Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Błagam, niech ktoś znajdzie błędy w moich wyliczeniach!!!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Nie Lut 10, 2013 8:28 pm    Temat postu: Błagam, niech ktoś znajdzie błędy w moich wyliczeniach!!! Odpowiedz z cytatem

Wpis pod tytułen jak wyżej znalazłem na blogu ESKi. Szkoda, że zauroczone 'sukcesem rządu' elyty i MWZWM nie chycą się za to nijak, a nawet gdyby to i tak chyba nie zrozumieją. Ale mimo wszystko przytaczam tekst:
Cytat:
Żeby wziąć to ojro (z pozyskanych na fundusz spójności pieniędzy w wysokości 72,9 mld), to trzeba mieć swój wkład, zazwyczaj 50%. I ten wkład trzeba pożyczyć. Czyli Twoje pożyczone 50%, ich darowane 50% - razem 100%.

Wg dokładnych wyliczeń z każdego euro dla nas wraca do nich 78/89 centów (wg różnych oficjalnych danych). Ile dochodzi do tego z naszej dopłaty do inwestycji - nie mam pojęcia. Do tego należy doliczyć obsługę długu zaciągniętego na wykorzystanie tych pieniędzy.
W skrócie >
Z każdych 100 euro załóżmy że 80 euro idzie dla zachodnich kontrahentów – zostaje 20 euro. Z 72,9 mld zostanie 14,7 mld.

Do tego bierzemy pożyczkę – drugie tyle. Obsługa długu wartości 72,9 mld euro (np obligacje 10-letnie) to w sumie około 35,1 mld euro plus sam dług, czyli do zwrotu 108 mld euro.
Zostaje nam do zainwestowania 14,7 mld euro z UE plus pożyczone 72,9 mld euro minus spłaty i odsetki (35,1 mld euro), przy czym musimy to wydać na to, co UE każe, a nie na to, co my chcemy. Ile z tego odpalamy jeszcze na rzecz zachodnich podmiotów, tego nie wiem, bo nie mogę znaleźć.
Tak to mniej więcej wygląda w bardzo dużym uproszczeniu.

Żeby dostać 20 centów w prezencie, pożyczamy 1 euro, a oddajemy 1,48, a do nich wraca 80 centów wypłat dla ich firm plus 48 centów odsetek dla ich banków.

----------------------------------------------------------------------------------------------

A co by było, gdybyśmy sami pożyczali i wydawali te pieniądze, bez dopłat z UE? Mielibyśmy do zainwestowania 72,9 mld euro, a dług w wysokości 108,7 mld euro, banki zarobiłyby 35,1 mld .

Pożyczamy z dopłatą UE, inwestujemy 87,8 mld – mamy do oddania tyle samo.

14,7 mld euro w ciągu ośmiu lat – tyle faktycznie dostaniemy w prezencie na określone w UE cele. Pod warunkiem, że pożyczymy te 72,9 mld i wydamy wg rozkazu.

Czyli dają 72,9 mld, my się zapożyczamy na drugie tyle, a wraca do nich 58,32 mld z kwoty głównej plus 35,1mld z odsetek > 93,4 mld euro.

To jest po prostu genialne.....



Błagam, niech ktoś znajdzie błąd w tym liczeniu!!! Bo mi się zrobiło niedobrze...

*** Odsetki liczyłam wg oprocentowania obligacji specjalnym programem > http://www.czytosieoplaca.pl/procent-skladany.html


Źródło: eska.salon24.pl/

O siebie dodam jeszcze, że gdy się dowiedziałem, że 'nasz bohaterski premier wywalczył' dla nas niegodziwców 440mld zł, spróbowałem policzyć ile to jest na głowę, na dzień. I proszę sprawdzić czy się nie pomyliłem.
440 000 000 000 zł : 40 000 000 Polaków = ca. 11 000 zł / Polaka na 7 lat.
czyli 11 000 zł : 7 = ca. 1600 zł na Polaka na rok
czyli 1600 zł : 12 < 150 zł na Polaka na miesiąc
czyli 150 : 30 da nam kwotę rzędu 5 zł / Polaka na dzień.

Jest się więc za co zabawić

(chyba nie nam, ale PO to i owszem - oni mogą się zabawić.

Już podobno korki od szampanów strzelają).


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Nie Lut 10, 2013 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dofinansowania z Unii tez niebezpieczne dla inwestycji bo procedury długie i można nie zdążyć.
Myśmy przeliczali dla gmin. Wewnętrzne fundusze są bezpieczniejsze.

Będziemy się musieli składać by odbudować Polskę.

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sro Lut 27, 2013 12:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W uzupełnieniu należy dodać, że unijne 'dary', to są pieniądze, których nie można wydawać według swoich wyobrażeń czy pragnień. Ta forsa jest na różne 'cele'. Jest to więc dar w rodzaju "Jasiu, tatuś da ci 100 złotych, pod warunkiem, że mu kupisz za nie krawat" - wielkimi 'dotacjami' na autostrady udało się europejskiej konkurencji wyeliminować wiele polskich firm biorących udział przy budowie autostrad, doprowadzając je do bankructwa. Teraz na wszelki wypadek, ubrano nas w gorset Paktu Fiskalnego, który swobodę wydatkowania jeszcze dodatkowo ograniczy. Jakby komuś i tego było mało, to należy nadmienić, że do wydatkowania na 'cele' potrzebny jest pewien 'wkład własny', którego ogólnie nie ma skąd wziąć, bo kasa państwowa pusta, więc trzeba będzie brać kredyty, co intratność przedsięwzięcia dodatkowo ograniczy.
I na koniec polska składka do UE to kwota rzędu 17.8mld złotych, czyli przez 7 lat będziemy musieli wydać na to co najmniej 120 mld złotych, gdyż na obniżkę składki chyba nie można liczyć i aby ją Unia ciepłą rączką mogła brać, żadnych ograniczeń sobie nie nałożyła, tj. te 120 000 000 000 złotych pojedzie do Brukseli bez najmniejszych zakłóceń.
Będziemy więc mogli próbować rozgospodarowywać nie 440 mld, a 440 - 120, czyli 320 mld złotych.
Nie należy więc oczekiwać, że z WIELKICH UNIJNYCH DOTACJI będzie więcej niż na piwo dziennie.

A składać się na odbudowę Polski będziemy musieli na pewno. Tylko jak? Co my mamy?
Na razie postępuje regularna degradacja i rozsprzedaż majątku i jak widać nawet to nie wystarcza do utrzymania gospodarki w ruchu.
Będzie jak na Węgrzech - rozkradną i sprzedadzą wszystko co się da, poza powietrzem (mam nadzieję). Chyba nie będzie trzeba długo czekać, bo jak widać już nie ma czego ukraść w Polsce i jadą na Florydę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum