" /> Dyskusje ogólne :: Protest Solidarnych 2010 przeciwko "Antifie"
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Protest Solidarnych 2010 przeciwko "Antifie"

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciej
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1221

PostWysłany: Czw Paź 27, 2011 1:07 pm    Temat postu: Protest Solidarnych 2010 przeciwko "Antifie" Odpowiedz z cytatem

Potępiamy ostro i żądamy stanowczego, natychmiastowego i ostrego potępienia działań niemieckiej organizacji „Antifa”.

Organizacja ta zamierza zakłócić w Warszawie legalną demonstrację z okazji Narodowego święta Niepodległości dnia 11 Listopada. Zablokowanie polskiego Marszu Niepodległości zostało zapowiedziane na internetowej stronie tej organizacji.„Naziaufmarsch blockieren! am 11.11.2011 in Warschau” http://www.antifa.de/cms/content/view/1752/1/

Takie działanie uważamy za niedopuszczalne ingerowanie organizacji obcego państwa w wewnętrzne sprawy Polski. Jest to międzynarodowy skandal.

Tego dnia Polacy świętują rocznicę odzyskania niepodległości w 1918 roku po okresie, gdy przez 123 lata Prusy, Rosja i Austria okupowały naszą ojczyznę, a Polski nie było na mapie Europy. W tym kontekście zakłócanie polskiego święta przez niemieckie organizacje ma szczególnie drastyczny wydźwięk.

Polacy, którzy kochają swoją ojczyznę pragną w tym dniu okazać radość z faktu, że obecnie Polska może już być krajem wolnym oraz swoje przywiązanie do Boga, do Kościoła katolickiego i do wartości chrześcijańskich, dzięki którym zachowaliśmy tożsamość narodową przez lata ucisku.

Marsz Niepodległości będzie związany z modlitwą dziękczynną za odzyskanie wolności i suwerenności.

Polacy świętujący swoje święto narodowe zostali kłamliwie nazwani przez organizację „Antifa” narodowymi socjalistami (nazistami) i faszystami.

Pragniemy przypomnieć, że narodowy socjalizm rozwinął się w Niemczech i w powiązaniu z niemieckim faszyzmem znany jest jako okrutny i zbrodniczy system totalitarny. Polska była podczas II wojny światowej ofiarą zbrodni niemieckich faszystów i narodowych socjalistów. Przypisywanie Polakom określenia faszyści jest haniebnym kłamstwem i fałszowaniem historii oraz godzi w dobrosąsiedzkie stosunki między Polską a Niemcami.

W skład komitetu honorowego Marszu Niepodległości wchodzi ponad 50 osób spośród elity polskiego narodu, min. liczni polscy profesorowie, biskupi, posłowie, wysocy rangą oficerowie, naukowcy, historycy, reżyserzy, aktorzy, dziennikarze, pisarze, publicyści, muzycy i sportowcy.

Zwracamy uwagę, że niemiecka organizacja „Antifa” posługuje się zakazanymi prawnie w Polsce symbolami totalitaryzmu komunistycznego, którego ofiarą był polski naród.

Informacja dla Niemieckiego Urzędu Ochrony Konstytucji:

Niniejszym informujemy, że w dniu 26 października 2011 o godz. 19.30 przy ul.Kinzigstr. 9 | 0247 Berlin odbędzie się spotkanie informacyjne prawicowych ekstremistów planujących blokadę legalnego Marszu Niepodległości w Warszawie 11.11.2011.

http://www.red-skins.de/siempre-antifascista/

http://www.antifa.de/cms/content/view/1752/1/

http://kinzig9.de/

Oczekujemy stosownych działań kompetentnych władz.Z poważaniem

Niezależni blogerzy portalu Niepoprawni.pl i Nowy Ekran.pl


Wysłane do:Bundesamt für Verfassungsschutz

Deutscher Bundestag

Bundeskanzler Angela Merkel

Ambasada Republiki Federalnej Niemiec

Polish American Congress

Committee on Civil Liberties, Justice and Home Affairs

Council of Europe Offices In Paris & in Brussels

Independent Media Center

Mr.Guy Verhofstadt

The President of the Group of the Alliance of Liberals and Democrats for Europe

Mr. Jan Zahradil

The Chairman of the European Conservatives and Reformists Group

Mr. Nigel Farage

the Co-President of Europe of Freedom and Democracy GroupSolidarni 2010 logo.jpg

"Solidarni 2010"

www.solidarni2010.pl

_________________
Maciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Czw Paź 27, 2011 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Różnymi sposobami próbuje się budować nowe spojrzenie na historię, która według próbujących coraz śmielej rozdawać obecnie karty była dla nich niesprawiedliwa. Tu dobry przykład:
Cytat:
...Władimir Putin wygłosił przemówienie adresowane przede wszystkim do jego własnego narodu oraz do Niemców - ocenił Nowak. "Jednym z najważniejszych elementów tego przemówienia był zdumiewający powrót do traktatu wersalskiego, o którym premier Rosji powiedział, że był on przyczyną II wojny światowej i, co najważniejsze, że główną winą traktatu było poniżenie wielkiego narodu niemieckiego" - zauważył historyk. "To są słowa szokujące" - ocenił.

Jak tłumaczył, szokują one każdego, "kto analizuje historię XX wieku i pamięta retorykę Hitlera, a była to taka retoryka: Niemcy zostały poniżone, Niemcy muszą zburzyć traktat wersalski".

Po takim inwicie dochodzi do dalszego wzajemnego zrozumienia dawnych towarzyszy broni http://www.youtube.com/watch?v=C0IYnRQJas0
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pawel
Weteran Forum


Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 438

PostWysłany: Pią Paź 28, 2011 2:36 pm    Temat postu: Re: Protest Solidarnych 2010 przeciwko "Antifie" Odpowiedz z cytatem

Maciej napisał:
Potępiamy ostro i żądamy stanowczego, natychmiastowego i ostrego potępienia działań niemieckiej organizacji „Antifa”.
Jak widać z perspektywy minionych dni wszelakie protesty na rózne tematy nie spędzają snu z powiek towarzyszy. W tym przypadku trzeba po prostu tam być 11 Listopada i wpierdolić szwabom. To wszystko.

pawel
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Wto Lis 01, 2011 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie. My się w ich pomylone parady nie pchamy. Gdy nie wiedzą jak się zachować to może innego sposobu wytłumaczenia nie ma. Może się opamiętają, choć widać że cale propagandowe realizują (vide http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=11418&start=1 na przedostatniej pozycji).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Esse Quam Videri
Weteran Forum


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 747
Skąd: Tczew

PostWysłany: Czw Lis 10, 2011 10:25 am    Temat postu: Luksemburgizm po stu latach Odpowiedz z cytatem

Luksemburgizm po stu latach

W dniu 20 marca 1915 r. polski publicysta Antoni Chołoniewski pisał:

"[…] litwak Jogiches, zwany „Tyszką”, dyktator rewolucji r. 1905, nienawistnie kopiący „trupa Polski” historycznej i kierujący rozlewem krwi naszej z bezpiecznego ukrycia w — Berlinie."


(źródło: Antoni Chołoniewski, "Taniec wśród mieczów. Notatki polityczne z czasu wielkiej wojny", nakładem Księgarni J. Czerneckiego, Warszawa — Kraków 1920 r., str. 14-15).

Wyżej wspomniany tow. Leon Jogiches to ówczesny "towarzysz życia" niejakiej tow. Róży Luxemburg. Od jej nazwiska pochodzi nazwa "luksemburgizm" oznaczająca jawne sprzeciwianie się przez komunistów niepodległości Polski.

Kiedy ostatnio z Berlina (i ogólniej — z Niemiec) nadchodzą sygnały o tym, że dzisiejsza skrajna lewica niemiecka zamierza sprzeciwiać się czynnie (nie wykluczając przemocy) nawet tylko świętowaniu rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, skojarzenie z Jogichesem nasuwa się samo. Komuniści tacy jak on (i jego towarzyszka) owszem, chcieli ruchawki na polskich ziemiach, ale nie po to, aby wyzwolić Polskę od zaborców, lecz tylko w celu obalenia starego ustroju i zastąpienia go nowym. Polscy robotnicy uczestniczący w rewolucji 1905 r. mieli być w tym wypadku "mięsem armatnim".Oto, co podczas II wojny światowej napisał w USA oficer polskiego przedwojennego wywiadu:

"[...] kiedy komuniści „polscy”, na długo przed pierwszą wojną, zaczęli pracę pod nazwą „Socjal-demokracji Królestwa Polskiego i Litwy”, już wówczas walczyli z państwem polskim... którego nie było. Wołali głośno, że naród polski niezdolny jest i niegodny samodzielnego istnienia. Nienawidzili samej myśli o możliwości zmartwychwstania Polski niepodległej. [...] To nie przypadek, że w 1905 r. Esdecy pienili się na widok sztandaru polskiego i wrzeszczeli „precz z białą gęsią”, choć nie był to sztandar ucisku, lecz powstania."


(źródło: Ignacy Hugo Matuszewski, "Polski komunizm", "Dziennik Polski" [Detroit] z 3 czerwca 1946 r.)


Dokładnie 93 lata temu, 10 listopada 1918 r., ten sam okrzyk: "Precz z Polską! Precz z wojskiem polskiem! Precz z białą gęsią!" słychać było na ulicach Warszawy i innych polskich miast, gdy dokonywano rozbrajania Niemców.

(źródło: Antoni Chołoniewski, "My, żydzi i kongres. Wobec zaburzeń galicyjskich", Towarzystwo im. Sefana Buszczyńskiego, Kraków 1919, str. 26)


Tak silna była (i tak trwała jest, jak się okazuje) alergia komunistów na Orła Białego!

Zresztą w tradycji komunizmu na ziemiach polskich istniało coś, co można by nazwać "luxemburgisme avant la lettre": sprzeciw wobec polskich dążeń niepodległościowych wcześniejszy od działalności Róży Luxemburg. Mianowicie, wygłaszając ostatnie słowo na swoim procesie (Warszawa, jesień 1885 r. — Róża Luxemburg była wtedy dopiero czternastoletnią dziewczynką), wyraził taki sprzeciw tow. Ludwik Waryński, przywódca lewicowej partii, potocznie zwanej "Pierwszym [albo: Wielkim] Proletariatem" (pełna nazwa: "Międzynarodowa Socjalno-Rewolucyjna Partia „Proletariat”"), mówiąc w tej akurat kwestii krótko, ale dobitnie: "My — wrogowie rządu, nie jesteśmy jednak patriotami w politycznym znaczeniu tego słowa i nie podnosimy kwestii narodowej". Rodowity Polak (w odróżnieniu od np. Róży Luxemburg i Leona Jogichesa), a nawet — szlachecki syn, który w danym momencie nie miał już wiele do stracenia (liczył się z wyrokiem śmierci i w tym samym przemówieniu wyraził gotowość nań), wykorzystał ławę oskarżonych do agitacji przeciwko rządowi (carskiemu, ma się rozumieć), ale nie na rzecz niepodległości Polski, od której — nawet wtedy! — się odżegnywał!


( źródło: Bohdan Cywiński, "Rodowody niepokornych", Editions Spotkania, Paris 1985, str. 98 ),
Przy okazji polecam lekturę związanego z tym tematem felietonu Rafała Aleksandra Ziemkiewicza, demaskującego kłamstwa o polskim "faszyźmie": http://fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz-mysli_nowoczesnego-endeka/news/faszysci-pilsudski-i-dmowski-niech-zyja,1717003.Dopisane 30 listopada 2011 r.:

Teraz już (inaczej niż o stulecie wcześniej, swoją nienawiść kierują nie ku "białej gęsi", lecz otwartym tekstem oznajmują, o którego ptaka im chodzi: http://sejsmoantypolonizmu.nowyekran.pl/post-pdf/42138,dymac-orla-bialego-spiewal-tymanski-na-imprezie-krytyki-politycznej.

_________________
facet wyznaj?cy dewiz? Karoliny Pó?nocnej: Esse Quam Videri


Ostatnio zmieniony przez Esse Quam Videri dnia Sro Lis 30, 2011 9:53 am, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pią Lis 11, 2011 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W bardzo dobrym tekście R.Ziemkiewicza można znaleźć m.in.
Cytat:
Sięgam jeszcze pamięcią w czasy, kiedy "faszystami" byli żołnierze AK i BCh, kiedy "walką z faszyzmem" nazywano stalinowskie zbrodnie na patriotach, a na lekcjach historii uczono mnie o faszystowskiej Polsce sanacyjnej, faszyście Piłsudskim i faszyście Dmowskim. Dziś siły postępu musiały się trochę cofnąć, ale wciąż usiłują podtrzymać te obelgę wobec przynajmniej tej części tradycji, która jest im najbardziej wroga, najbardziej patriotyczna i najbardziej nieprzejednanie antykomunistyczna - tradycji endeckiej.

Nie świadczy to o niczym innym, jak o tym, że metody stemplowania kogokolwiek nielubianego pieczęcią "faszysta" są stare i wiecznie dobre w lewackich kręgach. Faszyzm przecież w swojej istocie był lewacki, zwracał się głównie do mas i masom obiecywał dobrobyt - nierzadko lepiej to realizując niż współczesne demokracje. Przecież tak Stalin jak i Hitler świętowali 1 Maja, jako święto państwowe. Ohyda określenia polskich organizacji patriotycznych jako faszystowskie polega na absurdalności. Jak tu tłumaczyć, że czarne nie jest białe, gdy wszyscy widzą że tak jest, a arbiter twierdzi, że to to samo, jak nie w pełnej rozciągłości to przynajmniej w niuansach. Wisła się pali!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Esse Quam Videri
Weteran Forum


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 747
Skąd: Tczew

PostWysłany: Pon Lis 14, 2011 10:15 am    Temat postu: wywiad z Pawłem Kukizem Odpowiedz z cytatem

Kukiz "Polska może ponownie zniknąć z mapy świata"

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/478244,Kukiz-Polska-moze-ponownie-zniknac-z-mapy-swiata


A po to, aby CZYM PRĘDZEJ znikła, za "faszystów" trzeba uznać JAK NAJWIĘCEJ spośród Polaków:to jest obrazek znaleziony pod adresem:

http://nczas.home.pl/wasiukiewicz/komentarz-satyryka-nr-46-2/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group