" /> Dyskusje ogólne :: Radio Maryja rozgłośnią polskich inteligentów
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Radio Maryja rozgłośnią polskich inteligentów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 9:59 pm    Temat postu: Radio Maryja rozgłośnią polskich inteligentów Odpowiedz z cytatem

Jak można przeczytać w wPolityce "Radio Maryja rozgłośnią polskich inteligentów? 25 % słuchaczy toruńskiej rozgłośni ma wykształcenie wyższe". Wprawdzie tytuł na forum wPolityce.pl ma znak zapytania, ale to że 25% słuchających RM (co znacznie przekracza wskaźnik osób z wyższym wykształceniem w Polsce) ma wyższe wykształcenie. Może to oznaczać, że ci MWZWM to mają takie wyższe wykształecenie z przymrużeniem (nie podam akademii, ani kierunków). Oto tekst z wPolityce.pl:
Cytat:
Jak podaje "Rzeczpospolita", już ok. 25 proc. słuchaczy Radia Maryja, które w sobotę świętuje 20. rocznicę powstania, ma wyższe wykształcenie. W 2001 r. takich osób było ok. 9 proc., a w 2006 r. – 13,5 proc. Tak wynika z badań Radia Track prowadzonych przez Millward Brown SMG/KRC.

Według wielu ekspertów wzrost słuchalności wśród osób z wyższym wykształceniem jest spowodowany ujednoliceniem przekazu w innych mediach:
Wzrost liczby ludzi z wyższym wykształceniem wśród słuchaczy jest reakcją na psucie się informacji w mediach liberalno-lewicowych, ich nachalną propagandę oraz brak rzetelnych źródeł informacji. Ludzie na pewnym poziomie intelektualnie sięgają po różne media, by wyrobić sobie opinię. - mówi "Rz" prof. Andrzej Szpociński, socjolog z Civitas Christiana.
Wyniki badania Millward Brown SMG/KRC przeczą opinii, że wśród słuchaczy rozgłośni o. Rydzyka przeważają osoby niewykształcone. 46 proc. słuchaczy ma wykształcenie średnie, ok. 16 proc. zawodowe, a 12 proc. – podstawowe. Radio Maryja zajmuje piąte miejsce wśród stacji radiowych pod względem tzw. czasu słuchania z wynikiem 2,15 proc. (z czasu, jaki słuchacze poświęcili wszystkim stacjom, taki procent przypadł na toruńską rozgłośnię).

Bar, źródło: "Rzeczpospolita"


Dla potwierdzenia pozytywnych opinii o RM przytaczam komentarze do powyższego tekstu (kilka pierwszych, bez wybierania, z teraz):
Cytat:
Stiopa Tankista (178.235.186.***) 3 Grudnia 2011 15:03:35 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Dziś Radia Maryja słucha się jak kiedyś Radia Wolna Europa. Tylko ktoś niemądry i ktoś kto nigdy nie słuchał tego radia, może wydawać nieprzychylne opinie o nim. Dziś wstyd słuchać Trójki i reszty FMów które są zwykłymi propagandowymi szczekaczkami a puszczana tam muzyka to ciągle te same piosenki od 10 lat. Komercja i zły gust.
acton (87.205.172.***) 3 Grudnia 2011 17:28:17 Zgłoś nadużycie

Dokladnie tak. RM jest jedynym glosem odbiegajacym od obowiazkowej prawdy salonu, prawdy "towarzystwa." Jest wprawdzie endeckie, ale wolę juz endeka od salonowych oportunistow, wazeliniarzy, klamcow, i wreszcie agenturę. Przy tej alternatywie, RM jest jak zrodlana woda. Rzeczywiscie jak dawne RWE.
wk_kar (46.205.125.***) 3 Grudnia 2011 17:29:59 Zgłoś nadużycie

Samo sedno dlaczego słucham Radia Maryja i ogladam Telewizję Trwam chciaż nie jestem katolikiem. Dodam od siebie o jednym elemencie który pominął "Stiopa Tankista" poziom dziennikarstwa w Radiu Maryja i Telewizji Trwam jest na wiele wyższym poziomie niż w innych mediach. Apeluję do katolików brońcie swoich mediów bo jak pozwolicie sobie na ich ograniczenie i nie daj Boże na ich zniszczenie to obecnie rządzący nie będą już mieli żadnych zachamowań przed oddaniem naszej suwerenności w ręce obcych rządów. A całe te towarzystwo z Episkopatu Polski sprzeda Was byleby zachować swoje przywileje , jak faryzeusze zdradzili Jezusa Chrystusa. Niech Wam Bóg błogosławi w wierze.
jamal (46.112.141.***) 3 Grudnia 2011 19:12:48 Zgłoś nadużycie

potwierdzam, wstyd słuchać dzisiaj trójki, radia na którym się wychowałem Sad, radia maryja trzeba słuchać jeżeli che się czegoś dowiedzieć... reszta to niestety ściek propagandowy...Źródło: http://wpolityce.pl/wydarzenia/19162-radio-maryja-rozglosnia-polskich-inteligentow-25-sluchaczy-torunskiej-rozglosni-ma-wyksztalcenie-wyzsze

Co można dodać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pon Gru 05, 2011 8:42 pm    Temat postu: Przesłanie Ojca Świętego Benedykta XVI do Radia Maryja Odpowiedz z cytatem

Ten tekst znalałem na stronie Naszego Dziennika pod http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20111205&typ=rd&id=rd02.txt
Cytat:
Wielebny Ojciec Prowincjał Janusz Sok C.S.S.R. Przełożony Warszawskiej Prowincji Redemptorystów!

Ojciec Święty Benedykt XVI, łącząc się duchowo z uczestnikami uroczystości 20-lecia Radia Maryja, za moim pośrednictwem przesyła na ręce Ojca Prowincjała pozdrowienie i apostolskie błogosławieństwo Założycielowi i Dyrektorowi Radia O. Tadeuszowi Rydzkowi, wszystkim pracownikom duchownym i świeckim, wolontariuszom oraz tym, którzy za przyczyną tej katolickiej rozgłośni znajdują umocnienie w wierze na drodze do spotkania z Bogiem.
Radio Maryja zostało erygowane przez biskupa chełmińskiego, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 8 grudnia 1991 r. w Toruniu. W tym niełatwym dla Waszego kraju okresie odejścia od systemu negującego wolność słowa i narzucającego monopol władzy na informacje, potrzebne było powstanie nowych, katolickich mediów, które dotarłyby do wszystkich z orędziem zbawienia i rzetelną informacją. Tak myślał bł. Papież Jan Paweł II, który zwracając się do Was, powiedział: "Wielka jest dzisiaj potrzeba przepowiadania Ewangelii w naszej Ojczyźnie, potrzebne jest ludziom autentyczne słowo. Słowo, które buduje, a nie dzieli, które wlewa otuchę w zalęknione serca. Słowo czyste, proste, głoszące miłość i prawdę. Takim słowem jest orędzie Zbawienia. Jest nim sam Chrystus. Tego właśnie Słowa Wy jesteście głosicielami".
Papież, Wasz Rodak, wyznał również: "Dziękuję Radiu Maryja za to wielorakie i ofiarne zaangażowanie się w Apostolstwo Słowa, które dziś jest tak bardzo ważne i tak bardzo potrzebne w naszym kraju". On sam zawierzył Wasze Radio opiece Maryi, głównej Patronki Radia, w słowach Was wszystkich. Wasze Apostolstwo oddaję w opiekę Najświętszej Maryi Pannie, którą czcimy jako Gwiazdę Ewangelizacji.
"Maryjo, Gwiazdo Ewangelizacji, prowadź nas, prowadź Radio Maryja i bądź Jego Opiekunką".
Niech Maryja, Gwiazda Nowej Ewangelizacji, prowadzi Wasze Radio na spotkanie nowych ludzi i nowych czasów.
W duchu tego zawierzenia i przy nieugiętej woli i wierności Urzędowi Nauczycielskiemu Kościoła i Jego Pasterzom Radio Maryja mogło, mimo trudności, owocnie rozwinąć swą działalność w kraju i za granicą. Zaś mając ziarno Słowa w sercach ludzkich, po 20 latach nieprzerwanej działalności na wielu płaszczyznach, można przyznać, że plon tego zasiewu jest obfity.
W pierwszym rzędzie na falach Waszego Radia doświadczyć można spotkania z Bogiem poprzez modlitwę i katechezę. Dwa istotne elementy, które wyróżniają Radio Katolickie spośród innych rozgłośni. Codziennie transmitowana jest Msza św., modlitwa brewiarzowa, Anioł Pański, Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Apel Jasnogórski z Częstochowy, Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i inne modlitwy okresowe, jak np. Gorzkie Żale.
Codzienna katecheza ubogacana jest udziałem księży biskupów, a nierozerwalna więź ze Stolicą Apostolską przejawia się w transmisjach wszystkich pielgrzymek zagranicznych Ojca Świętego, środowych audiencji ogólnych, modlitwy "Anioł Pański" z Papieżem, wiadomości Radia Watykańskiego oraz ważniejszych wydarzeń z życia Stolicy Świętej i Kościoła powszechnego. Ponadto transmitowany jest Tygodnik Wiadomości z Watykanu Octava Dies, jak również serwis informacyjny z Ziemi Świętej Terra Santa News.
Ojciec Święty Benedykt XVI wyraża swą radość z faktu, że dzięki Radiu Maryja i związanej z nim Telewizji Trwam Jego podróże apostolskie, audiencje środowe i inne wystąpienia mogą być odbierane w Polsce w języku ojczystym. Jest to wyraźny wkład w przybliżanie Misji Piotrowej w Waszym kraju i wśród Waszych rodaków na obczyźnie. Nie bez znaczenia pozostaje również działalność chrześcijańsko-społeczna Waszego Radia. Znany i religijnie cenny jest wspólnotowy wymiar słuchaczy Radia Maryja, rodzin, młodzieży, a zwłaszcza wspaniały i jedyny tego rodzaju fenomen Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci gromadzących około 150 tys. dzieci w różnych częściach świata, które wyrażają swą miłość do Matki Zbawiciela poprzez regularną, codzienną modlitwę różańcową.
Z myślą o formacji młodzieży i w trosce o katolickich dziennikarzy działa już od 10 lat w Toruniu Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, a prasowy wymiar dziennikarstwa reprezentuje znany w Polsce dziennik. Radio Maryja pielgrzymuje też po ojczystej ziemi, transmitując Mszę św. i inne nabożeństwa z wielu sanktuariów w diecezji i parafii oraz śledzi wydarzenia z życia Kościoła w Polsce.
Słuchacze Radia Maryja stoją na pielgrzymich szlakach do Częstochowy, do Rzymu i do Amerykańskiej Częstochowy w stanie Pensylwania.
Specyfiką tego Radia jest również to, że każdy może wziąć udział w otwartym programie dyskusyjnym "Rozmowy niedokończone", telefonicznie uczestnicząc w programie transmitowanym na żywo. Należy wspomnieć także o środowiskach naukowych, kulturalnych i społecznych skupiających się wokół Radia Maryja i opowiadających się jasno za nauką moralną Kościoła katolickiego, w obronie życia od jego poczęcia do naturalnej śmierci i w obronie rodziny opartej na odpowiedzialnym i przez Boga pobłogosławionym związku mężczyzny i kobiety oraz na chrześcijańskim wychowaniu potomstwa.
Wspomniane formy religijnego oddziaływania na rzesze radiosłuchaczy, szczególnie do osób niepełnosprawnych, chorych i posuniętych w latach, które nie mogą uczestniczyć osobiście w programach duszpasterskich w swoich diecezji czy parafii, stanowią autentyczny wkład w Misję Ewangelizacyjną Kościoła w Polsce i współgrają z drogą Nowej Ewangelizacji wytyczoną przez Urząd Nauczycielski Kościoła.
Na zakończenie pragnę przytoczyć słowa Papieża, Waszego Rodaka, bł. Jana Pawła II, skierowane do Was podczas jednej z pielgrzymek do Rzymu. "Niech Wasze Radio służy prawdziwej informacji, przepełnionej miłością i opartej na sprawiedliwości. Niech przyczynia się do kształtowania ludzkich sumień w duchu nauki Chrystusa".
Ojciec Święty Benedykt XVI, dziękując Wam za 20 lat ofiarnej Misji Ewangelizacyjnej, prosi Boga, za przyczyną Matki Najświętszej, Patronki Radia Maryja, aby to Dzieło przenikania wiary do sumień ludzkich, prowadzone przez Zgromadzenie Zakonne Redemptorystów w Polsce i na świecie, zaowocowało trwałym zwycięstwem dobra nad złem i przyczyniło się do dobra wielu chrześcijan i całego Waszego kraju. W tym duchu łączę się i ja w radości, jaką przeżywacie, i pozdrawiam wszystkich uczestników uroczystości oraz radiosłuchaczy.

Watykan, 1 grudnia 2011 r.

+Tarcyzjusz Kardynał Bertone Sekretarz Stanu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group