" /> Dyskusje ogólne :: Wyjazd na Węgry - jedźcie z nami!
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wyjazd na Węgry - jedźcie z nami!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Czw Mar 01, 2012 7:44 pm    Temat postu: Wyjazd na Węgry - jedźcie z nami! Odpowiedz z cytatem

Na niezaleznej.pl możemy przeczytać:
Cytat:
W związku z rosnącym zainteresowaniem przedłużono termin zgłoszeń dla uczestników Wielkiego Wyjazdu na Węgry.

Można jeszcze dokonywać wpłat na wyjazd do Budapesztu organizowany przez kluby „Gazety Polskiej” przy udziale Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Stowarzyszenia Solidarni 2010. Uczestnicy wyjazdu chcą zamanifestować swoje poparcie dla Węgrów i premiera Viktora Orbána na obchodach węgierskiego święta narodowego 15 marca.

Szczegółowe informacje oraz program wyjazdu TUTAJ.


Źródło: http://niezalezna.pl/24414-wyjazd-na-wegry-jedzcie-z-nami
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pon Mar 12, 2012 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak podaje niezależna.pl: "Wielki Wyjazd na Węgry - nie ma już miejsc". Możemy tam przeczytać:
Cytat:
Wszystkie miejsca na Wielki Wyjazd na Węgry zostały już zamówione. Prosimy więc o niedokonywanie wpłat na podawany wcześniej rachunek.

DLA UCZESTNIKÓW

Wielki Wyjazd na Węgry
– środa, 14 marca
Szczegółowy program wyjazdu:
– Warszawa Dworzec Centralny, godz. 13:45
Kolejne miejsca postojowe:
– Kielce, godz. 17:30 – 17:33
– Kraków – godz. 19:06 – 19:11
– Tarnów, godz. 21:08 – 21:10
– Nowy Sącz, godz. 22:52 – 22:55
– Budapest Nyugati, godz. 6:50

Program ogólny uroczystości (uzgodniony z władzami węgierskimi)
Po oficjalnym przywitaniu przez przyjaciół z Węgier zostaniemy 16 autobusami (w autobusach będą na nas czekały paczki ze śniadaniem) zawiezieni przed Muzeum Narodowe.
Godz. 9:00 – uroczystość na schodach muzeum, w miejscu w którym Sándor Petöfi sformułował swoje „12 żądań”. To tu rozpoczęło się węgierskie powstanie antyhabsburskie. Przewidziane są przemówienia, m.in. burmistrza Budapesztu Istvána Tarlósa, który był inicjatorem powstania w Budapeszcie pomnika upamiętniającego zbrodnię katyńską. W 2008 r. został odznaczony przez śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, a Rada Polskiej Fundacji Katyńskiej przyznała mu Medal Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W imieniu Polaków uczestniczących w uroczystościach przemówienie wygłosi redaktor Tomasz Sakiewicz.
Godz. 10:00 – przemarsz spod Muzeum Narodowego, z peszteńskiej części miasta, na Górę Zamkową (dystans 4,5 km). Osoby, które przyjechały pociągiem, zostaną zawiezione na chwilę do hoteli w celu zakwaterowania i krótkiego odpoczynku.
Godz. 11:00 – 13:00 – w kilku miejscach na Górze Zamkowej, od Szent György tér (pl. św. Jerzego) do pl. Kapisztrána, odbędą się występy artystyczne.
Godz. 13:00 – 13:15 – zbiórka na placu Dísztér (Góra Zamkowa)
Godz. 13:15 – przemarsz z Góry Zamkowej na drugą stronę Dunaju, na plac Kossutha (4 km), gdzie rozpoczną się węgierskie uroczystości państwowe. Polacy będą mieli zaszczyt iść na czele pochodu – tuż za węgierskimi huzarami.
Godz. 15:00 – rozpoczęcie uroczystości państwowych. Przemówienie premiera Viktora Orbána, powitanie Polaków.
Przed rozpoczęciem oficjalnych przemówień wizyta delegacji z Polski w parlamencie i spotkanie z najwyższymi przedstawicielami rządu węgierskiego.
Godz. 16:30 – koniec uroczystości. Kolacja w 3 turach w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, po czym wyjazd do hotelu.
16 marca – wyjazd na dworzec kolejowy autobusami, z krótkim widokowym przejazdem przez Budapeszt.

Wyjeżdżamy z Budapesztu 16 marca:
– Budapest Nyugati, godz. 19:00
– Nowy Sącz, godz. 3:23 – 3:33
– Tarnów, godz. 5:19 – 5:47
– Kraków, godz. 7:17 – 7:57
– Kielce, godz. 9:35 – 9:40
– Warszawa Dworzec Centralny, godz. 13:45

Grupa niezorganizowana (niejadąca pociągiem) 15 marca
Od godz. 9:00 – możliwość parkowania w Budapeszcie na placu Nyugati tér – autobusy, samochody prywatne
Godz. 13.00 – zbiórka i wymarsz pochodu z orkiestrą na pl. Kossutha
Godz. 15:00 – 16:30 – uroczystość na placu Kossutha z przemówieniem Viktora Orbana
Godz. 16:30 – koniec oficjalnych uroczystości.
W trakcie pobytu na Węgrzech zaopiekują się Państwem osoby z Polski (poznacie ich po kamizelkach z logo Wielkiego Wyjazdu). Oprócz nich organizatorzy węgierscy również zapewniają przewodników miejscowych, mówiących obydwoma językami. Będą obsługiwali w pierwszym rzędzie grupy, które zostaną zapowiedziane wcześniej i przybędą w sposób zorganizowany: pociągami, autobusami. Autobusy i samochody osobowe proszę oznakować (przykleić do przedniej szyby kartkę z logo Wielkiego Wyjazdu – do pobrania ze strony: www.wielkiwyjazdnawegry.pl)


Źródło: http://niezalezna.pl/25064-wielki-wyjazd-na-wegry-nie-ma-juz-miejsc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sro Mar 14, 2012 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krótka notka o Wielkim Wyjeździe Polaków na Węgry o informacji na ten temat w USA w niezależnej.pl - "Amerykanie informują o Wyjeździe na Węgry"

Tak wyglądał wyjazd z Warszawy.

Źródło: http://niezalezna.pl/25225-amerykanie-informuja-o-wyjezdzie-na-wegry
http://foto.niezalezna.pl/thumbnails.php?album=55
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Nie Mar 18, 2012 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatemNa niepoprawnych.pl mamy relację: "Wielki Przyjazd do Budapesztu". Możemy tam przeczytać;

Cytat:
Wielki Przyjazd do Budapesztu Polaków, Litwinów i Czechów stał się faktem dokonanym. Z Polski sympatycy węgierskiej prawicowej koalicji FIDESZ-KDNP oraz Viktora Orbána przyjechali wszelkimi możliwymi środkami lokomocji: samochodami, motocyklami, powózką zaprzężoną w dwa konie, na rowerach a nawet na ...hulajnodze. Pociąg specjalny PKP Intercity wtoczył się rano na jeden z centralnych dworców stolicy Węgier — Budapest Nyugati pályaudvar, przywożąc 800 pasażerów w organizacji Klubów Gazety Polskiej. Przybyli wcześniej Polacy - a między nimi wielu z symbolami Niepoprawnych i NSZZ Solidarność, Czesi, Litwini oraz spora ilość Węgrów, przywitali ich z owacjami i skandowaniem tradycyjnego hasła "Polak, Węgier - dwa bratanki i do szabli i do szklanki! — Magyar, lengyel — két jóbarát, együtt harcol s issza borát!" Gdzie tylko pojawili się polscy emisariusze, Węgrzy przyjmowali ich z ogromnymi owacjami. Czując zwartość tłumnej, bo liczącej blisko 5000 osób "delegacji" polskiej, prowokatorzy i szumowiny czerwono nazistowskich partii i zgrupowań, potulnie i cicho, "z podwiniętymi ogonami" odsunęli się na bok, chociaż widać było po ich gębach, że wcale nie cieszą się z tego "najazdu" Polaków! I tak węgierska policja zatrzymała kilkunastu chuliganów i rozrabiaczy z kręgów czerwono-nazistowskich.

Uroczystości związane z obchodami największego węgierskiego święta narodowego: Walk Narodowo-Wyzwoleńczych lat 1848-1849, w których swojego czasu udział wzięło tysiące Polaków z Bemem, Dembińskim i Wysockim na czele, i spośród których wielu Poległo na Polu Chwały — wcześnie rano rozpoczęły się częścią kulturalną przed gmachem Muzeum Narodowego. Już tu było widać wiele polskich, litewskich, czeskich a nawet szwajcarskich flag i wiele dwujęzycznych transparentów i tablic. Widać było także flagi NSZZ Solidarność, a u jednego opozycyjnego demontranta, który widocznie pomylił adres - samozwańczej "Szolidaritás", bezczelnie, plagiatorsko kopiujuącej polski symbol rewolucyjnej jedności przeciwko komunie z początka lat osiemdziesiątych. Plagiatorzy ci wzięli udział we wiecu, który na drugim końcu śródmieścia zorganizowały zgrupowania czerwonych nazistów.

Po zakończeniu imprezy przed Muzeum Narodowym, demonstranci pieszo przemaszerowali pod gmach Paramentu na Kossuth Lajos tér, gdzie Premier Viktor Orbán bardzo serdecznie pozdrowił polskich emisariuszy słowami: "Za naszą wolność i Waszą — A mi és a ti szabadságotokért!", dodając później: "Chwała Litwie, niech Bóg Pobłogosławi Polskę!" Premier Orbán podkreślił, że "Węgry nigdy nie będą kolonią UE", sygnalizując Brukseli i Baroso zaprzestania dyskryminacyjnej zabawy stosowania dwoistych miar. Jak podkreślił Orbán: "Dzień ten jest świętem walk niepodległościowych, plac ten jest placem niepodległości i dlatego tutaj przyszliśmy, bo my, Węgrzy jesteśmy narodem bojowników o niepodległość!" Słowa Premiera Orbána tłum szczelnie zapełniający nie tylko ogromny plac Kossutha, ale także setkami metrów w głąb wszystkie okoliczne ulice wylotowe, przyjął z ogromną owacją i gromkimi oklaskami. Słychać było także okrzyki Polaków: "Orbán nasz przyjaciel!", "Orbána na premiera Polski!" "Niech żyje tysiącletnia przyjaźń polsko-węgierska."

Redaktor naczelny Gazety Polskiej — kol.red.Tomasz Sakiewicz w swojej przemowie podkreślił, że historię Polski i Węgier nie można od siebie oddzielić. Dodał, że nasze kraje zajęli potężni okupanci, nie zapominając o zasługach polsko-ormiańskiego bohatera węgierskiej Wiosny Ludów - generała Józefa Bema. Podkreślił także, że oba nasze narody bratnio współpracowały ze sobą nawet w okresie komuny. Jak podkreślił: "Pośrodku światowego kryzysu gospodarczo-finansowego, Wasz kraj rozpoczął takie inwestycje, z których kiedyś wielu jeszcze będzie dumnych", dodając, że chrześcijańska kultura jest najlepszym fundamentem, na którym ułożono podwaliny waszej państwowości. Zbliżają się nasze czasy, w których wolne narody ochotniczo połączą się nie dlatego, że inni tego sobie życzą, a dlatego, bo oni sami tak chcą. Po tym owacyjnie podkreślił: jest to wiosna pokoju. „Jesteśmy Polakami i Węgrami, a więc jednym słowem: Europejczykami!" Na drugi dzień kol.red.Tomasz Sakiewicz w imieniu Gazety Polskiej podpisał umowę z redakcją bratniego prawicowego dziennika węgierskiego "Magyar Hírlap" (Gazeta Węgierska) o współpracy redakcyjnej.

Nie sposób zliczyć ilość tych imprez, które odbyły się nie tylko w Budapeszcie, ale na terenie całych Węgier. Według doniesień moich znajomych i przyjaciół, we wielu miejscach również pojawili się Polacy - sympatycy większościowej koalicji prawicowej i Premiera Viktora Orbána. Wszędzie przyjmowano ich z braterską przyjaźnią, częstując węgierskim winem i bułkami ze skwarkami, zwanymi tutaj pogácsa (czytaj: pogacza). Oczywiście opozycja wszędzie oddzielnie urządzała swoje wiecyki, wskazując na smutny fakt, że również na Węgrzech brak jest prawdziwej, apolitycznej jedności narodu, który wspólną ma przesłość, teraźniejszość i przyszłość. Najkomiczniejszy był budapeszteński wiec czerwonych nazistów, na którym przemawiający Ferenc Gyurcsány z nienawiścią pluł stek kłamstw, gestami i grymasami przypominając przy tym Adolfa Hitlera. Jak zawsze jego wystąpienia po utracie władzy w 2010 roku, i teraz były komiczne i niepoważne. Premierowi Orbánowi przypisywał to wszystko, za co to on wkrótce odpowiadać będzie przed sądem - czyli przygadał kocioł garnkowi!

Szczęść Boże!A w jednym z licznych komentarzy możemy przeczytać:
Cytat:
kolejna kompromitacja tvn-u
baca., 16 marca, 2012 - 00:22

Prorzadowa, prosalonowa, prywatna (?) TVN podala, ze manifestacja w Budapeszcie zgromadzila... 3000 osob, w tym... 700 Polakow.

A zdaje sie, ze bylo 300 000 osob i co najmniej 3000 Polakow.

Dzieki za opisanie tych wegiersko-narodowych uroczystosci.


Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/6011/wielki-przyjazd-do-budapesztu#comment-274219

Nawet patrząc na zamieszczone wyżej zdjęcie można zauważyć 'niedokładność' tvn-owskiego oszacowania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1572

PostWysłany: Pon Mar 19, 2012 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uczestnictwo Polaków w obchodach święta narodowego Węgrów w dniu 15.03.2012 w Budapeszcie; pomyślane jako wsparcie dla polityki obecnego rządu węgierskiego i premiera Victora Orbana.
http://www.youtube.com/watch?v=0c4qGws5K0I&feature=share

--------------------------------------------------------

Prosimy - pokażcie ten film wszystkim Polakom. Niech będą dumni. Niech uwierzą w to, że w Polsce są u siebie, a Polska to ich dom. Węgierskie media odmieniają przez wszystkie przypadki słowo Polska. Z wdzięcznością i zachwytem piszą o wielkiej akcji klubów „Gazety Polskiej”, o wsparciu, jakiego udzielili im biało-czerwoni, którzy przyjechali do Budapesztu. Opiniotwórcze gazety, radio, telewizja oraz tabloidy traktują relacje z Wielkiego Wyjazdu na równi ze sprawozdaniami ze swojego Święta Narodowego. „Stara Europa jest tam, gdzie są starzy przyjaciele” – napisał w komentarzu w „MH” Szentesi Zoldi Laszlo, zwracając uwagę na niezwykłą życzliwość między Polakami i mieszkańcami Budapesztu. W relacji z przemarszu z Góry Zamkowej przed budynek parlamentu dziennik pisze o „morzu polskich flag” i serdecznościach, które wymieniali między sobą Polacy i Węgrzy. W imieniu Klubów Gazety Polskiej i Redaktora Sakiewicza wszystkim, którzy pomogli - DZIĘKUJEMY! Polacy wstańcie z kolan!

http://vod.gazetapolska.pl/1357-w-tv-tego-nie-pokaza-wstancie-z-kolan-polacy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Konrad Turzyński
Moderator


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 573

PostWysłany: Pią Mar 23, 2012 10:00 am    Temat postu: wywiad Jacka Sobali z red.Tomaszem Sakiewiczem Odpowiedz z cytatem

wywiad Jacka Sobali z red.Tomaszem Sakiewiczem

dot. wielkiego wjazdu na Węgry

http://vod.gazetapolska.pl/1376-sakiewicz-jest-prawdziwa-unia-europejska

_________________
Konrad Turzyński [matematyk; teraz - bibliotekarz; uczestnik RMP (1980-81), dziennikarz ZR NSZZ "S" w Toruniu (1981), publicysta pod- i nad-ziemny (1978- ), współprac. ASME, "Opcji na Prawo" (2003-09) i Polskiego Radia (2006-08)]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum


Załóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group