Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pierwszy cud Platformy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Pią Lis 02, 2007 9:37 am    Temat postu: Pierwszy cud Platformy Odpowiedz z cytatem

Mirosław Gronicki wymieniany jako kandydat na ministra finansów w rządzie Donalda Tuska, zapytany przez "Rzeczpospolitą" czy Platforma zdoła zrealizować obietnice przedwyborcze odpowiedział bez ogródek :


cytat:


"Chyba należy rozróżnić obietnice składane w ramach kampanii wyborczej i wynikające z logiki, od rzeczywistego programu gospodarczego. Przy założeniu w miarę spójnego programu gospodarczego, część z nich można będzie spełnić, ale np. podniesienie płac w sferze budżetowej kłóci się z dążeniem do zmniejszenia fiskalizmu. Tak samo chęć zwiększenia nakładów na infrastrukturę. Łatwiejsze - w sensie finansowym - może być natomiast usprawnienie instytucji." - koniec cytatu



Tylko przez wrodzoną skromność nie powiem:A nie mówiłem.





Marek Radomski Rada Oddziałowa - SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Harcownik
Weteran Forum


Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 131

PostWysłany: Pią Lis 02, 2007 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja powiem:

A K...a nie mówiłem!

A skuć morde trzeba tym co ich wybrali
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pią Lis 02, 2007 7:37 pm    Temat postu: Spod jednoatomowej warstwy złota już wyziera tombak Odpowiedz z cytatem

Tu, na tym forum to wszyscy to mówiliśmy. I nie musimy się teraz przekonywać, ani udowadniać kto był pierwszy. Przecież PO to ci ludzie prezia, którzy może jeszcze sami o tym nie wiedza (choć część z nich wie to już od dawna). To przecież jest cwańsza część UW. Ci bardziej prości i bardziej związani od dawna z SLD (i jego antenatami) utworzyli demokratów.pl po czym zespolili się z centralą. Siła takich tkwi w ich sile ujadania. Więcej niczym pochwalić się nie mogą, bo to już podpadałoby pod paragrafy.
Problem jest w tym jak z tą prawdą dotrzeć do naiwniaków zauroczonych prymitywną w sumie retoryką. W końcu zobaczą sami (przynajmniej ci nieco bystrzejsi), ale czasu szkoda.
Oprócz tego widać, że rozpoczął się smutny bo prawdziwy (i poza kabaretem) kabaret.
Kolejna już powyborcza obietnica Donalda T. dotyczyła skompletowania koalicji do 01.11.2007. Czyżby zegar stanął? Panie Donek kogo pan tam w ministry bierze? My Naród chcemy wiedzieć. Nam się to należy. M.Boniemu pasowałaby do towarzystwa Beata Sawicka. Z materiałów CBA niedwuznacznie wynika, że zna się na prywatyzacji służby zdrowia i że jest taka dobra, wzrusza niczym niewolnica Izaura. Niech odpracuje swe winy. A i panu Waldkowi też się coś należy, ma swoje potrzeby, tez miał przecież dwa lata postoju, więc musi się jakoś z kompanionami odkarmić.
Co dostanie ta grupa, która na PO najbardziej liczyła tj. więźniowie? (78% poparło PO). Donaldzie nie zawiedź ich. To wielcy eksperci w prawie, bankowości, policji. Ministrem Finansów zrobiłbym sen. Stokłosę. On w tym ministerstwie miał dobre kontakty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Pią Lis 02, 2007 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzegorz - Wrocław napisał:
Tu, na tym forum to wszyscy to mówiliśmy. I nie musimy się teraz przekonywać, ani udowadniać kto był pierwszy.




Panie Grzegorzu- to nie jest kwestia licytacji kto był pierwszy, a tylko mimo że sprawa jest poważna chęć skomentowania jej w trochę lżejszej formie- nastąpiło więc małe nieporozumienie.




Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pią Lis 02, 2007 11:50 pm    Temat postu: Nie chodzi o małe zawody, ale jak podołać? Odpowiedz z cytatem

Przepraszam bardzo, ale chyba źle zostałem zrozumiany. Ja nie widzę tu walki o miejsca. Chciałem jedynie zasugerować, że może by coś zrobić by rzecz istotnie posunąć do przodu, by dotrzeć z prawdą do szerszych rzesz, które może czułyby to samo, gdyby im parę słów podpowiedzieć, czy pokazać jakieś proste w sumie drogi rozumowania.
Pamiętam jak tuż przed wyborami byłem na konwencji PiS we Wrocławiu. Wszyscy byli zadowoleni, wszyscy tak samo lub prawie tak samo myśleli, wszyscy byli za PiS, a wynik znamy. I tu jest podobnie. Co z tego, że w tej małej Sad enklawie wypowiadamy swe myśli i widzimy, że są podobne. A na zewnątrz jest ciemno i zimno. Ja zachęcam do poszukiwania dróg poszerzenia naszego forum. Widzę pewien postęp, ale są też zagrożenia. Bogaci bogacąc się mogą więcej przeznaczać na bal na 'Titanicu' dla pospólstwa. Byle tylko odwieść ludzi od samodzielnego myślenia, od patrzenia złodziejom na ręce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Sob Lis 03, 2007 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzegorz - Wrocław napisał:
Chciałem jedynie zasugerować, że może by coś zrobić by rzecz istotnie posunąć do przodu, by dotrzeć z prawdą do szerszych rzesz, które może czułyby to samo, gdyby im parę słów podpowiedzieć, czy pokazać jakieś proste w sumie drogi rozumowania.
Pamiętam jak tuż przed wyborami byłem na konwencji PiS we Wrocławiu. Wszyscy byli zadowoleni, wszyscy tak samo lub prawie tak samo myśleli, wszyscy byli za PiS, a wynik znamy. I tu jest podobnie. Co z tego, że w tej małej Sad enklawie wypowiadamy swe myśli i widzimy, że są podobne. A na zewnątrz jest ciemno i zimno.




Oczywiście Panie Grzegorzu, pełna zgoda co do tego o czym Pan pisze. Też jestem zdania że zarówno z samego faktu istnienia tego forum, oraz z prowadzonych na nim dyskusji powinno coś wynikać. Myślę że celem powinno być wypracowywanie stanowiska w takiej czy innej sprawie i przebijanie się z nim do szerszej opinii. Jako że najbliżej nam do PiS, więc należy chyba podjąć próbę nawiązania bardziej oficjalnych kontaktów i zaoferowanie naszej pomocy, nie wyrzekając się jednocześnie stworzenia czegoś własnego,choć właściwie już coś takiego mamy co mogłoby być zalążkiem na przykład partii politycznej, grupy wpływu lub czegoś w tym rodzaju,mam na myśli Stowarzyszenie Solidarności Walczącej. To prawda że PiS w pewnym momencie popadł w zbytnie zadufanie w sobie i to zostało ukarane i zweryfikowane wynikiem wyborczym. Myślę że w tej kampanii wyborczej, nie byli skłonni do przyjmowania życzliwych rad od ludzi im przychylnych i to się zemściło, myślę że ze szkodą dla Polski niestety i mam nadzieję że z tego zostaną wyciągnięte właściwe wnioski.






Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum