Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Prymas krytykuje

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jerzy Dąbrowski
Weteran Forum


Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 314

PostWysłany: Nie Mar 18, 2007 11:31 pm    Temat postu: Prymas krytykuje Odpowiedz z cytatem

Dziennik podaje:
link http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=14&ShowArticleId=36029

Kardynał krytykuje lustrację
2007-03-18 21:23 Aktualizacja: 2007-03-18 22:10
Prymas Glemp: Akta IPN to zbiór kłamstw

Zbiory kłamstw, lęków i podłości - tak określił zbiory IPN kardynał Józef Glemp. Według prymasa utrzymywanie ich to marnotrawstwo papieru, czasu i pieniędzy. Duchowny uważa, że esbeckie akta nie mówią prawdy o ludziach, którzy donosili bezpiece. Bo ludzie się zmieniają i zrywają ze swą przeszłością.

Prymas dodał, że grzebanie w aktach IPN niewiele powie o ludziach tam opisanych. Zdaniem duchownego akta mogą pokazać kim kiedyś byli ludzie, a nie kim są teraz. Prymasowskie kazanie podczas mszy w katedrze Św. Jana w Warszawie było czytelnym sygnałem o tym, co myśli o otwarciu teczek IPN głowa Kościoła w Polsce.

"Z jednej strony teczki mają ukazać kim był badany człowiek, ale z drugiej strony panuje ogólne przekonanie, iż takim samym człowiekiem pozostał" - mówił kardynał Glemp. Po tych słowach przypomniał przypowieść o synu marnotrawnym, który zerwał ze złą przeszłością. Dodał, że w Kościele takie zerwanie umożliwia spowiedź.

Zdaniem kardynała Glempa teczki są tylko źródłem stresów i niepokojów. Duchowny przypomniał, że "Chrystus polecił wszystkim posługę pojednania".

Michał Pietrzak

mój komentarz:
- jeśli idzie o spowiedź to dziś to pięknie wyklarował ks. Cybula - polecam mój drugi post w http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=1152
- co do stresów i niepokojów to rzeczywiście agenci i kolaboranci powinni się denerwować ale taka jest ich służba
- przypomina się to co zanotował ks. Jerzy Popiełuszko, że wizyty u prymasa były gorsze niż esbeckie przesłuchania
- należy zauważyć "zgranie czasowe" z Lechem Wałęsą (wywiad dla Wprost)
- najlepiej jakby dołączył jeszcze z krytyką Kiszczak i Jaruzelski - to będziemy mieli okrągłostołowy komplet.

_________________
Nie jedna miarka wskazuje na Jarka,
Wi?c tak jak czuj? tak zag?osuj?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum