" /> Dyskusje ogólne :: "Maj na Foksal" - 6 - 29 maja 2013 r. - Warszawa
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"Maj na Foksal" - 6 - 29 maja 2013 r. - Warszawa

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pawel
Weteran Forum


Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 438

PostWysłany: Czw Maj 02, 2013 1:09 pm    Temat postu: "Maj na Foksal" - 6 - 29 maja 2013 r. - Warszawa Odpowiedz z cytatem

"Maj na Foksal" - maraton kulturalny, społeczny, historyczny 6 - 29 maja 2013 r.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich zaprasza na cykl otwartych imprez "Maj na Foksal", które odbywać się będą w Domu Dziennikarza przy ul. Foksal 3/5 w dniach 6-29 maja.

Będzie to wielki maraton kulturalny - każdy dzień poświęcimy innej tematyce. Zorganizujemy Dzień Książki, Dzień Filmu, Dzień Jazzu, Dzień Country, Dzień Gazet Lokalnych oraz wiele innych atrakcji. Gościć będziemy wydawnictwa, wytwórnie płytowe, stowarzyszenia, dziennikarzy, historyków, reżyserów, autorów książek, muzyków i wiele innych wyjątkowych osób. Będziemy debatować - planujemy m.in. dyskusję o niezależności mediów, oglądać filmy - najbliższy pokaz już w dniu otwarcia projektu, słuchać muzyki - klasycznej, jazzu, country, a nawet bawić się - przy dźwiękach mazurka.

Co się dzieje w SDP?

Zapraszamy na konferencję prasową

Prezesa Krzysztofa Skowrońskiego
i Sekretarza Generalnego Stefana Truszczyńskiego

POCZĄTEK WIELKIEGO OTWARCIA

6 maja, godz. 11.00
Dom Dziennikarza, ul. Foksal 3/5

Po konferencji prasowy pokaz filmu

Mariusza Pilisa BUNT STADIONÓW (2013)

PROGRAM NA 1. TYDZIEŃ
========================
6 maja - zaczynamy od konferencji prasowej, a zaraz po niej zabroniony w publicznej telewizji film Mariusza Pilisa "BUNT STADIONÓW", przywracający godność kibicom

7 maja - dyskurs między dziennikarzami, debatujemy o naszej niezależności: jest? będzie? z udziałem naczelnych redaktorów i dziennikarzy najlepszych z najlepszych. Będą reporterzy, publicyści, dokumentaliści radiowi, telewizyjni i filmowi

8 maja - spotkanie jeszcze nie z Papieżem Franciszkiem, ale z jego przyjacielem serdecznym Ojcem dr. Herkulanem Antonim Wróblem, misjonarzem z Argentyny

9 maja - filmy, filmy - m.in. "Lęk wysokości", "Zero" oraz dyskusja o przyszłości polskiego kina

10 maja - poświęcimy przypomnieniu okrucieństw, jakie zgotowali ludzie ludziom, zbrodniom w 1943 roku na Wołyniu, popełnionym przez Ukraińców na Polakach. Zbrodniom, które ciągle nie mogą doczekać się pełnego rozliczenia. Wracamy do tych spraw, ponieważ władza nadal nie chce mówić o nich pełnym głosem. Zapraszamy na promocję książki Wiesława Romanowskiego "Bandera i Dzierżyński, dwa przypadki tej samej historii". Dyskutować będą - prof. Antoni Kamiński (socjolog), prof. Grzegorz Motyka (historyk) i Stefan Truszczyński (dziennikarz).

11 maja - DZIEŃ KSIĄŻEK - głównie tych, które napisali dziennikarze. A piszą coraz więcej i odważniej. Przedstawimy też wydawnictwa - duże, małe i malutkie. Ale bardzo ambitne. Dlatego warto je poznać.

To pierwszy zwiastun "Maja na Foksal". W kolejnych będzie o wydarzeniach dni następnych - aż do 29- tego. Będziemy dyskutować, oglądać filmy, rozwijać się naukowo i słuchać dobrej muzyki - klasycznej, jazzowej i country. Uczyć się i bawić.

Więcej informacji o 1 tygodniu "Maja na Foksal" :
http://www.solidarni.waw.pl/SDP/Maj_na_Foksal_2013.html


----------------
Stowarzyszenie Solidarność Walcząca Oddział Warszawa jest jednym z partnerów przedsięwzięcia "Maj na Foksal". 25 maja (sobota) nasze Stowarzyszenie organizuje II Warszawski Maraton Filmowy o Żołnierzach Wyklętych. Projekcje filmów będą miały miejsce w siedzibie SDP na Foksal 3/5. Z wyjątkiem 4 filmów, które były pokazywane w marcu podczas I Warszawskiego Maratonu - pozostałe będą nowymi tytułami. Szczegóły już wkrótce...

Zobacz relację z I Warszawskiego Maratonu Filmowego o Żołnierzach Wyklętych:

http://www.solidarni.waw.pl/2013/I-Warszawski-Maraton-Filmowy_o_Zolnierz...

-----------------------------------------
www.solidarni.waw.pl


Ostatnio zmieniony przez Pawel dnia Sro Maj 29, 2013 7:57 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pawel
Weteran Forum


Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 438

PostWysłany: Wto Maj 07, 2013 7:19 am    Temat postu: "Suwerenność Polski na równi pochyłej" oraz " Odpowiedz z cytatem

W ramach cyklu otwartych imprez "Maj na Foksal" :

7 maja, godz. 20.00 , Dom Dziennikarza, ul. Foksal 3/5

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, Kongres Mediów Niezależnych oraz Klub Ronina

zapraszają na debatę "Suwerenność Polski na równi pochyłej"
W debacie wezmą udział m.in.: Jacek Karnowski, Paweł Lisicki, Tomasz Sakiewicz, Krzysztof Skowroński, Bronisław Wildstein
Prowadzący: Krzysztof Czabański i Rafał Ziemkiewicz
Komentator: Łukasz Warzecha

WSTĘP WOLNY

-----------------------------------------------------

8 maja, godz. 20.00 , Dom Dziennikarza, ul. Foksal 3/5

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, Klub Publicystyki Kulturalnej

zapraszają na otwarte spotkanie “Z n a m P a p i e ż a F r a n c i s z k a”
Goœciem będzie misjonarz z Argentyny o. bernardyn ks. dr Herkulan Antoni Wróbel

WSTĘP WOLNY

-------------
Ojciec ks. dr Herkulan Antoni Wróbel, OFM urodził się 8 marca 1934 roku w Wierzchowiskach woj. lubelskie. W 1951 roku wstšpił do nowicjatu oo. bernardynów w Leżajsku. Studia filozoficzno-teologiczne ukończył w Wyższym Seminarium Duchownym oo. bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej i 26 czerwca 1960 roku przyjšł œwięcenia kapłańskie (z ršk ówczesnego biskupa sufragana krakowskiego Karola Wojtyły, póŸniejszego Papieża Jana Pawła II). W 1964 roku ukończył studia historii koœcioła na Wydziale Teologicznym Katolickiego Uniwersytetu w Lublinie. Tytuł licencjata uzyskał w 1991 roku na Papieskim Fakultecie Teologicznym we Wrocławiu, gdzie w 1999 roku , pod kierunkiem ks. prof. dr hab. Józefa Swastka, obronił także pracę doktorskš pt. “Historia duszpasterstwa polskiego w Argentynie w latach 1897-1997”. W 1966 roku wyjechał do Argentyny do pracy duszpasterskiej wœród Polonii. Zamieszkał w klasztorze Ojców Bernardynów w Martin Coronado (Buenos Aires). W latach 1971-1980 pracował wœród Polaków i Argentyńczyków w Rosario. Pomagał w pracy ks. prałatowi Andrzejowi Gawędzkiemu, który od 1947 roku zorganizował opiekę duszpasterskš wœród Polaków w Rosario i okolicy. W styczniu 1980 roku wrócił do Martin Coronado i dojeżdżał do polskich oœrodków duszpasterskich w San José i Llavallol. W San José zbudował koœciół œw. Maksymiliana Kolbego. W latach 1982-1992 był przełożonym w Martin Coronado. Zbudował drugi pawilon Domu Spokojnej Staroœci w Martin Coronado, wraz z kaplicš i mieszkaniami dla SS. Albertynek.
W latach 1996-2006 sprawował bowišzki rektora Polskiej Misji Katolickiej w Argentynie. Oprócz pracy duszpasterskiej poœwięca dużo czasu badaniom na temat duchowieństwa polskiego w Argentynie. Opublikował 275 artykułów, w tym 15 wydawnictw ksišżkowych, bierze także czynny udział w życiu naukowym i społecznym w Argentynie, a także w Polsce. Za pracę społecznš i kuluralnš otrzymał od rzšdu polskiego “Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski”, “Krzyż Oficerski Orderu Orodzenia Polski” i “Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski”. Należy do kilku organizacji naukowych w Argentynie i w Polsce. Obecnie jest przełożonym klasztoru w Martin Coronado (Buenos Aires).

---------------------------------------------
www.solidarni.waw.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pawel
Weteran Forum


Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 438

PostWysłany: Czw Maj 09, 2013 7:56 am    Temat postu: "Maj na Foksal" : 9 - 11 maja 2013 r. Odpowiedz z cytatem

9 maja 2013 r. (czwartek)

======================

W I E C Z Ó R Z F I L M E M P O L S K I M

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich oraz Stowarzyszenie Filmowców Polskich

zapraszają na pokaz dwóch wybitnych filmów młodego polskiego kina

9 maja, godz. 20.00 , Dom Dziennikarza, ul. Foksal 3/5

„Lęk wysokości” – dramat psychologiczny, reż. Bartosz Konopka (2011 r.)

„Zero” – dramat obyczajowy, reż. Paweł Borowski (2009 r.)

„Lęk wysokości” – dramat psychologiczny, reż. Bartosz Konopka (2011 r.)

Fabularny debiut nominowanego do Oscara i nagrodzonego na festiwalu w Berlinie reżysera "Królika po berlińsku" Bartosza Konopki to poruszająca historia telewizyjnego spikera Tomka (Marcin Dorociński, nagrodzony Złotymi Lwami za kreację pierwszoplanową na Festiwalu w Gdyni), którego świetlaną karierę i poukładane życie rodzinne zakłóca wiadomość o poważnych problemach ojca (Krzysztof Stroiński, laureat Polskiego Orła za wybitną kreację w "Rysie"). Czy skoncentrowany dotąd na osobistym sukcesie dziennikarz będzie w stanie zrozumieć i wziąć odpowiedzialność za człowieka, z którym znowu połączył go kapryśny los? W rolach głównych Krzysztof Stroiński i Marcin Dorociński.

*„Zero” – dramat obyczajowy, reż. Paweł Borowski (2009 r.)

W wielkiej, bliżej nieokreślonej metropolii wstaje dzień. Na wysokim piętrze biurowca, w dużym gabinecie szefa międzynarodowej korporacji dzwoni telefon. Biznesmen chwilę wpatruje się w ekran komórki, aż w końcu odbiera. Dzwoni niechlujny tłuścioch jadący rozklekotanym vanem z dziwacznym towarzyszem. Pyta o decyzję. Chodzi o śledzenie pewnej osoby. Po chwili wahania biznesmen potwierdza zlecenie. Nie przeczuwa, że jednym "tak" uruchamia lawinę wydarzeń, która wpłynie na losy części mieszkańców miasta. (opisy filmów za stroną www.filmweb.pl)

10 maja 2013 r. (piątek)

======================

zaprasza na wieczór autorski

Wiesława Romanowskiego

"Bandera i Dzierżyński, dwa przypadki tej samej historii"

10 maja, godz. 18.00 , Dom Dziennikarza, ul. Foksal 3/5 ·

- prezentacja książki Wiesława Romanowskiego "Bandera terrorysta z Galicji", Warszawa 2012 z udziałem prof. Antoniego Kamińskiego, socjologa i prof. Grzegorza Motyki, historyka ·

- prezentacja filmu dokumentalnego "Feliks znaczy szczęśliwy" TVP i Studio "Reporter"2009

SERDECZNIE ZAPRASZAMY, WSTĘP WOLNY

Wiesław Romanowski – dziennikarz, publicysta, autor książek: "Ukraina Przystanek Wolność" Kraków 2007, "Bandera terrorysta z Galicji" Warszawa 2012 i filmów dokumentalnych i reportaży telewizyjnych, m.in. "Moskwa jak las" - wspólnie z Andrzejem Drawiczem, "Znak pokoju", "Sprawa Gongadze", "Feliks znaczy szczęśliwy" - biografia Feliksa Dzierżyńskiego. W latach 1998-2005 korespondent TVP w Kijowie.

Antoni Z. Kamiński - prof. zwyczajny nauk społecznych, kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Międzynarodowego i Studiów Strategicznych w ISP PAN oraz wykładowca Collegium Civitas. Ostatnie publikacje książkowe; (współautor) "Korupcja rządów: państwa pokomunistyczne wobec globalizacji" (2004); (współautor i redaktor naukowy), "Polityka bez strategii: Bezpieczeństwo Polski i Europy Środkowo-Wschodniej w perspektywie globalnej" (2008). Wykładał w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Chinach, Japonii, Ukrainie, Białorusi.

Grzegorz Motyka - dr hab., prof. ISP PAN, historyk specjalizujący się w tematyce polsko-ukraińskiej. Absolwent KUL, wykłada na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracuje w Instytucie Studiów Politycznych PAN, od 2011 r. członek Rady IPN. Autor m.in. książek: „Tak było w Bieszczadach”; „Ukraińska partyzantka 1942–1960”; „W kręgu »Łun w Bieszczadach«. Szkice z najnowszej historii polskich Bieszczad”; „ Od rzezi wołyńskiej do akcji Wisła”; „Antypolska Akcja OUN-UPA 1943–1944. Fakty i interpretacje” (razem z Dariuszem Libionką); „Pany i rezuny. Współpraca AK-WiN i UPA 1945–1947” (razem z Rafałem Wnukiem).

11 maja 2013 r. (sobota)

======================

11 maja, godz. 10.00 , Dom Dziennikarza, ul. Foksal 3/5

W sobotę 11 maja zapraszamy na kiermasz książki dziennikarskiej, w którym weźmie udział kilkanaście wydawnictw. Ponadto, do Państwa dyspozycji będą autorzy książek - znani dziennikarze. Szczegóły o "Dniu Książki" na Foksal - już wkrótce !!!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY, Na wszystkie spotkania WSTĘP WOLNY

Szczegóły na stronie: www.sdp.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pawel
Weteran Forum


Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 438

PostWysłany: Nie Maj 19, 2013 11:27 am    Temat postu: 20 maja (poniedziałek) Diaporama Fotografii Prasowej Odpowiedz z cytatem

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich zapraszam na wystawę fotografii prasowej , 20 maja (poniedziałek) 2013 r. , godz. 17.00 - ul. Foksal 3/5 , Warszawa----------------------------------
www.solidarni.waw.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum


Załóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group