" /> Dyskusje ogólne :: Przemyśl:Zatrzymany wiceprezydent Przemyśla
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przemyśl:Zatrzymany wiceprezydent Przemyśla

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Pią Lip 20, 2007 5:43 pm    Temat postu: Przemyśl:Zatrzymany wiceprezydent Przemyśla Odpowiedz z cytatem

http://ww6.tvp.pl/6967,20070721527119.strona

Internowani w Uherce Mineralne : Aktualności 21.07.07

Pobierz nagranie

http://ww6.tvp.pl/6967,20070720526903.strona
Aktualności 20.07.07

Pobierz nagranie

http://ww6.tvp.pl/400,20070721527103.strona

Pobierz nagranie

ostatnia aktualizacja: sobota, 21 lipca 2007 godz. 20:40

Areszt dla wiceprezydenta

Wiceprezydent Przemyśla Ryszard L. trafił na trzy miesiące do aresztu. Taką decyzję na wniosek prokuratury podjął przemyski Sąd Rejonowy. Ryszard L. pod zarzutem korupcji, został wczoraj zatrzymany przez funkcjonariuszy policji z wydziału do spraw walki z korupcją. W zatrzymaniu brali także udział funkcjonariusze z komendy głównej Straży Granicznej. Wiceprezydent jest podejrzany o to, że pośredniczył w załatwieniu pracy w Bieszczadzkim Oddziale pograniczników.


Monika Konopka


Ryszard L. trafił na trzy miesiące do aresztu


Prokuratura podejrzewa, że Ryszard L. miał dwukrotnie pośredniczyć w załatwieniu posady w Straży Granicznej. Było to w latach gdy już pełnił funkcję wiceprezydenta miasta Przemyśla. W trakcie przesłuchania podejrzany nie przyznał się do korupcji. O szczegółach sprawy przemyska prokuratura nie chce na razie mówić. Wiadomo, że oprócz wiceprezydenta zostały też zatrzymane dwie inne osoby. Jedna z nich została tymczasowo aresztowana.
Lucyna Oleszek, Sąd Okręgowy w Przemyślu
-”Sąd Rejonowy w Przemyślu wydał 20 lipca postanowienie o zastosowaniu aresztowania wobec podejrzanego Tadeusza S. któremu postawiono podobne zarzuty jak Ryszardowi L.”
Ryszard L. jest wiceprezydentem Przemyśla drugą kadencję. Na stanowisko został rekomendowany przez Prawo i Sprawiedliwość. Zaraz po zatrzymaniu został wykluczony z partii. Jeżeli potwierdzą się zarzuty prokuratury, grozi mu do ośmiu lat więzienia.

bparde


http://www.tvn24.pl/12690,1515100,0,1,wiadomosc.html

Tematy: korupcja, policja16:54, 20.07.2007 /PAP
Zatrzymany wiceprezydent Przemyśla
PROKURATURA ZARZUCA MU KORUPCJĘ

Wiceprezydent Przemyśla został zatrzymany
TVN24Pod zarzutem korupcji zatrzymany został wiceprezydent Przemyśla. Ryszard L. może iść do więzienia nawet na osiem lat.
- Ryszardowi L. zarzucamy dwa przestępstwa o charakterze korupcyjnym. Jednak nie są one związane z pełnieniem przez niego funkcji wiceprezydenta - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Przemyślu Damian Mirecki. Ze względu na dobro śledztwa Mirecki nie chciał powiedzieć w tej sprawie nic więcej. Nie wiadomo nawet, czy prokuratura będzie wnioskować o areszt dla wiceprezydenta.

Ryszard L. został dziś zatrzymany przez policjantów z wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Do:
Adres email:
Polecany link: http://www.tvn24.pl/12690,1515100,0,1,wiadomosc.html
Komentarz:
Podpis:
Twój adres email:
Wyślij mi kopię wiadomości


Powiadom znajomegoDrukuj artykuł

http://gcnowiny.pl/apps/pbcs.dll/frontpage

Prokuratura ma 48 godzin, aby zadecydować o dalszych losach Ryszarda L. TEMAT DNIA

Wiceprezydent Przemyśla zatrzymany przez policję
Sprawa ma związek z wręczeniem łapówki.

http://gcnowiny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070720/PRZEMYSL/70720004

powrót wyślij wydrukuj zgłoś błąd PRZEMYŚL
20 lipca 2007 - 18:28

Wiceprezydent Przemyśla zatrzymany przez policję
Policja i straż graniczna zatrzymały dziś wiceprezydenta Przemyśla Ryszarda L. Sprawa ma związek z wręczeniem łapówki.


Rekomendowany przez PiS wiceprezydent został zatrzymany w wyniku operacji specjalnej związanej z wręczeniem łapówki.

W wywiadzie dla Kuriera TVP komisarz Mariusz Skiba z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie nie chciał zdradzać szczegółów tej sprawy, zasłaniając się tajemnicą śledztwa. Powiedział, że nad aferą korupcyjną od tygodnia pracowali policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją KWP oraz funkcjonariusze straży granicznej. Dodał, że powodem wszczęcia postępowania jest podejrzenie o popełnienie przestępstwa korupcyjnego, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Ryszard L. jest członkiem PiS. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie na poniedziałek zaplanowano nadzwyczajne spotkanie władz regionalnych tego ugrupowania. Zatrzymanie urzędnika zszokowało jego najbliższych współpracowników oraz radnych.

- Niemożliwe, nie wierzę - to najczęstsze komentarze, które usłyszeliśmy dzisiaj od znających go osób.

Ryszard R. urodził się 28 stycznia 1953 r. Od 1979 r. prowadził firmę o charakterze rodzinnym (w latach 1979-90 - ajent WPHW, od 1990r. do objęcia funkcji zastępcy prezydenta - jej właściciel). W 1998 r. był jednym z założycieli Stowarzyszenia K.S. "Czuwaj" ratującego ponad 80-letni klub przed likwidacją (dane biograficzne ze strony www.przemysl.pl).

del


http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,4329860.html


Wiceprezydent Przemyśla podejrzany o korupcję
Marcin Kobiałka2007-07-20, ostatnia aktualizacja 2007-07-20 19:29

Policjanci z wydziału do walki z korupcją zatrzymali w piątek pisowskiego wiceprezydenta Przemyśla Ryszarda L. Usłyszał zarzuty związane z braniem łapówek, a kilka godzin później wyleciał z partii


Ryszard L. został zatrzymany około godz. 14. Oprócz policjantów z wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji z Rzeszowie w zatrzymaniu wiceprezydenta brali udział także funkcjonariusze Zarządu Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Straży Granicznej. Policja twierdzi, że nad sprawą pracowała od kilku miesięcy.

- Postawiliśmy mu zarzuty brania łapówek za pośrednictwo w załatwianiu pewnych spraw w jednej instytucji. Mogę powiedzieć jeszcze, że zarzuty nie są związane z pełnioną w tej chwili przez Ryszarda L. funkcją - mówi "Gazecie" Damian Mirecki, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, na polecenie której zatrzymano Ryszarda L.

Prokuratura nie ujawnia na razie, o jaką instytucję chodzi, komu wiceprezydent Przemyśla załatwiał "pewne sprawy" i ile pieniędzy miał za to brać. - W poniedziałek ujawnimy szczegóły - zapowiada Mirecki. Ryszard L. przebywa w policyjnym areszcie. - Mamy 48 godzin na podjęcie decyzji, jakie zastosujemy środki zapobiegawcze wobec niego. Nie jest jeszcze przesądzone, czy wystąpimy z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie wiceprezydenta - powiedział Mirecki.

Ryszard L. jest już drugą kadencję wiceprezydentem Przemyśla. Od lat związany z prawicą. Przed objęciem stanowiska wiceprezydenta był sekretarzem klubu AWS w przemyskiej radzie miasta. Do piątku był członkiem PiS-u. - Gdy się dowiedzieliśmy, że L. został zatrzymany pod zarzutami korupcyjnymi, podjęliśmy decyzję o wyrzuceniu go z partii. Nie ma żadnej taryfy ulgowej dla naszych członków - mówi nam senator Andrzej Mazurkiewicz, wiceszef PiS-u w okręgu przemysko-krośnieńskim. Ale politycy nie są zaskoczeni zatrzymaniem wiceprezydenta. - Jak się pełni funkcję publiczną, to można być na różne rzeczy narażonym. I jak się kradnie, to wcześniej czy później się wpadnie - stwierdza Mazurkiewicz.

W piątek próbowaliśmy skontaktować się z prezydentem Przemyśla Robertem Chomą. Miał wyłączony telefon komórkowy. - Prezydent wie o zatrzymaniu pana L. Jest tym zaskoczony, bo miał o nim dobrą opinię. Trudno na razie mówić, jakie decyzje będą podjęte przez prezydenta - powiedział Witold Wołczyk z biura prasowego Urzędu Miasta w Przemyślu.


Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów


Historia:

http://www.zycie.pl/pub/index.php?go=tresc&id=05_06_ty


archiwum - 9 luty 2005
PRZEMYŚL: Teczki po przemysku
Chce zlustrować magistrat!
Radny Robert Majka chce, by prezydent Robert Choma i przewodniczący rady miejskiej Stanisław Radyk wystąpili do IPN o ujawnienie agentów służb specjalnych PRL, którzy mogliby obecnie zasiadać we władzach miasta, pełnić kierownicze stanowiska w urzędzie miejskim oraz w spółkach podległych miastu.


FOT. 1 Adam Podulka


FOT. 2
Robert Majka chce lustracji władz miasta.

Zdaniem radnego Roberta Majki, ujawnienie kto był agentem służb specjalnych (SB, WSI) w okresie PRL, pomoże uzmysłowić, w jak pogmatwanej rzeczywistości żyjemy. - Fakty ostatnich dni, opublikowanie listy IPN przez redaktora Bronisława Wildsteina i wyrzucenie go z redakcji Rzeczpospolitej potwierdzają, że obowiązuje w Polsce nadal subtelna cenzura w środkach społecznego przekazu, a życie społeczno-polityczne podporządkowane jest od 31.08.1998 roku układowi agenturalnemu, który toczy Polskę jak rak. Nasze stanowisko powinno być zdecydowanym sprzeciwem wobec faktu niszczenia człowieka za ujawnienie prawdy historycznej, którą wszyscy mają prawo znać - napisał Robert Majka w uzasadnieniu do wniosku. Zdaniem radnego, władze miasta powinny zająć stanowisko w tej sprawie. Radny chciał, by wniosek taki trafił do porządku obrad podczas sesji rady miejskiej 17 lutego.
- Tego wniosku nie można poddać pod głosowanie. Ani prezydent nie może zlustrować swoich pracowników, ani ja nie mogę tego uczynić w stosunku do radnych - tłumaczy Stanisław Radyk, przewodniczący rady miejskiej w Przemyślu. Wyjaśnia, że ustawa nakłada na pewne osoby obowiązek składania oświadczeń, ale i ich nie można zlustrować "z zewnątrz". Dopiero rzecznik interesu publicznego może zakwestionować te oświadczenia. Nie dotyczy to jednak radnych. - Być może z tego zaczynu coś się urodzi. Wniosku radnego Majki pod głosowanie poddać nie można, ale rozesłałem go do wszystkich radnych. Słyszałem, że pewna ich grupa chce przygotować projekt rezolucji w tej sprawie. Być może w tej grupie będzie i radny Robert Majka - dodaje Stanisław Radyk.

(lew)

Robert Majka z Przemyśla, 20 lipca 2007r
www.sw.org.pl ,
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum


Załóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group