Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Brazylijski Żyd broni Polaków

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciej
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1221

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 9:50 pm    Temat postu: Brazylijski Żyd broni Polaków Odpowiedz z cytatem

http://wsercupolska.org/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=2393%3A2393&catid=6%3Awarto-przeczytac&Itemid=6

Wywiad przeprowadzony przez Juliusza Osuchowskiego z Josephem Nichthauserem

Brazylijski Żyd broni Polaków przed oszczercza kampania nienawiści
Polska, proszę Pana

(Cześć pierwsza)

Juliusz Osuchowski: Skąd, proszę Pana bierze się opinia, ze Polacy są antysemitami. Kto te opinie rozgłasza. Czy inaczej propaguje ja na cały świat?

Joseph Nitchthauser: Proszę Pana! Polski antysemityzm to jest straszne głupstwo. Ja tu wałcze z moimi żydami o to. Ja tu byłem przez osiem lat prezydentem Federacji Żydowskiej i zawsze z nimi walczyłem. Pokolenie które się tutaj urodziło, zostało nauczone przez swoich rodziców, którzy urodzili się w Polsce, ze Polak to antysemita.

Ja przeżyłem Oświęcim i inne obozy koncentracyjne, tylko dlatego, ze nauczyłem się spawać. Nauczyłem się od razu jak tylko mnie wzięli do obozu. Był to mały obóz na Górnym Śląsku niedaleko Katowic jakieś 50 kilometrów od nich i tam ja się nauczyłem spawać i acetylenem i elektrodami elektrycznymi. Ja lubiłem spawać, byłem dzieckiem, nie zdawałem sobie sprawy z tego, ze pracuje dla nazistów i to mnie chyba uratowało. Pracowałem do końca jako spawacz.

W Oświęcimiu było to komando 21, nazywało się "kraftwerke", byli w nim tylko spawacze. Jakieś 300 ludzi, sami spawacze. Tego komanda nikt nie ruszał. Nigdy mnie nie bili, gdyby nie amerykańska bomba, która Amerykanie potraktowali fabrykę w której pracowało 98% więźniów, a podmuch wybuchu wyrzucił mnie na zewnątrz budynku i rozwalił mi uszy to i z wojny wyszedłem cało.

Chodzi o to, ze myśmy im (nazistom) pomagali. Ja to powiedziałem dla telewizji brazylijskiej. Ja się nie boje nikogo. Szczególnie nie boje się żydów. Jestem żydem, umrę żydem, mój ojciec był żydem; religii nie praktykuje żadnej, ale tez nie jestem ateista. Na drzwiach mam symbol żydowski, który maja na drzwiach wszyscy praktykujący żydzi, to na pamiątkę mojego ojca i matki, oni byli religijnymi, praktykującymi żydami.

Polska była jedynym z siedemnastu krajów, które naziści zajęli, republik, monarchii, który nie dostarczył ani jednego esesmana, ani dobrowolnie, choćby jednego żołnierza do Wehrmachtu.

Wszystkie inne kraje dostarczyły.

Ukraińcy - byli gorsi, jak esesmani niemieccy.
SS holenderskie - było jeszcze gorsze.
Dania - ten piękny kraj, który uratował prawie wszystkich swoich żydów, dostarczał kontyngenty SS.

Francja - była jedynym krajem z krajów okupowanych, w którym żydów francuskich, a było ich 400.000, nie wyaresztowali Niemcy. Zrobiła to policja francuska bez żadnego ponaglania i rozkazu niemieckiego. Znała ona wszystkie adresy i sami ich wyaresztowali. W Paryżu najpierw trzymano ich na welodromie De Wer skąd przewozili ich do Dani a z stamtąd, francuskie pociągi z francuska obsada zawoziły ich od Oświęcimia.

To, o czym się nie mówi, chyba jest ważniejsze, niz. to, o czym się mówi. A nie mówi się o tym jak myśmy, żydzi pomogli nazistom nas zniszczyć.

Jakieś dwa tygodnie temu zostałem zaproszony przez telewizje, aby właśnie mówić o tym. Zawiadomiłem kilka osób aby oglądali te moja pogadankę. W zasadzie bez żadnego specjalnego przygotowania opowiedziałem Brazylijczykom jak to było, co się naprawdę działo i co się stało. W Oświęcimiu nie było dość Niemców aby nas pilnować. Prawie wszyscy znajdujący się tam esesmani byli ranni i przysyłani z rożnych frontów.

Aby zagazować, a potem spalić, czasem 10 tysięcy, czasem 20 tysięcy ludzi dziennie, potrzeba było paręset osób aby przy tym strasznym procederze pracowali. SS-mani prawie co dwa tygodnie wybierali spośród więźniów żydowskich mocnych, zdrowych mężczyzn, grupę trzystu do pięciuset ludzi, którzy byli przydzielani do pracy w krematoriach i komorach gazowych. Po trzech tygodniach taka grupa szła do komory gazowej, a esesmani wybierali nowa.

Nigdy według mojej wiedzy i badań, a ja do dnia dzisiejszego jeszcze badam problem Holokaustu, nie znalazłem żadnego przypadku, aby ktokolwiek, chociaż jeden żyd powiedział - nie - ja nie będę pracował przy tym! Co ryzykował? - tylko tyle, ze by go od razu zastrzelili. Umrzeć by musiał, albo zastrzelony, albo zagazowany, bo Niemcy oszczędzali kule.

Gdyby tak się stało, Niemcy nie mogli by tego zrobić, co zrobili. Po prostu nie mieli dosyć ludzi, by ta machina funkcjonowała, gdyby nie komanda żydowskie, które zaprzęgnięto do machiny śmierci.

Ci wszyscy, co pracowali w tych komandach, wiedzieli, ze umrą, ze nie będą do końca wojny pracować w krematorium, ładować trupy do pieców, czy wyrywać złote zęby z zagazowanych ludzkich zwlok i ladowac je na wozki, aby dowiezc do krematorium.

Niemcy nie mieli ludzi, nie mieli mezczyzn. Na polach pracowali Polacy, w fabrykach wiecej pracowalo Ukraincow, bo Polacy nie chcieli pracowac solidnie i Niemcy nigdy nie wiedzieli, co oni wymysla i zrobia im na zlosc.

Jency - ci wszyscy: Amerykanie, Anglicy, Nowozelandczycy, Australijczycy - pracowali przy torach kolejowych, i tak dalej. Niemcow do pracy nie bylo, a do pilnowania tez malo. Zydow zmuszono oczywiscie, aby pracowali w krematoriach i komorach gazowych! Ale mozna bylo nie chciec! Chcialo sie uratowac zycie, tylko na jakies dwa tygodnie?

Tak samo w gettach! Przeciez Gettami administrowali zydzi. Byli tam zydowskie wladze, zydowska policja wykonujaca polecenia niemieckie. To nie Polacy pomagali Niemcom wyznaczac zydow do transportow - to robili zydzi. To nie Polacy pilnowali niemieckiego porzadku w gettach, ale zydzi.

Nie znam przypadku, aby zydzi administrujacy gettem, odmowili wykonania niemieckiego polecenia. Przeciez za to grozilo tylko zabicie i to tylko jednej osoby, a nie calej rodziny, jak grozilo to Polakom za pomoc zydowi, a Polacy to robili.

Zydzi amerykanscy wiedzieli doskonale, co sie dzieje z zydami europejskimi, zarowno przed 1939 rokiem jak i w czasie wojny. Ja jak cos robie, to robie az do konca i nic nie mowie, na co nie mam 100% dowodow. Ja mam tutaj dokument, ktory zostal opublikowany w prasie zydowskiej, tutaj, w Brazylii.

W "Redzenia Judaika" - to czasopismo jest drukowane w Sao Paulo - w tym to wlasnie pismie zostal dosc dyskretnie zreszta opublikowany artykul glownego jej redaktora, w ktorym napisal on, ze zydzi amerykanscy nie zrobili prawie nic, aby ratowac zydow europejskich przed zaglada. Powod? Obawiali sie konkurencji przy pracy. Ten, co to napisal, to nie byl idiota - to byl zyd, ktory doskonale wiedzial co i dlaczego pisze. Nazywal sie Oskar Minc. On jeszcze zyje, jest na emeryturze.

A co zrobily inne rzady jeszcze przed 1939 rokiem?
Anglicy zamkneli bramy.
Delegacji zydowskiej, ktora udala sie do Australii z prosba o wpuszczenie tam zydow europejskich, powiedziano, ze nie maja tam zadnych problemow rasowych i nie chca ich tez importowac z Europy. Zamkneli drzwi dla zydow.

A wie pan, ktory kraj otworzyl swoje granice wtedy dla zydow? Nie wie pan? POLSKA, prosze pana.

Ja jestem swiadkiem, jak bylo w tym malenkim miasteczku Andrychowie. Wie pan gdzie jest Andrychow?

Juliusz Osuchowski: Naturalnie, ze wiem.

Joseph Nitchthauser: Tak? Dzisiaj jest to duze miasto. Przed wojna bylo to male miasteczko 5.000 mieszkancow. Tam prosze pana nic nie bylo. Byla tylko taka fabryczka Bracia Czeczowiczka. Andrychow wowczas byl niedaleko granicy. Pewnego dnia zobaczylismy, jakies trzy, cztery miesiace przed wybuchem wojny, furmanki, ktore jechaly na Wadowice. Niektore zatrzymaly sie w Andrychowie. Byli to zydzi niemieccy, ktorym jeszcze Hitler zezwolil opuscic teren niemiecki i udac sie, gdzie tylko chca. Wtedy Francja wpuscila nieliczna grupe uchodzcow. Polska otworzyla zupelnie granice. Ja nie wiem, dlaczego dyplomacja Polska o tym zupelnie nie mowi. Jak nie wiedza - to moga mnie zawolac jako swiadka. Ja z tymi zydami niemieckimi rozmawialem. Ja juz wtedy mowilem calkiem niezle po niemiecku.

Moj ojciec urodzil sie w Niemczech pod Gliwicami i w domu z dziecmi mowil po polsku i po niemiecku, tak jak prawie wszedzie na Slasku. Ludzie miedzy soba mowili troche po polsku, troche po niemiecku.

Juliusz Osuchowski: Pare lat temu w Waszyngtonie zostalo otwarte muzeum Holokaustu zydow w czasie drugiej wojny swiatowej w Europie. Jeden z moich znajomych nazwal je Muzeum Wstydu zydow amerykanskich.

Joseph Nitchthauser: Swiete slowa, prosze Pana. To jest naprawde muzeum wielkiego wstydu zydow z USA. Ludzie, ktorzy nic nie zrobili, aby pomoc innym ludziom, zwlaszcza, gdy trzeba bylo ratowac zycie ludzkie, najchetniej obwiniaja innych o grzech zaniechania. Tak, innych! Bardzo latwo jest pokazac na innych i ich obwinic, nie mowiac nic o sobie, lub o swej rodzinie. Dzis w USA zydzi chca zapomniec, chce sie sie wybielic srodowisko tamtejszych zydow od grzechu zaniechania w stosunku do ich braci w ogarnietej straszna wojna Europie. Bardzo jest wygodna pozycja do obrony podnoszenie krzyku o antysemityzm.
Byl Pan moze w Izraelu?

Juliusz Osuchowski: Nie

Joseph Nitchthuser: A to szkoda. W Jerozolimie jest slynne muzeum zwane Jad Ba Sen. Obok tego muzeum jest taka aleja gdzie sa drzewa. Na kazdym drzewie jest tabliczka. Na tabliczkach sa nazwiska rodzin i ludzi nie-zydow, ktorzy w czasie okupacji uratowali zycie zydom. I wie Pan co? Tam sa prawie tylko polskie nazwiska! Tam stoja te tabliczki. Do dzisiejszego dnia nikt ich nie wyciagnal. A zydow w Polsce bylo duzo, w niektorych miasteczkach bylo ich prawie 90%, a calym kraju w gruncie rzeczy to wynosilo w stosunku do calej ludnosci jakies 15%.

Jak sobie mozna wyobrazic Francje ktora ma jakies 60 milionow ludzi. Dzisiaj zydow we Francji jest niewielu, a jak wielki jest tam antysemityzm obecnie. Wystarczy tylko maly ogien z zapalki, aby wybuchla rasistowska awantura. A co by bylo jak by tam teraz bylo 15% zydow, tak jak w Polsce przed wojna. To znaczy ile? 9 milionow zydow we Francji.

Nikt ze srodowiska zydow w USA slowem nie wspomina o tym, ze Polska byla jedynym krajem na swiecie, gdzie zyd mieszkajacy, urodzony w niej, nie byl zmuszany do mowienia po polsku. Nie bylo nawet takiego prawa, ktore zobowiazywaloby zyda do znania oficjalnego jezyka, jakim byl jezyk polski.

Wiec gdzie ten antysemityzm polski? Prosze pomyslec o wolnej republikanskiej Francji, w ktorej okolo 15% ludzi nie mowilo by po francusku. Czy w kolebce wolnosci, USA gdzie 15% obywateli nie mowilo by po angielsku, czy o Brazylii. Ludzie mowia, ale nie wiedza o czym mowia, nie rozumieja slowa antysemityzm, swoje slabosci przypisuja innym: to nie my, to oni.

(Czesc druga)

W Brazylii jest dyskryminacja w stosunku do czarnych, bo widzi sie ich inna skore. Nie wolno tu jednak nikomu powiedziec np. "ty jestes zydem parszywym". Jest prawo, ja ksiazke z nim mam tutaj na biurku, kto je lamie idzie od razu do wiezienia - mowi Joseph Nitchthauser w obszernym wywiadzie udzielonym panu Juliuszowi Osuchowskiemu. - Nie ma w takim wypadku "habeas corpus", czyli wypuszczenia za kaucja. Ryzykuje sie od dwoch do pieciu lat wiezienia, ale w wielu wypadkach to tylko teoria.

Naturalnie prawnie dyskryminacja i rasizm jest tu zabroniony, ale faktycznie on jest, na szczescie, nie wszedzie. Dyskryminacja w stosunku do zydow jest slaba, bo oni tu juz nie sa handlarzami. Jednak sa przypadku i nietolerancji w stosunku do zydow.
A dlaczego o to pytalem w telewizji? Ja sie zapytalem w telewizji, kim jest Dawid Wilbernstain, ktory jest mezem corki naszego prezydenta F. H. Cardozo. Czy byle jaki zyd w Polsce nazywal sie Dawid Wilbernstain? Ten ziec naszego prezydenta ma ladna gebe, wyglada jak aktor filmowy, jemu nikt nie odwazy sie powiedziec, ze jest zydem.

Ja rzadko mowie po polsku, bo obecnie tu w Belo Horizonte jest bardzo malo Polakow. Mowie tak jak mowie do dzisiejszego dnia, to miedzy innymi dlatego, ze przez dlugi czas tlumaczylem dla wojska. Jak Ojciec Swiety Jan Pawel II objal pontyfikat w Watykanie, to wtedy II sekcja wojska, ta anty-szpiegowska zaczela mu posylac wiadomosci o sytuacji kosciola w Brazylii. Ale Ojciec Swiety nie odpowiadal. Pewnego dnia zwrocili sie do mnie.

Ja publikowalem tutaj w gazecie, ze dostalem blogoslawienstwo od Ojca Swietego. To jest inna historia, bo moja siostra nieboszczka byla jego kolezanka. Tylko ja sie urodzilem w Bielsku, a cala moja rodzina jest z Wadowic. Moja siostra, ktora zmarla cztery lata temu, byla kolezanka Ojca Swietego. Ona urodzona byla w 1920 roku w grudniu, a Ojciec Swiety w 1920 roku w maju. A w Wadowicach wtedy byla tylko jedna szkola podstawowa wiec oni chodzili do niej razem do jednej klasy. Pewnego dnia ja napisalem do Ojca Swietego, bo siostra nie chciala, wstydzila sie. Napisalem, ze moja siostra Fela byla kolezanka Waszej Swiatobliwosci. W miesiac potem otrzymalem odpowiedz. W jakiej postaci? Fotografii w kolorach, mam ja tam na scianie nad biurkiem w pokoju gdzie daje lekcje. Jest to podobizna Ojca Swietego, a z tylu wlasna reka napisane blogoslawienstwo - "Niech was Bog Wszechmogacy blogoslawi w Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego Amen" - Jan Pawel II.

Ja mam przyjaciela do dnia dzisiejszego tu w naszej gazecie, patrz - powiedzialem - dostalem blogoslawienstwo od Ojca Swietego. No to ja to opublikuje. No i opublikowal. Wojsko to przeczytalo. Pewnego dnia dostalem zaproszenie, zeby do nich przyjsc do czwartego pulku piechoty. Tam poprosili mnie o tlumaczenie jednej stronicy. Oni dali takie krotkie wiadomosci o kosciele w calej Brazylii. To bylo dla mnie zupelnie latwe. Przetlumaczylem, a oni poslali. Otrzymali odpowiedz po raz pierwszy, ale po polsku, podpisana przez ksiedza Dziwisza. Czy go Pan zna?

Juliusz Osuchowski: Tak, wiem kto to jest, ale nie znam go osobiscie.

Joseph Nitchthauser: A ja go znam osobiscie. On mnie zaprowadzil pozniej, jak sie ozenilem, moja pierwsza zona zmarla, to sie ozenilem z Marta. I zrobilem jej niespodzianke. Pojedziemy do Europy - powiedzialem - i zostaniemy przyjeci przez Ojca Swietego. Jest tu fotografia. Tak, widzialem ja. Byla to dla nas tylko audiencja, ale tak sie tam cos podzialo. Ksiadz Dziwisz powiedzial: no, dzisiaj jeszcze musze przyjac wiecej ludzi, przyjda jeszcze trzy parki i one beda razem z wami. I przyszli, ale Ojciec Swiety mowil tylko ze mna. Po polsku! A pozniej ksiadz Dziwisz nas odprowadzil z biblioteki Ojca Swietego az na sam dol. Tam pocalowalem go w reke. Bylo bardzo ladnie.

Ostatnio publikowali tutaj dokument, ze Watykan prosi o przebaczenie i tak dalej, ze katolicyzm nie zrobil dosyc dla zydow. Ja uwazam, ze nawet nie potrzebowali isc tak daleko. Nikt nie mogl nic zrobic dla zydow. Nikt! To byla ta tragedia. Nikt, ani Ojciec Swiety, ani ksieza, ani nikt. Pomimo wszystko jednak robili. Ja nie rozumiem, dlaczego Watykan musial prosic o przebaczenie? Przede wszystkim Papiez Pius XII zrobil co mogl. Jesli by zrobil wiecej, to by poslano tam dwoch esessmanow i by go tam zastrzelili w Watykanie i nikt by nawet nie gwizdnal. Nikt by nic nie mogl zrobic.

Tu, w Belo Horizonte, jest jedna rodzina, zreszta bardzo starych ludzi, zydow niemieckich, ktorzy uciekli z Niemiec, przeszli do Wloch i w 1942 roku, w pelnej wojnie, otrzymali paszporty Watykanu i przyjechali do Brazylii. W pelnej wojnie, prosze Pana! Tutaj mieszkaja, a w Sao Paulo jest wiele takich rodzin. Slyszal Pan na pewno o swietym Maksymilianie Kolbe? Ja zostalem przywieziony do Oswiecimia w cztery miesiace po jego smierci. Jeszcze sie duzo mowilo o nim. Ja juz trzy razy bylem w telewizji i trzy razy opowiadalem o swietym Maksymilianie Kolbe. Zawsze bylem przejety tym. Nie moglem zrozumiec, jak mozna sie poswiecic tak dalece za drugiego czlowieka, ktorego nawet nie znal. On tylko slyszal, ze ten porucznik powiedzial "o, moja zona, moje dzieci", bo zostal wyznaczony zeby poszedl do tej celi glodowej. A ksiadz Kolbe wyszedl z szeregu, nie? I powiedzial: "Ja chce isc". I poszedl.

Ja otrzymalem dokumenty - z Polski dokumenty, z Niepokalanowa - gdzie sie przypuszcza, dlaczego on zostal zaaresztowany. Bo zostal zaaresztowany calkiem zwyczajnie przez gestapo. Przyjechali do klasztoru i zabrali go. Najpierw poslali go do Pawiaka w Warszawie, a potem do Oswiecimia. Wiec miedzy innymi przypuszcza sie, ze ofiarowali mu obywatelstwo niemieckie, przypuszczajac ze Kolbe jest pochodzenia niemieckiego. Oni nie przyjal. W swoich kazaniach on zawsze dawal do zrozumienia, bo byl czlowiekiem bardzo inteligentnym, ze to nie jest w porzadku to co robia z Polakami, zydami i innymi narodami nazisci. On dal osobiscie rozkaz, polecenie - o czym duzo Polakow nie wie do dnia dzisiejszego, ja to mowie nie od siebie, ja mam dokumenty - aby otworzyc drzwi wszystkich klasztorow reguly franciszkanskiej, on byl franciszkaninem, aby przyjac Polakow i zydow, ktorzy zostali przez nazistow wyrzuceni z Pomorza. Jak on dal ten rozkaz, to w miesiac potem przyjechalo po niego auto i tak sie skonczylo.

No to jak mozna mowic, ze nie pomagali. Nawet Francuzi, ktorzy sami wydali Niemcom wszystkich swoich zydow, pomagali. Nie na tyle co Polacy, ale pomagali. Dzisiejszy arcybiskup Paryza, od ktorego tutaj mam list, zaraz go pokaze, Jan Maria Lustinger urodzony jest we Francji, ale jego rodzice byli zydami z Bielska, z mojego miasteczka. Miasteczka, w ktorym ja sie urodzilem. Oni pojechali do Francji juz w 1925 roku. Dzisiejszy Kardynal Lustiger urodzil sie w 1926 roku i cala jego rodzina i on tez byli normalnymi zydami. Nie wszyscy we Francji byli i sa radzi z tej Papieskiej decyzji.

Po wkroczeniu Niemcow do Francji, Francuzi zlapali jego rodzicow. Lustigera i jego starszego brata nie zlapali, gdyz schowali sie oni gdzies w piwnicy. Obu tych chlopcow - to byly prawie ze jeszcze dzieci - wzieli dobrzy ludzie do gor nad granice ze Szwajcaria i tam uratowali sie u gorali francuskich. W miedzyczasie Lustiger poprosil o chrzest. Przechrzcil sie na katolicyzm, jego brat nie. Jak skonczyl 16-16 lat powiedzial: "ja chce byc ksiedzem". I dzisiaj jest kardynalem. Brat jego jest w Izraelu, mieszka w jednym kibucu. Nie wszyscy we Francji byli i sa radzi z tej Papieskiej decyzji. Ale nie mozna bylo ratowac. Za ratowanie zyda, za danie mu talerza zupy, na terenie tylko Polski, jezeli Niemiec zlapal, mogl zastrzelic, od razu na miejscu i zyda i Polaka jezeli chcial. Oni mieli wladze nad smiercia i nad zyciem we wszystkich panstwach, ktore oni zajeli. Oni byli wszechwladni. Tak, ze nie bylo mozliwosci, trzeba bylo miec bardzo duzo odwagi, zeby pomoc zydowi.

Polske i Polakow zawsze bronie, bo tak mnie rodzice nauczyli. I tak jak analizowalem dzisiaj, a mam na karku juz siedemdziesiat lat. Nie zmienilem opinii, bo wiem, ze jest wielka niesprawiedliwoscia jezeli mowi sie tak zle o Polakach.

Juliusz Osuchowski: Kim byli Pana Rodzice?

Joseph Nitchthauser: Moj ojciec mial furmanke i sanie i dwa konie. Jezdzil do Jaworzna do kopalni. Bral tam wegle zapakowane w worki, nie sprzedawal ich, tylko rozwozil. Nie tylko dla zydow, ale tez dla Polakow. I z tego utrzymywal cala rodzine - bardzo marnie.

Juliusz Osuchowski: Ten prosty czlowiek, woznica, Pana Ojciec, polski zyd nauczyl Pana patriotyzmu polskiego?

Joseph Nitchthauser: Tak. Mial brode nie taka dluga, ale taka jak ja. Ja mam brode nie dlatego, ze jestem zydem. Dwa lata temu pracowalem na rzecz jednego kandydata na burmistrza miasta w czasie wyborow. Wtedy wszyscy w naszym komitecie zapuscili brody, bo nasz kandydat nosil brode. Moge powiedziec, ze moj ojciec byl dosc poboznym zydem. Chodzil do boznicy - w kazda sobote rano. I bral mnie za reke, bral mojego brata, bylo nas piecioro, trzech synow i dwie corki, i prowadzil do boznicy. Ojciec nigdy nam nie mowil, ze mamy zle mowic o Polsce. On nam zawsze mowil, ze tu w Polsce, jest nasze miejsce i my mamy szanowac ten kraj.

Moj brat sluzyl w wojsku polskim w 1939 roku. Gdy wojna wybuchla, znalazl sie na najpierwszej linii frontu, bo sluzyl na samej granicy z Niemcami. Przeszedl z wojskiem cala kampanie wrzesniowa. On byl dobrym polskim podoficerem. Zginal w gettcie w Tarnowie wraz ze swa zona. Do naszego domu przychodzili sasiedzi i razem z ojcem pili. Oni, Polacy, wiecej rozmawiali z nim po niemiecku niz po polsku. Rozmawiali o wszystkim. O tym, co sie dzialo wokol nas i o sprawach waznych. Ja ubostwialem przysluchiwac sie tym rozmowom. Zawsze wracam pamiecia do domu mojego ojca i zawsze chcialem to co zostalo z mojego dziecinstwa tam pokazac mojej corce.

Jak uskladalem troche pieniedzy, a moja corka wtedy studiowala w Anglii, ona miala 18 lat. Pojechalem do Anglii, zabralem ja i powiedzialem: "zobaczysz gdzie twoi dziadkowie mieszkali".Ona miala tydzien wakacji na uniwersytecie w Cambridge. Zawiozlem ja wszedzie, gdzie ja spedzilem moje dziecinstwo i gdzie zyla cala moja rodzina. Zydowska rodzina, ktora bardzo kochala i szanowala Polske i Polakow. To bylo bardzo wzruszajace byc tam skad wyszedlem i spotkac sie po latach ze znajomymi, ktorzy jeszcze w tych miejscach sie znalezli. To bylo wielkie przezycie, a oni wszyscy byli tacy serdeczni i tak bliscy, tak bardzo goscinni - prawdziwi starzy znajomi - Polacy.



przedruk ze strony: http://www.3w3.net/polska/Antypolonizm/pages/nichthauser.html

_________________
Maciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajny wywiad. Szkoda tylko, że przeprowadził go TW, Juliusz Osuchowski. Osuchowskiego podejrzewaliśmy już w stanie wojennym o konszachty z SB. Potem IPN potwierdził te obawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2011 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do PH: Shit happens Sad . Ale po wszystkim lepiej robić takie wywiady, niż wspierać ruchy obrony czci TW i ich oficerów prowadzących.
Wywiad rzeczywiście godny szerokiego upowszechnienia.
Jako lekturę uzupełniającą polecam książkę Hannah Arendt pt. "Eichmann w Jerozolimie. Rzecz o banalności zła". Tam jest bardzo dużo wiadomości zebranych w czasie i dla procesu Adolfa Eichmanna. Aż dziw, ale książkę tę wydało wydawictwo Znak - to od Grossa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bogusław
Weteran Forum


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 103

PostWysłany: Pon Paź 03, 2011 6:06 pm    Temat postu: żyda Bloomberg Odpowiedz z cytatem

Zazwyczaj moje artykuły są bardzo krytykowane przez chmary konfidentów z Magdalenki.
Nazywano mnie idiotą , zagubiony w historii antysemitą to nagminnie.
Judaika ( przepraszam jeżeli zrobiłem błąd) zadali pytanie czy Maśliński jest antysemitą skoro
pisze, o ile mi bóg pozwoli to na cmentarzu Monte Cassino położę kwiaty na grobie z krzyżem jak i gwiazdą Dawida, następnie pod artykułem u niego czytamy- w Katyniu, Charkowie czy Miednoje przez żydowskie ENKWD zostali pomordowani żydzi w Polskich mundurach.
Obecnie nie mam z nimi kontaktu bo tzw. III RP zablokowała mi pocztę na wp.pl
Natomiast w wywiadzie mówi się o amerykańskich żydach i tu przytoczę słowa niepotulnego żyda Bloomberg cytat: Bloomberg odrzuca przy tym zarzut, że cała społeczność żydowska jest zła.
I stwierdza: Większość z nas to normalni, mili ludzie, normalni Amerykanie. To garstka Żydów na samej górze, mistrzów manipulacji i oszustwa, działa pod egidą Mosadu, który kontroluje Amerykę. Przeciętni Żydzi są tak samo dezinformowani, manipulowani i głupi jak większość Amerykanów.
Jest to potwierdzeniem mojej tezy że narody Świata chcą razem dzielić się szczęściem, smutkiem.
Niestety to takie grupki jak Mosad a szczególnie koncerny naftowe wywołują wojny np. Irak. Libia.
Koncerny zbrojeniowe potrzebują każdą wojnę, w Wietnamie największa armia Świata pod względem tzw. nowoczesnego uzbrojenia poniosła klęską gorszą niż Polska w 1939r.
Co do udziału Amerykańskich żydów w zbrodni nazwanej „ Holokałsy” napisałem w artykule „ 9 maja”
9 maja
2010-05-26
9 maja Rosjanie obchodzą dzień zwycięstwa zapominając że to dzięki układowi
Riwentrop- Mołotow II wojna była możliwa, nie zapomnijmy o Francuzach
czy Anglikach którzy zdradzili Polskę, lecz czy tylko.
Po drugiej wojnie światowej te zwycięstwo Polskę spotkały dalsze zbrodnie chłopców z AK,
NSZ inteligencją mażącą o wolnej Polsce.
Wykonane rękami NKWD, UB z głównym żydowskim kierownictwem.
W II wojnie światowej zostało zamordowanych 60 milionów ludzi różnych narodów.
20 milionów narodów tzw. Radzieckich, jak krzyczą żydzi ich 3 miliony.
Mam potężną wątpliwość czy na czy na pewno trzy miliony.
Wątpię czy w tych trzech milionach są wliczeni żydzi zamordowani w Katyniu w Polskich mundurach jak i ci którzy nie zdezerterowali celem mordowania Palestyńczyków.
Ich groby są na wzgórzach pod Monte Cassino.
Niewątpliwie biorą pod uwagę także tych którzy zginęli w mundurach Wermachtu, SS
czy NKWD.
Ta więc 5% zabito żydów, żaden naród z tej tragedii nie zrobił biznesu tak jak oni.
Ostatnie żądania od polski to 65 miliardów$ za rzekomo poniesione straty.
Przedsiębiorstwo holokaust
http://judeopolonia.files.wordpress.com/2010/05/holokaust-industry.jpg
Już Bismarck widział wspólne działanie z żydami za kierunek do podbicia Europy.
Cytat: Otto Eduard Leopold von Bismarck-Schönhausen (ur. 1 kwietnia 1815 w Schönhausen (Elbe), zm. 30 lipca 1898 w Friedrichsruh) – książę von Bismarck-Schönhausen, książę von Lauenburg; niemiecki polityk, premier Prus, kanclerz Rzeszy zwany Żelaznym Kanclerzem. Premier Prus od 1862- 1873, kazał tłuc rózgami Polskie dzieci za walkę o naukę Religi w języku polskim.
Rodzice byli więzieni, torturowani.
"Cel Bismarcka - zbudowanie wielkości Niemiec przy pomocy Zydów - aż nadto dobrze został osiągnięty. Stali się oni poważnymi współwłaścicielami Niemiec. Niemiecka bankowość, handel i przemysł były w owieli większej mierze żydowskie, niż to się na zewnątrz wydawać mogło. Udziału Zydów w nich nie można było ocenić przez badanie rejestru firm - trzeba było na to zasiadać w radach zarządzających towarzystw akcyjnych. Tam dopiero można było widzieć, czym są Zydzi w życiu gospodarczym Niemiec. Jedną z ilustracji tej ich roli i ich znaczenia byli żydowscy potentaci finansowi, handlowi i przemysłowi, których cesarz Wilhelm zaliczał do swych osobistych przyjaciół". Roman Dmowski: Polityka polska i odbudowanie państwa. Warszawa 1989, t.2, s.50.
Wilhelm II (wladca Niemiec 1922rok) : "Żyd nie może być prawdziwym patriotą. On jest czymś, jak złośliwy owad. Trzeba go trzymać z dala od miejsc, gdzie mógłby czynić szkody - nawet za pomocą pogromów, jeśli trzeba! Żydzi są odpowiedzialni za bolszewizm w Rosji, a także w Niemczech.
Byłem zbyt pobłażliwy dla nich w czasie mego królowania i żałuje życzliwości, jaką okazywałem żydowskim bankierom".
Współpraca Bismarcka z żydami doprowadziła do pierwszej wojny światowej po której Niemcy wyszli z zniszczoną gospodarką, to właśnie w czasie I wojnie światowej
żydom marzyła się Judeo-Polonii.
Pytanie skąd Niemcy Faszystowskie dostały wsparcie tak wielkie.
Kto im dostarczył surowce, ułatwił rozpoczęcie II wojny światowej.
Cytat: Po długiej batalii, jaką stoczył Hitler w rozbitych po wojnie Niemczech w 30 stycznia 1933 obejmuje władzę jako kanclerze.
Po 6 latach wybucha druga wojna światowa, po drodze Faszyści zajmują Austrię, Czechy przy milczeniu świata.
W czasie tzw. uroczystości z okazji 65. rocznica wyzwolenia KL Auschwitz
W czasie uroczystości przewijało się pytanie, czemu milczał świat.
Czemu nie padły pytania kto sponsorował Hitlera tak finansowo jak i udział osobowy
w zbrodniach niemieckich.
Finanse- Rola, kontrolowanej przez Rockefellerów, firmy "Standard Oil" w przygotowaniu hitlerowskich Niemiec do II wojny światowej była niezwykle istotna.
W wyniku umów zwartych w 1929 roku , odnowionych potem w 1937 roku "w Teksasie i New Jersey zostały zbudowane wspólne laboratoria . Jednym z produktów ich doświadczeń będzie sławny gaz Cyklon-B ."
Powiązania "International General Electric" z siedzibą przy 120 Broadway w Nowym Jorku z funduszem wyborczym Hitlera, czyli kontem "Nationale Treuhand" , administrowanym przez Hjalmara Schachta i Rudolfa HessaTylko w okresie od jesieni 1932 do marca 1933 na to konto wpłacono Hitlerowi i NSDAP ponad 2 000 000 dolarów .
Waszyngtonie raporty te zostały schowane do szuflady, podczas gdy prasa kontrolowana przez Franklina Delano Roosevelta i jego przyjaciół oburzała się "postępem faszyzmu w Europie". Zresztą ówczesny prezydent USA był świetnie zorientowany w całej sytuacji. Sam będąc benificjentem spekulacji dokonywanych na niemieckiej marce aż do 1924, miał również w swoim otoczeniu finansistów mocno zaangażowanych w rozwój gospodarczy hitlerowskich Niemiec.
"International Harvester" według świadectwa swego prezesa zwiększył tutaj o 33% swoje roczne obroty (...) Nasze firmy lotnicze ("Bendix Aviation") zawarły porozumienie z Kruppem ... Tak samo "General Motors" i "Ford" (...) "Vacuum Oil" zainwestowała już sześć milionów marek ... "
C.E.Mitchell - dyrektor "National City Bank" (Rockefeller) oraz "Federal Reserve Bank of New York"
Edsel B.Ford - prezes "Ford Motor Company", syn Henry Forda
W.C.Teagle - dyrektor "Standard Oil of New Jersey" Rockefellera
Paul Warburg - "Federal Reserve Bank of New York" oraz prezes "Bank of Manhattan"
"I.G. Farben" wspierali materialnie Hitlera i jego partię także bezpośrednio. A.C.Sutton podaje przykład przelewu w wysokości 400 000 marek dokonanego na specjalny fundusz polityczny Hitlera
Założycielem "AEG" czyli "Allgemeine Elekrizitats Gesellschaft" był w XIX wieku żydowski przemysłowiec Emil Rathenau.
Motto firmy- "Państwo-Cezar i jego jedyna partia decydująca, wcielająca i kontrolująca gospodarkę i społeczeństwo
Początkowo wytwarzanie tych produktów odbywało się jedynie w Stanach Zjednoczonych, jednak już w 1935 roku firma "Ethyl Gasoline Corporation" przekazała tajemnicę ich produkcji hitlerowskim Niemcom. Z kolei , gdy w 1938 Luftwaffe pilnie potrzebowała 500 ton czteroetylku ołowiu , wówczas to firma "Ethyl Export Corporation" z Nowego Jorku pożyczyła owe 500 ton przekazując je za pośrednictwem "Ethyl G.m.b.H" w Niemczech .
Henry Ford miał poważne udziały w "I.G.Farben" od 1928 roku i posiadał 40% akcji "Forda" - Niemcy , którego dyrektorem został wówczas Karl Bosch,
w okresie zaangażowania się Stanów Zjednoczonych w wojnę przeciwko Niemcom , dokładnie w lecie 1942 roku , Edsel Ford gratulował Maurycemu Dolfus, dyrektorowi "Ford" - Francja, iż jego zyski wzrosły z 58 000 franków w 1941 do 1 600 000 franków w 1942, pisząc między innymi "
Co więcej w czasie gdy ciężarówki "Forda" transportowały żołnierzy niemieckich przeciwko Amerykanom i Anglikom, to ciężarówki "Forda" zwane "Mołotow" od dłuższego czasu transportowały także żołnierzy Armii Czerwonej.
Otóż jak się okazuje dwa banki mające swą główną siedzibę w Nowym Jorku - "Chase Bank" Rockefellera i bank "Morgan & Co." Morgana - utrzymywały podczas całej hitlerowskiej okupacji swoje oficjalne biura we Francji, przy całkowitej aprobacie władz niemieckich
Lotnictwo amerykańskie nie uderzało w fabryki "Forda", zakłady "I.G.Farben", "AEG" i inne wytwory amerykańsko-niemieckiej współpracy z lat dwudziestych i trzydziestych, za którą stała po obu stronach faktycznie jedna i ta sama międzynarodowa finansjera ([2] str. 12). Gdy w 1942 roku "Royal Air Force" ośmieliły się zbombardować zakłady "Forda" w Poissy we Francji , wówczas to Ford przedstawił zażalenie rządowi w Vichy, który wypłacił mu 38 milionów franków z tytułu poniesionych szkód (!) , w rezultacie czego Ford zainstalował swe zakłady w Wielkiej Brytanii.
Tak jak Bismarcka żydzi sfinansowali Hitlera.
Pytanie skoro żydowscy ziomkowie finansowali II wojnę światową pretensje do narodów nie żydowskich biznesmenów.
To prawda w korporacjach ponad narodowych wojna to najlepsza kasa.
Wyżej podany przykład jak Ford finansował tak Faszystów jak i Stalina, żydzi chcą zakrzyczeć narody świata żeby wyłudzić odszkodowania za zniszczenie które sami dokonali.
Wsparcie osobowe ludności żydowskiej w zbrodniach przeciwko ludzkości.
Kurt von Schroeder należał do najwyższej hitlerowskiej elity jak również miał ścisłe powiązania z kapitałem międzynarodowym. Urodzony w 1889 roku w Hamburgu, pochodził ze starej żydowskiej rodziny bankierskiej, ………
Żydzi w nazistowskim aparacie terroru... w NSDAP, w Gestapo, w Wehrmachcie.
W niemieckiej armii służyło 150 tysięcy żołnierzy i oficerów, których rodzice lub dziadkowie byli Żydami. Dziś nikt nie chce się do nich przyznać.
Ustawy rasowe odróżniały mischlingów I stopnia (jedno z rodziców - Żyd) i II stopnia,
Dziesiątki tysięcy mischlingów służyło w Wehrmachcie, Luftwaffe i Kriegsmarine, wysoko awansując….


jako "Idealnego niemieckiego żołnierza".
Był nim Werner Goldberg. Jego ojciec był Żydem.




Friedrich "Fritz" Hartjenstein - (SS-Obersturmbannführer; w 1938 oboz koncentracyjny Sachsenhausen; w 1941 3rd SS Diwizja "Totenkopf"; od 1942-44 komendant obozu śmierci Auschwitz Birkenau; odpowiedzialny za śmierć setek tysięcy ludzi, których posłał do komór gazowych) Alfred Rosenberg - (główny ideolog narodowego socjalizmu, noszący typowo żydowskie nazwisko)
Reinhard Heydrich - (Obergruppenfuhrer SS)
Odilo Globocnik - (Gruppenfuhrer-SS, dowódca SS i policji w dystrykcie lubelskim 1939-1943)
Josef Mengele - "Anioł śmierci" - (lekarz; wykonywał zbrodnicze i sadystyczne eksperymenty na więźniach obozu koncentracyjnego Auschwitz, Oświęcim; osobiscie wyselekcjonowal ponad 400,000 więźniów na śmierć w komorach gazowych Auschwitz)
Friedrich "Fritz" Hartjenstein - (SS-Obersturmbannführer; w 1938 oboz koncentracyjny Sachsenhausen; w 1941 3rd SS Diwizja "Totenkopf"; od 1942-44 komendant obozu śmierci Auschwitz Birkenau; odpowiedzialny za śmierć setek tysięcy ludzi, których posłał do komór gazowych)
Hans Aumeier - (SS-Hauptsturmführer komendant obozów koncentracyjnych Dachau, Esterwegan, Lichtenburg, Buchenwald, Flossenburg, Auschwitz, Riga i Grini; za zbrodnie skazany na śmierć w Krakowie i stracony 22 Grudnia, 1947 r.)
Jenny Wanda Barkmann - (strażnik SS w obozie koncentracyjnym dla kobiet Stutthof SK-III; znęcała się nad więźniarkami, osobiście selecjonowała kobiety i dzieci do komór gazowych; publicznie powieszona 4 Lipca 1946 r.)
Berta Helene Amalie "Leni" Riefenstahl - (aktorka, reżyserka nazistowskiej propagandy Niemiec)
Hans Frank - (syn adwokata z Bambergu, Generalny
Gubernator i ludobójca Polaków oraz
Żydów, twórca narodowo-socjalistycznych teorii prawnych)




feldmarszałek lotnictwa Erhardt Milch
Klasycznym przykładem "utajonego Żyda" w elitach III Rzeszy
był feldmarszałek lotnictwa Erhardt Milch. Jego ojciec był
Żydem,… dodawał: W moim sztabie to ja decyduję, kto jest
Żydem!

żydowskie przywództwo nazistowskich Niemiec
minister propagandy Joseph Goebbels Reichsführer-SS Heinrich Himmler SS-Obersturmbannfuehrer Karl Adolf Eichmann


Rudolf Hess Johannes von Blaskowitz Generał Luftwaffe Helmut Wilberg







żyd Reinhard Heydrich i jego szef Gestapo Karl Hermann Frank
Reinhard Heydrich, szef RSHA, organizacji kontrolującej
gestapo, policję kryminalną, wywiad i kontrwywiad. ".
Opowiadano, że po pijanemu zdarzało mu się strzelać do
swojego odbicia w lustrze, krzycząc: Paskudny Żyd!




Żydowscy weterani Wehrmachtu ( przysłowiowe, hitlerowskie mięso armatnie)

Jakże te kochane żydki pięknie stoją gotowe mordować.

Ja rozumiem żydowskie rodziny które z niesmakiem w tym artykule nie mogą znaleźć zdjęć swoich najbliższych na przykład o wspaniałym nazwisku żydowskim jak Alfred Rosenberg proszę rozczarowanych o wybaczenie.
To artykuł a nie wspomnienia o waszych wspaniałych zbrodniarzach dzieci, metek, starców.
No dobra jeszcze jeden czysto żydowski aryjczyk?????????
SS-Standartenfuehrer Paul Blobel to też bohaterowie

O!! te trzecie to skok w czasie, obecna wspaniała żydowska młodzież ćwiczy
na Palestyńskim dziecku.
Żebym nie został nazwany „pedałem” bo zachwycam się chłopców zabawą, przedstawiam
poczynania ich miłosiernych siostrzyczek.
Izraelskie dziewczynki przesyłają wiadomość dla Libańskich dzieci...
wysyłają na rakietach, które będą bombardować Liban wiadomość dla Libańskich dzieci...
Shalom ! Umierajcie w miłości !Wasze izraelskie dzieci...
A to jeden z odbiorców wiadomości...

http://whitewolf-pl.blogspot.com/2008_06_01_archive.htmlhttp://whitewolf-
Donald Tusk w 1976 został absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku. W 1980 ukończył studia historyczne na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego.
1- 2-
1- cicho żeby w Polsce tego nie widzieli po czyjej jestem stronie, a może znowuż udupiłem.
2- Racja stanu wymaga, to oni wymyślili Hitlera
Premier Donald Tusk podkreślił, że w tym miejscu szuka choć śladu nadziei, aby nie odchodzić stąd w poczuciu zapaści człowieczeństwa, klęski kultury i cywilizacji europejskiej
Czy pieniądze podatników Polski zostały wyrzucone w błoto, jak on śmie tak bezczelnie zakłamywać historię udając analfabetę, a może to szok po przegnaniu pod tzw. Ścianą płaczu.
Nie jednego żydzi zrobili w trąbę oskubali skopali i zamordowali.
Premier Izraela Beniamin Netanjahu podkreślił, że Izrael nigdy nie
zapomni tamtych wydarzeń i nie pozwoli o nich zapomnieć.
Netanjahu wspominał Auschwitz jako największą tragedię w dziejach
Żydów i największe ludobójstwo na świecie.
przesadził cytuję- Noce i dnie w Auschwitz
Z Agnieszką Weseli, historyczką seksualności, działaczką praw kobiet, współautorką powstającego filmu dokumentalnego "Noce i dnie Auschwitz", rozmawia Jarosław Zalesiński.
O puffie w Auschwitz wspomina Tadeusz Borowski Barak nr 24 mieści się blisko słynnej bramy z
napisem "Arbeit Macht Frei".Stoi tuż za nią, po lewej stronie. Pierwszy blok.
http://portalwiedzy.onet.pl/4869,51172,1597482,1,czasopisma.html
Jedno da się ustalić niewątpliwie. Puffy, bo były dwa, powstały w 1943 roku.
Dokładnie. Pogarszająca się sytuacja na frontach sprawiała, że machina obozowa musiała stać się bardziej wydajna. Wymyślono więc system motywowania więźniów, który otrzymał potoczną nazwę, Frauen, Fressen, Freiheit, co można przełożyć jako kobiety, żarcie i wolność - w innej wersji to hasło brzmiało Fressen, Ficken, Freiheit, czyli żarcie, pieprzenie i wolność. Według niektórych przekazów z pomysłem stworzenia systemu przewidującego też wizyty w puffie jako jedną z form motywacji wystąpiła dyrekcja koncernu IG Farben, który zarządzał fabrykami między innymi w kompleksie obozowym Auschwitz.
Żydzi kochają Hitlera.
Wyobrazdzcie sobie, ze ktos w Europie czy Ameryce Polnocnej publicznie powiedzial „Hitler mial racje”. Jednak w Izraelu policja nie reaguje na takie skandowanie. Jak rowniez niewiele bylo reakcji na „Zabilismy Chrystusa, zabijemy takze was”, http://www.richardsilverstein.com/tikun_olam/2010/02/07/israeli-extremists-shout-hitler-was-right/ W Wlazlinski
A kuku, tych znacie
Jejku aż tak mnie się wstydzą
babcia kazali.
A żydostwo Sowieckie………………

"Jeśli nie wierzysz słowu wierz faktom!" św. Jan Chryzostom
"Kto nie zna prawdy, ten jest tylko głupcem. Ale kto ją zna i nazywa kłamstwem, ten jest zbrodniarzem" - orzekł Bertold Brecht

Bogusław Maśliński

Źródło: Polanica net.
http://www.bibula.com/?p=12831Aktualizacja: 2009-08-17 2:36 pm GEGEN JAYS… gegen the ‘New World Order’
http://gegenjay.wordpress.com/zydzi-a-nazizm/
Amerykanin o niemiecko-żydowskich korzeniach, Bryan Mark Rigg w swojej książce " Hitler's Jewish Soldiers. The Untold Story of Nazi Racial Laws and Men of Jewish Descent in the German Military" zajął się osobami o żydowskich korzeniach i konotacjach służącymi w Wehrmachcie.
Książka została wydana w 2002 przez Modern War Studies, ISBN 0-7006-1178-
http://www.rp.pl/artykul/2,315135Polacy oddajcie miliardy_.html).
http://www.bibula.com/?p=12831Aktualizacja: 2009-08-17 2:36 pm
http://www.codoh.com/gcgv/gcgvcole.html
Szanownemu panu Joseph Nitchthauser życzę nie 70 lat lecz 100 i więcej.
Bogusław Maśliński
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum