Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tomasz Mann o rozmowach hotelowych

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomasz Triebel
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 262

PostWysłany: Pon Paź 02, 2006 10:19 am    Temat postu: Tomasz Mann o rozmowach hotelowych Odpowiedz z cytatem

29 września w porannej audycji "Zapraszamy do Trójki" Wojciech Mann i Krzysztof Skowroński rozmawiali o "taśmach prawdy"

Krzysztof Skowroński: Dzień dobry panie Wojtku.

Wojciech Mann: Pan Krzysztof Skowroński. Bo zdołałem się dowiedzieć jak nazywa się nasz gość. Widzę, że ma Pan przy sobie prasę.

KS. Mam i to wydanie z czwartku 26 czerwca. Bo nie, nie... jakoś no nie mam, jakoś nie miałem czasu, żeby zajrzeć do tych taśm prawdy. Dzisiaj po raz pierwszy akurat przypadkowo przechodziłem koło Myśliwieckiej 3/5/7 i pomyślałem sobie, że pewno tam jest gazeta i w tej gazecie przeczytam ciekawe rzeczy. I muszę powiedzieć, że tak, że mnie zdziwiło.

WM
: Przede wszystkim tego jest dużo bo telewizja pokazuje wybrane fragmenty w kółko właściwie te same. A tutaj widzę materiału jest o wiele
więcej.

KS. Jest, jest więcej materiałów i bym zapytał się Pana w takim razie. Jak była odpowiedź ministra Lipińskiego na propozycję Pani Renaty Beger, że chce zostać Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rolnictwa?

WM: Z tego co ja widziałem, bo nie przeczytałem tego obszernego zapisu tych taśm, była taka, najpierw, że się da to zrobić, że on się porozumie z Premierem.

KS Tak.

WM
: A potem była, że na razie nie, chyba..

KS Że nie, że odpowiedź, odpowiedź, że nie. Więc muszę powiedzieć, że nie mam takiego czasu w tej chwili żeby śledzić dokładnie media. Ale, ale właściwie, tak, że ta afera korupcyjna cała tzw. afera korupcyjna ma w sobie element jakiejś zgody, że oto Renata Beger, niekompetentna, zostaje Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rolnictwa. A tutaj się dowiaduję, że właśnie nie zostaje. Dlatego, ze Prezes czyli Premier powiedział, że ludzi z Samoobrony nie będzie wpuszczał do Rządu. No, to jest odpowiedź na nie a nie na tak. Więc to mnie szczerze powiem zdziwiło. Tak jak ta sprawa wekslowa mnie zdziwiła. Dlatego, że tu jest odpowiedź, odpowiedź Ministra w kancelarii. Mówi: "Rozmawiałem dzisiaj z Ministrem Ziobro na ten temat i on twierdzi, że z jego wiedzy, którą teraz ma, po rozmowach z prawnikami w Ministerstwie, Lepper może uruchomić te weksle. To może potrwać kilka miesięcy." Więc jakby tu jest rzeczywista rozmowa między dwoma facetami: czyli Ziobro i Ministrem Lipińskim, w którym opisują jakiś stan, stan faktyczny. Lepper ma weksle, za pomocą tych weksli jakby manipuluje sceną polityczną w Polsce. Prawda. Trzyma sobie te weksle w tym.. manipuluje. Są ludzie, którzy są posłami, teoretycznie najbardziej wolnymi ze wszystkich obywateli Rzeczpospolitej, którzy myślą sobie, być może, teoretycznie, że fajnie, prawda. Albo, wszedłem do tego rządu, czy do układu rządzącego. Ale nie mogę, bo podpisałem weksel. I teraz jest pytanie: czy ten weksel jest ważniejszy, jeśli chodzi o myślenie posła o Polsce czy jego myślenie jest ważniejsze. No i okazuje się, że weksel jest ważniejszy. I dalej, to co budziło to, budzi największe oburzenie, to jest ta myśl Lipińskiego na temat, na temat, na temat tego co z tym fantem zrobić. I on hipotetycznie wypowiada taką.. coś myśli sobie... a może by Sejm stworzył jakiś fundusz po to żeby móc mandat wykonywać. To jest to zdanie za dużo, które powiedział. No ale, ale to jest tak jak, siedzi się w pokoju, naprzeciwko nawet posłanki Beger, którą, rozumiem, ze być może zostanie Miss Świata, tak jak tu mi Pan pokazywał..., jakiś dowcip...

WM: Bo może to była propozycja pana Lipińskiego tylko nie ujęta w
taśmach już, poza nagraniem...

KS: No właśnie, ale w takiej rozmowie można powiedzieć - no sobie
rozmawiamy i mówię "Panie Wojtku, ja dam panu Pałac Kultury".

WM: Panie Krzysztofie, ja rozumiem, że pan teraz po zapoznaniu się z tymi tekstami ma spostrzeżenia, ale ja bym powiedział tak: nie można do jednego wora, w moim pojęciu laickim, wrzucać i premiera i prezydenta i pana Lipińskiego i Mojzesowicza, bo każdy z nich co innego kombinuje.

KS: No takie jest życie

WM:
I jeżeli w rozmowie z Renatą Beger, w ogóle przeprowadzanie długiej rozmowy z panią Beger, to moim zdaniem jest niepotrzebna decyzja, ale on mówi o jakimś zbieraniu pieniędzy, że Sejm jakąś akcję uruchomił, to ja mam takie pytanie, czy również by starał się uruchomić pieniądze dla posła Samoobrony, który postanowił przejść do SDPL

KS: No nie, to jest w ogóle, to jest tak, zacytuje: "Myśmy się
dzisiaj zastanawiali nad tym, czy nie uruchomić, bo teoretycznie to nawet można Sejm obciążyć tymi pieniędzmi, gdyby Lepper, teoretycznie jest to
możliwe" to jest taki rodzaj, jak ludzie ze sobą rozmawiają prawda, kombinują, i tak sobie myślą jak rozwiązać jakiś problem i mają pomysły...

WM: Ja rozumiem ale na pewnym stanowisku nie powinno się w tę stronę już kombinować.

KS: Być może ale właściwie każde myślenie ma w sobie elementy, jak się z kimś rozmawia, pomysłów głupich i mądrych... Są głupie

WM: Zgadza się.

KS: No i gdybyśmy nagrywali wszystkie nasze rozmowy, ustawilibyśmy kamery i potem byśmy te warianty głupie przedstawili ludziom na zewnątrz to każdy z nas by się czerwienił, wstydził, okazałoby się, że używamy brzydkich słów czasami, no po prostu w cywilizacji, w pokojach hotelowych nie nagrywa się rozmów tak naprawdę...

WM: Ale dotknął pan bardzo ważnej rzeczy, ponieważ ja sobie wymyśliłem taki model sytuacyjny polski, który odpowiada chyba temu wydarzeniu. A mianowicie: złapano i nagrano w Polsce, w miejscowości X obywatela, który upił się alkoholem i jeszcze do tego niecenzuralnie się wyrażał. W Polsce bardzo dużo osób upija się alkoholem ale ten miał to nieszczęście, że jego nagrano, zarejestrowano, z dźwiękiem i obrazem. I wszyscy są potwornie oburzeni, mimo tego, że ci oburzeni też piją ten alkohol, tylko ich nikt nie złapał. Więc na tym polega wydaje mi się cała sprawa, że my po cichu usprawiedliwiamy najróżniejsze machlojki i kombinacje w hotelach pokojowych ale dopiero jak ktoś nagle puści reflektor na ten jeden wycinek to jest szum. I to jest takie trochę...

KS.
No ale tu jest, tu jest, tu jest pytanie, no to jest takie
świętoszkowate oburzenie, ale tu jest pytanie właściwie o machlojkę, to
znaczy, że co, żeby mężczyźni nie mogli się z kobietami spotykać w
hotelach sejmowych?

WM:
Przepisy hotelowe mówią że jednak..

KS [..] ...no jak są pełnoletni..

WM: ...pełnoletni tak, powinni się zameldować... nie wiadomo czy pan Lipiński był zameldowany (śmiech)

KS: No i okazało się, że zameldował się w TVN-ie po prostu.

WM
: To była ciekawa rozmowa, która nie ma pointy, ale no, usłyszeli
państwo różne punkty widzenia, zaraz pewnie przyjdzie poczta... Jest dokładnie 6.45, nie wiem czy państwo wiedzą co to znaczy - to znaczy, że za piętnaście minut będzie siódma.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum