" /> Dyskusje ogólne :: Konfederacja Toruńska
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Konfederacja Toruńska

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2012 10:55 pm    Temat postu: Konfederacja Toruńska Odpowiedz z cytatem

Wczoraj wziąłem udział w marszu poparcia dla TV Trwam. Było niesamowicie. Pomimo kiepskiej pogody, gdyż po kilku dniach ciepłej wiosny nastąpił spadek temperatury o ponad 10 stopni, a na chwilę wymarszu, która odwlokła się o ponad godzinę (skutkiem kiepskiego zgrania końca mszy św. w kościele pw. Bożego Ciała z wymarszem wyznaczonym początkowo na 16:00, w której to mszy św. uczestniczyło wiele osób - przyszłych uczestników marszu z Ewą Stankiewicz na czele), w międzyczasie dość obficie spadł na oczekujących deszcz z roztopionym w nim śniegiem, niewiele osób zrezygnowało i gdy w końcu (po wysłuchaniu wystąpień Ewy Stankiewicz i Marka Dyżewskiego) wyruszyliśmy i pogoda się poprawiła, i okazalo się, że jest nas niemało, a nastroje wyśmienite.
Przez cały przemarsz, trwający dobrze ponad godzinę (ulicami Świdnicką, Teatralną, Piotra Skargi, pl. Dominikański i dalej Kazimierza Wielkiego do Ruskiej, Ruską na Plac Solny i do Rynku) zagrzewano się skandowaniem licznych haseł typu "Rząd pod sąd", "Całe zło to PO" i oczywiście "Nie oddamy wam telewizji TRWAM", że wspominam tylko parę. Po dotarciu na Rynek było kilka wystąpień polityków i organizatorów. Relację z tej i innych wczorajszych manifestacji zamieścił m.in. portal wPolityce.pl. pod "Konfederacja Toruńska wciąż rośnie w siłę. W weekend tysiące protestowały we Wrocławiu, Szczecinie, Kielcach i Poznaniu", który to tytuł wykorzystałem do nadania nazwy temu Tematowi.
A tu można obejrzeć zapis video odezwy Solidarnych 2010 Wrocław

Zdjęcie z Wrocławia zamieszczone we wspomnianej relacji portalu wPolityce.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marsz w obronie telewizji Trwam i wolnych mediów - 31 III 2012 Wrocław

Źródło: Relacja zamieszczona na wPolityce.pl pod tym samym tytułem, pod http://wpolityce.pl/wideo/25855-marsz-w-obronie-telewizji-trwam-i-wolnych-mediow-31-iii-2012-wroclaw
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2012 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W związku z zaplanownanym na jutro tj. na sobotę 21. kwietnia w Warszawie marszem w obronie TV Trwam podaję link na stronę Radia Maryja, która podaje aktualne informacje na ten temat Ogólnopolski protest w Warszawie.
Informacje o wielu odbytych manifestacjach i relacje z nich są pod http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=1143421 . Tam też jest informacja o planowanym na 28. kwietnia (następna sobota) marszu w Radomiu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2012 10:18 pm    Temat postu: Nie oddamy wam Telewizji Trwam - klip Odpowiedz z cytatem

Link do klipu "Nie oddamy wam Telewizji Trwam": http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=H7Pi8zSS3l0#!
w wykonaniu Kapeli znad Baryczy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2012 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co zaczęło się marszami przeciw tzw. Krajowej Radzie Dworaka, już mocno przerasta ramy oporu przeciw skrajnej niesprawiedliwości, jaka dotknęła Telewizję Trwam. To jest jednoczenie się szerokiego frontu przeciw kłamstwu, zdradzie narodowej i hegemoni bezprawia. Kolejny dowód na to, że nie jestem odosobniony w takim widzeniu tego zjawiska - wywiad z prof. Zdzsisławem Krasnodębskim, który znalazłem na wPolityce pt. "Nasz wywiad. Prof. Zdzisław Krasnodębski: Na ulice wychodzi wielka konfederacja wolnych Polaków". Prof. Z.Krasnodębski też widzi tu konfederację:
Cytat:
- wPolityce.pl Stefczyk.info: W sobotnim marszu w obronie Telewizji Trwam wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób. O czym to świadczy?

Prof. Zdzisław Krasnodębski: Ten marsz wpisuje się w odrodzenie ducha obywatelskiego w Polsce. Ludzie zrozumieli, że muszą być aktywni, że muszą się pokazywać, że muszą bronić podstawowych wartości. Osoby, które przyszły ma ten marsz, broniły Telewizji Trwam i Radia Maryja, ale z drugiej strony broniły również wolności mediów. TV Trwam i Radio Maryja jako jedne z ostatnich mówią, co innego niż media oficjalne. Pochód odbył się również pod hasłami różnorodności i wolności.- Jak Pan ocenia ten marsz?

On był spokojny i godny. Podobnie było 18 kwietnia pod Wawelem oraz 10 kwietnia w Warszawie. Sobotni marsz poruszał swym ogromem.- Wiele osób wskazuje, że Polaków coraz łatwiej wyprowadzić na ulice, że manifestują przeciwko wielu różnorakim decyzjom władz. O czym to świadczy?

W mojej ocenie wszystkie tematy, jakie wypychają ostatnio ludzi na ulice, łączą się de facto w jeden wielki temat. Jest nim kwestia tego, czy władza reprezentuje całe społeczeństwo polskie. Dziś widać, że rządzący się alienują, władza jest zamknięta w kręgu establishmentu, który sobie wytworzyła, m.in. zwalniając wszystkich dziennikarzy krytycznych wobec rządu. Sprawa emerytur, katastrofy smoleńskiej, wolności mediów oraz inne łączą się w jedną wielką sprawę. Uczestnicy manifestacji śpiewają spontanicznie „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie”. Ci ludzie mają przekonanie, że Polska nie jest do końca wolna, że dzieje się w niej coś bardzo niedobrego. Na ulice wychodzi wielka konfederacja wolnych Polaków.- Czy środowiska, które manifestują obecnie, są atrakcyjne dla innych grup społecznych, przekroczyły pewien punkt krytyczny, który powoduje, że przyłączają do siebie nowe osoby?

Dziś widać, że mamy do czynienia z efektem kuli śniegowej. Warto wspomnieć, że ci, którzy w sposób zaplanowany lub przypadkowy biorą udział w manifestacji, mają bardzo pozytywne odczucia. Media opisujące te marsze zanurzają się w nierzeczywisty świat. Pochody są opisywane w sposób kłamliwy, umniejsza się ich znaczenie, liczebność. Media pokazują to w krzywym zwierciadle, a potem pojawiają się komentarze, mające na celu nadanie im odpowiedniej interpretacji. Tymczasem ci, którzy zbierają się na manifestacjach, mają bardzo pozytywne doświadczenia. Oni widzą coś innego, widzą, że nie mają do czynienia z ludźmi oszalałymi z nienawiści, nierozsądnymi, ekstremalnymi. Widzą tłum normalnych ludzi, którzy chcą czuć się w tym kraju, jak u siebie. To przyciąga coraz więcej osób. Co ważne, widać, że również część Kościoła się budzi i zaczyna dostrzegać potrzebę włączania się w podobne marsze.- Co w Pana ocenie jest istotą zagrożenia, jakie widzą obywatele wychodzący dziś na ulice polskich miast? Przed czym oni chcą się bronić?

Widzę kilka niepokojących zjawisk. Pierwsze zagrożenie dotyczy pozycji społeczeństwa. Polsce grozi sytuacja, w której głos zwykłych ludzi nie będzie się zupełnie liczyć. Demokracja we współczesnej Europie jest zagrożona. Mamy do czynienia z rządami elit, które kierują się interesami np. rynków finansowych. W Polsce demokracja zagrożona jest w stopniu jeszcze większym niż np. we Francji czy Niemczech. Niemiecki parlament jest w stanie skutecznie bronić swoich praw, francuskie społeczeństwo jest znacznie aktywniejsze politycznie. W Polsce natomiast mamy bardzo niską frekwencję. Dopiero obecnie wiele osób zaczynają widzieć, że jeśli społeczeństwo nie będzie zorganizowane to niedługo Polacy w ogóle nic do powiedzenia nie będą mieli. Nawet nie będą w stanie się ze sobą skomunikować. To jest pierwsze zagrożenie. Drugim jest sprawa przyszłości. Dotarliśmy do kresu pewnej strategii rozwoju.- Potrzebna jest nowa?

Trzeba zrobić coś zupełnie innego, żeby Polska mogła przejść na następny etap. Obietnice Platformy Obywatelskiej są obietnicami bez pokrycia. Gdy robi się bilans dokonań rządu okazuje się, że te podsumowania wypadają bardzo źle. Ostatnio widać, że sprawy utknęły w martwym punkcie. Nie na szans na duże środki unijne, nie ma szans, by Euro 2012 wydobyło nas z zapaści. Trzeba wytyczyć nowe ścieżki rozwoju i określić cele. To jest drugie niebezpieczeństwo, które widzę.- Są inne?

Trzecią sprawą jest kwestia tożsamości. Ludzie, którzy wyszli na ulicę 21 kwietnia, reprezentują przeciętną polską normalność. Tymczasem z tych Polaków robi się ekstremistów. Z kolei z ludzi, którzy są naprawdę radykalni, pod względem obyczajowym, poglądów ekonomicznych itd., robi się normalnych. Troska o historię, o szacunek do własnego kraju, o godność państwa i każdego człowieka przebija przez uczestników tych demonstracji. Dla nich bardzo ważny jest właśnie element godności. To przypomina okres pierwszej „Solidarności”. Wtedy ludzie również mieli dosyć tej sztuczności, gadaniny, ideologii, chcieli walczyć o godność. Dziś media publiczne i mainstreamowe, wyczyszczone z ludzi krytycznych wobec rządu, stały się papką ideologiczną, mówią jednym głosem, ich dziennikarze zamieniają się w rzeczników rządu. Ludzie to czują, czują, że to jest martwe, że ktoś chce im wbić coś do głowy. Myślę, że te trzy problemy – demokracji, rozwoju, godności i tożsamości – wyrażają się we wszystkich tych demonstracjach.


Źródło: http://wpolityce.pl/wydarzenia/27223-nasz-wywiad-prof-zdzislaw-krasnodebski-na-ulice-wychodzi-wielka-konfederacja-wolnych-polakow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group