" /> Dyskusje ogólne :: Picheta na taśmach CBA, Ewa Kopacz - "macher nr 1"
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Picheta na taśmach CBA, Ewa Kopacz - "macher nr 1"

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Wto Paź 16, 2007 10:27 pm    Temat postu: Picheta na taśmach CBA, Ewa Kopacz - "macher nr 1" Odpowiedz z cytatem

1. http://www.tvn24.pl/-1,1525072,wiadomosc.html


22:22, 16.10.2007 /TVN24, tvn24.pl, dziennik.pl

Picheta na taśmach CBA, Ewa Kopacz - "macher nr 1"

ZATRZYMANA SAWICKA ZAWIADAMIA PITERĘ I SCHETYNĘ

TVN24/ Fot. Fotorzepa

Ewa Kopacz - szefowa sejmowej komisji zdrowia, to "macher numer jeden" - jak nazwała ją Beata Sawicka - dowiedział się nieoficjalnie tvn24.pl. Takie same informacje podaje "Rzeczpospolita". Inny z posłów PO - Wojciech Picheta nie wyklucza zaś, że to on jest na taśmach CBA.

"Pierwszy macher, frontmenka" - to Ewa KopaczW jednej z rozmów z oficerem CBA, posłanka mówiła "biznes na służbie zdrowia będzie robiony", "jest nas troje, którzy tworzą prawo", "będziemy przekształcać szpitale w spółki prawa handlowego".

Potem dodała: "... od tego typu spraw będzie pierwszy macher, frontmenka, partnerka z mojej grupy, a dzisiejsza (…)" – tu CBA wyciszyło słowa posłanki, a w stenogramie je wycięło. Jak dowiedział się jednak portal tvn24.pl są to słowa "szefowa komisji zdrowia". "Macherką numer jeden" jest więc przewodnicząca tej komisji - Ewa Kopacz z PO.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się także, że posłanka Beata Sawicka, korzystając z przysługującego jej prawa do powiadomienia jakiejś osoby o swoim zatrzymaniu, wskazała klubowych kolegów – Julię Piterę i Grzegorza Schetynę.

Picheta: Być może to byłemja
Wcześniej media podały, że mężczyzna, który rozmawia z Sawicką na taśmach CBA to pradopodobnie Wojciech Picheta. W rozmowie z TVN24 poseł PO nie zaprzeczył znajomości z Sawicką. Mówił także, że wielokrotnie rozmawiał z nią przez telefon. Poseł opowiada, że treść tych rozmów była dla niego samego zaskakująca. Sawicka oczekiwała bowiem od niego "znajomości, których nie miał".

Poseł PO z Częstochowy stwierdził jednak, że ujawnienie teraz tych materiałów przez CBA to akcja polityczna.

Wcześniej przyznał on w rozmowie z "Wprost", że rozmawiał z Sawicką również o inwestycjach na Helu: – Były jakieś rozmowy, ale ja potraktowałem je jako science fiction – mówił. -Nie oglądałem konferencji CBA, być może jest to moja rozmowa z poseł Sawicką, bo ją znałem. Nie ma co komentować – dodał.

Według CBA, mężczyzna, który został nagrany jak rozmawia z Sawicką, pomógł jej w załatwieniu pieniędzy na kampanię wyborczą. Picheta nie zaprzeczył, że to on.

Lubiła się chwalić kontaktami

Rozmowę z posłanką na temat inwestycji na Helu Picheta bagatelizuje: -Jeśli chodzi o tamtą rozmowę, ona zawsze sprawiała wrażenie, że ma wielkie znajomości. Chciała czuć się ważną osobą. Poczułem to jako formę jakiegoś incydentu i więcej się z nią nie kontaktowałem - wspomina w rozmowie z dziennikiem.pl.

"Rzeczpospolita" z kolei informuje, że posłanka w swoich rozmowach z agentami CBA miała się powoływać na znajomość z szefową sejmowej komisji zdrowia Ewą Kopacz.

– Nie mam żadnego wpływu na to, kto się powołuje na moje nazwisko. Pani Sawicka wycięła nam podobny numer jaki ministrowi Ziobrze wyciął Janusz Kaczmarek. Nie mieliśmy na to żadnego wpływu – mówi "Rz" Kopacz. Zaznacza, że z Sawicką nie łączyła ją żadna bliska znajomość.


Wałęsa: Zaprosiłem Sawicką na obiad


Jarosław Wałęsa: Jadłem obiad z Sawicką, nie rozmawialiśmy o HeluO tym, że Sawicka rzeczywiście miała szerokie kontakty, a nie tylko się nimi przechwalała, może świadczyć fakt, że w dniu zatrzymania była gościem rodziny Wałęsów. Reporter "Faktów" TVN Jarosław Kostkowski przypomina sobie, że dzwonił do Sawickiej w dniu jej zatrzymania przez CBA.


- Przeprosiła mnie, że nie może rozmawiać, bo jest w tej chwili - jak się wyraziła - "u Wałęsów". Prosiła o telefon za godzinę – mówi Kostkowski tvn24.pl. - Próbowałem się tego dnia z nią umówić, bo przygotowywałem materiał o zbliżającej się eksmisji betanek, a posłanka Sawicka jest siostrą jednej z zakonnic - dodał.


Te informacje potwierdza w rozmowie z portalem tvn24.pl poseł PO Jarosław Wałęsa: - Jedliśmy tego dnia obiad na gdańskiej Starówce - mówi Wałęsa. Dodaje, że Sawicka nie jest bliską znajomą jego czy jego rodziny, a jedynie koleżanką z klubu: - Zadzwoniła, powiedziała, że jest w mieście. Wydawało mi się naturalne, żeby zaprosić ją na obiad - relacjonuje naszemu portalowi.


Pytany czy ich rozmowa przy obiedzie dotyczyła inwestycji na Wybrzeżu, Jarosław Wałęsa zaznaczył, że nie inwestuje w nieruchomości na Helu: - Rozmawialiśmy o listach, o wyborach, o wszystkim, ale nie o Helu.


Taśmy z tajemniczym "kolegą"

We wtorek CBA ujawniło nagranie operacyjne mające być dowodem na korupcję posłanki Beaty Sawickiej (niezrzeszona, wcześniej PO). Kobieta zażądała 100 tys. zł za pomoc w ustawieniu przetargu na nieruchomość na Helu. W jednej z podsłuchanych rozmów Sawicka rozmawia zaś - jak powiedział Kamiński - z "kolegą z parlamentu", którego głos jest zmodulowany. Podczas tej rozmowy Sawicka mówi m.in., że jest szansa by załatwiła sprawę (nie sprecyzowała jaką), ale dużo ryzykuje.

Wcześniej w mediach pojawiły się informacje, że tajemniczym kolegą posłanki Sawickiej jest Marek Biernacki. Były szef MSWiA przyznał jednak jedynie po raz kolejny, że przekazał Sawickiej numer telefonu do burmistrza Helu, z którym posłanka weszła w korupcyjny układ. Ale - jak zapewnił - nie rozmawiał z nią o inwestycjach na Wybrzeżu.

2. http://www.tvn24.pl/12690,1525024,wiadomosc.html


15:10, 16.10.2007 /TVN24
CBA pokazuje dowody obciążające Sawicką
ZOBACZ ZDJĘCIA OPERACYJNE BIURA

Posłanka Sawicka bierze łapówkę - film operacyjny CBA
Centralne Biuro Antykorupcyjne ujawniło nagranie operacyjne mające być dowodem na korupcję posłanki Beaty Sawickiej (niezrzeszona, wcześniej PO). Kobieta zażądała 100 tys. zł za pomoc w ustawieniu przetargu na nieruchomość na Helu.
Na kilka dni przed wyborami CBA postanowiło ujawnić dowody obciążające posłankę PO Beatę Sawicką. Kamiński przekonywał, że CBA nie uczestniczy w kampanii wyborczej, a konferencję zwołano, bo Biuro "nie może przedstawić swych racji w całej sprawie sejmowej speckomisji, ponieważ nie chce jej zwołać jej szef pochodzący z PO".


Sawicka do znajomego: pamiętaj, ile ja ryzykuję. Widzisz, co robi CBA i cała reszta.W jednej z podsłuchanych rozmów Sawicka rozmawia - jak powiedział Kamiński - z "kolegą z parlamentu", którego głos jest zmodulowany. W kolejnych - z funkcjonariuszem CBA podającym się za biznesmena. Podczas rozmowy z kolegą Sawicka miała m.in. powiedzieć, że jest szansa by mogła załatwić sprawę (nie sprecyzowała jaką), ale dużo ryzykuje. Prosiła go też o zaaranżowanie spotkania. Szef CBA Mariusz Kamiński ujawnił, że chodzi o namówienie do spotkanie z burmistrzem Helu tak by się "na nie napalił", a z drugiej strony by wiedział, że ona musi z tego coś mieć.


Sawicka do funkcjonariusza CBA: Wiadomo, że będzie medycyna prywatna, będą szpitale prywatne.(...) Biznes na służbie zdrowia będzie robiony.Z kolei w podsłuchanej rozmowie z oficerem CBA posłanka mówiła: "jest nas troje, którzy tworzą prawo", "będziemy przekształcać szpitale w spółki prawa handlowego". Dodała także, że przy wejściu nowego prawa umożliwiającego taką prywatyzację, "ci będą mieli fart, którzy pierwsi będą wiedzieć". - Biznes na służbie zdrowia będzie robiony - mówiła w tej rozmowie.

Podczas konferencji ujawniono także nagranie z ukrytej kamery w parku koło Sejmu. Na filmie widać m.in. jak podstawieni oficerowie CBA wręczają posłance torbę, w której - według CBA - jest 50 tys. pierwsza rata łapówki.


Sawicka do funkcjonariusza CBA: Mi będzie potrzeba na kampanię 100 tys.(...) Przynosi się w torbie i nic więcej."Pokazanie dowodów legalne"
- Mogliśmy ją wtedy zatrzymać, ale nie zrobiliśmy tego, bo celem operacji specjalnej było zweryfikowanie tego, czy za pomocą mechanizmu korupcyjnego można nabyć nieruchomość na Helu - skomentował szef CBA Mariusz Kamiński. - Mieliśmy bardzo mocny materiał dowodowy wobec Sawickiej - dodał.


Sawicka do funkcjonariusza CBA: K.... tyle mam układów teraz wypracowanych. Wszystko w łeb weźmie. Bo nie problem, gdybyśmy my wzięli władzę. - Jest w sumie kilkadziesiąt godzin nagrań operacyjnych rozmów posłanki Beaty Sawickiej - ujawnił szef CBA.

Na konferencji pokazano kilkanaście minut nagrań, na co - jak podkreślił Kamiński - była zgoda prokuratury, i co nie narusza interesu śledztwa. Kamiński nie chciał ujawnić, z którym "kolegą z parlamentu" rozmawia Sawicka w podsłuchanych rozmowach. Zaprzeczył jednocześnie, że by był to Marek Biernacki z PO, jak podał "Wprost".


Sawicka do funkcjonariusza CBA: Przeprowadzam się i koniec i kręcimy lód, co półtora tygodnia jestem w Sejmie (...) Warszawa nasza.A było tak...
Przedstawiciele CBA, oprócz pokazania nagrań - opowiedzieli o przebiegu całej akcji.

- Wysłaliśmy naszego funkcjonariusza na szkolenie dla przedsiębiorców. Wzięła w nim udział także posłanka Sawicka - opowiadał szef CBA Mariusz Kamiński. - Nasz człowiek podał się za przedstawiciela zagranicznej firmy zajmującej się nieruchomościami. Posłanka szybko nawiązała z nim kontakt - dodał. Kamiński przekonywał, że
Sawicka do funkcjonariusza CBA: Ja muszę być przygotowana na każdy wariant. W politykę się nie musicie mieszać, tylko kasę dajcie.Sawicka sama zgłosiła się do mężczyzny i doprowadziła do spotkania z burmistrzem Helu. Miała złożyć ofertę okazyjnego nabycia nieruchomości na Helu. Funkcjonariusze przygotowali ofertę przetargu. Potem pokazali burmistrzowi. Ten zaoferował się, że wpłynie na plan zagospodarowania przestrzennego na Helu pod kątem inwestora. Sawicka miała zażądać korzyści majątkowych w wysokości 100 tys. Zł. Dzień po samorozwiązaniu Sejmu dostała pierwszą
Sawicka do funkcjonariusza CBA: Mnie tam jest obojętne, równie dobrze mogę być panią poseł. Więcej czasu może być na biznes.ratę. Drugą miała dostać po ostatecznym załatwieniu sprawy z burmistrzem i przeforsowaniem jej w radzie miasta.

1 października CBA zatrzymało Sawicką, wraz z burmistrzem Helu Mirosławem W., w momencie przyjmowania łapówki od podstawionych oficerów CBA, w zamian za "ustawienie" przetargu na zakup działki na półwyspie. Posłanka (którą na razie chroni immunitet), miała - według CBA - wziąć 100 tys. zł. Została już usunięta z PO. Burmistrzowi postawiono zarzut przyjęcia korzyści majątkowej znacznej wielkości; został aresztowany.


Dziennikarze pytają: dlaczego teraz ujawniono materiały?

Kamiński: nie byłoby konferencji, gdybym mógł się porozumieć z posłami z komisji ds służb specjalnych- Nas nie może interesować kalendarz wyborczy i na okres kampanii wyborczej nie możemy zawiesić działalności – mówił szef CBA Mariusz Kamiński. Pytany przez
Sawicka do funkcjonariusza CBA: Ja ci powiedziałam, jaka kwotę potrzebuję. (Pytanie: To jest sto tysięcy, tak?) - Tak.dziennikarzy czemu CBA nie ujawniło nagrań dopiero w powyborczy poniedziałek, powiedział: - Codziennie jesteśmy atakowani. Co więcej, tworzy się na potrzeby kampanii wyborczej absurdalną wizję państwa totalitarnego, którego symbolem jest CBA. Zostaliśmy uwikłani w kampanię polityczną, niezależnie od tego, co robimy, jakie są nasze intencje - dodał.

Jak dodał, nie prowadzi kampanii politycznej, ale "broni honoru funkcjonariuszy CBA". - Polacy powinni znać prawdę. Sami wyciągną wnioski – mówił szef Biura. Naciskany ponownie przez dziennikarzy, Kamiński dodał: - To nie jest konferencja w sprawie korupcji w PO. Tylko w sprawie tego, że funkcjonariusze CBA działają skutecznie i odważnie. Nie jesteśmy funkcjonariuszami gestapo, jesteśmy grupą zorganizowanych obywateli, którzy walczą z korupcją.

mpj, kdj

Robert Majka , polityk , Przemyśl , 16 października 2007r
www.sw.org.pl ,
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910


Ostatnio zmieniony przez Robert Majka dnia Wto Paź 16, 2007 10:55 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jerry
Weteran Forum


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 396

PostWysłany: Wto Paź 16, 2007 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś po tej konferencji prasowej była jakaś konferencja PO na której Pitera starała się wmówić wszyskim że każdy polak boi się z domu wychodzić żeby go służby specjalne nie aresztowały.
Dobrze że się ta konferencja odbyła bo może to pozwoli otworzyć oczy paru osobom w tym kraju. Wiele osób nie zauważało że oni ciągle kłamią i oskarżają PiS o wszystkie kataklizmy z okresu ostatniego wieku a nawet za anomalie pogodowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Konrad Turzyński
Moderator


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 573

PostWysłany: Sro Paź 17, 2007 12:59 am    Temat postu: co to, to nie Odpowiedz z cytatem

Jerry napisał:
oskarżają PiS o wszystkie kataklizmy z okresu ostatniego wieku a nawet za anomalie pogodowe.


No, nie, o anomalie pogodowe oskarżano rząd Jerzego Buzka. To za jego kadencji opozycja (głównie: Spółdzielnia Leciwych Demagogów, w skrócie: SLD) liczyła, ilu mieszkańców Polski zamarzło na śmierć. Oczywiście, z winy rządu.

_________________
Konrad Turzyński [matematyk; teraz - bibliotekarz; uczestnik RMP (1980-81), dziennikarz ZR NSZZ "S" w Toruniu (1981), publicysta pod- i nad-ziemny (1978- ), współprac. ASME, "Opcji na Prawo" (2003-09) i Polskiego Radia (2006-08)]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jerry
Weteran Forum


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 396

PostWysłany: Sro Paź 17, 2007 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz też Tusk oskarża PiS że tak bardzo podrożały jabłka jakby nie wiedział że wiosenne przymrozki zniszczyły zawiązki owoców i o to że jest tak drogie paliwo jakby światowe rynki ropy naftowej na świecie i huragany które unieruchomiły platformy wiertnicze były ściśle powiązane z tym że w Polsce rządzą "bliźniacy".

Komorowski twierdził że zrobili wszystko co mogli - wywalili z PO Sawicką więc znów mają "czyste ręce". Wczoraj znalazła się jeszcze jedna czarna plama (Picheta) na nieskazitelnej bieli aniołów z PO i też ją usunięto.

Dziś o 8,15 w TVP1 pani Kopacz krzykiem starała się zagłuszyć senatora Putrę i prawie jej się to udało. Ciekawe czy nie ma jej głosu w tych jeszcze nie ujawnionych taśmach bo jej zachowanie na to wskazuje.

Po zachowaniu Bufetowej widać dokładnie potwierdzenie słów Sawickiej która wyraźnie mówi: "Warszawa jest nasza".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Dąbrowski
Weteran Forum


Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 314

PostWysłany: Sro Paź 17, 2007 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

– Nie mam żadnego wpływu na to, kto się powołuje na moje nazwisko. Pani Sawicka wycięła nam podobny numer jaki ministrowi Ziobrze wyciął Janusz Kaczmarek. Nie mieliśmy na to żadnego wpływu – mówi "Rz" Ewa Kopacz

Uwaga I
Konstatuję z radością że ktoś z PO wreszcie solidaryzuje się ze Zbigniewem Ziobro.
Uwaga II
CBA jest chyba lepsze od zbioru zastrzeżonego IPN.
Branie pieniędzy z ustawiania przetargów jest tak samo niemoralne jak donoszenie na innych w celu ułatwiania sobie kariery.
Uwaga III
A może by tak składać oświadczenia o tym że nigdy nie brało się łapówek?

_________________
Nie jedna miarka wskazuje na Jarka,
Wi?c tak jak czuj? tak zag?osuj?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group