Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kornel w "Hybrydach" - 07.01.2012 r.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JACEK
Weteran Forum


Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 247

PostWysłany: Nie Sty 08, 2012 12:52 am    Temat postu: Kornel w "Hybrydach" - 07.01.2012 r. Odpowiedz z cytatem

Stowarzyszenie Twórców dla Rzeczypospolitej zorganizowało panel dyskusyjny z cyklu "Jakie elity dla Rzeczypospolitej?". Spotkanie zatytułowane "Prezydentury III RP - zmarnowane szanse, wnioski na przyszłość" poprowadził Piotr Semka. Wśród panelistów: R.Bugaj, M.Jurek, Ł. Warzecha, P.Zaremba, P. Zyzak oraz J. Żaryn. Wśród zaproszonych gości specjalnych byli K. Morawiecki, B. Nizieński,

Wypowiedź Kornela http://youtu.be/CkSKYKL49WY






Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Nie Sty 08, 2012 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno mi się z ogólną wymową tego krótkiego wystąpienia Kornela nie zgodzić. Dlatego co raz to spoglądam w stronę Prezydenta Czech - Pana Vaclava Klausa. Prezydent niewielkiego kraju, a umiejacy zachować godną postawę, dbać o honor swego kraju.
Dla poparcia tego co napisałem warto wspomnieć chociażby piękny gest złożenia wiązanki kwiatów pod patriotyczną tablicą w kościele pw św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława na pl. Wolności we Wrocławiu i Przemówienie wygłoszone przez Prezydenta Czech Wacława Klausa w Parlamencie Europejskim 19. lutego 2009 r. czy też wrzask jaki postępactwo podniosło po opublikowaniu połajanek z jakimi 'goście' z PE przyjechali do Pragi. Oto fragment wypowiedzi z tego spotkania z 5.12.2008r.
Cytat:
Daniel Cohn-Bendit:

Przyniosłem Panu flagę, którą tu najwyraźniej wszędzie macie na Zamku Praskim. To jest flaga Unii Europejskiej, tak ją postawię tutaj przed Panem. To będzie trudne przewodniczenie. Czechy będą miały do czynienia z projektem dyrektywy ws. prawa pracy i pakietem klimatycznym. Pakiet klimatyczny UE reprezentuje mniejszą cząstkę, niż byśmy sobie życzyli. To konieczne, aby tego minimum dotrzymać. Jestem przekonany, że zmiany klimatyczne stanowią nie tylko zagrożenie, ale i niebezpieczeństwo dla dalszego rozwoju planety. Opieram się na poglądzie naukowym i zgodzie większości w PE. Wiem, że się Pan ze mną nie zgodzi. Może Pan wierzyć, w co chce, ja jestem przekonany, że globalne ocieplenie jest rzeczywistością, nie jest to kwestia mojej wiary. Traktat Lizboński: Pana pogląd na to mnie nie interesuje, chcę wiedzieć, co pan zrobi, aby zatwierdził go czeski sejm i senat. Będzie Pan respektował demokratyczną wolę przedstawicieli narodu? Będzie Pan musiał to podpisać.

Co więcej, chcę, aby Pan mi wyjaśnił, jaki jest poziom Pana przyjaźni w panem Declan Ganley'em z Irlandii. Jak może Pan się spotykać z człowiekiem, co do którego nie jest jasne, kto go opłaca? Będąc na swoim stanowisku, nie może się Pan z nim spotykać.
(To jest człowiek, którego majątek pochodzi z wątpliwych źródeł i chce je teraz wykorzystać na finansowanie swojej kampanii wyborczej do PE.)



Vaclav Klaus:

Muszę powiedzieć, że tym tonem nikt jeszcze ze mną tutaj nie mówił przez 6 lat mojej prezydentury. Nie jest Pan tutaj na paryskich barykadach. Sądziłem, że taki styl komunikacji wobec nas skończył się 19 lat temu (razem z upadkiem komunizmu - przyp. Fronda.pl). Widzę, że się myliłem. Ja bym sobie nie pozwolił pytać Pana, z czego jest finansowana działalność Zielonych.
Jeśli zależy Panu na racjonalnej dyskusji przez te pół godziny, które mamy na negocjacje, proszę Panie Przewodniczący oddać słowo dalszym osobom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum