Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mężydło: CBA próbowało mnie zwerbować

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 7:26 am    Temat postu: Mężydło: CBA próbowało mnie zwerbować Odpowiedz z cytatem

http://www.tvn24.pl/-1,1521501,wiadomosc.html

00:03, 16.09.2007 /TVN24
Mężydło: CBA próbowało mnie zwerbować
BYŁY POSEŁ PIS, OBECNY KANDYDAT PO - O METODACH WALKI Z KORUPCJĄ

TVN24
Centralne Biuro Antykorupcyjne próbowało mnie zwerbować na agenta - powiedział Antoni Mężydło w Magazynie 24 godziny w TVN24.
Potwierdził w ten sposób swoje słowa z piątkowego wywiadu dla "Gazety Pomorskiej". - Chcieli, żebym odwalił za nich robotę - powiedział w TVN24 Antoni Mężydło i opowiedział, jak zgłosił się do prof. Andrzeja Zybertowicza - doradcy premiera ds. bezpieczeństwa, po tym jak dowiedział się o mogącej mieć miejsce korupcji . Zybertowicz skierował go do CBA.

- Nie chcę mówić o szczegółach, jakiej sprawy to dotyczyło. Chcę mówić o sposobach działania CBA - podkreślił Mężydło w rozmowie z Tomaszem Sekielskim.

- Mariusz Kamiński skontaktował mnie z oficerem. Ten oficer zadzwonił do mnie. Poszedłem do CBA, rozmawiałem z nim, przedstawiłem rzetelnie sytuację, słabe i mocne strony, nawet dowody pośrednie - opowiadał Mężydło. - Oficer nie miał chyba większego doświadczenia, jeśli chodzi o pracę operacyjną, ale miał dużą znajomość prawa. Mówił, że sprawa jest trudna i najlepiej by było, gdybym ja ewentualnie nagrał kilka rozmów, nawet mówił mi, kogo tam powinienem nagrać - zrelacjonował Mężydło swoja rozmowę z funkcjonariuszem CBA.
Putra: Trzeba było reagować wtedy, a nie dopiero teraz

- Uważam, że propozycja, że oni mi dadzą sprzęt jest próbą werbunku - powiedział Mężydło. - Mam pewne doświadczenia w tych sprawach i wiem, jak nas instruowano, jak byliśmy młodymi studentami, jak się zachowywać ze służbami. Ta propozycja była niewybredną próbą zwerbowania mnie przez nowe służby IV Rzeczpospolitej - dodał.

Antoni Mężydło - do niedawna poseł PiS, a obecnie kandydat na listach wyborczych Platformy Obywatelskiej - powiedział, że odmówił współpracy i zapowiedział, że wyjaśnianiem tej sprawy zajmie się po wyborach. Poruszył także temat o. Rydzyka, który - w jego przekonaniu - "rządzi w całym województwie" Kujawsko-Pomorskim, a także umożenia śledztwa w tzw. sprawie taśm o. Ryzyka. Mężydło uważa, że umożenie śledztwa po dwóch dniach od wizyty Zbigniewa Ziobry u tego duchownego kompromituje ministra sprawiedliwości.

Do sprawy spotkania Mężydły z oficerem CBA odniósł się senator PiS prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Putra: - Jeśli jest się rzetelnym, to z każdego takiego spotkania trzeba natychmiast sporządzić notatkę - powiedział. Dodał, że jeśli Mężydło mówi o tym dopiero po zmianie barw partyjnych, to jest człowiekiem mało wiarygodnym.


Mężydło twierdzi, że Ziobro "ukręcił łeb" śledztwu ws. "Taśm Rydzyka"Wtórował mu poseł SLD Jerzy Wenderlich. - Kiedy pan poseł był w PiS to uważał, że to normalne, kiedy się przetransferował do PO, to uważa to za nienormalne - mówił Wenderlich dodając, że CBA "niezbyt wysoko ocenia Prawo i Sprawiedliwość, skoro w tak prosty sposób i bez ogródek decyduje się na werbowanie jej posłów".
- Pan poseł Mężydło odmówił, ale ilu posłów Prawa i Sprawiedliwości nie odmówiło i wzięło dyktafony i szklanki do podsłuchiwania sąsiadów? - pytał Wenderlich.


Robert Majka , polityk , Przemyśl , 15 września 2007r
www.sw.org.pl ,
pełnomocnik Ruchu Patriotycznego na okręg przemysko-krośnienski
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bypass
Bywalec Forum


Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 37

PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Optymista! Chciałby!
Takiego kołka w płocie to nawet własna rodzina po recyclingu nie chce zwerbować, a co dopiero CBA!

Poczytajcie sami, tu jest oryginał jego wywiadu:

http://pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070914/WYBORY/70914038&SearchID=73293478768549

:wow: :poglowie: :poglowie: :565: :565:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum