Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Marta Kaczyńska: "Jako społeczeństwo zostaliśmy podziel

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciej
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1221

PostWysłany: Wto Lut 15, 2011 5:09 pm    Temat postu: Marta Kaczyńska: "Jako społeczeństwo zostaliśmy podziel Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/322062,marta-kaczynska-o-smolensku-ktos-ma-krew-na-rekach.html

Marta Kaczyńska w obszernym wywiadzie mówi o swych odczuciach na temat nastrojów społecznych w Polsce, o podziale, jaki wytworzył się w społeczeństwie po katastrofie smoleńskiej. Wskazuje nawet dokładny moment tego pęknięcia. Jej zdaniem, była to decyzja Bronisława Komorowskiego o usunięciu krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego.

"Jako społeczeństwo zostaliśmy podzieleni"

"Doświadczyłam
tego już w trakcie organizacji pogrzebu, kiedy przekonywano mnie, by zrobić z tego niemal wyłącznie rodzinną, zamkniętą uroczystość. Był bowiem taki pomysł, żeby cały pogrzeb zorganizować na Wawelu, by zamknąć wszystkich w tej małej przestrzeni, a przez to ograniczyć liczbę osób mogących żegnać parę prezydencką, moich rodziców" - zastanawia się Marta Kaczyńska.

Przyznaje, że jej zdaniem istniał "przemysł nienawiści" wobec Lecha Kaczyńskiego, czyli masowe dezinformowanie i manipulowanie informacjami
na temat ówczesnego prezydenta. "Ciekawe, że takich satyryków jak Kuba Wojewódzki czy autorzy 'Szkła kontaktowego' śmieszyli tylko prezydent i mój stryj" - mówi. I dodaje, że wobec prezydenta Bronisława Komorowskiego i jego wpadek media są o wiele łagodniejsze. "Dużo wysiłku media wkładają w pozytywne, n siłę
, prezentowanie prezydenta. Jego inicjatywy są nagłaśniane, chwalone, choćby były pozbawione większego znaczenia" - przekonuje Marta Kaczyńska. I wylicza spotkanie Trójkąta Weimarskiego, które "zakończyło się bez ustaleń" oraz "niezbyt udaną i pustą wizytę w Stanach Zjednoczonych".

"Mogłam zrobić więcej dla stryja"

Marta Kaczyńska ocenia także swój udział w kampanii prezydenckiej Jarosława Kaczyńskiego. Przekonuje, że szef PiS mógł te wybory wygrać, a ona sama żałuje, że nie zaangażowała się bardziej na jego rzecz. "Mogłam zrobić więcej. Bałam się jednak zarzutów o polityczne wykorzystywanie tragedii smoleńskiej. Dlatego byłam (...) na drugim planie. Żałuję, że nie było mnie więcej" - mówi.

Wskazuje także, że wiele osób ze sztabu wyborczego faktycznie nie chciało zwycięstwa Jarosława Kaczyńskiego. "W sztabie były osoby, które w żaden sposób nie podzielały poglądów Kaczyńskiego, a dziś odnajdują się w środowisku PJN" - wskazuje córka zmarłego prezydenta. I wspomina rozmowy
, w których niektórzy sztabowcy przyznawali, iż nie walczą o zwycięstwo, ale tylko o jak największy wynik.

Kaczyńska opowiada też, że po 10 kwietnia jedna z głównych wówczas działaczek PiS, a dziś PJN, przyprowadziła do niej znaną dziennikarkę, która "wyraźnie zabiegała o dobre relacje". "Ale potem, rozumiem, musiała wrócić do pracy
i poprzedniego, złego dziennikarstwa" - przyznaje. Wytyka też telewizji TVN, że nachalnie promuje ugrupowanie Joanny Kluzik-Rostkowskiej. "Wielu z tych ludzi znałam, uważałam za bliskich sobie. Niestety, zawiodłam się na nich" - mówi.

_________________
Maciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Wto Lut 15, 2011 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"W sztabie były osoby, które w żaden sposób nie podzielały poglądów Kaczyńskiego, a dziś odnajdują się w środowisku PJN"

Czy to dopiero teraz zobaczono? Nie wiem po co przyjmuje się do partii renegatów? Po co słucha się 'życzliwych' z licznych zastępów czcicieli Donkolandu? Trzeba i posłać wszystkich... hm... daleeeeko i robić swoje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum