" /> Dyskusje ogólne :: Polska scena polityczna-syndrom senatora Stokłosy
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Polska scena polityczna-syndrom senatora Stokłosy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Sro Mar 02, 2011 12:13 pm    Temat postu: Polska scena polityczna-syndrom senatora Stokłosy Odpowiedz z cytatem

Henryk Stokłosa złożył ślubowanie senatorskie

1 godz. 49 minut temu
Aktualizacja: 1 godz. 1 minuta temu


Henryk Stokłosa złożył dziś ślubowanie i tym samym objął mandat senatorski. Na znak dezaprobaty wobec zasiadania Stokłosy w Senacie w sali nie było senatorów PiS.

Stokłosa otrzymał miejsce w ostatnich ławach senackich, między Pawłem Klimowiczem z PO a Witoldem Idczakiem z PiS. Senatorowie PiS albo opuścili salę tuż po rozpoczęciu obrad izby, gdy Stokłosa miał składać ślubowanie, albo w ogóle nie przyszli.

Stokłosa tuż po złożeniu ślubowania powiedział dziennikarzom, że nie czuje żadnego dyskomfortu. - Na temat zarzutów to ja wypowiadam się w sądzie, a w Senacie na temat działalności gospodarczej - podkreślił. Ocenił, że wyjście senatorów PiS z sali obrad oznacza brak szacunku wobec wyborców, którzy na niego głosowali.

- Klub PiS opuścił salę, bo każdy parlamentarzysta powinien być poza jakimikolwiek podejrzeniami. Nie może tak być, że ktoś, kto ma postawione 21 zarzutów i akt oskarżenia, jest senatorem. Nie można do tego dopuścić - powiedział dziennikarzom senator PiS Stanisław Kogut.

Jak zaznaczył, poprzez ten akt senatorowie PiS chcieli pokazać społeczeństwu, że należy przed oddaniem głosu patrzeć na życiorysy kandydatów. Dodał, że każdy kto zachowuje się honorowo, najpierw powinien oczyścić się z zarzutów, a następnie kandydować do parlamentu.

- Klub PiS ma tendencje do podważania demokratycznych instytucji państwa, do podważania wszystkich instytucji - powiedział senator PO Mariusz Witczak. Jednocześnie zaznaczył, że Platforma negatywnie ocenia wybór Stokłosy na senatora.

- To jest zły wybór i nie jesteśmy zadowoleni z tego wyboru, natomiast z drugiej strony istnieją pewne reguły państwa demokratycznego i trudno nie brać udziału w procedurach demokratycznych - zaznaczył Witczak.

B. premier, senator niezależny Włodzimierz Cimoszewicz zwrócił uwagę w rozmowie z dziennikarzami, że immunitet senatorski Stokłosy "nie obejmuje spraw wszczętych przed uzyskaniem mandatu parlamentarzysty".

- Nic go nie chroni. Prokuratura będzie robiła swoje. Gdyby pojawiły się nowe zarzuty i pojawiłaby się kwestia bariery immunitetowej, nie mam wątpliwości, że Senat przychyliłby się do ewentualnego wniosku o uchylenie immunitetu - mówił Cimoszewicz.

Jak dodał, Stokłosa ma zarzuty i - w jego opinii - "jest to ambarasujące", ale "w każdym praworządnym państwie, dopóki w sposób prawomocny niezawisły sąd nie orzeknie o czyjejś winie, powinniśmy traktować taką osobę jako niewinną". - Ale to nie poprawia opinii o Senacie - podkreślił.

Henryk Stokłosa był już wielokrotnie senatorem z tego okręgu. W 1989 roku uzyskał mandat w Senacie pierwszej kadencji, gdzie był jedynym senatorem bez poparcia Solidarności. Następnie startował z powodzeniem w wyborach w 1991, 1993, 1997 i 2001 roku.

Sprawy niezgodnej z prawem działalności Stokłosy zostały zbadane przez prokuraturę po tym, jak w 2005 roku nie zdobył on mandatu w wyborach do Senatu. W 2007 r. Stokłosa uciekł za granicę. W listopadzie został na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania zatrzymany przez niemiecką policję.

Prokuratura zbadała 21 zarzutów dotyczących, według śledczych, przestępczej działalności Stokłosy. W akcie oskarżenia liczącym 600 stron są wątki m.in. korumpowania urzędników Ministerstwa Finansów i sędziego Sądu Administracyjnego.

Oprócz zarzutów korupcyjnych, ma także zarzuty bezprawnego więzienia i bicia swoich pracowników, utrudniania pracy policji w sprawie postępowania dotyczącego zatrucia środowiska naturalnego i wyłudzenia pieniędzy z funduszy Unii Europejskiej.

