Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

NOCNA ZMIANA - 2 , "Premierem powinien być Pawlak"

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Pon Paź 01, 2007 8:39 am    Temat postu: NOCNA ZMIANA - 2 , "Premierem powinien być Pawlak" Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.onet.pl/wybory2007/1615366,news.html


"Premierem powinien być Pawlak"


Lech Wałęsa
Gdyby to ode mnie zależało, premierem powinien zostać Waldemar Pawlak. Dlatego, że ma doświadczenia trochę z tamtego okresu i jednocześnie, rzeczywiście mówi na temat. Mówi trochę komputerowo, ale czasy są komputerowe - powiedział Lech Wałęsa w wywiadzie dla RMF FM.
Były prezydent stwierdził, że popiera Waldemara Pawlaka i jego ugrupowanie, ale zagłosuje na PO, ponieważ mają więcej szans w wyborach. - Problem polega na tym, że Pawlak i jego partia są ciekawi, natomiast nie mają realnych szans na zwycięstwo. A ja chciałbym, żeby ktoś tu zwyciężył. Choć nie bardzo wierzę, że wybory przyniosą rozstrzygnięcie i uważam, że czeka nas dogrywka w przeciągu roku - dodał.

Wałęsa odniósł się również do dzisiejszej debaty Kaczyński - Kwaśniewski. Stwierdził, że nie będzie kibicował żadnemu z uczestników, a samo starcie będzie nieciekawe, ponieważ będzie polegało na utarczkach słownych, a nie na merytorycznej debacie na takie tematy jak rolnictwo czy służba zdrowia. - Na tym samym boisku jeden będzie grał w piłkę nożną, drugi w hokeja - dodał były prezydent.


Bez komentarza Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing

Robert Majka , polityk , Przemyśl , 1 października 2007r
www.sw.org.pl ,
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910


Ostatnio zmieniony przez Robert Majka dnia Pon Paź 01, 2007 11:00 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Harcownik
Weteran Forum


Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 131

PostWysłany: Pon Paź 01, 2007 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robercie, bez komentarza? A to mnie rozczarowałeś.

No to ja dam komentarz. Nie chcem, ale muszem. Very Happy Very Happy Very Happy

Zwracam się do wszystkich tych co do dzisiaj jeszcze mówią że Wałęsa jest symbolem Solidarności, zauważcie wreszcie ze zostaliście zrobieni w konia.
Niedawno usłyszałem od osoby która bardzo szanuję że cały świat uważa Wałka za symbol „S” i my musimy to zaakceptować. A ja mam w dupie co świat uważa. Solidarność to my i nie pozwólmy sobie dyktować kto ma być naszym symbolem.
ot co!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Pon Paź 01, 2007 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OOOOO , zostałem wywołany do " tablicy " , Laughing
Nie lubie swoim zachowaniem rozczarowywać ludzi , taki mam charakter. Przyznaje , że nie jestem idealny, a nawet idealny nie chciałbym być, bo to zbyt nudne... Człowiek bez wad,to jak żołnierz bez karabinu... Laughing
Tak też będzie i tym razem, postaram się jasno odpowiedzieć.
Jeśli już mam się odnieść do symbolu pierwszej SOLIDARNOSCI z 1980r , to zapewne od 1985r nie był i nigdy nie będzie dla mnie Lech Walęsa, tym bardziej po tym co dzisiaj wiadomo.
Dla mnie symbolem pierwszej SOLIDARNOSCI , pozostanie mgr inż. Andrzej GWIAZDA , czy się to komuś podoba czy nie. To Andrzej Gwiazda swoim życiem , swoją postawą dał dowód już w 1980r jak powinien zachować się niezależny przywódca ruchu społecznego, ruchu związkowego jakim była pierwsza NSZZ SOLIDARNOSC, i to było i pozostanie solą w oku wielu ,którzy funkcjonują dzisiaj na scenie politycznej. Wiadomo w PRL było jak było, wszyscy wiemy, ale od 1989r domagam się aby był przestrzegany pkt 3 porozumień sierpniowych z 1980r , mówiący o gwarancji do wolności słowa. Wiadomym przykładem,że ten punkt nie jest przestrzegany przez uklad magdalenkowy ,to właśnie brak możliwości wypowiedzi , swobodnej wypowiedzi przez (właśnie) Andrzeja Gwiazdę , Anne Walentynowicz , czy samego dr Kornela Morawieckiego. Myślę,że tego uzasadniać nie potrzeba ( wystarczy włączyć radio,tv, poczytać prasę centralną lub lokalną) Jestem dumny ,że spośród wielu ludzi na polskiej scenie politycznej, los dał mi poznać , kogoś tak wielkiego formatu politycznego jakim jest Andrzej Gwiazda , nie umniejszając dr Kornelowi Morawieckiemu,którego również cenie i szanuje.Wiele nauczylem się czytając czy słuchajac analiz politycznych,które słyszałem z ust i z serca choćby tych dwóch wielkich ludzi. A wracając do wątku zasadniczego, wiadomo , kogo wówczas ( w 1980r )wybrano i dlaczego wybrabno właśnie Lecha Wałęsę na przewodniczacego S. Jak wiadomo , aby zagwarantować możliwość odpowiedniej polityki przez umiejscowioną agenturę w Solidarności, jak wiemy , aby mogli tacy doradcy jak Geremek, Mazowiecki i inni odpowiednio wpływać na bieg historii aż do 2005r. Przecież politykom zachodu bardziej odpowiadają służalcze zachowania ze strony każdego polskiego polityka w 2007 r wobec Unii Europejskiej oraz Rosji , a co dopiero w 1980r w okresie zimnej wojny. I dlatego Andrzej Gwiazda nie mógł i dzisiaj dalej ma trudności aby swobodnie wypowiadać swoje poglądy do szerszej opinii publicznej.
Natomiast jeśli chodzi o ostatnie wypowiedzi pana Lecha Walęsy , już wcześniej się odnioslem (patrz forum SW) , szkoda mi czasu ,aby myśleć nad bełkotem jaki od 1980r uprawia Lech Wałęsa, dlatego napisałem , bez komentarza. Rolling Eyes Bo co komentować jeśli chodzi o Lecha Wałęsę , przecież wszystko było i jest jasne od 1980r...

Myślę ,że teraz dostatecznie jasno wyraźiłem swój pogląd w przedmiotowej sprawie. Mojego przedmówcę, serdecznie pozdrawiam.
Laughing

Z poważaniem
Laughing

Robert Majka , polityk , Przemyśl , 1 października 2007r
www.sw.org.pl ,
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910


Ostatnio zmieniony przez Robert Majka dnia Pon Paź 01, 2007 1:37 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jerzy Dąbrowski
Weteran Forum


Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 314

PostWysłany: Pon Paź 01, 2007 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętam z lat 80-ch kiedy drażniło mnie, czasami skandowane:

LECH WAŁĘSA
KUPA MIĘSA!


Dziś mi to pasuje jak ulał. Zwłaszcza że LW przyznał się do stosowania mięsnej diety Kwaśniewskiego (ale nie Alka)

JD

_________________
Nie jedna miarka wskazuje na Jarka,
Wi?c tak jak czuj? tak zag?osuj?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum