" /> Dyskusje ogólne :: ROZMOWA:Antoni Macierewicz,Będzie nowy raport o WSI
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
ROZMOWA:Antoni Macierewicz,Będzie nowy raport o WSI

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Czw Wrz 06, 2007 1:11 pm    Temat postu: ROZMOWA:Antoni Macierewicz,Będzie nowy raport o WSI Odpowiedz z cytatem

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070906/kraj/kraj_a_7.html Rz nr208 z 6.09.2007

ROZMOWA Antoni Macierewicz, likwidator WSI i szef kontrwywiadu wojskowego

Będzie nowy raport o WSI

Druga część raportu o WSI zostanie opublikowana najprawdopodobniej przed wyborami parlamentarnymi. Komisja weryfikacyjna jest do tego gotowa. W raporcie ma być pokazane, jak rodziła się mafia i jacy politycy w jej powstaniu uczestniczyli. Jej głównym źródłem finansowania miał być majątek FOZZ i prywatyzacje. W dokumencie mają się też znaleźć nazwiska wymieniane przy sprawie Kaczmarka

Rz: Czy jest układ gdański?

Antoni Macierewicz: Jest układ, struktura mafijna, która obejmuje i niszczy całą Polskę. Można oczywiście wyodrębnić układy warszawski, wrocławski, gdański.

Czy coś konkretniej o tej mafijnej strukturze usłyszę?

Mafia narodziła się ze struktur PZPR i komunistycznych służb specjalnych. Kluczową rolę odegrało powołanie FOZZ oraz wsparcie przez służby powstawania gangów, w tym złodziei samochodów. Istotną rolę w tych gangach odegrali Nikodem Skotarczak i ludzie z nim związani. Za działanie FOZZ główną odpowiedzialność ponoszą komunistyczne służby, zwłaszcza wywiad wojskowy. Działanie FOZZ byłoby jednak niemożliwe bez przyzwolenia ministra finansów Leszka Balcerowicza, który wg dokumentów służb miał o wszystkim wiedzieć i to aprobować.
To bardzo poważne oskarżenie pod adresem Balcerowicza?
To nie oskarżenie, tylko fakty. Główne decyzje w sprawie struktury i działania FOZZ podejmował Balcerowicz. Zarządzenie umożliwiające przestępcze działania zostało podpisane przez ministra finansów, choć w zastępstwie Balcerowicza zrobił to wiceminister finansów Marek Dąbrowski. Przekazywało ono FOZZ kontrolę nad polskimi należnościami. Dzięki temu fundusz mógł obracać należnościami, jakie polskie przedsiębiorstwa miały na całym świecie. FOZZ został zorganizowany i obsadzony przez funkcjonariuszy II Zarządu. Później zresztą dołączył się do tego wywiad cywilny. Są na to dowody pokazujące, jak przygotowywano tę operację od 1985 roku. To ludzie wywiadu wojskowego obracali tymi wielkimi pieniędzmi i wcale nie był to tylko Grzegorz Żemek.

Nie tylko Żemek?

On był raczej wykonawcą poleceń pułkowników i generałów komunistycznego wywiadu. Było to, skromnie licząc, 10 mld dolarów. Ten majątek pochodził zarówno z należności, jak i z czarnej kasy, którą posiadały centrale handlu zagranicznego. Tymi pieniędzmi obracała agentura w przedsiębiorstwach handlu zagranicznego. Pokażemy, jak z tych ludzi utworzono strukturę nadal działającą po 1989 r. i wciąż ciążącą nad polskim życiem gospodarczym.

Czy będzie jeszcze w raporcie o mafii?

Odnaleźliśmy też dowody na organizowanie przez byłych żołnierzy WSI struktur gangstersko-mafijnych. To była prawdziwa równoległa struktura zdolna zagrozić bezpieczeństwu państwa i obywateli dzięki m.in. dostępowi do podsłuchów i technik operacyjnych, używaniu narzędzi państwa przeciwko obywatelom i państwu. Informacje o tym były nie tylko w WSI, ale i w organach ścigania. Zostały jednak świadomie rozproszone, żeby nie można było stworzyć pełnego obrazu i tych ludzi skutecznie ścigać. Chodzi m.in. o grupę kilkunastu b. pułkowników wojskowych służb specjalnych i ich pomocników.

Gdzie zostały rozproszone?

W prokuraturach, komendach policji, poszczególnych wydziałach służb, m.in. w WSI. Ostatnio wiele mówiono o odpowiedzialności Janusza Kaczmarka jako prokuratora za uniemożliwienie scalenia tej wiedzy.
Czy Kaczmarek jest elementem jakiegoś układu?
Wszystkie informacje, jakie zostały upublicznione, na to wskazują. Niesłychanie niepokojące jest, że dane dotyczące wielu działań przestępczych były w organach państwa, ale nie wykorzystywano ich do walki z mafijnym układem. Tak dzieje się od lat. Dotarliśmy do decyzji podjętych w WSI, których celem było zablokowanie ścigania przestępstw mafijnych przez policję. Pod pozorem, że będą się tym zajmowały służby wojskowe. Chodziło m.in. o fundację założoną przez żołnierzy WSI na wzór słynnej fundacji "Baraniny" Bezpieczna Służba. To gigantyczna struktura chroniąca mafię i działająca na jej rzecz. Koncentrowano się na wyłudzeniach VAT. Ale działano też w sferze paliwowej, prania brudnych pieniędzy, budownictwa. Są dowody na to, że wydrenowała ze struktur państwowych co najmniej 500 mln zł.

Skąd konkretnie?

Poprzez Wojskową Akademię Techniczną z PKO BP. Ale to tylko jeden z kierunków przestępczych działań tego gangu. A WSI zamiast ścigać przestępców, zajęły się ich ochroną. Organizowały także park samochodowy dla mafii pruszkowskiej. Żołnierze oprócz usług tworzyli również ochronę polityczno-prawną mafii pruszkowskiej.
Jeśli mafia, to znaczy, że w tej działalności uczestniczyli także politycy. Jacy?
Rzeczywiście, na tym polega istota mafii, że łączy łańcuchem złodziejaszka z ministrami. Nazwiska zostaną przedstawione w II części raportu razem z dowodami. Zresztą w procederze ochrony układów mafijnych brały udział bardzo różne środowiska. Część dziennikarzy reklamowała mafię.

Będzie więcej o handlu bronią?

Nielegalny proceder handlu bronią był prowadzony przez wiele lat z poręki kolejnych szefów WSI. Wydano dyspozycję, aby policja odstąpiła od ścigania człowieka, ponieważ jest pracownikiem WSI i wykonuje niesłychanie ważną misję. Tylko że ta misja to ułatwienie wyprania mafii włoskiej ponad 100 milionów dolarów.

Mafii włoskiej?


Tak, mafia włoska miała niestety, i w Polsce swoich przedstawicieli.
Kogo?
Wszystko to będzie przedstawione razem z pełną dokumentacją w raporcie.

To kiedy będzie ten raport?

Termin wyznacza premier. Po opublikowaniu I części raportu mowa była o jesieni.

Czyli raport ukaże się przed wyborami?
Nie potrafię powiedzieć, kiedy będą wybory.

Jakie jeszcze nowe wątki pojawią się w raporcie?

Zostaną przeanalizowane wielkie prywatyzacje, np. TP SA. To jedna z najważniejszych dla bezpieczeństwa prywatyzacji. Razem z telefonią sprzedano łącza bezpieczeństwa państwa. Wyszły one spod kontroli państwa.

rozmawiała Małgorzata Subotić


Robert Majka , polityk , Przemyśl , 6 września 2007r
www.sw.org.pl ,
pełnomocnik Ruchu Patriotycznego na okręg przemysko-krośnienski
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 9:13 am    Temat postu: Macierewicz, dzięki za to, co już zrobiłeś! Odpowiedz z cytatem

Boże, gdzie my żyjemy???????? By posprzątać ten postkomunistyczny chlew, trzeba by z 10 - ciu Macierewiczów. Toż to istna stajnia Augiasza z tej naszej Polski uczyniona! I żadnej odpowiedzialności za dopuszczenie do tej sytuacji! Mam znajomych, z którymi spieraliśmy się od 1989 roku na temat okrąglaka. Oczywiście zawsze byli po tamtej stronie. I cóż? Ostatnimi czasy, gdy to gówno zaczyna na wierzch wyłazić, oczy im się otwierają coraz szerzej. Niektórzy z nich przyznali się, że błądzili, popierając tamte układy okragłostołowe, które przyniosły naszemu krajowi tyle zła. Zła, z którego nie możemy wydobyć się do tej pory. Najgorsze jest to, że przebudzenie tych ludzi nastąpiło o 17 lat za późno. Mleko zdążyło się rozlać, i skisło. Teraz możemy wspólnie ponarzekać. I co dalej? Czy nigdy nie dane będzie zebrać się do kupy ludziom, myślącym o dobrze Polski i powiedzieć: Dość! Odebrać przywileje i wysokie uposażenia szkodnikom i zdrajcom? Ukarać winnych tego bajzlu? Czy kaci nadal będą śmiać się z ofiar i otrzymywać parokrotnie większe od nich emerytury i renty? Już niedługo w spokoju i dostatku wymrą ostatni mohikanie komunizmu, a poustawiane rodziny będą dalej kontynuować ich dzieło, żyjąc bogato w różnych mglistych układach i powiązaniach. Gdyż czerwona pajęczyna oplotła nasze życie do tego stopnia, iż każdy rok opóźnienia w posprzątaniu Polski przekłada się na coraz to bardziej staranniejsze zacieranie śladów przestępstwa okrągłostołowego. Potem będziemy mogli tylko sobie pogwizdać i pozłorzeczyć, czyszcząc buty czerwonym baronom-miliarderom. Ot co.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Tobą Piotrze, i dziesięciu , a może i stu Macierewiczów jest potrzebnych obecnie Polsce , aby zmieniać ją na lepsze .Problem jednak w tym,że zakłamanie w społeczeństwie jest znacznie głębsze niż za PRLu, do tego dochodzi zwykły strach przed utratą pracy, nam się może to nawet wydawać ,że jest inaczej ,ale ludzie patrzą przez pryzmat dnia codziennego.Bo człowiek normalny na codzień, nie znający tych zagadnień o których pisze się na forum, zajęty jest życiem powszednim, jak mi wielokrotnie mówią ludzie, z którymi rozmawiam, trzeba zmienić Polskę.? Ale gdy ja staram się uściślić temat , aby mój rozmówca zaangażował się w zmianę , tu następuje wycofanie się na pozycje wcześniej upatrzone ,pozycje wyczekujące... niech to zrobi ktoś inny , a nie ja . Rolling Eyes
Problem jest z tym . Jak uaktywnić ludzi skoro chcą zmian , a sami się często wycofują ?
Główny temat, to sposób dotarcia do niezagospodarowanego elektoratu, media wiadomo nie dopuszczają do głosu poglądów spoza układu magdalenkowego , brak środków finansowych na wydawnictwo, prasę także utrudnia działanie, krótko mówiąc zatarła się granica pomiędzy dobrem, a złem... skoro Aleksander Kwaśniewski i Wojciech Jaruzelski ( a być może wkrótce zostanie i gen policji politycznej PRL Czesław Kiszczak) są świadkami w procesie batyfikacyjnym Jana Pawła II ... Rolling Eyes
Nie sposób uciec od pytań ,które postawilem sobie samemu na przełomie 1988/1989r , dlaczego Kościół katolicki w Polsce popiera tak skonstruowane (zmanipulowane przemiany) ,które służą wyłącznie komunistom i agenturze...jak choćby Wałęsie i ludziom przez niego wskazanym. Ludziom którzy się z nim fotografowali ( Jan Maria Rokita i inni , którzy dzięki popieraniu wiadomo OKP mają dzisiaj taką pozycję jaka mają, a nie mialiby jej , gdyby akceptowali poglądy, takie jak głoszą A.Walentynowicz, A.Gwiazda , K.Morawiecki , przecież to było wiadome od poczatku.) ?
Czyżby hierarchowie nie byli świadomi tego stanu rzeczy od początku gdy zasiadali w Magdalence ( bp.Orszulik,Gocłowski , bp.Dąbrowski i inni ... ) Tak samo wygląda to w kwestii akceptacji wstąpienia Polski do Unii Europejskiej ,czyż nie widać tego problemu, a przecież głośno namawiano do wstąpienia do Unii . Czym jest unia mówi sam Wladimir Bukowski ... Unia Europejska jak Związek Sowiecki ... http://swkatowice.mojeforum.net/unia-sowiecka-czyli-zwiazek-europejski-dokad-bez-wizy-temat-vt1660.html , kogo to obchodzi?

Ja w to nie wierzę , że to się dzieje , tak sobie samo z siebie. Ktoś( ?) dał przyzwolenie(błogosławieństwo) na taki stan rzeczy z którym borykamy się dzisiaj w Polsce.Pomiędzy bajki można włożyć to ,że komuniści pokojowo oddali opozycji ( jakiej opozycji ???? ) władzę. Rolling Eyes

Jaką władzę , służby specjalne , sądy,policja ,banki nadal są pod kontrolą ludzi z dawnych specsłużb PRL lub przewerbowanych do UOP a następnie do do ABW.To nie spiskowa teoria dziejów , to fakty. Przeciwstawienie się temu układowi powiązań , grozi konsekwencjami jakie doświadcza rząd Kaczyńskiego i sam Macierewicz. Media potocznie uważane są za wolne od manipulacji , popatrzmy tylko jak usłużni dziennikarze ( Tomasz Lis ,Monika Olejnik , Kamil Durczok, Katarzyna Kolenda Zaleska... i inni ), to kwestia czemu i komu się służy, to są ogromne pieniądze i za duże układy powiązań. Za bardzo pokazuje to raport WSI, gdzie dotknięto nerwu układu biznesowo-mafijnego , druga część również obnaża powiązania .... sprawa FOZZ i Kaczmarka i inne ... nie sposób tu wszystko wymienić , ale wiadomo o co chodzi.
Mogą być znaczące zmiany na lepsze , ku dobremu dla każego Polaka , ale zależy to, od wyborców ( mamy taką ordynację wyborczą jaką mamy Rolling Eyes ) , jak zagłosują w nadchodzących wyborach ... wyborcy ? Nie mam złudzeń , że ci wszyscy zagrożeni ujawnieniem powiążań agenturalnych, politycznych i biznesowych , zrobią wszystko aby wygrała platforma , bo tylko PO daje gwarancje układowi na przetrwanie ( ciekawi mnie jakie poglądy w tej materii ma pan Grzegorz Schetyna z PO w AD.2007r? Rolling Eyes ). A może można , tylko ja mam "powalone" poglądy , jak popatrzę na pana Grzegorza Schetynę ...i innych. Jakoś nie umiem być inny. Rolling Eyes Myślenie to także, zobowiązanie , a z tym są czasami trudności , bo nie można wówczas samemu przed sobą uciec , że popierało się coś , co było funta kłaków warte i wbrew zasadom. Jak będzie, czas pokaże ... przecież każdy pomyśleć logicznie może, jaki z tym jest problem ... Rolling Eyes

Robert Majka , polityk , Przemyśl , 7 września 2007r
www.sw.org.pl ,
pełnomocnik Ruchu Patriotycznego na okręg przemysko-krośnienski
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group