W kwietniu 2009 r. rozpoczął się proces przed Sądem Okręgowym w Poznaniu. Zgodnie z konstytucją, Stokłosa jako senator będzie dysponował immunitetem i nie można będzie go pociągnąć do odpowiedzialności bez zgody Senatu, ale tylko w przypadku nowych spraw, natomiast postępowania karne wszczęte przed dniem wygranych przez Stokłosę wyborów, będą toczyć się nadal.


źródło informacji: PAP http://fakty.interia.pl/polska/news/stoklosa-zlozyl-slubowanie-senatorowie-pis-nie-przyszli,1604334


KOMENTARZ

Można mówić i pisać wiele, fakt pozostaje jeden bezsporny. Ktoś na pana senatora Henryka Stokłosę głosował ? Sam senator Stokłosa siebie nie wybrał ... To mówi wszystko.
Robert Majka , polityk, Przemyśl, 2 marca 2011r g.12.13
Kawaler KRZYŻA Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski,
Nr 452-2009-17 nadany 9 grudnia 2009 przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego.
Radny Rady Miasta Przemyśla (2002 - 2006)

www.sw.org.pl
http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt7234.html?postdays=0&postorder=asc&start=0
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=2988
http://tygodnik.onet.pl/35,0,14472,pierwsza_magdalenka,artykul.html
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=5131
http://www.polityczni.pl/oblicza_stanu_wojennego,audio,51,4505.html
http://home.comcast.net/~bakierowski/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Sro Mar 02, 2011 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robercie, oddawano głos nie tylko na kryminalistę Stokłosę; ponad połowa wyborców zagłosowała na Komorowskiego, głosuje się na cyników, nierobów, agentów.... Mnie już nic nie zdziwi. Czasami przepatruję opinie internautów pod różnymi artykułami na wp.pl, onecie i innych portalach, i włos na głowie się jeży, gdy czytam owe wpisy...już nie ma żadnych świętości, nie ma moralnych hamulców. NIE ZDOŁALIŚMY ZBUDOWAĆ ZDROWEJ, PRAWICOWEJ FORMACJI. Kłótnie, ambicje, obrażalstwo - i jesteśmy rozbici, jak nigdy dotąd. Głupota nie ma granic. Więc i Ty się nie dziw.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sro Mar 02, 2011 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten wybór pozwala określić optymalne profile kandydatów do najwyższych władz Polski. Jest to wynik lansowania modeli bliskich 'mordo ty moja'. Nie jest więc prawdą, ża politycy zmieniają się po wyborze - oni są już jako tacy wybierani. Takich lemingi cenią, kochają i potrzebują.
W końcu PO zawsze wygrywało w więzieniach. Oczywiście kandydat nie musi być z PO. Wystarczy że nie jest z PiS, a wtedy to o czym wyżej daje dodatkowe bonusy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Czw Mar 03, 2011 9:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatemCyt;

"NIE ZDOŁALIŚMY ZBUDOWAĆ ZDROWEJ, PRAWICOWEJ FORMACJI. Kłótnie, ambicje, obrażalstwo - i jesteśmy rozbici, jak nigdy dotąd. Głupota nie ma granic."

Piotrze masz niewątpliwie rację.

Moim zdaniem zbudowana przez generała policji politycznej MSW PRL Czesława Kiszczaka i TW BOLKA Lecha Wałęsę scena polityczna nie miała i nie ma służyć państwu polskiemu, Polakom, mieszkającym tutaj ludziom. Nie chcę się powtarzać. Powiem tyle ... KTOŚ w ROKU 1988 pobłogosławił takzwaną transformację ustrojową w Polsce.
To ważny aspekt całej transformacji, o którym przeważnie się zapomina,
dyskutanci udają jakby taki fakt nigdy nie zaistniał?

Od lat to powtarzam, ale słyszę głosy ,że to atak na Kościół katolicki?Do jasnej cholery, a kto siedział ze strony tegoż Kościoła katolickiego w Roku 1988 w Magdalence? Ja tam siedziałem, Ty tam siedziałeś ?

Dopóki ludzie w Polsce nie uświadomią sobie, że mówienie o zdradzie
przedstawicieli Kościoła katolickiego w Polsce i akceptacja poufnych , tajnych porozumień z aparatem bezpieczeństwa MSW PRL, to nie walka z Kościołem, to nie walka z wiarą, to nie walka z Bogiem.
To walka z obłudą z klimatem cynizmu, który rządzi Polską sceną polityczną od Roku 1988. Dopóki ludzie sobie tego nie uświadomią, nie liczę na jakiekolwiek zmiany na lepsze.


Powtórzę to jeszcze raz , gdyby przed Rokiem 1989 komuniści tak zamykali zakłady pracy, tak niszczyli polski przemysł ( itd) , gdyby byli sprawcami tysiąca nieszczęść rodzin , jak robili to ich wyselekcjonowani starannie "opozycjoniści" wówczas z ambon grzmiano by, że jest to nieludzkie, itd.

Rząd Mazowieckiego i Balcerowicza (UW) od 12.09.1989r. rządził 16 miesięcy , przygotował zbrodniczą ustawę o tzw. Restrukturyzacji i prywatyzacji, która od 21 lat zabija Naród i polską gospodarkę.

Rząd Bieleckiego (KLD) od 12.01.1991r., rządził 11 miesięcy i 11 dni. Sprzedał obcym 1209 zakładów.

Rząd Olszewskiego(ROP) od 31.12.1991r., rządził 6 miesięcy i 18 dni. Sprzedał 1 zakład. Zatrzymał przewrotną prywatyzację. Został odwołany.

Rząd Suchockiej (UD) od 11.07.1993r., rządził 15 miesięcy i 14 dni. Sprzedał obcym 21 strategicznych zakładów.

Rząd Pawlaka (PSL) od 26.10.1993r., rządził 16 miesięcy i 12 dni. Sprzedał obcym 2269 strategicznych zakładów.

Rząd Oleksego (SLD) od 07.03.1995r., rządził 14 miesięcy. Sprzedał obcym 598 strategicznych zakładów.

Rząd Cimoszewicza (SLD) od 07.02.1996r., rządził 20 miesięcy i 18 dni. Sprzedał obcym 992 strategicznych zakładów.

Rząd Buzka (AWS) od 31.10.1997r., rządził 47 miesięcy i 19 dni. Sprzedał obcym 1311 strategicznych zakładów.

Rząd Millera (SLD) od 19.10.2001r., rządził 30 miesięcy i 15 dni. Sprzedał obcym 548 strategicznych zakładów.

Rząd Belki (SLD) od 02.05.2004r., rządził 17 miesięcy i 29 dni. Sprzedał obcym 447 strategicznych zakładów.

Rząd Marcinkiewicza (PiS) od 31.10.2005r., rządził 8 miesięcy i 15 dni. Sprzedał obcym 271 strategicznych zakładów.

Rząd Kaczyńskiego (PiS) od 14.07.2006r., rządził 15 miesięcy i 24 dni. Sprzedał obcym 18 strategicznych zakładów.

Rząd Tuska (PO) rządzi od 07.11.2007r., Sprzedał obcym 724 zakłady. Pozostało jeszcze 16 strategicznych zakładów. Polska utraciła prawie bezpowrotnie cały majątek narodowy , a autorzy i reżyserzy powyższej koncepcji, zostają wyróżnieni najwyższymi odznaczeniami państwowymi, w tym Orderem „Orła Białego”. (…)

( Wykaz pochodzi z listu otwartego z dnia 20 lutego 2011 do prezydenta, premiera, Sejmu i Senatu z okazji XXX Rocznicy Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich 1981-2011r., Stronnictwa Ludowego Ojcowizna ).


A dziś ?????????????Po Roku 1989 żaden z biskupów, hierarchów Kościoła katolickiego ,
ani na sekundę nie zająknął się aby przeciwstawić się takzwanemu planowi "Balcerowicza" vel Jeffrey Sach
http://www.bloomberg.com/video/65970658/.

I jeszcze jedna ważna uwaga ! Nieomylność w sprawach wiary Kościoła katolickiego, w Polsce równa jest z nieomylnością w sprawach politycznych, w sprawach społecznych.
Czy to jest normalna sytuacja ?Ja przeciwstawiłem się na ile mogłem. Czy ktoś mnie wówczas poparł
na Podkarpaciu, poparł mnie w Przemyślu? Nikt, jeszcze mnie gnojono.
Jak wiesz taki stan gnojenia mnie i poniżania za poglądy trwa nadal ...
Czy ktoś się nad tym zastanowi?

patrz
http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt10753.html

Dowód proszę bardzo.Wiem co mówię, w 1988 rozmawiałem z ludzmi z Ameryki Południowej( Argentyny, Boliwii, Peru, Ekwadoru) gdy mi wyjaśnili jakie czekają Polskę
reformy, szczęka mi opadła ( dysponuje nagraniem archiwalnym na kasecie
magnetofonowej z tej rozmowy).
Mógłbym jeszcze mówić i pisać wiele. Byłem i pozostanę przeciwnikiem UNII Europejskiej , a ludzie uważają , że to POLSKI SUKCES !!! Nic jednak nie zmieni takiego faktu, że zastraszeni ludzie, zmanipulowani, stali się masą dającą się manipulować jak dzieci w piaskownicy. Ja nikogo na siłę uszczęśliwiać nie zamierzam, nie zamierzam też nikogo pouczać. Skoro ludzie głosują na tych, którzy ich gnoją, dają im bezsporne dowody co cztery lata,że bardziej liczą się interesy Niemiec, Francji itd. ,a Polska jest na szarym końcu.
To co? Ja mam ich uczyć rozumu?
Skoro agent Wałęsa i Kwaśniewski to wzory cnót wszelakich dla Kościoła katolickiego, a i po dowodach o jego agenturalności z lat siedemdziesiątych
Polacy nadal nie wierzą , że to ... Wałęsa to...
Ja nie brałem Kwaśniewskich do "PAPAMOBILE" ... itd.... !!!

Tak jak powiedziałem wcześniej, ludzie sami muszą wyciągnąć właściwe
wnioski . Powinni domagać się wolności słowa w Polsce, a kto się domaga
zmian garstka ludzi. Inni czekają na "mannę" z nieba. Zresztą tak było
w latach poprzednich. Ludzie czekają aż wszystko samo się zmieni, a później Ci którzy dziś czekają cierpliwie i cierpliwie cierpią od cyników. Później powiedzą,że oni też byli za zmianami, też je popierali... ale mieli rodziny i nie mogli się wychylić. A co inni nie mieli i mają rodzin, mogli i mogą się wychylać ... ?

Nic samo się nie zmieni. Cwaniacy i cynicy sami władzy nie oddadzą !

To wszystko w tym temacie.
Robert Majka , polityk, Przemyśl, 3 marca 2011r g.09.04
Kawaler KRZYŻA Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski,
Nr 452-2009-17 nadany 9 grudnia 2009 przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego.
Radny Rady Miasta Przemyśla (2002 - 2006)

www.sw.org.pl
http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt7234.html?postdays=0&postorder=asc&start=0
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=2988
http://tygodnik.onet.pl/35,0,14472,pierwsza_magdalenka,artykul.html
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=5131
http://www.polityczni.pl/oblicza_stanu_wojennego,audio,51,4505.html
http://home.comcast.net/~bakierowski/


Ostatnio zmieniony przez Robert Majka dnia Czw Mar 31, 2011 9:06 pm, w całości zmieniany 6 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Czw Mar 03, 2011 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś na wesoło !

Jasio przychodzi do taty i pyta:
tato co to jest polityka?
Tato mówi:polityka synku to:
-kapitalizm, ja jestem kapitalizm bo ja zarabiam
-twoja mama to rząd bo rządzi pieniędzmi
-dziadek to związki zawodowe bo nic nie robi
-pokojówka to klasa robocza bo sprząta i pracuje
- ty synku jesteś ludem bo tworzysz społeczeństwo
-a twój mały braciszek to przyszłość
Jasio mówi: tato ja się z tym prześpie i może zrozumie
Jasio poszedł spać.w nocy budzi go płacz małego brata który zrobił w pieluszkę.
Jasio poszedł do pokoju po mamę, ale nie mógł jej obudzić więc poszedł do pokoju pokojówki.
Wchodzi a pokojówka zajęta z tatą,a przez okno zagląda dziadek,
Jasia nikt nie zauważył bo szybko wyszedł, wrócił do swojego pokoju uspokoił braciszka i poszedł spać.
Rano Jasio wstał i zszedł na dół tato mówi do niego:
-no i co jasiu już wiesz co to jest polityka ?
-tak tatusiu wiem
-Kapitalizm wykorzystuje klasę roboczą, związki zawodowe
się temu przyglądają podczas gdy rząd śpi,
lud jest ignorowany, a przyszłość leży w gównie.
To jest polityka tatusiu.


Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing
Robert Majka , polityk, Przemyśl, 3 marca 2011r g.12.18
Kawaler KRZYŻA Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski,
Nr 452-2009-17 nadany 9 grudnia 2009 przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego.
Radny Rady Miasta Przemyśla (2002 - 2006)

www.sw.org.pl
http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt7234.html?postdays=0&postorder=asc&start=0
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=2988
http://tygodnik.onet.pl/35,0,14472,pierwsza_magdalenka,artykul.html
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=5131
http://www.polityczni.pl/oblicza_stanu_wojennego,audio,51,4505.html
http://home.comcast.net/~bakierowski/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Czw Mar 03, 2011 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłem taki filmik, jeśli już żartować, to żartować. Polecam dla poprawienia humoru.

http://www.youtube.com/watch?v=G7S1BrAAIr4&feature=related
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum


Załóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group