" /> Dyskusje ogólne :: NARÓD WYBRAŁ
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
NARÓD WYBRAŁ

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Administrator
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 904

PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 7:42 am    Temat postu: NARÓD WYBRAŁ Odpowiedz z cytatem

NARÓD WYBRAŁ

Wyniki głosowania w podziale na komitety wyborcze


Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy .................................................. 1.04%
Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin ................................................ 1.27%
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość ........................................... 32.19%
Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP ....................................... 41.24%
1Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego ............................ 9.17%
Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej ...................... 1.61%
Komitet Wyborczy Wyborców "Mniejszość Niemiecka" .......................... 0.25%
Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica i Demokraci SLD+SDPL+PD+UP ..... 13.00%
Komitet Wyborczy Partii Kobiet ................................................................. 0.22%
Komitet Wyborczy Samoobrona Patriotyczna ........................................ 0.01%
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1572

PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładne wyniki będą dopiero we wtorek, ale nie przypuszczam żeby się coś radykalnie zmieniło.

Co prawda po takim wyniku to najpierw trzeba dojść do siebie, zanim się człowiek zdobędzie na jakąkolwiek ocenę.
Jedno jest pewne. Biadolenie nic nie pomoże.

Występowałem bardzo żarliwie i z pełnym zaangażowaniem z poparciem dla Prawa i Sprawiedliwości, dlatego że w moim przekonaniu spełnienie wartości które są dla mnie najważniejsze widziałem w programie PiS.
Dlatego też przegrana PiS jest również moją przegraną. Szczególnie że odnoszę takie wrażenie, że wiele moich dążeń może być zaprzepaszczonych na zawsze.

Jedno jest pewne. Winą za taki stan rzeczy nie będę obarczał wyborców. Taki stan rzeczy zawdzięczamy politykom! Będziemy pewnie jeszcze długo dyskutować, na temat przyczyn. Czy ten stan rzeczy zawdzięczamy polityce czy propagandzie.
Pytanie: Czy coś się dla mnie zmienia?
Czas pokaże. Według dzisiejszej mojej wiedzy, to właściwie niewiele!
W przeciągu tych dwóch lat rządów PiS stawaliśmy wielokrotnie na barykadach i np. w sprawie lustracji nie wiele osiągnęliśmy.
To co będzie robił przyszły rząd, będzie zależało również od nas. Trzeba się zastanowić jak dotrzeć do społeczeństwa. Uaktywnić ludzi żeby reagowali na wszystkie decyzje rządu. Pozytywnie, jak decyzje będą dobre i stawanie na barykadach, jak rząd działa wbrew naszym interesom.
Świadome społeczeństwo interesuje się polityką nie tylko w czasie wyborów, tylko cały czas i reaguje zanim decyzje zostaną podjęte.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaziu,

nie traktujmy przegranej PiS w tych Wyborach , jako wyłącznie naszej przegranej. Każda partia polityczna , w tym przypadku PiS ma sztab wyborczy , strategów , ludzi znających się na rzeczy ? , bynajmniej takich ,którzy znać się powinni. Moim zdaniem , skoro w tych wyborach, co by nie powiedzieć ważnych dla Polski i samego PiS , na czołowych miejscach (1,2,3 ) na listach PiS , byly takie , a nie inne osoby , to kto je tam umieścił SW czy PiS... ? Jak wiesz, na czołowych miejscach na listach nadal umieszcza się takich "polityków" , którzy gwarantują podtrzymanie linii z 1988r , przecież to widać... na kogo z pełną świadomością postawił PiS !
Jeśli prezydent i premier Kaczyński chcą realizować program niepodległościowy , powinna być szersza baza polityczna . Przecież gdyby tylko chcieli chcieć , i zwrócili się z sensowną i realną propozycją do ludzi spoza układu , szanse samego PiS były by o wiele większe. Widać ,że nieświadomie lub świadomie , egoizm gubi czasami najmądrzejszych i najszlachetniejszych. Wówczas gdy egoistycznie jesteśmy zapatrzeni w samych siebie, w swoją nieomylność w oceny, stąd też , moim zdaniem między innymi ta porażka wyborcza . Oddalenie obecnie na cztery lata, pożądanych zmian jest bardziej szkodliwe dla interesów państwa.Teraz zmiany( chćby te szczątkowe ) zapoczątkowane w 2005r zostaną mocno zablokowane, nie sądzę, aby PO skoro z taką czułościa patrzy w kierunku LiD-u , formacji tej realnie "zależało" na dokończeniu reform systemowych, naiwny nie jestem.
Jeśli nadal praktycznie w polityce realizowna jest linia KO przy Walesie, także przez PiS..., tak,tak. To skąd może dochodzić do głębszych zmian, które chcą wyborcy PiS , skoro czolowi politycy PiS zachowują się w sposób banalny , słowa co innego, a praktyka, co innego.
Jak wiesz zmiany o których mówil Kornel , Andrzej Gwiazda same się nie zrealizują ,muszą być do tego ludzie spoza ukladu. Ludzie niezależni mentalnie , którzy mają odwagę cywilną , nie byli w to "bagno" przez 18 lat uwiklani. Jak się nie jest uwiklanym w powiązania polityczno finansowe , to takiego gościa w polityce nie ma.I kólko się zamyka.
Ja ten proces uzależnienia (kogoś od czegoś , czegoś od kogoś) w polityce obserwuje od lat , choćby na przykładzie funkcjonowania na Podkarpaciu , skąd pochodzi posel PiS Marek Kuchciński ( z Przemyśla). Tak samo wyglada to z punktu widzenia wladz samorzadowych miasta Przemyśla i regionu podkarpackiego.
A przecież wiadomo, samorząd to trampolina do sejmiku wojewódzkiego , a stąd jeden krok do parlamentu , to także władza.
Kto więc po 1990r do 2007r mógł i może oficjalnie zaistnieć na scenie politycznej , skoro kandydaci są dobierani wg."klucza" nie przez wyborcę , ale przez selekcję polityczną na prawomyślnych i nieprawomyślnych...wg. poprawności politycznej .? Kto do tego wzorca nie pasuje choćby w skali 1-10% nie ma go oficjalnie w życiu politycznym. Nie od dziś dba się aby życie polityczne nie wymknęło się spod kontroli ludzi Kiszczaka i Walęsy , jest to oczywiście duże uproszczenie , ale tak jest .Pokazują to " wybory" formalne z taka, a nie inną ordynacją wyborczą. A tak na marginesie ,zobaczymy ,czy PO nadal będzie chciala zmienić art.96 K.Kwaśniewskieho -1997, dotyczący ustroju państwa. I tutaj po zmianie ordynacji pojawia się jakieś rozwiązanie , ale czy szansa...?,Trudno dziś powiedzieć, bo prócz idei , zaangażowania , w kampanii wyborczej liczą się środki finansowe . Brutalna prawda , a ten, kto je ma , ten rzadzi ... Ludzie uczciwi mają środki finansowe , a niby skąd...??? Może gdy wygra w totolotka , lub dostanie spadek, a może wykopie się skarb w ziemii... Przy tej nagonce i manipulacji medialnej opozycji spoza ukladu nie widać ,bo są tacy,którzy zrobią wszystko ,aby jej właśnie widać nie było.
W partiach politycznych tzw.prawicowych są ludzie " wierni" , których zadanie czasami jest jedno, unieszkodliwić osobę niewygodną, lub ją poprostu zablokować politycznie,aby nie mogła zaistnieć na liście wyborczej.Takie jest życie.

A może faktycznie , ja się mylę i taka selekcja kandydatów w sztabach wyborczych po 1989r przed każdymi formalnymi wyborami, nie jest dokonywana ? Jeśli tak. Wybory 2007r ... pokazały ? Ludzie mieli "szeroki " wybór spośród " niepodległościowców " , i wyboru "dokonali " ... Rolling Eyes

Robert Majka , polityk , Przemyśl , 22 października 2007r
www.sw.org.pl ,
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maciej
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1221

PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kraków: Minister Ziobro lepszy od Gowina


W okręgu krakowskim (nr 13) w wyborach do Sejmu zwyciężyła Platforma Obywatelska z wynikiem 47,35% głosów. PiS uzyskał tam 34,43% głosów. Trzeci, z poparciem 9,67%, był w Krakowie LiD. Lider listy PiS Zbigniew Ziobro wygrał z "jedynką" z listy PO Jarosławem Gowinem.

Pojedynek liderów list PiS i PO był określany jako prestiżowy. Ostatecznie okazało się, że Ziobro uzyskał 164 681 głosów i wygrał z Gowinem, który otrzymał 160 465 głosów.

Takie wyniki podała w poniedziałek Okręgowa Komisja Wyborcza na podstawie danych ze 100% lokali wyborczych.

5-procentowego progu nie przekroczyły w Krakowie: PSL - 4,18%, Polska Partia Pracy - 1,67%, Liga Polskich Rodzin - 1,22%, Samoobrona RP - 0,62% Partia Kobiet - 0,86%.

Według nieoficjalnych prognoz, PO w okręgu krakowskim mogłaby liczyć na 7 mandatów poselskich, PiS na 5, a LiD na 1.

Okręgowa Komisja Wyborcza dokona podziału mandatów dopiero po oficjalnym ogłoszeniu przez PKW, które komitety przekroczyły próg wyborczy. Z rozkładu głosów wynika jednak, że posłami zostali:

- z listy PO: dotychczasowy senator Jarosław Gowin - 160 465 głosów, dotychczasowy poseł Ireneusz Raś - 15 808, dotychczasowy poseł Jerzy Fedorowicz - 15 649, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Krakowa Katarzyna Matusik - Lipiec 15 130, radny wojewódzki Łukasz Gibała 11 413, dotychczasowy poseł Jacek Krupa 7 293, Andrzej Ryszka radny powiatu w Olkuszu - 7 292.

- z listy PiS: minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro - 164 681 głosów, koordynator ds. służb specjalnych Zbigniew Wassermann - 6 478, szef krakowskiego oddziału IPN Ryszard Terlecki - 4 246, dotychczasowy poseł Andrzej Adamczyk 3 421 i radny miejski z Olkusza Jacek Osuch 2 458.

- z listy LiD: adwokat Jan Widacki 24 963.

Frekwencja w okręgu wyborczym nr 13 wyniosła 61,38%.

(PAP)

_________________
Maciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
edekwroblewski
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 94

PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 4:44 pm    Temat postu: i po wyborach Odpowiedz z cytatem

winny jest jeden czlowiek to WALESA bo powiedzial jak wygra PIS to on zaklada nowa partie i wraca do polityki. A narod go niechce dlatego glosowali na PO.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20071022/WYBORY02/71022040/0/wybory11

Z 20 miejsca z listy PiS do Sejmu !!!

WYBORY – AKTUALNOŚCI

22 października 2007 - 16:45

Krosno, Przemyśl > Bury czarnym koniem PiS-u
Jan Bury, bezpartyjny inżynier z Markowej w powiecie łańcuckim, prawdopodobnie zostanie posłem z listy PiS w okręgu krośnieńsko-przemyskim.

Kuchciński i Zając wygrali wybory
22-10-2007


Startując z 20 miejsca zdobył 6 652 tysiąca głosów, co dało mu szóstą pozycję pod względem poparcia dla kandydatów PiS. Wyprzedził m.in. wicewojewodę Dariusza Iwaneczkę z Przemyśla (na liście był 5), dla którego zabraknie mandatu.

Wszystko wskazuje na to, że PiS będzie miał w okręgu 6 mandatów i jeden z nich przypadnie właśnie Buremu.

Wynik zaskakuje, bo Jan Bury był kandydatem spoza okręgu i nie jest tu szerzej znany. Jest działaczem katolickim, prezesem zarządu Fundacji Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II "Wzrastanie”.

W ub. roku został laureatem konkursu Świętego Michała Archanioła, nagrody starosty łańcuckiego.

Robert Majka , polityk , Przemyśl , 22 października 2007r
www.sw.org.pl ,
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotr-K
Częsty Użytkownik


Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 18

PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 9:43 pm    Temat postu: Re: i po wyborach Odpowiedz z cytatem

edekwroblewski napisał:
winny jest jeden czlowiek to WALESA bo powiedzial jak wygra PIS to on zaklada nowa partie i wraca do polityki. A narod go niechce dlatego glosowali na PO.


http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat...mp;ticaid=14af2

"Wszystkie partie, nawet komuniści, powinniśmy usiąść i na bazie wszystkich mankamentów z rządów Kaczyńskich popatrzyć i pozakładać zapory - ocenił b. prezydent.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazimierz Michalczyk napisał:


"Uaktywnić ludzi żeby reagowali na wszystkie decyzje rządu. Pozytywnie, jak decyzje będą dobre i stawanie na barykadach, jak rząd działa wbrew naszym interesom.
Świadome społeczeństwo interesuje się polityką nie tylko w czasie wyborów, tylko cały czas i reaguje zanim decyzje zostaną podjęte".


Dokładnie Kaziu o to chodzi, ponieważ przeważnie po wyborach bywa tak, że po tych chwilach euforii jednych i głębokiej frustracji drugich, następuje taki jakby marazm, oczekiwanie na to co zrobi nowa władza. Wielkie oczekiwanie na realizację tych wszystkich przedwyborczych obietnic. Z moich obserwacji wynika, że w dosyć krótkim czasie po wyborach, po tym takim wielkim bezpośrednim zainteresowaniu sprawami kraju, spada to co nazywamy czujnością społeczeństwa. Trzeba pilnować tego, żeby to chwilowe powiedzmy to wyraźnie, "wielkie" zaufanie, nie przerodziło się w ten brak czujności i reakcji, na odchodzenie od wyborczych obietnic i programów, co i tym razem, a ja myślę że szczególnie tym razem nam też będzie grozić. Dlaczego szczególnie tym razem?- ponieważ PO w tej kampanii wyborczej sięgnęło po argumenty które nigdy dotąd nie stanowiły istoty programu tej partii ani czołowych jej przedstawicieli, kiedy jeszcze byli umocowani w innych ugrupowaniach, a takich jest w tej partii całe multum. Bo nie ma się co oszukiwać, troska o"szarego" człowieka, społeczna wrażliwość, miłość do ludzi nigdy dotąd nie były priorytetami tych ludzi w praktyce, a i w nazwijmy to teorii również wyglądało to raczej skromnie. Tak więc pilnujmy"nowej" władzy, bo już zaczynają być widoczne symptomy "powrotu nowego", a mianowicie Buzek w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Boni w Ministerstwie Pracy i Polityki Socjalnej, to na razie zapowiedzi, ciekawe co i kto jeszcze będzie symbolem "powrotu nowego". Na koniec wątek osobisty, a mianowicie to, że traktuję ten wynik wyborów jako swoją osobistą wielką przegraną, ale jako że mam grubą skórę jeżeli chodzi o politykę, na dodatek dobrze zaimpregnowaną, więc mam nadzieję że przeżyję jakoś i ja i my wszyscy i że tym bardziej będziemy wszyscy trwali w swoich zasadach i pryncypiach.
Marek Radomski Rada Oddziałowa - SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group