Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Fachowo o wścieku obozu 'postępu'

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sro Paź 05, 2011 9:05 pm    Temat postu: Fachowo o wścieku obozu 'postępu' Odpowiedz z cytatem

wPolityce.pl prezentuje tekst Pani Krystyny Grzybowskiej pt. "Polska nierządem stoi. "Agresja wobec człowieka, który nie wyraża zgody na podporządkowanie polskiej polityki Niemcom"". Warto go przeczytać.
Cytat:
W przedwyborczym zacietrzewieniu służba medialna Platformy Obywatelskiej zaczyna najwyraźniej tracić rozum. Dowodem na to jest środowa akcja zmierzająca do zdezawuowania osoby prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego pod hasłem: Kaczyński obraża Niemcy i ich przywódczynię Angelę Merkel. Bo w swojej książce czyni jakieś niejasne aluzje do jej roli w niemieckiej i międzynarodowej polityce. W książce "Polska mich marzeń" zauważył, że "jej kanclerstwo nie było zbiegiem okoliczności", co jest oczywistą prawdą i prawdą jest też, że Helmut Kohl, kanclerz zjednoczenia naznaczył na swego następcę polityka z dawnej NRD. Wyciąganie i wałkowanie tych uwag szefa PiS nie jest w żadnym wypadku wyrazem troski o dobre stosunki polsko - niemieckie. Jest aktem agresji wobec człowieka, który nie wyraża zgody na podporządkowanie polskiej polityki Niemcom. I dodajmy, co jest zgodne z życzeniem narodu, pragnącego w swej większości silnej i dumnej Polski, podporządkowywanie się zagranicy w imię politycznych interesów grup rządzących.

Jest mi wstyd za ludzi, którzy mają w gębach frazesy o silnej Polsce ukute przez twórców Zielonej Wyspy, atakujących wrogów politycznych ciosem poniżej pasa. Ci redaktorzy wiedzą to samo co prezes i co wiem ja, bo dostatecznie długo mieszkałam w RFN, żeby poznać mentalność Niemców jak i ich elit. Bez względu na przekonania, lewicowe, centrowe czy prawicowe, w narodzie tym dominuje poczucie wyższości i marzenie o dominacji w Europie, z Polską na czele. I nie udawajmy, że jest inaczej, a zapewnienia ministra spraw zagranicznych Guido Westerwelle, że większość Polaków łączy przyjaźń z Niemcami dowodzą jedynie poczciwości naszego narodu i jego wielkiego kompleksu niższości wobec bogatego sąsiada. A ilu Niemców łączy przyjaźń z Polską? Wśród narodów europejskich Polacy są narodem najmniej przez Niemców lubianym (to pokazują badania) i raczej pogardzanym. Natomiast elity niemieckie robią wszystko, aby przywrócić legendarne Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego. Nie siłą, bo ta się nie sprawdziła, ale perswazją i zdobywaniem obcych terytoriów ekspansją gospodarczą, finansową i polityczną. Do tej metody zaliczyć należy wspólne akcje z Federacją Rosyjską, którym towarzyszy lekceważenie interesów Polski i innych krajów, będących polem zainteresowania europejskiego i euroazjatyckiego sąsiada.

Jest mi wstyd, gdyż obłuda i zakłamanie mediów pro rządowych przekroczyły już wszelkie granice przyzwoitości. Zachowują się tak, jakby nie było słynnych i w gruncie prawdziwych oskarżeń skierowanych przez pupila ogłupionej części narodu, Radosława Sikorskiego. Pierwsze, to nazwanie rurociągu północnego paktem Ribbentrop - Mołotow, a drugie ujawnione prze WikiLeaks: "Niemcy, to koń trojański w NATO". Te wypowiedzi są z punktu widzenia poprawności politycznej znacznie ostrzejsze, choć dodam gwoli prawdy - całkiem uprawnione, niż to co zawiera książka Jarosława Kaczyńskiego.

O ekspansji Niemiec w Unii Europejskiej i ich bliskich relacjach z Kremlem pisałam wielokrotnie i nie tylko ja. Jest to prawda, która powinna zaniepokoić każdego Polaka, a publicystów w pierwszym rzędzie. Tymczasem dla pognębienia prezesa PiS stacja TVN 24 zaprasza lewacką korespondentkę niszowej i też lewackiej gazety o nakładzie 50 tys. "Die Tageszeitung" Gabrielle Lesser, co to nazwała Lecha Kaczyńskiego kartoflem. I cytuje się korespndenta liberalnej gazety "Frankfurter Allgemeine Zeitung" Konrada Schullera, nie ukrywającego nacjonalistycznych poglądów i dalekiego od obiektywizmu w ocenie sytuacji politycznej w Polsce.

Redaktorzy TVN, Polsatu i innych środków masowego nakazu nie są naiwni i doskonale wiedzą jaką pozycję na forum międzynarodowym zajmuje Polska, to znaczy co najwyżej mizerną. Ale w imię partyjnych interesów elit rządzących próbują wmówić Polakom, że największym zagrożeniem dla naszego państwa jest nie jest rosnąca dominacja Niemiec w Europie, a w Polsce zwłaszcza, ale przywódca PiS, który pragnie walczyć o przywrócenie znaczenia Polski na świecie, na które zasługuje. Polak jest wrogiem większym niż pierwszy lepszy niemiecki korespondent.

Kim jesteście panie i panowie, skoro stać was na tak wielkie lekceważenie godności własnego narodu w imię interesów jednej grupy, która buduje swój prestiż na opluwaniu własnych obywateli, rozpowszechniając w telewizji obrzydliwy spot, w swej treści głęboko antypolski i obraźliwy nie tylko dla staruszków modlących się pod krzyżem, ale dla każdego Polaka. Polska, to brzmi dumnie, ale nie dla żurnalistów, gotowych zamienić patriotyzm na tani populizm. Polska nierządem stoi - ostrzegali poeci w czasach saskich. Wtedy sąsiedzi byli dla nas przychylni, bo cieszyła ich Polska słaba, rozbita i skłócona.

I wiemy jak się to skończyło. Można atakować przeciwnika politycznego w rozmaity sposób, wyborcy zniosą wiele. Jednego nie wolno poniżać jej przedstawicieli w oczach zagranicy, zwłaszcza Niemiec i Rosji. To się może skończyć źle, a nawet tragicznie.


Krystyna Grzybowska

Krystyna Grzybowska. Publikuje w tygodniku "Gazeta Polska". Urodzona w Wilnie. Dziennikarka, publicystka. Po 13 grudnia 1981 nie przeszła tak zwanej weryfikacji i wyemigrowała do Niemiec. W latach 90. była korespondentką „Rzeczpospolitej” w Bonn. Teraz mieszka w Polsce, zajmuje się polityką zagraniczną Polski, stosunkami polsko-niemieckimi i Unią Europejską. Inicjatorka nagród "Złotej Ryby" im. śp. Macieja Rybińskiego dla młodych felietonistów.


Źródło: http://wpolityce.pl/artykuly/15848-polska-nierzadem-stoi-agresji-wobec-czlowieka-ktory-nie-wyraza-zgody-na-podporzadkowanie-polskiej-polityki-niemcom

I jakoś nikogo nie dziwi, że wszystkie (miłujące swobodę wypowiedzi i myśli) autorytety nagle, jak na dźwięk sygnału ruszyły w obronie obrażonej przez Pana Jarosława Kaczyńskiego kanclerz Niemiec. Skąd ci zadawacze dobrego tonu wiedzą, że kanclerz Niemiec może się czuć obrażona, a np. podsuwanie niemieckiej prasie smacznych kąsków nt. kartofli, a potem szerokie kolportowanie tekstów z niemieckich brukowców o śp. Prezydencie RP to doskonały środek by dobry, wesoły kawałek dotarł do MWZWM?
Pytanie "Kim jesteście panie i panowie" jest pytaniem retorycznym. Są to ci, których rolą jest paść Polaków antyPiSowską propagandą, czy lansować nowe słowne dziwolągi-wytrychy typu "otwarty patriotyzm obywatelski" (komunistom wystarczał jeden przymiotnik), a przemilczać i bagatelizować wszelkie ruchy dezintegracji, ogłupiania, czy wspierania tzw. autonomii (śląskiej czy mazurskiej). A wszystko to w imię 'doganiania' Europy. Skąd u MWZWM takie okropne kompleksy, by przyjmować bezkrytycznie wszystkie pochodzące z zagranicy 'nowinki' jako mannę, czy wyróżniki postępu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Czw Paź 06, 2011 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiałem się wczoraj, czy pisząc o 'wścieku' nieco nie przesadziłem, ale po przeczytaniu dzisiejszych relacji w tej sprawie widzę, że bynajmniej nie. Proszę rzucić tylko okiem na "Korespondent radia niemieckiego obelżywie o prezesie Kaczyńskim: "Brzydzić się można nie tylko żab, robaków czy karaluchów"" i zestawić to, co powiedział Pan Jarosław Kaczyński z Hochkultur zademonstrowaną przez Her Jaranowskiego (nomen omen?). A jakby tego było mało, mamy też reakcję niezawodnych w takich przypadkach byłych ministrów spraw zagranicznych III RP pod "Donos na Polskę. "GW": "Polscy ministrowie bronią Angeli Merkel". Najpierw oburzone media, teraz list polskich ministrów, jutro..." . Jak widać pełna mobilizacja starej gwardii z udziałem GW. Warto przeczytać komentarze do tego tekstu. Oto próbka (kilka pierwszych jak leci):
Cytat:
szok 6 Października 2011 17:31:19
Poza Cimoszką, to sami koszerni!

mariano 6 Października 2011 17:35:19 Zgłoś nadużycie
Prof. bez matury Władysław ,,bydło" Bartoszewski ma tupet jak lżyli polski naród w kNesecie to nie wyszedł za przykładem Wałesy, albo jak go za czasów Pis-u wyrzucili z rady nadzorczej Lot bo mieli dziada dosyć,

benny 6 Października 2011 17:36:07 Zgłoś nadużycie
jeszcze podpisu Eriki Steinbach brakuje

szuja Tuskbeja 6 Października 2011 17:38:32 Zgłoś nadużycie
Śmiać się czy płakac nad zdebileniem Kraj osiągną dno ! Zamiast sie jednoczyć swołocz wystepuje przeciwko ! Czy takie coś jest do pomyslenia w normalnym kraju? POstkomuchy przy żłobie !

PO_spieprzy_wszystko 6 Października 2011 17:47:28 Zgłoś nadużycie
Kretynstwo PO pzebija kolejne poziomy ... Nic tam zablokowane Swinoujscie, nic tam Steibach z "przesladowanie Niemcow przez Polakow" ... itd itp ... No ale coz dziwnego Banda PO zna tylko postawe kleczaca i lizaca ... a kazda wypowiedz meza stanu wprawia ich w panike ... Zenada pajacow ...

Gosc 6 Października 2011 17:57:15 Zgłoś nadużycie
Carex”- Włodzimierz Cimoszewicz, „Ralf” Adam Rotfeld, „Must” –Andrzej Olechowski i „Buyer” –Dariusz Rosati - pod takimi pseudonimami figurują oni w dokumentach służb specjalnych PRL ! ! Mi to wystarczy!

S_Wrocek 6 Października 2011 18:07:12 Zgłoś nadużycie
SKANDAL SKANDAL SKANDAL SKANDAL I tak właśnie Polacy się wykańczają a sąsiedzi zacierają rączki! Ci wszyscy panowie powinni zniknąć z życia publicznego! Dla mnie są zaprza....i szmacia....! ! Wyobrażacie sobie, że byli ministrowie Rosji coś takie robią bo ktoś z opozycji u nich powiedział coś tak błahego na Tuska!!

fritz 6 Października 2011 18:18:59 Zgłoś nadużycie
ZAGADKA: Ilu szefow MSZ w przeszlosci bylo Polakami? ---- O ile wiem, WSZYSCY BYLI Zydami z wyjatkiem jednego albo dwoch. Polakofobia i extremlana wrogosc Zydow do Polski suwerennej i do Narodu Polskiego jest powszechnie znana. To jest tylko jeszcze jedno potwierdzenie. I JESZCZE JEDEN powod wiecej, zeby GLOSOWAC na PiS i Jaroslawa Kaczynskiego! ONI likwiduja Polske.

sdf 6 Października 2011 19:02:29 Zgłoś nadużycie
targowica


PS. Z żalem stwierdzam, że Rzepa czyta mi się coraz trudniej. Im oczywiście ten tytuł nie jest potrzebny - może i upaść, lub dołączyć do 'przekroju'. Ważne, żeby system informacji był jak najbardziej szczelny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum