" /> Dyskusje ogólne :: Kandydat z listy PiS - Tadeusz Wita
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kandydat z listy PiS - Tadeusz Wita

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciej
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1221

PostWysłany: Nie Sie 28, 2011 1:24 pm    Temat postu: Kandydat z listy PiS - Tadeusz Wita Odpowiedz z cytatem

Poseł Tadeusz Wita kandyduje z listy PiS poz. 4 Okręg Gliwice

Wygląda na to, że szef struktur PiS na Śląsku Poseł Wojciech Szarama popełnił grzech zaniechania! Może bał się Prezesowi przekazać smutną wiadomość?

Zabrze, dnia 10 maja 2011 roku

Obywatelski Ruch Obrony

Mieszkańców w Zabrzu

ul. Wandy 1 - 41 – 800 Zabrze
K R S 0 0 0 0 2 1 7 5 5 6 1Pan Jarosław Kaczyński
Prezes Prawa i Sprawiedliwości
A P E L

o nie umieszczanie na listach wyborczych do Sejmu i Senatu RP
niektórych członków oraz sympatyków Prawa i SprawiedliwościNiezależne Stowarzyszenia Obywatelski Ruchu Obrony Mieszkańców w Zabrzu apeluje o


nie umieszczanie na listach wyborczych do Sejmu i Senatu RP
niektórych członków oraz sympatyków Prawa i SprawiedliwościUzasadnienie

OROM działając w ochronie praw obywatelskich mieszkańców Miasta Zabrze oraz od 6 lat uczestnicząc min. w postępowaniach procesowych jako przedstawiciel społeczny przeciwko nieuczciwym samorządowcom, posiadł wiedzę, iż szyld partyjny PiS posłużył wielu osobom do pacyfikowania opozycji obywatelskiej a służebna działalność publiczna istnieje w materiałach wyborczych.

Do grona tych osób należy zaliczyć Pana Tadeusza Witę, który obecnie zasiada na ławie oskarżonych w procesie toczącym się w Sądzie Rejonowym w Zabrzu, w Wydziale Karnym sygn. akt II K 312/08. Sprawa ma związek z wykorzystywaniem stanowiska przewodniczącego Rady Miasta Zabrze, jakie wówczas pełnił oskarżony w celu nieuprawnionego zameldowania swojej znajomej w zasobach miejskich przeznaczonych do wyburzenia pod Drogową Trasę Średnicową. Zaznaczyć należy, iż zamieszkiwała ona w prywatnym domu Pana Wity bez wymaganego prawem meldunku. W aferze meldunkowej zasiada na ławie oskarżonych wraz z Posłem Witą dodatkowo 18 ustosunkowanych osób min. ( Prezes Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej i w-ce Prezes spółdzielni Sabina Mika). Możemy jako organizacja dopuszczona do rozprawy przesłać Państwu akt oskarżenia całej grupy celem wyciągnięcia odpowiednich wniosków.
Pan Poseł wsławił się w środowisku lokalnym, tym , że jako przewodniczący Rady Miasta Zabrze nie dopuszczał przez pół roku od dnia wyborów do ukonstytuowania się Rady Dzielnicy Centrum Południe w Zabrzu, ponieważ wybrani zostali do niej członkowie OROM-u.

Trudno nie wspomnieć ogniska z okrzykami hitlerowskiej propagandy, z udziałem osobistego kandydat Pana Wity do lokalnego samorządu, niedopuszczeniem przez Pana Posła Witę jako Przewodniczącego Rady Miejskiej Zabrze, do wystąpienia przewodniczącej Zarządu Dzielnicy Centrum Południe w Zabrzu w sprawie sprzeciwu przy likwidacji budynku szpitala miejskiego ( do dzisiaj opuszczony stoi nie zagospodarowany, łącznie 6 lat ) i możliwości kontynuacji usług medycznych dla mieszkańców Zabrza. Przykładów negatywnego zachowania Pana Tadeusza Wity można by mnożyć.

Wobec powyższego, zaufanie do Pana Tadeusza Wity jako reprezentanta lokalnej społeczności legło w gruzach.

Pan Poseł swoją postawą doprowadził do pełniej izolacji Prawa i Sprawiedliwości w środowisku lokalnym Zabrza.

Ten apel jest prośbą do Państwa o wnikliwe rozpatrzenie wszystkich kandydatur do Sejmu w okręgu 29 żeby nie dopuścić do kandydowania ludzi skompromitowanych lub z układu (sitwy lokalnej), która pacyfikuje nasze miasto od wielu lat. W statystykach zarzutów karnych i korupcyjnych dla samorządowców lub afer, które znalazły swój finał w Sądzie Zabrze jest w ścisłej czołówce.Z poważaniem


Elżbieta Karczmarek – Huber
Prezes OROM

Do wiadomości:

Biuro Poselskie
Poseł Wojciech Szarama
41-902 Bytom
Pl. Kosciuszki 10/2

patrz str. 4

http://www.gloszabrza24.pl/component/content/article/22-pene-numery/1988-glos-nr-34-2011

_________________
Maciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SylwiaDołączył: 15 Cze 2021
Posty: 123

PostWysłany: Wto Cze 15, 2021 1:44 pm    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Krystyna Szkutnik
Moderator


Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 757

PostWysłany: Nie Sie 28, 2011 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konrad Turzyński
Moderator


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 536
Skąd: Toruń


PostWysłany: Nie Sie 28, 2011 8:43 am Temat postu: Prezez PiS ma to, co chciał!
Odpowiedz z cytatem
Prezez PiS ma to, co chciał!

Jadwiga Chmielowska napisał:
Wygląda na to, że Jarosław Kaczyński nie ma pojęcia kto kandyduje z list PiS.


Może "wygląda", ale tak nie jest. Na pewno. Nawet nie może być. Po to istnieje w Polsce ordynacja wyborcza do Sejmu MYLNIE nazywana "proporcjonalną", aby przywódcy stronnictw samowładnie decydowali, kto będzie (i ew. na jakim* miejscu), a kto nie będzie kandydatem danego stronnictwa na posła. Dzięki temu ma wielką władzę nad tymi swoimi kolegami partyjnymi, którym BARDZO zależy na zostaniu posłem, albo na zostaniu posłem PONOWNIE. Muszą skutecznie wkupiać się w jego łaski.

Nie jest możliwe, aby w takiej sytuacji przywódca jakiejś partii nie wiedział, KOMU powierzył kandydowanie, a komu nie powierzył, a jeśli tak, to czy powierzył takie "na niby", czy takie z szansami.


Nie na darmo prezes Kaczyński jest KONSEKWENTNIE przeciwnikiem ordynacji większościowej. Już od ponad 20 lat, jeszcze jako przywódca Porozumienia Centrum. Kiedy UPR posiadała znikomą (3-osobową chyba) reprezentację w Sejmie, udało się jej spowodować uchwalenie przez Sejm uchwały lustracyjnej, ale kiedy (później) odbywała się dyskusja nad kolejną zmianą ordynacji wyborczej, UPR-owcy popierali ordynację większościową, PC poparło ― razem z UD i innymi partiami ― ordynację "proporcjonalną" (to nazwa BARDZO myląca, dlatego w cudzysłowie). Jak widać, sprawa ordynacji do Sejmu jest JESZCZE WAŻNIEJSZA niż sprawa lustracji i dlatego skupia jeszcze szerszą koalicję przestraszonych o swoją przYszłość (tzn: jeszcze szerszą od koalicji antylustracyjnej). I ordynacji (tej "proporcjonalnej") ONI bronią jak 30 lat temu gen. Jaruzelski deklarował bronić socjalizmu czyli "tak jak niepodległości".

Jest pod tym względem jeden "plus dodatni" w porównaniu Jarosława Kaczyńskiego z Donaldem Tuskiem. Ten drugi już w bardzo wczesnych latach dwutysięcznych powiedział, że "nie spocznie", dopóki nie doprowadzi do ustanowienia ordynacji większościowej do Sejmu. No, skoro nawet w latach 2007-11 nie zdążył, to pewnie już nigdy nie zdąży, choćby był premierem tak długo jak pani Thatcher w Londynie. Ma zresztą (od samego początku kadencji 2007-11) wiele zajęć (nie tylko on ― także jego koledzy partyjni), bardzo utrudniających spełnianie obietnic przedwyborczych. Jarosław Kaczyński nie zapowiadał jednego, aby czynić drugie. Jest naprawdę konsekwentny. To jest ten "plus dodatni" prezesa PiS.

I niech już NIKT nie myli się, nazywając Sejm izbą "niższą", a Senat "wyższą"! Jest ODWROTNIE! O tym świadczy powszednia praktyka (w razie różnicy zdań zdanie Sejmu ma przewagę, i to nie z powodu jego liczności, lecz dlatego, że są takie przepisy o uchwalaniu ustaw). O tym świadczy także to, że nie Senatu, ale Sejmu bronią przed ordynacją większościową. Niedawne słowa o najnowszej ordynacji wyborczej do Senatu wypowiedziane przez prez. Komorowskiego to tylko echo tego, co podczas swojej kadencji powiedział prez. Kwaśniewski (że Senta owszem, ale Sejm, to już nie...).


* Pamiętacie Państwo rozróżnienie miejsc mandatowych i pozamandatowych w PRL? Ja pamiętam. Wtedy ordynacje wyborcze zmieniały się rzadziej, to nie budziło emocji, wyrazy "większościowa" albo "proporcjonalna" to słowa, które wtedy nie budziły skojarzeń (dobrych ani złych), bo były "abstrakcją", dotyczyły czegoś, co było niedostępne (Polska międzywojenna i Europa Zachodnia). W nowszych czasach (po skasowaniu nazwy PRL) przed kampaniami wyborczymi do Sejmu nieraz na pierwszym miejscu w serwisach informacyjnych w radiu i telewizji pojawia się mowa o tym, kto gdzie dostał od swojej partii pierwsze (a kto "gorsze") miejsce na liście kandydatów. Ale ci z całkiem lichymi miejscami, którzy NA PEWNO nie zostaliby posłami, choćby nie wiem jak wysoki wynik uzyskała ich partia w skali ogólnokrajowej, też muszą być. Wymaga tego... owa ordynacja. W warunkach obowiązywania ordynacji większościowej partia nie wystawiałaby w tym samym okręgu więcej niż jednego kandydata (no, chyba, żeby chciała rozmyślnie osłabić swoje szanse na to, że jej człowiek będzie posłem z tego okręgu wyborczego).

_________________
Konrad Turzyński [matematyk; obecnie - bibliotekarz; uczestnik Ruchu Młodej Polski (1980-81), dziennikarz ZR NSZZ "S" w Toruniu (1981), publicysta pod- i nad-ziemny (1978- ), współprac. ASME i "Opcji na Prawo" (2003- ) oraz Polskiego Radia (2006-0Cool]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maciej
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1221

PostWysłany: Nie Sie 28, 2011 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wieslawszostak.salon24.pl/
_________________
Maciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
polski wróbel
Nowy Użytkownik


Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 4

PostWysłany: Nie Paź 18, 2015 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tadeusz Wita, były poseł Prawa i Sprawiedliwości jest niewinny – orzekł dziś Sąd Apelacyjny w Gliwicach, który rozpatrywał odwołania od wyroku w tzw. aferze meldunkowej. - czerwiec 2013

http://www.nz24.pl/aktualnosci/tadeusz-wita-niewinny-czesc-afery-meldunkowej-do-powtorki/

Nie wstyd Panu, Panie Macieju utrzymywać na forum przez całe lata nieprawdę?

_________________
Wróbelek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż bezpłatnie forum phpbb2 lub phpbb3 na Forumoteka.pl


Forumoteka.pl to jedna z najstarszych platform oferująca bezpłatne fora dyskusyjne. Do tej pory założono na niej blisko 700 for, na których znajduje się ponad 60 tys. tematów. Użytkownicy napisali tutaj już blisko milion postów! Tym samym platforma jest znakomitym miejscem m.in. do wyrażania swoich opinii czy też stała się narzędziem do marketing szeptany.

Przeczytaj najnowsze artykuły:

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #6

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #5

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #4Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group