Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jakie programy polityczne warto oglądać w TV w zapiątek

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirek Lewandowski
Weteran Forum


Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 635

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 6:23 pm    Temat postu: Jakie programy polityczne warto oglądać w TV w zapiątek Odpowiedz z cytatem

Ogłoszony został bojkot nierzetelnych mediów, który spotkał się z ciepłym przyjęciem, również na naszym Forum.
Ale w takim razie co oglądać w "zapiątek" (tj. w sobotę i w niedzielę)?, jesli nie służbową telewizję?

Oto moje propozycje dotyczące programów stałych poświeconych komentarzom politycznym

Sobota

godz. 8.15 TVP 1 - "Pod prasą"

(Program Tomasza Sakiewicza - waga średnia)
http://www.tvp.pl/tvp1/programy/seria.html?dzial_name=pod.prasa&news_name=pod.prasa.607610

godz. 20.00 TVP Kultura - "Trzeci punkt widzenia"
(waga super ciężka; m.zd. - rewelacja!)
http://www.tvp.pl/tvpkultura/programy/seria.html?dzial_name=trzeci.punkt.widzenia



Niedziela


godz. 10.00 TVP Info - "O co chodzi"

(program Rafała Ziemkiewicza, waga średnia)
http://www.tvp.pl/tvpinfo/programy/seria.html?dzial_name=o.co.chodzi

godz. 11.00 TV PULS - "Puls tygodnia"
(program Jacka Karnowskiego - waga lekkośrednia)
http://www.pulstv.pl/program.php?bId=190123&dTv=2008-03-23

godz. 13.00 TVP Info - "Jacek Sobala - zapraszam"
(waga średnia; obiektywnie)
http://www.tvp.pl/tvpinfo/programy/seria.html?dzial_name=jacek.sobala.zapraszam

godz. 18.30 TVP 1 - "Szkoda gadać!"
(waga superlekka; bardzo zabawne!)
http://www.itvp.pl/rozrywka/video.html?channel_id=463&site_id=978&genre_id=-1&form_id=-1
(pod tym adresem mozna tez obejrzeć stare odcinki - polecam!)

godz. 23.00 TVP Kultura - "Trzeci punkt widzenia"
powtórka programu z soboty.

---------------------------------------------------------------

Jeżeli mają Państwo inne propozycje - zapraszam!

_________________
xxx


Ostatnio zmieniony przez Mirek Lewandowski dnia Sob Kwi 19, 2008 10:41 am, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego, co Pan przedstawił oglądałem jak dotąd "Szkoda gadać". Pozwolę sobie też niektórym przypomnieć, że
od nieoglądania telewizji na ogół się nie umiera.
Nie oglądali jej wszyscy myśliciele czy uczeni do XXw. Nie oglądając telewizji zyskuje się mnóstwo wolnego czasu.


Ostatnio zmieniony przez Grzegorz - Wrocław dnia Nie Kwi 13, 2008 9:35 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jan Tokarski
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 68

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzegorz - Wrocław napisał:
Nie oglądali jest wszyscy myśliciele czy uczeni do XXw.

Niektórzy z nich myli się raz na miesiąc i to niezbyt dokładnie, nie myli zębów, poruszali się na piechotę albo konno a wielu nie używało elektryczności.
Tylko co powiedzą nasze rodziny na to, jeśli zechcemy zostać takimi myślicielami?
I panie Grzegorzu, najważniejsze - gdzie mam trzymać konia pod blokiem, bo się boję, że podprowadzą mi go w pierwszą noc a na piechotę do roboty mam za daleko?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do mycia się, to nie wiem czy teraz jest idealnie. Do XX w. to praktycznie nie używano też elektryczności - żarówkę wynaleziono praktycznie u schyłku XIX w. Ale nie o to chodzi, a o to, że telewizja zamiast stać się narzędziem krzewiącym wiedzę i kulturę, stała się narzędziem manipulacji i deprawacji. Co do konia, to widzi Pan było jakoś tak, że jak się go miało i to z miejscem na trzymanie nie było kłopotu. Ale chyba obaj dobrze wiemy o co mi chodziło - bez telewizji da się żyć, a oglądanie jej nawet prawnie nie jest obowiązkowe i jak nie ma czego ogladać, to można telewizor wyłączyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2008 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Mirku,
Nie chcę, żeby z mojego tekstu wynikało, że nie warto oglądać w telewizji niczego. Uważam, że dokonana przez Pana próba wskazania, co z serwowanego na kolorowych ekranach menu jest strawne i co sobą poszczególne programy publicystyczne przedstawiają jest bardzo cenne. Na naszym forum pojawiają się od czasu do anonsy tego, co jest warte obejrzenia, ale nie było omówienia ogólnego. Chodzi też o to, żeby nie tracić czasu na pstrykanie pilotem, a przeoczenie czegoś sensownego (co też jeszcze czasem się zdarza).
Moim zamiarem było raczej przypomnienie tego oczywistego faktu, choć niekiedy zapominanego, że oglądanie telewizji nie jest obowiązkowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirek Lewandowski
Weteran Forum


Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 635

PostWysłany: Sob Kwi 19, 2008 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Grzegorzu,
oczywiscie, że nie ma obowiązku ogladania telewizji.

Smile

Skoro jednak w zapiątek mamy troche więcej czasu, to warto zamiast na TVN24 poświęcic go na oglądnięcie ciekawej alternatywy - wszystkie wymienione przeze mnie programy podsumowywuja tydzień, ale robią to w zupełnie inny sposób niż dziennikarze "telewizji służbowej". Inna hierarchia wydarzeń, inne opinie.

Jeżeli można mówic o tym, że któryś z wymeinionych przeze mnie programów jest "obowiązkowy" to "Trzeci punkt widzenia". Jest to program formacyjny, który dla każdego konserwatysty jest - m.zd. - obowiązkowy. Z reszta bede sie starał relacjonować sobotnie wydanie "Trzeciego punktu", tak aby zachęcić do jego oglądania w niedzielę.

PS

Uzupełniłem wykaz o program Tomasza Sakiewicza "Pod prasą" (sobota 8.15.).

_________________
xxx
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum