Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zdetonować Polskę?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bartłomiej Marjanowski
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 368

PostWysłany: Pon Paź 17, 2011 2:04 pm    Temat postu: Zdetonować Polskę? Odpowiedz z cytatem

http://niepoprawni.pl/blog/208/zdetonowac-polske



Chmielowska jest na sali – powiedział głośno zmieszanym tonem Gorzelik. Zadzwonił do niego na komórkę znajomy, gdy przed spotkaniem prelegenci towarzysko popijali kawę.
Już było wiadomo, że przyszłam na spotkanie w CAFE BOGUCICE Domu Kultury w Katowicach – Bogucicach (27.09.11). Debatę prowadziła Pani Stanisława Warmbrand. Ksiądz Biskup Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego Tadeusz Szurman , sceptyczny wobec pomysłów autonomistów przekazał, że nie może przybyć na spotkanie. Rozpoczął prof. Zygmunt Woźniczka. – historyk z Uniwersytetu Śląskiego. Dość obiektywnie ale i bardzo skrótowo przedstawił dzieje Autonomicznego Województwa Śląskiego w II RP. Był skrępowany a nawet odnosiło się wrażenie jakby się czegoś bał. Z pewnością nie czuł się dobrze w tym towarzystwie. Gorzelik natomiast wspomniał, że w historiografii niemieckiej pojawia się pojęcie ruchu oderwania się od Berlina i utworzenia nowego kraju Związkowego. „Wszyscy chcieli upodmiotowić Górnoślązaków” – stwierdził. Zapomniał dodać, że był to projekt niemiecki przemysłowców i lokalnej arystokracji. Było to wyniku polityki Bismarcka sekularyzacji kościoła, laicyzacji państwa, która spotkała się ze negatywnym przyjęciem przez konserwatywne środowisko śląskie. .
Pani dr Małgorzata Myśliwiec natomiast roztaczała wizje dobrobytu w autonomicznej Katalonii. Wyszło jej nawet, że kataloński budżet jest 30 razy większy od województwa Śląskiego. Nie za bardzo wiadomo czy jak już Śląsk wybije się na autonomię to będzie 30 razy bogatszy a my 30 razy więcej zarabiać. Brzmiało obiecująco i idiotycznie. Dawał Gorzelik przykłady państw regionalnych jak Włochy i Hiszpania. Oczywiście uważa on, że Polska po zmianie konstytucji będzie najpierw regionalna i ewoluowała ku Polsce federalnej. Dr Myśliwiec dała obszerny wykład podstaw ustrojowych zaczęła od tego czym jest konstytucja i uchwalane ustawy a skończyła na tym, że przecież ustawodawstwo w państwach federalnych jest bliżej ludzi. A właśnie tam najlepiej wiadomo jak podzielić pieniądze. Nawet dała przykład, że my najlepiej wiemy jak wydać zarobione 1000zł i wcale nie chcemy tego konsultować z mężem czy żoną. Dla mnie przykład świetny – odstraszający od autonomii na pewno. Jeśli bowiem, każdy w będzie wydawał pieniądze podług swego uznania to cała rodzina skończy tragicznie. I o to chyba w tych ruchach autonomicznych chodzi – by Polskę zniszczyć. Dr Myśliwiec dawała jeszcze przykłady z PRL-u - jak to Warszawa mogła zablokować pewne decyzje lokalne. Bo to tam podejmowano decyzje. Nie wytrzymałam i dopowiedziałam z sali - w Moskwie, pani doktor, w Moskwie. Dawała też przykłady jak to w obecnej Rosji a kiedyś w związku sowieckim tylko obrona i polityka zagraniczna była wspólna. Ten genialny przykład skomentowałam w swoim wystąpieniu,. Powiedziałam, że wszystkie państwa zostały do tego zmuszone bagnetami. Tak właściwie to Pani dr powiedziała ciekawostkę! Można więc przyjąć, że np. Ukraińcy chętnie przystąpili do Związku Sowieckiego, który ich bronił i reprezentował na arenie międzynarodowej, wybrali w demokratycznych wyborach rząd, który ich zagłodził. Nieźle pomyślane. 10 mln. ofiar w 2 urządzonych głodach. Akurat skojarzyłam z Ukraińcami, bo prowadząca red. Warmbrand kilka razy dawała odnośniki właśnie do problemów ukraińskich. Zapytałam też dlaczego ani RAŚ ani ich guru Kutz nie dokumentują martyrologii Ślązaków. To ja robiłam filmy o deportowanych 200 tys. górników do Sowietów, z których nawet połowa nie wróciła. Pokazywałam bestialstwo w sowiecko- ubowskich łagrach, gdzie siedzieli Niemcy, Ślązacy, Powstańcy i żołnierze AK. Mówiłam też, o ogłupianiu narodu o ograniczeniu nauczania historii i literatury, by łatwiej było manipulować. W relacji internetowej moja wypowiedź jest skrócona. Może denerwowały też te oklaski, które ja dostałam a Gorzelik nie.
Jak dobrze zrozumiałam, to red. Warmbrand wysunęła nawet tezę, że gdyby województwa wschodnie II RP dostały autonomie – to nie byłoby rzezi wołyńskiej.
Poseł Marek Wójcik – PO, nie był zwolennikiem Autonomii, mówił dużo o metropolii śląskiej, o finansowaniu z UE. Jan Rzymełka natomiast był zdecydowanym przeciwnikiem Autonomii. Został wyśmiany, gdy powiedział, że Prezydent Komorowski jak przyjeżdża na Śląsk to nie może dyskutować o przyrodzie i polowaniach tylko o problemach Śląska.
Pouczające było dla mnie to spotkanie, gdyż Gorzelik polemizując ze mną podał nieznaną mi informację, że na słynnym spotkaniu niemieckiej Partii Centrum w Kędzierzynie w grudniu 1918r., gdzie gdybano czy Śląsk powinien być niepodległy, czy istnieć jako państwo w ramach Niemiec, obecni byli Konstanty Wolny i Józef Buzek. Jeśli to prawda, to mamy kolejnych zdrajców. Wszystkie te projekty kontrolowane były przez Karla Spieckera z wywiadu niemieckiego MSZ. Mam jednak wrażenie, że Gorzelik coś poplątał. Było to bowiem wtedy, gdy Ślązacy myśleli o Powstaniu i przyłączeniu do Polski. Partia Centrum chciała obalić SPD na Śląsku w związku z zapowiedziami laicyzacji Prus. Zarówno przemysłowcy jak i hrabiowie popierali wtedy ruch autonomiczny. Wrócono do powstałych w latach 70 XIX w. hasłach „Oberschlesien fur Obeschlesier”. Na moje pytanie jak wytłumaczy współpracę z utworzoną nie dawno w Bawarii Inicjatywą na rzecz Autonomii Śląska, której zapisy końcowe Statutu mówią o przekazaniu majątku organizacji Rudiego Pawelki ( Ziomkostwo), Gorzelik odparł, że są to organizacje polskich emigrantów. Niektórzy mają podwójne obywatelstwo – polskie i niemieckie stwierdził i dodał, że przecież Premier Jerzy Buzek zaprosił ich na Światowy Zjazd Ślązaków, który odbył się 17 września br. Więc jak mogę mieć jakiekolwiek podejrzenia. Nie wiem czy Gorzelik tak sobie wystrzelił, czy ktoś wrobił J. Buzka. . Po za tym Szef RAŚ stwierdził, iż dzięki współpracy trans-granicznej można uzyskiwać w Unii Europejskiej dofinansowania na różne projekty. Znamy więcjuz niektóre źródła finansowania dezintegracji Polski.
Ciekawe były też głosy w dyskusji. Siedzący koło mnie starszy pan, którego rodzina wywodzi się z Dolnego Śląska, zapytał jak to jest, że Polskę chce się rozbić na dzielnice, gdy tymczasem w 2006 r. Bundesrat zatwierdził reformę państwa i Niemiecka Republika Federalna jest mniej federalna. Przypomniał o słabości Niemiec do czasu jednoczenia ich przez Bismarcka. Gorzelik oczywiście zaprzeczył. Głos zabrał też nauczyciel historii w gimnazjum i LO. Potwierdził to, co mówiłam o planach ograniczenia nauki historii. Już teraz twierdził, nie dochodzi na lekcjach się do współczesności. Postulował jednak weryfikację podejścia do polskiej historii. Nie można jego zdaniem uczyć młodzież jak bohaterscy byli nasi przodkowie. Należy mówić też o przykrych sprawach jak np. o tym, że powstańcy w Noc Listopadową zastrzelili tych co nie chcieli przystąpić do powstania – w domyśle zbrodniarze. A ja sobie pomyślałam, że rzeczywiście szkoda, ze tak mało uczy się historii, bowiem wyszłoby, że za mało zastrzelili. 116 tys. Polaków pozostało wiernych przysiędze złożonej Carowi a zarazem Królowi Polski. Zostali ci zdrajcy odznaczeni przez Cara. Powstanie listopadowe było do wygrania, gdyby nie kunktatorstwo i zdrada części społeczeństwa. Jeśli nie będzie rozróżnienia – bohater i zdrajca to naród przestanie istnieć. Mam wrażenie, że Polacy jako naród komuś bardzo przeszkadzają.
Szef Zarządu Wojewódzkiego PO - Poseł Toczykiewicz sprawił, że Przewodniczący RAŚ – Jerzy Gorzelik wszedł w skład Zarządu Województwa Śląskiego. Od tego czasu w imprezach organizowanych przez RAŚ uczestniczy nawet IPN. Jest to skandal. Człowiek, który otwarcie mówi, że Polsce niczego nie przysięgał i nie tylko nie poczuwa się do lojalności ale łamie Konstytucję współrządzi województwem.
Spotkanie w Bogucicach nie było pierwszym z tego cyklu. W marcu 22 marca 2011 r. w Chorzowskim Centrum Kultury odbyła się debata „Polska unitarna czy federalna? Zorganizowana przez Zespól Szkół technicznych i Ogólnokształcących nr 3 w Chorzowie i Chorzowskie Towarzystwo Naukowe im. Kurta Aldera. Wzięli w niej udział: dr Małgorzata Myśliwiec (Uniwersytet Śląski), ks. bp Tadeusz Szurman Zwierzchnik Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, dr Jerzy Gorzelik przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska, Marek Wójcik poseł na Sejm RP (Platforma Obywatelska), prof. dr hab. Zygmunt Woźniczka (Uniwersytet Śląski) oraz Leszek Sykulski prezes Instytutu Geopolityki w Częstochowie. Uczestnicy debaty udowodnili, że rozpatrywane zagadnienie (Polska unitarna czy federalna?), nie jest sporem czysto akademickim, mglistym teorematem, ale realnie istniejącym dylematem, który w perspektywie czasu będzie wymagał rozwiązania.- czytamy na stronie internetowej Szkoły http://www.zstio3.pl/index.php?option=com_conten...
W ten sposób stwarza się pozory normalności dyskusji nad rozbiciem Polski. Gorzelik zresztą powiedział otwarcie, że aby powstała Polska Federalna muszą inne regiony też się do tego przygotować. Wspomniał już o Mazurach.
Co na to Polski Rząd?

Aktywne uczestnictwo w takich imprezach jest zdradą stanu. Nie wolno siadać za tym samym stołem i uczestniczyć w dyskusji nad metodami likwidacji Polski.
Już teraz niektórzy, zamiast nazywać rzecz po imieniu - zdradą , zaczynają bredzić o dylematach.
Każdy, kto organizuje tego typu dyskusje, bierze w nich udział jest zdrajcą. Dla aktywistów RAŚ – przestępców, miejsce jest jedno – wiezienie.
Jadwiga Chmielowska

PS
Patron Chorzowskiego Towarzystwa Naukowego, Kurt Alder to pochodzący z Królewskiej Huty obecnego Chorzowa – laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii. Po dojściu Hitlera do władzy, premier Prus Herman Goering mianował 32- letniego Aldera profesorem nadzwyczajnym. W 1940r gdy Polska i Europa spływały krwią Alder, kiedy mordowano polskich profesorów, on objął na Uniwersytecie w Kolonii kierownictwo Katedry Chemii Eksperymentalnej i Technologii Chemicznej oraz funkcję dyrektora Instytutu Chemii na tej uczelni.

Obszerne fragmenty debaty w „Cafe Bogucice” w 7 częściach są dostępne na www.youtube. Nie jest to niestety pełny zapis spotkania.
http://www.youtube.com/watch?v=asq5X-u-XB0&featu...
http://www.youtube.com/watch?v=neDwdTHxCtE&featu...
http://www.youtube.com/watch?v=DaoDCybC_jw&featu...
http://www.youtube.com/watch?v=vji7oAGKZqA&featu...
http://www.youtube.com/watch?v=liFGUbheQJc&featu...
http://www.youtube.com/watch?v=V6DFjzyZbKc&featu...
http://www.youtube.com/watch?v=CYpGd6ODs4g&featu...

Tekst ukazał się w numerze 19 GAZETY ŚLĄSKIEJ z 7 października 2011r.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
husarz
Weteran Forum


Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 119

PostWysłany: Pon Paź 17, 2011 3:32 pm    Temat postu: odpowiedź dla Pani Jadwigi Chmielowskiej Odpowiedz z cytatem

Szanowna Pani Jadwigo!
Zgadzam się z Panią w sprawie, że: dla przestępców z RAŚ jest tylko jedno miejsce - więzienie.
Ale jak to zrobić, skoro Pani nie ma władzy, by tych przestępców "WSADZIĆ"?
Ignoruje Pani PLAN dla Polski prezentowany na FORUM www.husarz33.fora.pl Czy Pani jest rozsądna?

Teraz powstają społeczne Ruchy "OBURZONYCH" na lichwiarską swołocz i co z tego, kiedy ruchy te nie mają pojęcia o tym co trzeba zrobić, by tą swołocz wyeliminować z otaczającej nas rzeczywistości.???

My MPR taki sposób mamy i go realizujemy. Co z tego, skoro miliony OFIAR nie mają pojęcia o tym co jest przyczyną tej ich GEHENNY???

My wiemy, ale czy ci, co nie wiedzą chcą się DOWIEDZIEĆ???
Po Pani zachowaniu widzę, że i Pani NIE CHCE NICZEGO WIEDZIEĆ, ani się od nas uczyć!!! W tej sytuacji mogę tylko Pani pogratulować elokwencji. No cóż - niech i tak będzie!!!

_________________
husarz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pon Paź 17, 2011 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się nie boję detonacji. Raczej cichego demontażu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
husarz
Weteran Forum


Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 119

PostWysłany: Wto Paź 18, 2011 8:21 am    Temat postu: cichy demontarz Odpowiedz z cytatem

Cichy demontaż TRWA.
Za sprawą Ruchu "OBURZONYCH" nie będzie on cichy, ale "oburzeni" nie wiedzą co trzeba zrobić, by osiągnąć CEL o którym prawie nic nie wiedzą jaki on ma być?

Nasze podpowiedzi o zmianie KONSTYTUCJI trafiają jakby grochem o ścianę milczenia na temat lichwiarsko-podatkowej ZBRODNI!!!

Pan też jest takim MILCZKIEM!!! Wstyd mi za Pana.

_________________
husarz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum