" /> Dyskusje ogólne :: 20 lat ZSRE
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

20 lat ZSRE

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Esse Quam Videri
Weteran Forum


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 755
Skąd: Tczew

PostWysłany: Czw Gru 08, 2011 10:31 am    Temat postu: 20 lat ZSRE Odpowiedz z cytatem

20 lat ZSRE

8 XII 1991 (wioska Wiskule na Białorusi) rozwiązanie Związku Socjalistycznych Republik Sowieckich, zawiązanie Wspólnoty Niepodległych Państw

9-10 XII 1991 (miasto Maastricht w Holandii) rozwiązanie Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej, zawiązanie Unii Europejskiej


prof. Władimir Bukowskij:

W jaki sposób Związek Radziecki był rządzony? Był rządzony przez piętnastu, przez nikogo nie wybranych ludzi, którzy przed nikim nie odpowiadali i przez nikogo nie mogli zostać zwolnieni.
W jaki sposób rządzona jest Unia Europejska? Przez 25 ludzi, których nikt nie wybrał, którzy przed nikim nie odpowiadają i którzy przez nikogo nie mogą zostać zwolnieni.
Czym był Związek Sowiecki? Związek Sowiecki był związkiem socjalistycznych republik.
A czym jest Unia Europejska od momentu swojego powstania w 1992 roku? Unią socjalistycznych republik.


http://kapitalizm.republika.pl/ue/bukowski.html


wczoraj Moskwa dziś Bruksela

A w naszej ojczyźnie symbolami takich, co wczoraj służyli Moskwie, a dzisiaj służą Brukseli, są np. towarzysz profesor Bauman albo towarzysz o-mało-co-magister Kwaśniewski.


http://sizarsizar.wrzuta.pl/film/99e9gVlN3ML/wczoraj_moskwa_dzis_bruksela_-_lublin
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Czw Gru 08, 2011 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paralele pomiędzy ZSRS i Unią Europejską Włodzimierz Bukowski zauważył już dawno temu i w związku z tym konsekwentnie używa nazwy Jewrosojuz (co po rosyjsku ma jeszcze dodatkowy smaczek).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Konrad Turzyński
Moderator


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 578

PostWysłany: Czw Gru 08, 2011 11:03 pm    Temat postu: Matka Boża, ZSRS i UE Odpowiedz z cytatem

Matka Boża, ZSRS i UEHistoria objawień fatimskich oraz ich następstw zawiera sporo zbieżności dat między różnymi wydarzeniami historii powszechnej (m. in. z okresu II wojny światowej) a dniami związanymi z kultem maryjnym. Niedowiarek może zawsze wzruszyć ramionami i powiedzieć, że świąt maryjnych jest w katolickim kalendarzu sporo (to prawda), więc nie dziwota, że pewne ważne zdarzenia noszą daty takie same jak owe święta. Jednak faktem pozostaje, że najgroźniejszy wróg pokoju po II wojnie światowej czyli Związek Sowiecki doznał formalnej samolikwidacji (i to bez towarzyszenia błysków wybuchów atomowych!) właśnie w dniu Niepokalanego Poczęcia 20 lat temu, 8 grudnia 1991 r. Kilka lat wcześniej, 13 maja 1984 r., w rocznicę pierwszego z objawień fatimskich nastapił wybuch (konwencjonalny, nie nuklearny) w sowieckiej bazie morskiej w Siewieromorsku (zob.: http://www.swjakub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=496&Itemid=166), który spowodował faktyczne obezwładnienie żądła potencjalnej sowieckiej agresji przeciwko Zachodowi.

Unia Europejska posiada w swojej (pozawerbalnej) symbolice coś, co (przynajmniej z katolickiego punktu widzenia) jest porównywalne do invocatio Dei. Jest to dobrze wszystkim znana flaga Unii, która została ustanowiona, gdy symbolizowany przez nią twór polityczny jeszcze nie nazywał się nawet "Europejską Wspólnotą Gospodarczą", lecz po prostu "Wspólnym Rynkiem", skupiając dopiero sześć państw. Skąd zatem dwanaście gwiazd? Flagę Europy wymyślił w 1950 r. Alzatczyk, obywatel francuski Arsen Heitz ze Strasburga, a jako gorliwy katolik zaczerpnął pomysł ze słynnego "Cudownego Medalika" którego geneza wiąże się z maryjnym sanktuarium w Paryżu. Dokładniej, wziął zeń tylko właśnie owe dwanaście gwiazd, które – w kontekście przez wielu odnoszonym do Matki Bożej – wspomina już "Biblia" ("Apokalipsa", rozdział 12, wiersz 1: "Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu"). Po pięciu latach spośród wielu pomysłów wybrano projekt Heitza. Co ciekawe, uchwała delegatów ministrów została podjęta w Paryżu właśnie 8 grudnia 1955 r. (choć z przyczyn biurokratycznych postdatowano ją na dzień następny), a więc w dniu maryjnego święta Niepokalanego Poczęcia. Wszystkie powyższe wiadomości o dwunastu gwiazdach pochodzą z tygodnika "Niedziela" nr 23 z 6 czerwca 1993 r., gdzie na str. 15 w artykule pt. "Flaga Europy" ksiądz Krystian Gawron skomentował tę historię tak, iż Opatrzność "[...] chce przypomnieć obywatelom Starego Kontynentu, że obecność Niepokalanej w jego historii była, jest i pozostanie dyskretnym czynnikiem integrującym" (por. także powtórkę tego artykułu w tym samym tygodniku, nr 34 z 23 sierpnia 1998 r., a ponadto: http://www.culture.pl/baza-sztuki-pelna-tresc/-/eo_event_asset_publisher/eAN5/content/flaga-europy-historia-i-symbole, http://www.pijarzy.pl/?strona,doc,pol,glowna,1325,0,2732,1,0,ant.html, http://cudownymedalik.w.interia.pl/flaga.html lub http://arc.ekai.pl/europa/?MID=3775).

Chrześcijański (a konkretnie katolicki) rodowód flagi UE kontrastuje z nieprzyjaznym chrześcijaństwu obliczem tej organizacji. Twórcy jedności europejskiej sprzed niemal sześciu dekad nie byli takimi ludźmi jak ci, którzy obecnie stoją na czele UE. Wtedy kierowanie sie motywacją płynąca z "Biblii" nie było jeszcze tak ośmieszane, jak to pod wieloma względami bywa w naszych czasach.


Ufajmy, że Matka Boża jest potężniejsza od potęg politycznych tego świata.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sob Gru 10, 2011 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W związku z 30. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w ostatnim (datowanym na 11. grudnia 2011r) numerze „Gościa Niedzielnego”, w lokalnej wkładce „Gość Wrocławski” jest wywiad z JE kardynałem Henrykiem Gulbinowiczem pt. „Zaryzykowałem” - uczta dla ducha. JE mówi o stanie wojennym, o tym jak otrzymał 80 mln 'depozyt', o wymianie tych pieniędzy na dolary i związanych z 'depozytem' perypetiami z SB, oraz o wielu innych dobrze pamiętanych przez Księdza Kardynała i ludzi sprawach z tamtych czasów. Wywiad kończy się następująco:
Cytat:
Wspominając tamten czas, przenieśmy się Księże Kardynale, do współczesności. Kiedy trudniej było głosić Ewangelię - 30 lat temu czy dziś?
Pan Jezus powiedział: „Na tej ziemi zawsze ucisk mieć będziecie”. W tamtych czasach był wyraźny podział na „oni” i „my”, ale w środkach masowego przekazu nie było tak wielu słów ubliżających Kościołowi, albo ludziom Kościoła. Co oni myśleli, to jest inna sprawa. Z czasem wyłoniły się pisma, takie jak „Nie” czy „Fakty i Mity”, ale żeby w Sejmie pojawiła się partia wroga Kościołowi, to znaczy wroga Polsce, żeby usiłowano zdeptać tradycję tworzoną przez naród i Kościół w naszej ojczyźnie, tego nie było. Dlatego uważam, że sytuacja obecna jest gorsza i najważniejszym zadaniem, jakie stoi przed Kościołem, jest troska o to, by w rodzinie było miejsce dla Pana Boga. To miejsce muszą uformować ojciec i matka. Jeśli dzieci nie widzą rodziców modlących się i przystępujących do sakramentów, skąd mają brać przykład?


Czy targana własnymi słabościami, walcząca o przetrwanie UE, jest nam w stanie w końcu dać coś, co uzdrowi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Esse Quam Videri
Weteran Forum


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 755
Skąd: Tczew

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2012 9:37 am    Temat postu: w Klubie Ronina o perspektywach UE Odpowiedz z cytatem

w Klubie Ronina o perspektywach UE


Relacja filmowa p. Krzysztofa Wojciechowskiego ze spotkania w Klubie Ronina "KIEDY DOKŁADNIE UNIA EUROPEJSKA UPADNIE". Na spotkaniu przedstawiono pokaz "Czy długość trwania złożonej formacji geopolitycznej zależy od czasu jej powstania? A jeżeli tak, to jak". Pokaz został przedstawiony na II Zjeździe Geopolityków Polskich w Akademii Obrony Narodowej w Rembertowie w Warszawie. Pokaz przedstawia wyniki badań nad prawidłowościami, którym podlega długość trwania
złożonej formacji geopolitycznej w zlewniach kontynentu euroazjatyckiego i Morza Śródziemnego.

Jednym z praktycznych skutków badań jest precyzyjne określenie terminu rozpadu Unii Europejskiej i podanie, czy i dlaczego do tego terminu można mieć zaufanie.

Dla widza ciekawa może być także dyskusja Roninów. Zwłaszcza dla jej wysokiego poziomu (merytorycznego, metodologicznego, faktograficznego i in.).


http://vod.gazetapolska.pl/1425-klub-ronina-grzegorz-rossa

_________________
facet wyznaj?cy dewiz? Karoliny Pó?nocnej: Esse Quam Videri
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2012 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Władimir Bukowski o UE

Jak już pisałem wyżej, gdy mówi o nich po rosyjsku, to używa akuratnej nazwy (nota bene będącej wiernym przekładem): Евросоюз.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Esse Quam Videri
Weteran Forum


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 755
Skąd: Tczew

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2012 9:23 am    Temat postu: Jewrosojuz Odpowiedz z cytatem

Jewrosojuz

Grzegorz - Wrocław napisał:
Paralele pomiędzy ZSRS i Unią Europejską Włodzimierz Bukowski zauważył już dawno temu i w związku z tym konsekwentnie używa nazwy Jewrosojuz (co po rosyjsku ma jeszcze dodatkowy smaczek).


Nie tylko w tekstach prof. Bukowskiego, ale także dość powszechnie w jego ojczyźnie ten skrótowiec jest stosowany. Zgodnie ze zwyczajem w powstałym sowieckiej odmianie języka rosyjskiego (np. "Комсомол" = "/Всесоюзный Ленинский/ Коммунистический Союз Молодёжи" = "/Wszechzwiązkowy Leninowski/ Komunistyczny Związek Młodzieży") "Евросоюз" jest skrótowcem zastępującym nazwę "Европейский Союз" (= "Unia Europejska"). Natomiast nie jest (ale mógłby być) skrótowcem zastępującym nazwę... "Еврейский Союз". Smile

_________________
facet wyznaj?cy dewiz? Karoliny Pó?nocnej: Esse Quam Videri
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum


Załóż bezpłatnie forum phpbb2 lub phpbb3 na Forumoteka.pl


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group