Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pilne! Prezydent odwołał Andrzeja Leppera.! Nowe Wybory...?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 7:21 pm    Temat postu: Pilne! Prezydent odwołał Andrzeja Leppera.! Nowe Wybory...? Odpowiedz z cytatem

http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/news/lepper-koniec-koalicji,941158

Prezydent odwołał Andrzeja Leppera

Wicepremier Andrzej Lepper został odwołany/fot. M. Nabrdalik /Agencja SE/East News35 minut temu

Na wniosek premiera Jarosława Kaczyńskiego prezydent Lech Kaczyński odwołał Andrzeja Leppera z funkcji wiceprezesa Rady Ministrów oraz z funkcji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - poinformował rzecznik rządu Jan Dziedziczak.

- Podjęta decyzja wynika z faktów, które wyszły na jaw w związku z działaniami Centralnego Biura Antykorupcyjnego dotyczącymi korupcji na wielką skalę. W związku z tą sprawą zostały aresztowane dwie osoby - poinformował Jan Dziedziczak.

CBA wkroczyło do resortu rolnictwa bez mojej wiedzy; podobno chodzi o to, że pan Piotr R. i pan na K. powiedzieli komuś, że mają takie układy, że mogą załatwić przekwalifikowanie ziemi - powiedział Andrzej Lepper w TVN24.

czytaj dalej



Andrzej Lepper w TVN24: powiedziałem premierowi, że moja dymisja oznacza, że koalicji nie będzie.

Źródło informacji: PAP



Prezydent odwołał Andrzeja Leppera

Wicepremier Andrzej Lepper został odwołany/fot. M. Nabrdalik /Agencja SE/East News49 minut temu

Na wniosek premiera, prezydent Kaczyński odwołał Andrzeja Leppera z funkcji wicepremiera oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - poinformował rzecznik rządu Jan Dziedziczak. Andrzej Lepper podkreślił w TVN24, że powiedział premierowi Kaczyńskiemu, iż oznacza to koniec koalicji.

- Podjęta decyzja wynika z faktów, które wyszły na jaw w związku z działaniami Centralnego Biura Antykorupcyjnego dotyczącymi korupcji na wielką skalę. W związku z tą sprawą zostały aresztowane dwie osoby - poinformował Jan Dziedziczak.

CBA wkroczyło do resortu rolnictwa bez mojej wiedzy; podobno chodzi o to, że pan Piotr R. i pan na K. powiedzieli komuś, że mają takie układy, że mogą załatwić przekwalifikowanie ziemi - powiedział Andrzej Lepper w TVN24.

czytaj dalej



Andrzej Lepper w TVN24: powiedziałem premierowi, że moja dymisja oznacza, że koalicji nie będzie.

Samoobrona wychodzi z rządu, my w takim rządzie uczestniczyć nie będziemy - Andrzej Lepper w TVN24.

- Byłem na spotkaniu z premierem rano w piątek. Dowiedziałem się że ma coś mi być podrzucone, prowokacja, były propozycje, żebym się ukrył, abym nie kierował resortem rolnictwa - mówił Lepper w "Kropce nad i". Jak podkreślił, "do dzisiaj to trwa", a w poniedziałek CBA wkroczyło do ministerstwa rolnictwa "bez jego wiedzy".

- Podobno chodzi o to, że niejaki Piotr R. i pan +na K.+ powiedzieli komuś, że mają takie układy w resorcie rolnictwa, że mogą załatwić przekwalifikowanie ziemi" - zaznaczył wicepremier.

Jak dodał, podczas poniedziałkowego spotkania z szefem rządu powiedział, że podaje się do dymisji i - podkreślił - premier wysłał do prezydenta wniosek o dymisję.

- Koalicji nie będzie - powiedziałem premierowi - zaznaczył Lepper.

Andrzej Lepper nie wyobraża sobie innej decyzji niż wyjście z Samoobrony z rządu. Ponadto dodał, iż "nie ma zamiaru wracać do tego rządu".

- My w takim rządzie jako Samoobrona uczestniczyć nie będziemy - oświadczył Lepper w programie "Kropka nad i" w TVN24.

Lepper zapowiedział, że o jego dymisji debatował będzie we wtorek klub Samoobrony. Dodał, że jeszcze w poniedziałek wezwie do siedziby partii prezydium ugrupowania, by omówić tę sytuację.

- To wszystko jest szyte grubymi nićmi. Od miesięcy zakładali na mnie sidła. Wim, ze mam podsłuch. Zwracałem się w tej sprawie zapytaniem do ministra Wassermana, ale nie uzyskałem odpowiedzi - oświadczył Lepper.

Źródło informacji: PAP

http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/news/lepper-dymisja-to-koniec-koalicji,941158

Robert Majka z Przemyśla, 9 lipca 2007r
www.sw.org.pl ,
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784010
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum