Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Akta WSI niszczono w 2006r.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciej
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1221

PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 3:09 am    Temat postu: Akta WSI niszczono w 2006r. Odpowiedz z cytatem

http://www.wprost.pl/ar/?O=102755

Prezydent: jeszcze w maju 2006 r. niszczono dokumenty WSI
2007-03-10 13:37

Ostatnie ślady niszczenia dokumentów WSI pochodzą z maja ubiegłego roku – ujawnia w rozmowie z „Wprost” prezydent Lech Kaczyński.


Jego zdaniem, to jeden z powodów, dla których ogłoszony w lutym raport dotyczący likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych pozostawia pewien niedosyt. – Nie udało się udokumentować i ustalić wszystkich faktów, ale pokazano podstawowe mechanizmy patologii WSI i to jest najważniejsze - tłumaczy prezydent.

Lech Kaczyński podkreśla, że destrukcyjne działania służb odczuł na własnej skórze. - Istnieje poważne podejrzenie, że WSI inspirowały „Dramat w trzech aktach" - nadany w 2001 roku przez telewizję publiczną film oskarżający mnie i mojego brata o rzekome związki z aferą FOZZ. To tylko pierwszy z brzegu przykład - tłumaczy.

Prezydent odnosi się też do zarzutów, że ujawnienie agentury WSI wśród urzędujących dyplomatów zaszkodziło Polsce. - Być może należało tak skonstruować ustawę, żeby takiej sytuacji uniknąć, ale zapewniam, że nic złego się nie stało. To, że z taką determinacją zwalczamy komunistyczne relikty w polskich służbach, spotyka się z dużym uznaniem naszych partnerów. Mam sygnały ze znaczących ośrodków analitycznych na Zachodzie, że cała ta sytuacja nam pomoże, wręcz uwiarygodni nasz kraj – mówi prezydent.

„Mam nadzieję, że będę miał szansę udzielenia obszernego wywiadu, w którym opowiem o statusie Lecha Wałęsy" – powiedział 19 lutego w Dublinie prezydent Lech Kaczyński. Była to reakcja na wypowiedź przywódcy „Solidarności" i byłego prezydenta, w której nazwał on Lecha Kaczyńskiego „durniem". Zapowiadany przez prezydenta RP wywiad przeprowadzili dziennikarze „Wprost": Dorota Kania, Marcin Dzierżanowski i Grzegorz Pawelczyk. Cała rozmowa, która w dużej części poświęcona jest właśnie Lechowi Wałęsie, ukaże się w najbliższym numerze tygodnika „Wprost", w sprzedaży od poniedziałku, 12 marca.

_________________
Maciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum