Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

MANIPULACJE MEDIÓW JAK ZA DAWNYCH DOBRYCH LAT

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tadeusz Świerczewski
Moderator


Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 505

PostWysłany: Pon Mar 26, 2007 2:59 pm    Temat postu: MANIPULACJE MEDIÓW JAK ZA DAWNYCH DOBRYCH LAT Odpowiedz z cytatem

Premier: nic nie wiem o wykreślaniu nazwiska Gudzowatego z raportu WSI
Premier Jarosław Kaczyński oświadczył, że nic nie wie o tym, żeby nazwisko biznesmena Aleksandra Gudzowatego miało się znaleźć w raporcie z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych, a następnie zostać z niego usunięte. Jego zdaniem, jest to kolejna plotka.
Informację o planach umieszczenia nazwiska biznesmena w raporcie podał „Wprost”. Według tygodnika, autorzy dokumentu mieli usunąć nazwisko Gudzowatego w ostatniej chwili, gdy doszli do wniosku, że miał się on w nim znaleźć wskutek manipulacji dokonanej przez funkcjonariuszy likwidowanych służb.

Wszystko wskazuje na to, że intryga była elementem wojny, jaką rozwiązane Wojskowe Służby Informacyjne toczyły z właścicielem Bartimpeksu i jego rodziną - napisał „Wprost”.

„Nic nie wiem o tym, żeby nazwisko pana Gudzowatego miało być wymieniane w raporcie. Nic nie wiem też, żeby je stamtąd eliminowano” - powiedział w poniedziałek premier na konferencji prasowej.

J.Kaczyński zapewnił, że spróbuje się „czegoś w tej sprawie dowiedzieć”. „Nie uczestniczyłem w opracowywaniu tego raportu (...) Wydaję mi się, że to kolejna plotka” - ocenił. Premier skomentował też sugestie szefa PO Donalda Tuska, jakoby taśmy z rozmowy Gudzowatego z Józefem Oleksym miały wyciec z prokuratury.

„Ja przypomnę, że pan Gudzowaty jest biznesmenem bardzo ściśle związanym (...) z SLD. I to co się dzisiaj dzieje, ta próba przerzucania tej sprawy na PiS, to przykład tego, że w Polsce jeżeli chodzi o sferę medialną można wszystko. Bo przy może nieco innym kształcie mediów, taka próba zostałaby natychmiast przygwożdżona, bo ona jest po prostu niesłychana” - mówił J.Kaczyński.

Premier dziwił się, że „związany z SLD biznesmen nagrywa SLD-owskich polityków a winne są władze PiS”. „Równie dobrze można nam przypisywać winę za nieurodzaj w zbiorach orzeszków ziemnych w Gabonie. To towarzystwo jest takie, że się nawzajem nagrywa, że rozmawia takim językiem i opinia publiczna powinna to ocenić. Ale robienie opinii publicznej (...) wody z mózgu to jest coś, czemu uczciwe media powinny się przeciwstawiać” - stwierdził J.Kaczyński.

W ubiegły piątek szef PO zwrócił się do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, by wyjaśnił, kto podsłuchuje nielegalnie swoich rozmówców i jak informacje przeciekają z prokuratury. Dodał, że czasami odnosi wrażenie, że im gorsza jest sytuacja rządu premiera Kaczyńskiego, tym szybciej wyskakują sensacje dotyczące poprzedników.

Ziobro poczuł się urażony słowami Tuska. W niedzielę szef resortu sprawiedliwości zażądał od lidera PO przeprosin dla „prowadzących tę sprawę prokuratorów”.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum