" /> Dyskusje ogólne :: Bartoszewski: PiS szmaci III Rzeczpospolitą
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Bartoszewski: PiS szmaci III Rzeczpospolitą

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 7:02 am    Temat postu: Bartoszewski: PiS szmaci III Rzeczpospolitą Odpowiedz z cytatem

http://www.tvn24.pl/-1,1525211,wiadomosc.html

Bartoszewski: 00:51, 18.10.2007 /TVN24
Bartoszewski: PiS szmaci III Rzeczpospolitą
"5 TYS. EURO DLA KAŻDEGO, KTO WSKAŻE JAK KŁANIAŁEM SIĘ W PAS"
Inf. TVN 24, poniżej .

Władysław Bartoszewski

Szanowny Panie Profesorze,

Z szacunku do osoby Pana Profesora , zapytam na wstępie. Jak ostatnio widzę z wystąpień działaczy PO , sam fakt , że ktokolwiek ma odwagę zadawć pytanie Panu Profesorowi , poprzez samą wolę ,że chce zadać pytanie, na wstępie (zdaniem PO) zachowuje się niestosownie, niegodnie. Bo jak rozumieć wypowiedzi PO , która od początku swojego powstania ,poucza wszystkich ,daje wskazówki , a przez to, daje wyraźny sygnal wyborcy , że tylko dzialacze PO, i ci, co się zgadzają z tą formację mają przywilej z (urzędu) by zadawać pytania Panu Profesorowi.
Jak sugerują politycy PO, rzecz dość ciekawa , a udział w życiu politycznym w Polsce po 1989r, mogą brać politycy związani bliżej wcześniej z UD , UW obecnie PO . Inni zdaniem środowiska zbliżonego do PO to , oszołomy, szaleńcy,( wszystkie epitety tego świata).
Szanowny Panie Profesorze , myślę,że po 18 latach wypada zastanowić się , kto faktycznie w większości zasiada od 1989r w parlamencie (Sejmie i Senacie ). Czy zasiadają w nim Ci , którzy realizują wole Narodu, czy wolę układu ,realizując interesy wąskiej grupy ludzi z okresu PRL ( przeważnie specslużb) i ich oddanych pomocników jeszcze za PRL , od lat grających role opozycjonistów.
Inni politycy spoza starannie wyselekcjonowanej grupy przed 1986r , to wrogowie wolności i demokracji.
Dziś po 18 latach obowiązywania "porządku" ustalonego w 1988r , można odczytać go jednoznacznie , patrząc na komentarze środowiska i samych polityków z PO i LiD ( kiedyś SLD).
Czyli, jak rządzą ugrupowania PO lub SLD (dziś LiD) to demokracja i wolność jest , a jak nie rządzą , to już wolności i demokracji nie ma... Shocked
Czyli rozumowanie jest takie , tylko wybory, w których wyborcy opowiedzieliby się za PO i SLD (dziś LiD) są w tej swojej części wolne i demokratyczne , a jak już wyborca wybierze inną opcję ( niekoniecznie PIS ) , to wybrał źle i demokracji nie ma...Shocked Trochę to dziwne rozumowanie w rzeczy samej , jak prawidłowo należy rozumieć pojęcia tj. wolność i demokracja w praktyce po 1989r właśnie w III RP, przyzna Pan Profesor.


Kilka moich pytań , jakie mam do Szanownego Pana Profesora , a które pojawiły się na kanwie wypowiedzi Pana Profesora:

Po wypowiedzi Pana Profesora ,pojawiło się u mnie kilka pytań, a mianowicie.
Kto zdaniem Pana Profesora , bardziej ( jak Pan to ujął ) cyt: "szmaci III RP ", jej twórcy tj. ( gen.policji politycznej PRL Czeslaw Kiszczak i agent SB Lech Walęsa , bp.Orszulik,bp.Goclowski , bp.Dąbrowski przy wspólnym piciu wódki ?
Jak wiadomo samą formę powstania III RP od początku starannie ukrwano przed Narodem , jak ją zbudowano , a właściwie dla kogo ją zbudowano w 1988r w Magdalence ?
Czy też zdaniem Pana Profesora, wypowiedź o szmaceniu III RP przez PiS należy rozumieć ? Szmacą ją Ci , którzy dziś , choć wcześniej brali udzial w tworzeniu IIIRP, akceptowali ten układ ( obecny prezydent i premier) jak widać częściowo zrozumieli swój ówczesny błąd i chcą zerwać z tą " tradycją" , pokazując skutki powstania tego potworka legislacyjnego, opartego na Konstytucji PRL !
Jestem pewny,że Pan Profesor zna dokument z II Rzeczypospolitej ,jest nim nadal obowiązująca ( nie uchylona) Konstytucja kwietniowa z 1935r. Wałęsa zaraz po Jauruzelskim przysiegał na zmodyfikowaną Konstytucję Stalina z 1952r. Interesuje mnie zdanie Pana Profesora , jak zareagowaliby Polacy , którzy zginęli zakatowani w Katyniu ,Starobielsku i Ostaszkowie oraz w Katowniach utrwalaczy wlady ludowej po 1945,gdyby przyszlo im dziś żyć , i ocenić rzeczywistość III RP?. Gdzie w III RP po 1989r ofiary systemu sowieckiego ,wegetują za 500zl , a kaci żyją z przywilejami sięgające kwot 5.000 do 7.000 zł miesięcznie , realizowane są rozlegle interesy biznesowe.
Czy to nie jest dowód (jak Pan Profesor to ujął trafnie, choć moim zdaniem , zachodzi tutaj pomyłka co do adresata tego przeslania ) na szmacenia III RP , poprzez z jednej strony jawną zgodę i przymykanie oczu na nieuczciwe praktyki twórców III RP , a z drugiej podtrzymywanie tezy ,że po 1989r żyjemy w wolnym, demokratycznym kraju ... ? Jeśli się mylę, nie jestem ideałem, prosiłbym o wskazówki , jak mam rozumieć pojęcie wygłoszonej w dniu 17.10.2007r tezy w TVN 24 , przez Pana Profesora cyt: " PiS szmaci III Rzeczpospolitą ". Jako szary człowiek żyjący gdzieś tam w Polsce , w Przemyślu, czekam na kilka słów od Pana Profesora. Zapewne pogląd wyrażony Pana Profesora w przedmiotowej sprawie będzie interesujący w swym przesłaniu i wymowie dla mojego pokolenia.Może faktycznie , moje pokolenie źle rozumie pojęcie wolności i demokracji , a PO te pojęcia rozumie prawidłowo , bo jak widać od lat stawiana jest za wzór do naśladowania.Tym bardziej ,że Pan Profesor jest bliżej stolicy , centrum wydarzeń. Podobno , że w stolicy Polski mądrości uświadczyć jest znacznie więcej , niż na kresach III RP tutaj w Przemyślu. Ciekaw jestem, czy będzie mi dane poznać pogląd Pana Profesora w kwestiach ,które poruszyłem w pytaniach tutaj zawartych... Rolling Eyes

Z poważaniem,

Robert Majka , polityk , Przemyśl , 18 października 2007r
www.sw.org.pl ,
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910


TVN-24 ( 17.10.2007 )
-Osądzanie Beaty Sawickiej nie powinno się odbywać aurze walki partyjnej, chyba że ktoś ma mentalność karła moralnego – powiedział w "Magazynie 24 godziny" TVN24 Władysław Bartoszewski. I dodał: - PiS szmaci III Rzeczpospolitą.
Gość Magazynu ostro skrytykował PiS za - jego zdaniem - rozegranie w kampanii wyborczej sprawy Beaty Sawickiej, byłej już posłanki PO złapanej na braniu łapówki. – Ta sprawa to wina i błąd człowieka. To ubolewania godna afera, która pokazuje małość karłów, grających rolę pseudo-Dostojewskiego dla ubogich w inscenizacji nieszczęścia ludzkiego – stwierdził profesor Bartoszewski. - Osądzanie tego typu czynów nie powinno się odbywać aurze walki partyjnej, chyba że ktoś ma mentalność karła moralnego, i to w aurze odnowy moralnej – dodał.
O moralnych karłach

Osądzanie tego typu czynów nie powinno się odbywać aurze walki partyjnej, chyba że ktoś ma mentalność karła moralnego, i to w aurze odnowy moralnej.
prof. Władysław BartoszewskiPytany, czy te mocne słowa opisują braci Kaczyńskich, Bartoszewski zaprzeczył. – Ja tego nie powiedziałem. W swoim czasie stwierdziłem coś o dewiantach i kilka osób się obraziło - uderz w stół. Zresztą premier mówi, że o tej akcji nie wiedział – stwierdził profesor. I dodał: - A skoro nie wiedział, świadczy to jedynie o jego niekompetencji.

Jarosław Kaczyński nie jest premier, a prezesem walczącej partii. Jest bardzo inteligentny, a zarazem zakompleksiony, antypatyczny i arogancki. Zdolny do wielu rzeczy. PiS szmaci III Rzeczpospolitą Dodał, że "pewne przejawy i zachowania ludzi u władzy wskazują na kalectwo i dewiację moralną". – Zwłaszcza dla ludzi, którzy jak ja wierzyli w roku 2005, że PiS i PO niosą gwarancje dla moralności chrześcijańskiej w katolickim państwie – mówi. Jego zdaniem obecnie Jarosław Kaczyński nie jest premierem, a prezesem walczącej partii. - Jest bardzo inteligentny, a zarazem zakompleksiony, antypatyczny i arogancki. Zdolny do wielu rzeczy. PiS szmaci III Rzeczpospolitą - grzmiał Bartoszewski. I dodawał: - III Rzeczpospolita to jest według PiS wylęgarnia zła. III Rzeczpospolita to nie jest Polska budująca się, to nie jest Polska w NATO, to nie jest Polska w Unii, to jest Polska, w której dojrzał kiedyś łaskawie PiS, o którym za 20 lat nikt, mam nadzieję, nie będzie wiedział, że istniał. Profesor zaznaczył jednak, że nie zna premiera osobiście.

Według Bartoszewskiego PO zachowała się bardzo słusznie, natychmiast wykluczając Sawicką po tym, jak organa ścigania poinformowały o jej ujęciu na gorącym uczynku przyjęcia łapówki.

"Kłaniałem się tylko papieżom"
Pytany o ostre słowa premiera o sposobie uprawiania przez Bartoszewskiego polityki zagranicznej, profesor stwierdził: - Jestem gotowy ufundować nagrodę 5 tysięcy euro z własnej kieszeni emeryta temu, kto pokaże mnie kłaniającego się w pas komukolwiek oprócz Jana Pawła II i Benedykta XVI. W pas się nie kłaniam, mimo że przy wzroście 1,84 muszę się czasem pochylać. To z grzeczności dla ludzi niższych. – dodał.

Nie zagłosowałbym na PiS nawet za 10 milionów. W moim przekonaniu ich wyborcy są w błędzie i otrząsną się z tego zbyt późno. Nie wiedzą co czynią. Ale jeśli wiedzą, będą za to ponosili pełna moralną odpowiedzialność.
prof. Władysław BartoszewskiWedług Bartoszewskiego dla Europy Polska może być "brzydką panną", choć dla Polaków jest najpiękniejsza. - Nie można stać na stanowisku, że naprężę muskuły, będę krzyczał: Polska! i będę miał rację. Nie ma mediów w Europie, która chwaliłaby polską dyplomację za umiejętne, kulturalne i sympatyczne formy rozmowy – uważa profesor.

"Nie głosowałbym na PiS nawet za 10 milionów"
Bartoszewski wcześniej powiedział dziennikowi "Polska", że nawet z milion nie zagłosowałby na PiS. W TVN24 podniósł stawkę do 10 milionów. - W moim przekonaniu ich wyborcy są w błędzie i otrząsną się z tego zbyt późno. Nie wiedzą co czynią. Ale jeśli wiedzą, będą za to ponosili pełna moralną odpowiedzialność.


Prof. Władysław Bartoszewski o "Rzeczpospolitej"Władysław Bartoszewski nie bardzo chciał komentować niedawne słowa Pawła Lisickiego pod swoim adresem. Redaktor Naczelny "Rzeczpospolitej" jego krakowskie wystąpienie, w którym profesor Bartoszewski określił polityków PiS mianem dewiantów, nazwał "autokompromitacją autorytetu". Bartoszewski stwierdził, że tej gazety nie czyta. - Z obecną "Rzeczpospolitą" nie chcę mieć nic do czynienia ponieważ pism partyjnych nie czytam - mówił wzburzony.


kaw


Ostatnio zmieniony przez Robert Majka dnia Czw Paź 18, 2007 6:25 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert Majka zacytował:

Bartoszewski: 00:51, 18.10.2007 /TVN24
Bartoszewski: PiS szmaci III RzeczpospolitąMyślę że Władysław Bartoszewski – pseudonim „Profesor” gonił, gonił, aż dogonił w końcu po wielkim wysiłku intelektualnym, pierwszego mówcę Platformy Obywatelskiej, Stefana Niesiołowskiego. Dołączył do Niego i teraz obydwaj zasiadają w panteonie gwiazd PO, z „wielkim dla niej pożytkiem”. Nie będę zadawał tutaj żadnych pytań merytorycznych, jak uczynił to Pan Robert Majka , bo z całym szacunkiem dla Pana Roberta ale myślę że nie ma to najmniejszego sensu .Ten człowiek przestał już kompletnie panować nad swoimi emocjami. Zresztą obserwując podczas wypowiedzi Jego wyraz twarzy, a szczególnie oczy mam naprawdę bardzo mieszane uczucia. Pytań merytorycznych jak napisałem wcześniej nie będę zadawał, ale pokuszę się o pytanie innego rodzaju a mianowicie:Panie Bartoszewski co o Pańskich wystąpieniach myśli Platforma Obywatelska to już wiemy - ale co na to lekarze?
Marek Radomski Rada Oddziałowa - SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potęga autorytetu
Kwaśniewski to tylko magister bez magisterium, a Bartoszewski to profesor bez magisterium.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Edward Soltys
Weteran Forum


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 613

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marek-R ma kompletnie racje! Czy nie ma juz w Polsce, Ojczyznie naszej, litosciwych ludzi, ktorzy by mizerykordia pomogli czlowiekowi w ostatnim, niezwykle smrodliwym, okresie jego zywota?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group