" /> Dyskusje ogólne :: Macierewicz zadecyduje, kto jest niebezpieczny dla państwa
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Macierewicz zadecyduje, kto jest niebezpieczny dla państwa

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2007 7:06 am    Temat postu: Macierewicz zadecyduje, kto jest niebezpieczny dla państwa Odpowiedz z cytatem

1. http://www.tvn24.pl/-1,1522495,wiadomosc.html


Tematy: wsi01:50, 25.09.2007 /TVN, PAP

Macierewicz zadecyduje, kto jest niebezpieczny dla państwa
WASSERMANN: "DUCH ZAPISU" NIE JEST NIEBEZPIECZNY

TVN
Byli żołnierze i współpracownicy WSI, którzy stanowią "zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa" znajdą się pod lupą Antoniego Macierewicza - Zbigniew Wassermann w programie TVN "Teraz My" potwierdził istnienie specjalnego zarządzenia premiera, powierzającego szefowi kontrwywiadu nowe zadania.
Zdaniem gościa programu Janusza Zemke, członka sejmowej komisji ds. służb specjalnych, zarządzenie jest specjalnym prawem skierowanym przeciwko byłym żołnierzom WSI. Może ona oznaczać, że wolno wobec nich stosować działania operacyjne prewencyjnie. Czyli na przykład podsłuchiwać w momencie, gdy nie są podejrzani o żadne przestępstwo.

Koordynator ds. służb specjalnych Zbigniew Wassermann nie uważa, by zarządzenie umożliwiało objęcie bez żadnego powodu podsłuchem wszystkich byłych żołnierzy i współpracowników WSI. Jego zdaniem, "jest to nadinterpretacja, to nie taki jest duch tego zapisu". ...Powierza się Szefowi Służby Kontrwywiadu Wojskowego koordynację działań w zakresie zagrożeń dla bezpieczeństwa państwa wynikających z działań żołnierzy i współpracowników byłych Wojskowych Służb informacyjnych.
Zarządzenie nr 53 Prezesa RM z dn. 29.05.2007

- Chodzi tu o sytuacje, jest to bardzo wyraźnie zapisane, które stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. Bycie byłym żołnierzem WSI jeszcze takiego zagrożenia nie stwarza - zaznaczył Wassermann i dodał, że o zaistnieniu zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa decyduje w tym przypadku szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Antoni Macierewicz.

Zemke: Stygmatyzacja WSI

Oburzony zarządzeniem był członek sejmowej komisji ds. służb specjalnych Janusz Zemke z SLD: - Mamy tutaj do czynienia z działaniami o nadzwyczajnym charakterze. Moim zdaniem oznacza to, że na żołnierzy WSI i współpracowników nakłada się pewien stygmat, to jest pewna grupa wyróżniona całościowo negatywnie".

Dodał, że niepokojące jest stwierdzenie "działania prewencyjne" oraz objęcie tymi działaniami wszystkich współpracowników, bez rozróżnienia czy tajnych, czy też nie.

Zemke twierdzi również, że zarządzenie nie było opiniowane przez sejmową speckomisję. Jego zdaniem ktoś chciał je ukryć.


Adres email:
Polecany link: http://www.tvn24.pl/-1,1522495,wiadomosc.html


Powiadom znajomego
Drukuj artykułWięcej na ten temat
Doradca premiera o sieci Solorza
Raport o WSI: Polski minister współpracował z GRU
Zybertowicz opowie o związkach Polsatu ze specsłużbami
Posłowie na celowniku Macierewicza
Nie teczki, a dokumenty - ale znalezione2. http://www.tvn24.pl/-1,1521410,wiadomosc.html


Tematy: rosja, wojsko23:10, 14.09.2007

Raport o WSI: Polski minister współpracował z GRU
ANTONI MACIEREWICZ ZAPOWIADA DALSZY CIĄG RAPORTU O WSI

Antoni Macierewicz twierdzi, że jeden z ministrów obrony szpiegował dla radzieckiego wywiadu
tvn24.plJeden z ministrów obrony narodowej na początku lat 90. "blisko współpracował" z szefem placówki sowieckiego wywiadu wojskowego. Taką rewelację podały Wiadomości TVP powołując się na aneks z raportu o weryfikacji WSI.
Wiadomości powołują się na nieopublikowany jeszcze aneks z raportu o weryfikacji wojskowego wywiadu WSI. Aneks ma zawierać kolejne dokumenty świadczące o przestępczej działalności WSI oraz ich uzależnieniu od ZSRR. Autor raportu i aneksu, szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Antoni Macierewicz powiedział Wiadomościom, że przykładem takiego uzależnienia były bliskie kontakty jednego z byłych ministrów Obrony Narodowej ze stałym warszawskim rezydentem GRU - sowieckiego wywiadu wojskowego, gen. Aleksandrem Fominem.

- Na bieżąco instruował, jeszcze po roku 90, służby wojskowe, już przecież polskie, jak, kogo i gdzie werbować dla Rosji - wyjaśniał Macierewicz w Wiadomościach. Zapowiedział, że nazwisko byłego ministra poda w aneksie. Gen. Fomin oficjalnie zakończył misję w Polsce 31 marca 1991 roku. Od 1989 roku do tego momentu Ministerstwem Obrony Narodowej kierowało dwóch ministrów: Florian Siwicki oraz Piotr Kołodziejczyk. Kołodziejczyk zaprzeczył w Wiadomościach, jakoby spotykał się z Fominem.

Z kolei w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" Macierewicz powiedział: - Opublikujemy też dokumenty PRL-owskiego agenta, który zajmował się szpiegostwem na rzecz Rosji przeciwko USA. Zdobył olbrzymią ilość materiałów dla sowieckiego wywiadu. W czasie urlopu w Polsce spotkał w knajpie znajomego oficera amerykańskiego, który zwierzył mu się, że w następnym tygodniu jedzie z misją wywiadowczą do Moskwy. Agent natychmiast napisał raport z nazwiskiem i danymi tego Amerykanina dla II Zarządu Sztabu Generalnego, a jego oficer prowadzący zrobił odręczną adnotację: "Przekazać do GRU jako wiadomość wyprzedzającą". Czyli skazał tego Amerykanina na śmierć. - Takich przykładów jest wiele, gdyż służby działały wówczas dla światowego systemu komunistycznego, a nie dla Polski - ocenił Macierewicz.

Raport z weryfikacji WSI, przedstawiający kulisy działań tych służb, opublikowano w lutym br. O tym, kiedy i w jakiej formie zostanie ujawniony aneks, zdecyduje prezydent.

pol

Macierewicz zadecyduje, kto jest niebezpieczny dla państwa
Doradca premiera o sieci Solorza
Zybertowicz opowie o związkach Polsatu ze specsłużbami
Posłowie na celowniku Macierewicza
Nie teczki, a dokumenty - ale znalezione3. http://www.tvn24.pl/12690,1521302,wiadomosc.html

Zybertowicz opowie o związkach Polsatu ze specsłużbami
W MATERIAŁACH PRZEWIJAJĄ SIĘ NAZWISKA OLEKSEGO I ŻEMKA

Zybertowicz twierdzi, że za imperium Solorza stały służby specjalne
tvn24.plDoradca premiera Andrzej Zybertowicz ma przedstawić informacje o rzekomych powiązaniach Polsatu ze służbami specjalnymi - pisze "Rzeczpospolita". Toruński socjolog zapowiada, że ujawni - mimo zakazu sądu - fakty obciążające Zygmunta Solorza.
Zybertowicz chce przedstawić materiały na zjeździe socjologów z Zielonej Górze. Według „Rzeczpospolitej”, ma to być lista 15 osób oraz dowody na to, że fortuna właściciela Polsatu to efekt działania służb specjalnych.

Polsat odpiera zarzuty profesora. Mecenas Józef Birka, członek rady nadzorczej spółki ostrzega na łamach gazety: - Jeśli Zybertowicz zrealizuje swoją zapowiedź, nie puścimy tego płazem. Birka twierdzi, że tezy socjologa są nieprawdziwe, a „zasłanianie się prowadzeniem działalności naukowej nie może usprawiedliwiać pomawiania ludzi”.

7 września sąd zakazał Zybertowiczowi - od niedawna doradcy ds. bezpieczeństwa premiera Jarosława Kaczyńskiego - wypowiadania się na temat związków Solorza z wywiadem PRL, ale ten twierdzi, iż nie otrzymał orzeczenia na piśmie.

Tydzień temu sąd zakazał Zybertowiczowi wypowiadania się na temat związków Solorza z wywiadem PRL. Toruński naukowiec twierdzi jednak, że nie otrzymał tej decyzji na piśmie – pisze gazeta.

- Jeśli zakaz dotyczyłby rozpowszechniania informacji, które nie są prawdziwe, to bym się z tym zgodził – komentuje wyrok sądu sam Zybertowicz i dodaje: - Drogie jest mi moje państwo i decyzje, które wydaje, ale jeszcze droższa jest mi prawda.

Profesor twierdzi, że dotarł do protokołów koncesyjnych, z których wynika, że za powstaniem medialnego imperium Solorza stały służby specjalne – donosi „Rzeczpospolita”. Gazeta ustaliła, że w materiałach pada m.in. nazwisko Józefa Oleksego. Z informacji dziennikarzy wynika, że miał on naciskać na KRRiT, aby ta przyznała koncesję Polsatowi.

Oleksy odpiera zarzuty: - Nie mam już cierpliwości słuchać tego, co wygaduje Andrzej Zybertowicz – mówi były premier w rozmowie z „Rzeczpospolitą” i dodaje, że wystąpi na drogę prawną, jeśli socjolog „przekroczy pewne granice”. Oleksy przyznaje też, że popierał wniosek Solorza o przyznanie koncesji telewizyjnej.

W materiałach Zybertowicza przewija się też nazwisko skazanego w aferze FOZZ Grzegorza Żemka, a także Piotra Nurowskiego i Andrzeja Nierychły, wymienianych w raporcie z likwidacji WSI jako współpracowników tajnych służb – informuje „Rzeczpospolita”.

Zybertowicza broni poseł PO Paweł Śpiewak. – To prawda, że w tym, co mówi profesor jest wiele form insynuacji, ale nie znaczy to, żeby nakazywać mu milczeć – mówi Śpiewak w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

Po stronie naukowca stanął też prezydent: - Nawet za PRL nie było tak, że socjologom za to, co mówili, wytaczano procesy – mówił w czwartek Lech Kaczyński.

Zybertowicz zaprzecza, by jego rewelacje miały się wpisywać w antyoligarchiczną kampanię PiS. W rozmowie z „Rzeczpospolitą” przyznaje jednak, że „są strukturalne podobieństwa pomiędzy sieciami biznesowymi Solorza i Krauzego”.Robert Majka , polityk , Przemyśl , 25 września 2007r
www.sw.org.pl ,
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Servantes
Weteran Forum


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 206

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2007 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znaczy musi być coś na rzeczy - skoro taki lament, skowyt, jazgot i "święte oburzenie" towarzystwa wzajemnej adoracji (a może raczej wprost: TOWARZYSZY! )
Obłudnie brzmi moralizowanie Oleksego - który był członkiem elitarnego Oddziału Y spec-służb PRL powołanego do realizacji "transformacji" ustrojowej - czyli pierestrojki...

Kiedy to całe towarzystwo TOWARZYSZY zniknie wreszcie z przestrzeni publicznej ?? ...i przestanie wciąz pouczać o demokracji, wolności, lamentować o "państwie policyjnym" i faszystowskich metodach obecnej władzy...
ONI nie mają żadnego prawa do działalności publicznej w niepodległym państwie. ONI już pokazali na co ich stać i do czego doprowadzili Polskę w epoce PRL. Niestety, ONI wciąż jeszcze dysponują wpływami, za którymi stoją potężne zakonspirowane struktury PRL'owskich służb specjalnych pierestrojone w formułę dosowaną do wymagań gospodarki rynkowej. Likwidacja WSI przetrąciła łeb tej hydrze tranformacyjnej - dotąd nieuchwytnej i niewidocznej, jednak nie zlikwidowała ostatecznie struktu podziemnego państwa PRL'owskiego - rzeczywistej istote dwuwładzy III RP czy fasadowej demokracji jak wolą inni (np. prof. Krasnodębski)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group