Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

LOGIKA ( Geremka)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciej
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1221

PostWysłany: Sob Kwi 28, 2007 2:21 pm    Temat postu: LOGIKA ( Geremka) Odpowiedz z cytatem

"Logika"

Geremek na znak protestu, że musi zgodnie z polskim prawem złożyc raz jeszcze oświadczenie lustracyjne zaangażowal w swojej sprawie "opinię" miedzynarodową (powinno brzmieć - miedzynarodowkę).
Powiedział, że już raz skladał wiec nie będzie drugi raz to samo robił... Ale nie dopowiedzial, że nowa ustawa jest inna od poprzedniej - bardziej liberalnej, ktora zwalniala delikwenta z osobistej deklaracji za która to dzisiaj ponosi się konkretną odpowiedzialność. Tak mi sie wydaje że osoby (piastujace ważne funkcje spoleczno-polityczne) - które nie mają nic do ukrycia z przeszlosci takie deklaracje że nie współpracowaly ze slużbami komunistycznymi bez wahania złożyły. Ale jest duża grupa osob, ktore nie wiedzą jaką deklaracje podpisać... bo....

bo wyjeżdżalo się zagranicę na stypendia, a potem trzeba było pisać sprawozdania (na kolegów, itd)

bo łajdaczyło się z babami, mimo że żona w domu czekała z obiadem

bo przepijalo się pensję

bo lubiło się sypiac z niepełnoletnimi lub tą samą płcią...

bo brało się pieniądze za donosy

bo otrzymywało się awanse społeczne (profesury, adwokatury, itd)

bo się należało do salonów polskich i europejskich

bo.... informacje "wrażliwe" wkoncu wpadły w łapy bezpieki, ktora budowala swój aparat głównie na "hakach" i... szantażach ale też nagrodach

Profesor B.Geremek ujął sie dzisiaj "honorem" wprowadzając zakłopotanie w Parlamencie Europejskim ludzi nierozumiejacych tej sytuacji. No, ale nie miedzynarodowkę socjalistyczną - szczegolnie tą niemiecką, która smiała wypowiedzieć się że "rząd polski to sami faszysci i stalinisci" zarazem.
Cóż, wypada zwrocić uwagę tym panom że to wlasnie oni reprezentują naród, który faszyzm wcielił w życie a dzisiaj reprezentują spuściznę stalinizmu i komunizmu. Oba te zbrodnicze systemy budowały obozy zagłady, strzelaly w tył głowy za pochodzenie, wyznawana religie, wykształcenie czego skutkiem byly miliony ofiar... Takie jest dzisiaj zagrożenie dla profesora Geremka uchylającego się od powtornego złozenia oświadczenia lustracyjnego czy był lub nie współpracownikiem jednego z tych zbrodniczych systemow.
Wyjątkowa ujma na jego honorze....

Ale ja skorzystam z tego wzorca. Jak mnie dzisiaj policja zatrzyma i karze dmuchac w alkomat - to im powiem, że zgodnie z tą honorową postawą profesora Geremka nie bedę drugi raz dmuchal bo... już kiedyś dmuchalem i wykazalo zero - a wszyscy mnie znaja, że nie jeżdżę po pijanemu...
A jak mnie bedą dalej zmuszac po groźbą kary - to wyzwę ich od faszystow i stalinowacow, a potem napisze skarge do Parlamentu Europejskiego, że zostala naroszona moja godność..

(A co - wolno jednemu, a drugiemu nie? ...Przeciez w Unii Europejskiej jest demokracja i każdy ma równe prawa... Profesor Geremek podobno o demokrację walczył... i ja walczylem i co nam tutaj bedzie ktoś podskakiwal...)

Piotr Zarębski

_________________
Maciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tadeusz Świerczewski
Moderator


Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 505

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 12:47 pm    Temat postu: LOGIKA GEREMKA I KONSEKWENCJE!!! Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Wto Maj 01, 2007 9:02 am Temat postu: LOGIKA GEREMKA I KONSEKWENCJE!!!

Szanowny Panie Konradzie!
Przytaczając tekst Lityńskiego z "Rzeczpospolitej", niczego Pan nie wyjaśnił a wręcz ugruntował Pan mnie w twierdzeniu, że jest to zmowa "łżeelit", całego tego pomagdalenkowego środowiska.
Takie stwierdzenie:
Cytat:
Ministrowie polskiego rządu i marszałek Sejmu wzywani na dywanik do ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka też nie wzbudzają wśród zagranicznych obserwatorów wybuchów entuzjazmu
.
Rydzyk może sobie wzywać na dywanik jedynie swoich współpracowników z radia i to jest koniec jego władzy. Nawet inny redemptorysta z innej prowincji, może mu pokazać gest "Kozakiewicza"!.
Wracając do naszego "mędrca" Geremka, to polecam lekturę francuskiej prasy, nic dodać, nic ująć. Może po tej lekturze ockniecie się, takie mam złudzenia.
A tak nawiasem, gdzie jest Apel Macieja Gawlikowskiego, o którym pisze p. Maciej Wąż w sprawie p.Targalskiego.
Pozdrawiam Tadeusz
To jest ze odpowiedź na stronie SWS
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tadeusz Świerczewski
Moderator


Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 505

PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 9:28 am    Temat postu: Gremek i Mazowiecki bronią OPOZYCJONISTÓW ?! Odpowiedz z cytatem


Wildstein: lustracja dotyczy nas wszystkich



Z wypowiedzi Geremka wynika, że wymóg deklaracji lustracyjnej jest represją polityczną. To jaskrawy nonsens - pisze Bronisław Wildstein w swym pierwszym artykule po powrocie do "Rzeczpospolitej". bowiązek ten dotyczy przecież wszystkich, jego wypełnienie niczym nie grozi (nawet byłym agentom), a służy wyłącznie obywatelom, którzy mają prawo wiedzieć, kogo wybierają.
Według Wildsteina protest Bronisława Geremka jest elementem kampanii establishmentu III RP, który walcząc o utrzymanie wpływów, odwołuje się do elit europejskich, aby te skorygowały "niewłaściwe" wybory Polaków.

Publicysta "Rzeczpospolitej" pisze, że opozycja przedstawia w mediach sytuację w Polsce w upiornych lub groteskowych kształtach. Zewnętrzny obserwator musiałby uznać, że sytuacja nad Wisłą w najlepszym przypadku przypomina tę na Białorusi: opozycja jest prześladowana, społeczeństwo, a zwłaszcza elity - zastraszone. Co gorsza, w tę filozofię myślenia wpisane zostało samobójstwo Barbary Blidy - twierdzi Wildstein. (PAP)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marek Wichrowski
Weteran Forum


Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 137

PostWysłany: Wto Cze 19, 2007 8:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do znudzenia powtarzam to samo: należy opublikować WSZYSTKIE DOKUMENTY SB W INTERNECIE! Z wyjatkiem danych agentów aktywnych obecnie! To rozwiąże problem, a zarazem ułatwi badania w IPN. Co to znaczy "ułatwi"? Przykład: badacz X składa wniosek na Towarowej, podaje sygnatury, nazwy SORów, nicki TW i KO, głowa na tacy (ma dane z dokumentów pokrzywdzonych). Tylko zdjąć z półek. Po czym czeka 3 miesiące a później wyrok TK. Nie napisze tekstu naukowego i stracił czas. Cyrk.
Inna sprawa to krytyka Geremka. Część tej krytyki pozbawiona jest sensu, co mógłby wyjaśnić pracownik jakiegokolwiek wywiadu czy nawet policji kryminalnej. Otóż ci, którzy protestują przeciwko oswiadczeniom lustracyjnym, to najczęściej działacze podziemia i nie-agenci. Paradoks? Chyba nie. Wystarczy przecież lustrować ich automatycznie. Jaki problem. Osobiście nie mam nic przeciwko tym świstkom, które dwukrotnie musiałem wypełniać. Ale wyobrażam sobie (takie wczuwanie się w Innego Smile, że kogoś to podpisywanie może podk...ć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum