnych zapalnych regionów świata, opcja „terrorystyczna” trochę się utrudniła, więc pozostał „gniew ludu” – też bardzo skuteczne narzędzie.

W pozostawionej przez nieludzkich kolonizatorów Afryce mieszka coraz więcej Chińczyków, którzy wyręczają Rosję w kolejnej fali kolonizacji.

Nie przesądzam, czy polityka amerykańskiej administracji wynika z tego, że ta administracja zdecydowała się zapomnieć o doświadczeniach bycia światowym graczem, czy też rzeczywiste miejsce urodzenia Baracka Obamy gra tu jakąś rolę.

W każdym razie jeśli ktoś jest zainteresowany w przewróceniu światowego teatrum do góry nogami, to ma czas do końca kadencji tego wybitnego, światowego przywódcy.

Ceny ropy szybują w górę, a Rosja się bogaci.

Na lodzie zostanie Izrael, ale taki jest efekt „egzotycznego sojusza” i konfliktowania ze wszystkimi naokoło, i z tymi dalej, w poczuciu pewności poparcia światowego hegemona. Już wkrótce może się okazać, że jedynym ratunkiem będzie odgrzebanie starego „egzotycznego sojusza”, tego z lat czterdziestych.

Kilkumilionowa emigracja z Rosji i byłych demoludów zapewne będzie mogła służyć pomocą w nawiązaniu kontaktów.

Na co zamienią się różne ciepłe turystyczne destynacje, nie wiem, ale dla nas znaczenie ma to, czy będą pro-amerykańskie, czy pro-sowieckie.

A jak będą prosowieckie, to w Europie Zachodniej zagrożenie terroryzmem wzrośnie.

W Rosji nie, bo zagrożenie terroryzmem w Rosji nie jest już specjalnie potrzebne. Wobec oszałamiających sukcesów pułkownika, żerującego na ludzkiej głupocie i zdziecinnieniu świata Zachodu, nikt rozkazów w „zagrożeniu terroryzmem” przecież nie wyda. A jak nie ma rozkazów, to i terroryzm słabnie, a właściwie go nie ma, o czym przekonaliśmy, kiedy polski rządowy samolot rozbił się jak wazon, bo zahaczył o mgłę.

Było przecież oczywiste, że w Rosji żadnego zagrożenia terroryzmem niet.

Stany Zjednoczone są od niedługiego czasu samowystarczalne surowcowo, a ich militarne siły są skutecznie związane w pułapkach irackiej i afgańskiej, gdzie walczą o powszechną edukację seksualną i hamburgery, o demokrację znaczy.

Więc ich „Tea Party”, po wygranych wyborach, może uznać, że zanim się zbawi świat, trzeba uporządkować zdewastowany dom. Własny.

A wtedy – wobec niechęci Zachodniej Europy do wsparcia idei dywersyfikacji dostaw surowców zakładającej uniezależnienie się od dostaw rosyjskich, bedzie smutno.

Jest co prawda gaz norweski i możliwość poszukiwań nowych źródeł, jednak kto zaręczy, że i w bogatej Norwegii nie obudzą się potomkowie wyznawców Proroka i nie obiorą za cel norweskich rur?

Patrzmy pilnie i się uczmy! Rzadka okazja oglądać próby przebiegunowania globu.



Pozdrawiam

_________________
http://jaszczur09.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rosja od 1915 rok szkoliła terrorystów i płaciła dobrze za wzniecanie niepokojów. Juz car Mikołaj II płacił Ormianom za powstania przeciwko Turcji. Nawiasem mówiac po raz pierwszy w historii ludzkości wprowadzano czystki etniczne.
Od bolszewickiej rewolucji carska ochrana przeistoczona w Czerezwyczajkę specjalizowała się nie tylko w skrytobójstwach. Szkoliła dywersantów od Rote Brygade i wszelakich Bader-Meinhofów do lekkiej formy czyli różnej maści zielonych.
Teraz Rosji potrzebne są pieniądze. Ropa musi zdrożec. Kanał Sueski zamknięty to drogie paliwo! Cały Świat Rosja zaszachuje.
Już przecież różne podłe rusofile namawiają nas do położenia uszu po sobie i kochania matiuszki Rasyji.

PS
Za zamachami w Rosji stoi zawsze FSB.
Jest w naszych publikacjach niezła ksiazka na ten temat.

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jaszczur
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 88

PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tylko o Kanał Sueski chodzi, kluczowy z punktu widzenia globalnej geostrategii, ale w bardziej długofalowej perspektywie sowieciarzom i ich "braciom Muzułmanom" chodzi o przejęcie kontroli nad Arabią Saudyjską, jaka by ona nie była. Alternatywą jest współczesna wersja Kalifatu, z ramienia Rosji Sowieckiej i ChRL sprawującego nadzór nad czwartą częścią dostępnych złóż ropy.

Już raz komuniści próbowali przejąć kontrolę nad tym krajem, w 1979 r. Lider antysaudyjskiego powstania w Mekce, Juhayman ibn Ottaibi szkolony był, wraz ze swoimi ludźmi, w NRD i na Kubie.

_________________
http://jaszczur09.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bartłomiej Marjanowski
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 368

PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 12:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strzał w 10 !
Chodzi o Arabie Saudyjską. Już w telewizorach o tym napomykane. W TVP króluje Ciosek!

_________________
Bartek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum