Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wykładnia prawna

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bogusław
Weteran Forum


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 103

PostWysłany: Pon Lip 11, 2011 10:51 am    Temat postu: Wykładnia prawna Odpowiedz z cytatem

Zawroty dnia 2011-07-11
Bogusław Maśliński
bezdomny, adres kontaktowy
Zawroty 6/1
14-300 Morąg
Woj. Warmińsko- Mazurskie
vipbob@wp.pl.
tel. 506-804-843

Do
Ministra Sprawiedliwości RP
Krzysztofa Kwiatkowskiego

Zwracam się o przedstawienie wykładni prawnej Konstytucja RP-
1-Artykuł 32
Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2-Artykuł 45 , 1-Każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd.
kpc .Art. 6. Sąd powinien przeciwdziałać przewlekaniu postępowania ………..

Wniosek o przedstawienia wykładni prawa.
Podstawą wniosku o wykładnię prawną jest działanie wymiaru sprawiedliwości RP.
Sąd Okręgowy w Warszawie oraz Olsztynie.
W piśmie z dnia Warszawa, dnia 21 maja 2010 r. Sądu Okręgowego w Warszawie I Wydział Cywilny Sygn. akt I C 486/10
Cytat: W E ZWANIE DO UZUPEŁNIENIA BRAKÓW I ORMALNYC II POZWU
Sad Okręgowy w Warszawie I Wydział Cywilny wzywa do uzupełnienia braków
formalnych pozwu o zadośćuczynienie
w sprawie z powództwa Bogusława Maślińskiego
2/ prawidłowe oznaczenie strony pozwanej - bowiem ani Prezes Rady Ministrów Donald Tusk ani Minister Sprawiedliwości nie mają zdolności sądowej -……….

Pismo Sądu Okręgowego w Olsztynie 2011-03-07 Syg. akt 130/11
cytat: wskazany przez pana Wojewoda nie ma samodzielnej zdolności do występowania w charakterze strony w procesie cywilnym.
Podmiot prawa - ten, kto może posiadać uprawnienia (prawa) lub obowiązki, a więc ma zdolność prawną. Podmiotowość prawną nadaje prawo. Każdy człowiek jest podmiotem prawa od chwili poczęcia aż do śmierci.
Podmiotem prawa jest:
osoba fizyczna
osoba prawna
jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej, jeśli posiada zdolność prawną.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Podmiot_prawa

kc. Zdolność prawna i zdolność do czynności prawnych Art. 8. § 1. Każdy człowiek od chwili urodzenia ma zdolność prawną.( procesową.)
Czyżby była nowelizacja mówiąca że osoby fizyczne zajmujące stanowisko urzędowe nie podlegają prawu.
Czy może sąd w takiej sytuacji opierać się na kc. Art. 16. § 1. Osoba pełnoletnia może być ubezwłasnowolniona częściowo z powodu choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego albo innego rodzaju zaburzeń psychicznych, w szczególności pijaństwa lub narkomanii…..
kpc. Art. 213. (106) § 1. Fakty powszechnie znane sąd bierze pod uwagę nawet bez powołania się na nie przez strony, w tym miejscu wstrzymuję się od polemiki.

2-Artykuł 45 , 1 oraz kpc. kpc .Art. 6.
Do sądu apelacyjnego w Warszawie zwróciłem się z pismem cytuję: Zawroty 2011-01-26
sygn. akt I ACa 394/10 sygn. I instancji I C 1052/08 Pismo procesowe
W związku z rezygnacją radcy prawnego Elżbieta Dobrodziej z skargi kasacyjnej
wnoszę o wydanie postanowienia z uzasadnieniem z postępowania które odbyło się
w dniu 24 września 2010r. oraz wnoszę o wyznaczenie innej pomocy prawnej.

Odpowiedz- Sąd apelacyjny w Warszawie pismo z dnia 16 lutego 2011r syg. akt. 394/10
cytat: Jeżeli pan nie jest zadowolony z czynności podejmowanych przez ustanowionego dla Pana Radcy prawnego może pan zwrócić się do Okręgowej Izby Radców Prawnych……….
Sąd Apelacyjny nie podejmie żadnych działań w przedmiocie wyznaczenia osoby radcy prawnego.
w podpis - SSA. Maria Szulc.
Sąd Okręgowy w Warszawie przyznał prawnika z urzędu.
Skoro z urzędu dlaczego spycha się to na stronę która nie ma praw do takiego działania.
Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem postanowienie z uzasadnieniem.
Ile teoretycznie trwa czas oczekiwania zgodnie z w/w prawem.
Czyżby ta zwłoka była powodem postępowania przeciwko skarbowi państwa gdzie jako strona występuje ministerstwo sprawiedliwości.

Sąd Rejonowy w Ostródzie nie wznawia postępowania zgodnie z decyzjami sądów wyższej instancji.

IV Sk.-86/06/C SĄD APELACYJNY W GDAŃSKU dnia 25 kwietnia 2006 roku
syg.akt. V Cz 7/2008r Sąd okręgowy w Elblągu Dnia 7 lutego 2008 r
Sygn. akt I Cz 325/06 Postanowienie Sąd Okręgowy w Elblągu I Wydział Dnia 22 czerwca 2006r.

Czy okres oczekiwania na wznowienie postępowania pięciu lat to jest działanie bez nieuzasadnionej zwłoki.
Uważam że zapytanie o wykładnie prawną jest zasadne nie tylko dla mojej osoby którą Polski wymiar sprawiedliwości ograniczył w prawach obywatelskich Konstytucyjnych łącznie z wyborczymi.
Oczekuję na zastosowanie przy wykładni prawa najważniejszego prawa w RP Konstytucji - Artykuł 45.

Bogusław Maśliński
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
husarz
Weteran Forum


Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 119

PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 3:03 pm    Temat postu: KONSTYTUCJA POLSKI Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie Bogusławie.

Czy Pan nie wie, że ZŁE PRAWO rodzi ZŁO?
Pisze Pan do tych, którzy CELOWO to złe prawo ZMAJSTROWALI, to tak jakby Pan szedł na skargę NA Ojca do OJCA.

Nie przypuszczam by miał Pan coś z głową, ale taki kierunek Pańskiego postępowania to DROGA DONIKĄD.

Proszę o wybaczenie, ale tak myślę i POZDRAWIAM - KJS.

_________________
husarz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bogusław
Weteran Forum


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 103

PostWysłany: Czw Lip 14, 2011 4:28 pm    Temat postu: dzięki Odpowiedz z cytatem

Uwaga godna, lecz proszę pana ja to robię nie licząc na ich działanie lecz ośmieszanie.
Od kiedy przestępca przyzna się do winy, w więźniach siedzą niewinni.
Na pewno moim celem jest przedstawienie martwych podstawowych praw.
Oczywiście zgadzam się że te towarzystwo nie posiada zdolności myślenia samodzielnego.
Bo czy pozwoliłby pan sobie żeby ktoś w todze stwierdził że nie posiada pan prawa procesowego a więc kc. Art. 16. § 1. Osoba pełnoletnia może być ubezwłasnowolniona częściowo z powodu choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego albo innego rodzaju zaburzeń psychicznych, w szczególności pijaństwa lub narkomanii…..
dzięki za komentarz, każda droga prowadzi do celu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
husarz
Weteran Forum


Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 119

PostWysłany: Pią Lip 15, 2011 10:53 am    Temat postu: ZŁE Najwyższe Prawo Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie Bogusławie.

Doszedłem do wniosku, że ośmieszanie kogokolwiek jest nieskuteczne.

Dziś jest WIADOMO ponad wszelką wątpliwość, że źródłem ZŁA jest KONSTYTUCJA (KOWAL - a nie kleszcze, czyli "znachorzy" sprawujący władzę), a wszelkie inne Ustawy, oparte o KONSTYTUCYJNE ZŁO (Art. 84 i 227) są karykaturą sprawiedliwości, czyli takim samym ZŁEM.

Wobec powyższego jedynym sposobem na zmianę konstytucji jest REFERENDUM KONSTYTUCYJNE, które ogłosiłem w inmieniu Małego Pospolitego Ruszenia, które jest częścią tworzącej się nowej władzy na wewnętrznej emigracji, czyli SEJMU POLEK I POLAKÓW jako zaczynu nowej PAŃSTWOWOŚCI - POLSKI.

Tylko OFIARY tego masońskiego konstytucyjnego ZŁA są w stanie ZMIENIĆ obraz POLSKI jeśli zagłosują w REFERENDUM KONSTYTUCYJNYM, a wynik głosowania będzie stanowił KONSTYTUCYJNĄ - KWALIFIKOWANĄ WIĘKSZOŚĆ. Innej opcji nie ma, bo "znachorzy" sprawujący władzę dbają, co widać, wyłącznie o swój prywatny, a nie Narodu Polskiego INTERES!!!

Na koniec mam inne zdanie niż Pan - NIE KAŻDA DROGA PROWADZI DO DOBREGO CELU. Pan tu pominął słowo "dobrego".

_________________
husarz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bogusław
Weteran Forum


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 103

PostWysłany: Sob Lip 16, 2011 10:21 am    Temat postu: Konstytucja Odpowiedz z cytatem

Kolego
Przede wszystkim dziękuję za ostrą lecz logiczną wymianę zdań, poglądów.
POpapranicy zrobili potężny błąd pozbawiając mnie i rodzinę praw obywatelskich
a obecnie de facto jesteśmy bezdomni.
Nie użalam się lecz właśnie dzięki nim mam mnóstwo czasu na refleksje
czytaj szukania dziury w całym.
Co do konstytucji, zgadzam się jest denna nie dorównuje polityce Jagiellonów.
Natomiast są tak takie dziury że można te układy zmieść z planety tylko.
Właśnie tylko to konieczność przeciwstawienia się Wałęsy, stworzenia związków zawodowych o co najmniej 40 % poparciu pracowników.
To daje silniejszą organizację a nie grupki układowe, np. KGHM rocznie finansuje grupy tzw. związkowe w wysokości 70 mil. zł.
Pamięta kolega jak Tusk miał spotkanie z tzw. związkami w sprawie Stoczni Szczecińskiej.
Spotkał się z pospolicie nazywanymi obszczyjmórkami.
Polskojęzyczne media zrobiły z tego szoł, Tusk ma poparcie.
Przecież to idiotyzm.
Tak samo na podstawie obecnej konstytucji można zmienić układ w wymiarze sprawiedliwości.
Kolego o ile nie mamy możliwości parlamentarnych żeby usunąć czerwonego gniota
to zgodnie z nim zróbmy porządek na podstawie konstytucji
Artykuł 14
Rzeczpospolita Polska zapewnia wolność prasy i innych środków społecznego przekazu.
Artykuł 32
Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
Artykuł 27
W Rzeczypospolitej Polskiej językiem urzędowym jest język polski.
Sadzę że jasne jest odniesienie do artykułu 14, 32.
Natomiast poruszam artykuł 27 czemu, żeby skończyć z germanizacją Śląska.
Na podstawie przedstawionych artykułów tzw. konstytucji można saskarżyć towarzystwo tzw. rządzące.
Pozdrawiam serdecznie
Bogusław Maśliński
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
husarz
Weteran Forum


Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 119

PostWysłany: Sob Lip 16, 2011 3:52 pm    Temat postu: WIARYGODNOŚĆ Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie Bogusławie.

KOLEGO - nie przyjmujesz kolego do wiadomości, że z tym masońskim knotem - zwanym konstytucją z kwietnia 97 NIC NIE DA SIĘ ZROBIĆ!!!

Do KOGO - do jakiego sądu chcesz kolego ZASKARŻYĆ to rządzące towarzystwo???

Jedynym SĄDEM jest REFERENDUM KONSTYTUCYJNE jako NAJWYŻSZA WŁADZA sprawowana bezpośrednio
bez pośredników, których opisałeś kolego dokładnie, że są do niczego.

Art 14 o wolności prasy jest tylko na papierze. Bo dlaczego nie udało mi się zainteresować prasy KONSTYTUCJĄ POLSKI? Ta "prasa" jest agendą zbójców i innych zbrodniarzy, a "znachorzy" są prezentowani tylko dlatego, że stanowią kwiatek do kożucha tej lichwiarsko-podatkowej sitwy. Nie słyszałem, by któryś ze "znachorów" był przeciw lichwie i podatkom. To mi wystarczy jako uzasadnienie mej i nie tylko mej działalności. Wszyscy starają się być wiarygodni w tym co robią, ale wiarygodnymi są tylko niektórzy. Nie będę wskazywał palcem którzy to są.

Zatem zainstalowanie KONSTYTUCJI POLSKI przetnie te ZBRODNICZE MACHINACJE, tak jak miecz Aleksandra Macedońskiego przeciął węzeł, zwany gordyjskim. Innej drogi NIE MA!!!

_________________
husarz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bogusław
Weteran Forum


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 103

PostWysłany: Pon Lip 18, 2011 8:21 pm    Temat postu: Judeopolonia Odpowiedz z cytatem

Dziś wiadomości podawały o przygotowanym projekcie zmian konstytucji.
Aż boję się jak POpapranicy daleko się posunęli w wasalstwie wobec Berlina.
Szanowny kolego trzeba obecnie dobrze przeciwstawić się w wyborach to tak blisko.
Do zmian konstytucji potrzebne jest 2/3 sejmu i 2/3 senatu i tu w bogu nadzieja że przed wyborami nie przepchną.
Pozdrawiam i polecam artykuł Olsztyński sąd chlubą POlskiego wymiaru sprawiedliwości.
Oraz przyznaję rację że tak polskie jak i zagraniczne prawo nie obejmuje Polskich obywateli.
Założenie jest podstawowe, neokolonializm Polski to już za mało.
Jak nie będzie pobudki to będzie np. Judeopolonia.
Bogusław Maśliński
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
husarz
Weteran Forum


Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 119

PostWysłany: Wto Lip 19, 2011 7:58 am    Temat postu: nowe rozdanie Odpowiedz z cytatem

Panie Bogusławie.

Ma Pan rację, ale Pan nie wie co się dzieje.
Robimy coś, czym się nie możemy chwalić z powodów bezpieczeństwa, a co w swoim czasie wyjdzie na jaw.
To, co ta sitwa robi jest już skazane na klęskę sitwy.
Proszę mi uwierzyć. Zobaczy Pan już nie długo.
Dziś niech Pan głosuje w REFERENDUM KONSTYTUCYJNYM, bo tylko to jest teraz na czasie.

Pozdrawiam - Kazimierz.

_________________
husarz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bogusław
Weteran Forum


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 103

PostWysłany: Wto Lip 19, 2011 7:10 pm    Temat postu: kś. Piotra Natanka przywraca nadzieję Odpowiedz z cytatem

Szanowny panie Kazimierzu.
Sądzę że z wielką troską pisałem o próbach zmian konstytucyjnych.
Natomiast problem tkwi w nas samych.
Nie potrafimy zbudować organizacji na miarę czasów, czasu niezbędnego sprzeciwu.
Trudno jest wymagać od osób o podobnej sytuacji żeby wybrali się na odległość 100km.
W związku z finansami, to był ich utkany cel.
Wałęsa dziennikarce powiedział „ musiałem rozdrobnić związki bo przeszkadzały demokracji”
Rzecz w tym że ta demokracja polegała na rozkradaniu majątku wielu pokoleń.
Mamy związki zawodowe rozdrobnione i czasami sowicie opłacane.
KGHM rocznie buli 70 mil. inne firmy też kupują sobie spokój a tam BHP jest namiastką.
Kodeks pracy to beznadzieja a wina leży także w sądach, a w zasadzie przede wszystkim.
Już niejednokrotnie pisałem zbyt dużo różnorakich organizacji, często konfidenckich, także prestiżu, pieczątki wyrosły jak grzyby po deszczy.
Mieliśmy przykłady fundacji opłacanej przez mafię paliwową lub sami prowadzili.
W Małopolsce dostawała mafia na tzw. odszkodowania powypadkowe, czy sędziowie i prokuratorzy to wszyscy idioci, ja tak nie sądzę.
Zawsze gdzie mogę to wspieram chociaż poparciem, podpisem podając dane osobiste.
No cóż rozpisałem się, na pewno kontrowersyjnie lecz nie mam zamiaru wszystkich pakować do jednego wora.
Panie Kazimierzu sam zaproponowałem żeby pisać np. żydzi i zbrodniarze syjoniści.
Księżą i Kler ten np. który był w Magdalence, 15% to konfidenci.
Otrzymałem link obejrzałem i polecam kazanie kś. Piotra Natanka przywraca nadzieję.
http://gloria.tv/?media=176256
Na tym kończę pozdrawiam
Bogusław Maśliński
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
husarz
Weteran Forum


Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 119

PostWysłany: Sro Lip 20, 2011 8:00 am    Temat postu: sędziowie i prokuratorzy Odpowiedz z cytatem

Panie Bogusławie.

Znów Pan MA RACJĘ, że sędziowie i prokuratorzy nie są idiotami, ale tylko niektórzy są uczciwi.

Co do konfidentów magdalenkowych i okrągłostołowych znów ma Pan rację.
Za słowem ZBRODNIARZE stoją różne nacje, nie tylko żydzi (nie wszyscy są zbrodniarzami) i syjoniści.

Kończąc pytam - czy już Pan zagłosował w REFERENDUM KONSTYTUCYJNYM?

Pozdrawiam.

_________________
husarz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum