Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Lustracja w SW

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stefan Buchholz
Nowy Użytkownik


Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 3

PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 2:52 am    Temat postu: Lustracja..... Odpowiedz z cytatem

Witam......

Pierwszy raz pisze na tym Forum. Mieszkam w Stanach od 22 lat. Troche przezylem tu i tam..... Co sie zas tyczy lustracji to szkoda, ze nie mozna tego zrobic (zaswiadczenie o statusie...) przez internet. A moze mozna?

Pozdrawiam.
Stefan Buchholz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Sob Maj 12, 2007 3:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie mozna probowałam jako przedstawiciel Australijskiej Grupy Lustracyjnej podczas prac nad ustawa w Komisji Sejmowej umozliwić wystepowanie pocztą z poswiadczeniem notarialnym podpisu. Niestety Prezydent zmienił ustawę.
_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stefan Buchholz
Nowy Użytkownik


Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 3

PostWysłany: Sob Maj 12, 2007 3:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie,

Zastanawiam sie nad faktem czemu Polacy tak komplikuja ta lustracje? Przeciez w Niemczech, Czechach przez internet mozna wszystko zalatwic....
SteFan Buchholz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo wPolsce trwa nadal ochrona agentow. Zbyt duzo ich na kluczowych stanowiskach. Proszę zobaczyc co sie wyprawia z ledwo co uchwalona ustawa lustracyjna!
_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Pietraszko
Weteran Forum


Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 219

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 4:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wszystkich działających w SW udało się ubekom złapać, powiem więcej - większości się nie udało. Wielu nawet nie namierzyli. Nie wszyscy "podchodzą pod ustawę" - została ona skonstruowana bardziej dla ludzi pokroju Woroszylskiego, który na komendzie wybłagał internowanie. Póki obowiązują takie zapisy - apel chyba nie jest najlepiej trafiony.
Nawet stosowana w nim nazwa (pokrzywdzony) dotyczy właściwie milionów, w tym większości dalekiej od jakiejkolwiek działalności. W pewnym sensie zamazuje ona istotę rzeczy. Tym,którzy wykazali się profesjonalizmem i szczęściem naraz nawet nieco by uwłaczała - ja dałem się skrzywdzić? to przecież ja ich krzywdziłem!
Chyba jednak wpierw konieczna jest całkiem inna, sensowna ustawa...

Jurek "Pedro" Pietraszko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stefan Buchholz
Nowy Użytkownik


Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 3

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam....

Dobrze powiedziane, tylko nie do konca. Byli ludzie skazani na dekonspiracje z prostej przyczyny, ze dosc glosno krzyczeli, kiedy trzeba bylo krzyczec (1980-81) i z racji tej figurowali na lisatach gonczych SB...

A tak na morginesie to jaka krzywde zrobil pan komuchom w Polsce? Z tego co wiem to maja sie oni tam bardzo dobrze.

Pozdrawiam,
Stefan Buchholz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 11:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lek przed sprawdzeniem się w IPN dotyczy jedynie ludzi o nieczystym sumieniu, którzy chcieliby zapomniec, że współpracowali z bezpieką!!!
Wystepowanie o "Status pokrzywdzonego" jest terminem prawnym i kazdy wiedział o co chodzi do 2005r . To bylo proste: konfident nie dostawał statusu. Było to wiec swiadectwo moralnosci. Na wystapienie do IPN mieli wszyscy 5 lat. W 2005 Trybunał Konstytucyjny dokonał wykładni prawnej, że każdy kapuś, na którego inny kapus, kapował jest tez pokrzywdzony!!! Wlasnie sejm przyjął bardzo sensowna ustawę. która pokazywała kto jest a kto nie jest konfidentem i innego rodzajem wspieraczem SB!
Ja chce wiedziec komu moge podac reke a komu nie.
Nie przekonuja mnie obecne tłumaczenia : NIKOMU NIE SZKODZIŁEM> BYŁEM MARNYM KAPUSIEM!!!
Był i koniec! Oczywiscie były przypadki, że zaraz po złamaniu sie i podpisaniu współpracy delikwent rozgadywał to na prawo i lewo, rodzinie kolegom w pracy w srodowisku przyjaciół. I taki człowiek nie miał żadnych nastepnych spotkań z oficerem prowadzącym. Bo jaki z niego kapus jak wszyscy wiedzą.

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek Wichrowski
Weteran Forum


Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 137

PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 9:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Jadwiga Chmielowska"]Bo wPolsce trwa nadal ochrona agentow. Zbyt duzo ich na kluczowych stanowiskach. Proszę zobaczyc co sie wyprawia z ledwo co uchwalona ustawa lustracyjna![/quote]

Kilka uwag:

1. Opublikowanie listy agentów PRZED decyzją sądu łamie prawa człowieka. Sędziowie np. w Australii by osłupieli.

2. Trzeba być bardzo ostrożnym z nazywaniem "agentami" przeciwników ostatniej ustawy lustracyjnej (jestem jej zwolennikiem akurat, ale to nie zmienia mojego argumentu).

3. Skrajny radykalizm zwolenników lustracji raczej przeszkadza niż odwrotnie Wink Trzeba stosować język, którego "antylustracyjny front" nie będzie mógł nazwać "językiem oszołomów". Na miejscu Mularczyka był bym bardzo ostrożny. Wygłup z wizytą w IPN i kwitami na dwóch sędziów to cyrk. I jeszcze powiedział, że nie przeczytał kwitów. No nie mogę Smile))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

4. Jeżdżę często pociagami w związku z zajęciami w innych miastach. Słucham uważnie rozmów (takie domorosłe CIA Wink. Kilkakrotnie słyszałem uwagi biednych ludzi o lustracji. Były w stylu" "politycy, kretyni, nie mają się czym zajmować a ja zarabiam 800 na rekę". Proszę mnie zrozumieć: tak lud odbiera żenujące spory. Jestem tylko analitykiem a pogladów politycznych "nie posiadam", zatem nie twierdzę, czy maja rację.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
LechO
Bywalec Forum


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 40

PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 9:43 am    Temat postu: Parę uwag do stanowiska p.M.Wichrowskiego Odpowiedz z cytatem

Ad.1 Czy aby na pewno ? Nawet prawnicy toczą o to spór. (Pamiętajmy że archiwa tworzone były nie w celach lustracyjnych tylko jako materiały operacyjne)

Ad.2 Tu się zgadzam, choć też należę do zwolenników.

Ad.3 Tutaj całkowity sprzeciw już język przez pana użyty posiał moje wątpliwości co do pana stanowiska w p.2. Ale jeżeli pan i "antylustracyjny front" tak chce to parę razy ja też robiłem za "oszołoma" w tzw. środkach masowego przekazu, ale dla mnie ważne były stanowiska przyjaciół i ludzi którym udało mi się przedstawić moje argumenty - te zwykle były korzystne dla "oszołomów Wink". Czy aby nie zapoznał się pan ze stanowiskiem Mularczyka tylko z prasy. Jeśli obejrzał by pan jego wystąpienie wiedziałby pan że wnosił o zbadanie przez TK wspomnianych materiałów. Trybunał uznał że nie ma na to czasu ? (Cóż jak zapewne pan rozumie po obu stronach była to "gra prawników" ale ocena : "Wygłup z wizytą w IPN i kwitami na dwóch sędziów to cyrk" chyba idzie za daleko)

Ad.4 To nie "lud odbiera żenujące spory" to cytaty z "elyt" przez ten lud przyswojone. Jeżeli jesteśmy rzeczywiście po tej samej stronie to widzi pan ile jest przed nami pracy. (ktoś na tym forum żartował o wyciąganiu powielaczy, zastanawiam się cz rzeczywiście nie warto!)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek Wichrowski
Weteran Forum


Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 137

PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taaak. Nie kłocę się i nie sieję wątpliwości. W jakim zakresie, moim zdaniem, ma Pan rację? Odpowiem przez przykład. Otóż Bogu ducha winni ludzie z pewnego uniwersytetu dzwonili do mnie i pytali, czy ktoś ich, bez ich udziału nie zarejestrował (po sprawie z Wielgusem). Oczywiście - tutaj znowu przyznaję Panu rację - winę za ten stan rzeczy ponosi grupa intelektualistów ze znanego kregu, który sam Mistrz W.Ł. nazwał Salonem. Natomiast mój skromny argument jest taki: należy wczuwać się w świadomość ludzi oszukiwanych przez pewnego typu media. Oni są/mogą być tak radykalni, jak niektórzy na tym forum. "Zastosowanie radykalizmu" wobec nich tylko zaostrzy niepotrzebnie spór i "może uniemozliwić" lustrację. Baaardzo ją zatrzymać.
Tu już jestem nudny (jak flaki z olejem ? Smile, ale muszę - coś poradzę:
a. lustracja w trybie karnym;
b. domniemanie niewinności;
c. zakaz publikacji katalogów;
d. zakaz publikacji jakiegokolwiek nazwiska, jeśli dana osoba zgłosi sprawę do sądu lustracyjnego; e. zakaz pomawiania o współpracę w warunkach braku wyroku karnego.
Nie słyszłem, swoją drogą, o sporze wśród prawników. Powtarzam: bez trybu karnego jakiś TW czy KO (sic!) ROZWALI TE USTAWĘ W STRASBURGU. Czy ma Pan jakiekolwiek złudzenia ? Czytałem "to wszystko", nie mam żadnych złudzeń. Nie pouczam tutaj (bo znowu słusznie zwróci mi uwagę moderator), ale proszę utracić nadzieje co do domniemanego wyroku Europejskiego TS.
Należy wejść na odpowiednią stronę w Niemczech i skopiować ich ustawę. A tutaj sądzą, że są mądrzejsci i mamy skutki. Ustawa zablokowana, na szczęście bez międzynarodowego obciachu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Harcownik
Weteran Forum


Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 131

PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Natomiast mój skromny argument jest taki: należy wczuwać się w świadomość ludzi oszukiwanych przez pewnego typu media. Oni są/mogą być tak radykalni, jak niektórzy na tym forum. "Zastosowanie radykalizmu" wobec nich tylko zaostrzy niepotrzebnie spór i "może uniemożliwić" lustrację. Baaardzo ją zatrzymać.


Nie zgadzam się z panem Markiem właściwie w niczym.
"Zastosowanie radykalizmu“, – co to ma właściwie znaczyć?? Jak się żąda uczciwości, prawdy, to jest radykalizm?


Cytat:
b. domniemanie niewinności;

pod warunkiem że sąd będzie Brał wszystkie dowody pod uwagę. Również zeznania świadków naocznych. Przy obecnych praktykach sądowych, niech sobie to wsadzą do …

Cytat:
c. zakaz publikacji katalogów;


A to dlaczego? Bo przeszkodzi to może w pracy naukowej?

Cytat:
d. zakaz publikacji jakiegokolwiek nazwiska, jeśli dana osoba zgłosi sprawę do sądu lustracyjnego;
e. zakaz pomawiania o współpracę w warunkach braku wyroku karnego.

Jak wyżej.
To jest propozycja na czasy jak wymiar sprawiedliwości zostanie zlustrowany! Na razie trzeba publikować wszystkie dokumenty, które „represjonowani“ otrzymają z IPN.
Na wszystkie ich triki odpowiadać przeciw trikami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonymous
Gość





PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Admina:
Rozumiem że ten „Anarchista” to Twój kumpel. Ale to forum obiecałeś, że będzie dla nas. Mamy czuć się tutaj w śród swoich. Jest to nasz klub, albo coś się zmieniło?
Nie obrażając, ale mi się nie chce tłumaczyć każdemu profesorkowi z osobna. A poza tym to nie jestem pewny czy on nienasłany.
Powrót do góry
LechO
Bywalec Forum


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 40

PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 7:33 pm    Temat postu: Mam nadzieję że mi wybaczycie.... Odpowiedz z cytatem

Najpierw do tych z którymi mi zawsze "po drodze" nie zamykajmy innym "ustów Wink". Myślę ze mamy wystarczająco silne argumenty. Błądzącym pomóżmy odnaleźć ścieżki, inni dopóki nie są nachalni i tak się nie liczą.

Do p. Marka To radykalizm SW okazał się kiedyś słuszny, myślę że nie muszę przeprowadzać dowodów historycznych. Odrzuciliśmy element rusyfikacji : "mieńsze jediesz, dalszie budiesz". Myślę że warto aby ograniczały nas jedynie możliwości a nie stawiane przed sobą cele. Pozdrawiam bo mimo wszystko sądzę że były to jedynie pańskie wątpliwości. A tych ostatnich też nigdy dosyć. Uczmy się wszyscy nawzajem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek Wichrowski
Weteran Forum


Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 137

PostWysłany: Wto Cze 26, 2007 4:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Emigrancie,
Ma Pan rację. Jestem nasłany. Przez swoją dość prostą wyobraźnię. Mówi Pan o "naszych". Nigdy nie należy tworzyć Salonu; to chore. Jest mi przykro z powodu Pana wypowiedzi z jednej strony Sad, wszelako z drugiej dobrze się bawię. Nienawidzę polityki i polityków a ta strona www daje mi nadzieję, że są jeszcze ludzie spoza Salonu, którzy nie stworzą Nowego Sad . Chociaż diabeł wie...

Naprawdę nie zna Pan podstaw prawa rzymskiego: nie wierzę. W trybie karnym przesłuchiwany jest każdy świadek. Pominięcie świadka wymaga ze strony sądu uzasadnienia i w tym kontekście byłoby to dla sądu niebezpieczne, gdyż można zgłosić skargę proceduralną i ją "zmedializować". Nie ma kary bez wyroku wydanego w trybie karnym. Jeśli jakakolwiek kara ma miejsce, musi być wyrok. Panie Emigrancie, to są podstawy, nawet nie elementarz. Przecież sędziowie Trybunału Praw Człowieka orzekli nieoficjalnie, ale jednoznacznie - przedtem przetarli oczy ze zdumienia - że pierwsza wersja ustawy Mularczyka, to śmieć (np. zaskarżanie decyzji w trybie cywilbym, no Mistrzu Emigrancie, proszę popytać prawników z np. Wielkiej Brytanii - osłupieją). Publikacja na liście agentów, bez wyroku sądu, jest karą. Osobiście uważam, że znikoma liczba rejestracji jako TW czy KO była sfałszowana. Lub może nawet tysięczna część promila, ale to jest moje zdanie.

Serdecznie pozdrawia,
"Nasłany"
P.S.
Chyba zmienie prawdziwe nazwisko na ten nick Wink
P.S.S.
Ale nikt nie wypowiedział opinii na temat, łaskawcy, pytania: "dlaczego nie skopiowano ustawy niemieckiej?" Mielibyśmy to, co chcemy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marek Wichrowski
Weteran Forum


Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 137

PostWysłany: Wto Cze 26, 2007 4:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jedno, przecież, Panie Emigrancie o tym mówiłem już. NALEŻY OPUBLIKOWAĆ WSZYSTKIE AKTA IPN "JAK LECI" (z wyjątkiem danych o aktywnych agentach) BEZ KOMENTARZY. To jest najlepsze rozwiązanie. Nie widze w tym żadnego naruszenia np. mojej maciupeńkiej prywatności Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum