Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

O rejestracji stron internetowych

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Czw Lis 15, 2007 1:03 pm    Temat postu: O rejestracji stron internetowych Odpowiedz z cytatem

Data: Thu, 15 Nov 2007 12:20:25 +0100
od: andrzej.pieczyrak@onet.eu
O rejestracji stron internetowych


Witam Państwa,
Proszę i zachęcam do przeczytania mojego artykułu o problemach związanych z rejestracją strony internetowej Niezależny Serwis Informacyjny Gliwice: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/klopotow_z_rejestracja_czasopisma_ciag_dalszy_49999.html


Być może uznają Państwo, opisaną w artykule historię za banalny przypadek. Może uznają Państwo, że jestem przewrażliwiony i niepotrzebnie przejmuję się tą sprawą. Być może mają Państwo rację, ale moje dotychczasowe doświadczenia (opisane na mojej stronie www.nsigliwice.republika.pl) skłaniają mnie do “dmuchania na zimne”. W całej tej historii jest zbyt wiele “szukania przeciwności” przez sąd.

Nie jestem potentatem finansowym i nie stać mnie na zatrudnianie rzeszy prawników ani na wielomiesięczne wymiany pism. Zdecydowałem się na wydawanie ulotki pod namową wielu ludzi, którzy podobnie jak ja czuli się bezradni i bezbronni w starciu z lokalną władzą. Zdawałem sobie sprawę, że hasło: “nie jesteśmy po to, aby chwalić władzę, lecz aby tej władzy patrzeć na ręce” nie zjednuje mi przyjaciół wśród rządzących. Z obawy przed ewentualnym procesami, każdą informację sprawdzałem po wielekroć zanim zdecydowałem się na jej publikację. Dzięki temu nikt nie wytacza mi procesów o pomówienia, zniesławienie. Mam jednak wrażenie, że wszelkimi sposobami “ktoś” stara się utrudniać nam wydawanie pisma. Opisany w artykule przypadek jest dla mnie ewidentną próbą zablokowania naszej strony internetowej... próbą złożenia kolejnego doniesienia do prokuratury o “wydawanie czasopisma bez zezwolenia”.

W internecie znajduje się sporo stron (w tym stron www instytucji państwowych i samorządowych), które nie posiadają rejestracji, a ich właściciele nawet o tym nie myślą. Dlaczego zatem utrudnia się i blokuje rejestrację strony jednej z niewielu osób, która występuje z takim wnioskiem?


Być może już niedługo w niewielkim mieście Gliwice odbędzie się cichy proces, w którym niepokorny autor strony internetowej zostanie skazany... zaś strona zamknięta. Czy tak ma wyglądać prawo do krytyki zagwarantowane w ustawie Prawo prasowe?

Wiem, że samotnie nie jesteśmy w stanie przeciwstawić się takiemu traktowaniu obywateli przez władze, dlatego proszę Państwa o pomoc i wsparcie. Wierzę, że gdy sprawa przestanie być lokalną, to może uda się osiągnąć sukces.

Proszę i namawiam Państwa do przesłania mojego listu wszystkim, którzy podobnie jak ja rozumieją misję dziennikarską.


Z góry dziękuję
Andrzej Pieczyrak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Edward Soltys
Weteran Forum


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 613

PostWysłany: Pią Lis 16, 2007 4:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myslac pozytywnie, sprawa w koncuposzla w dobrym kierunku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sob Lis 17, 2007 11:20 pm    Temat postu: Chcesz mieć stronę, to cię przeczołgamy Odpowiedz z cytatem

Widać, że po wyborach wraca 'nowe'. Prokuratorzy 'ujawniają', że 'były na nich wywierane naciski', a może sami czuli się do 21.10 nieswojo i miast zajmować się swoimi ulubionymi sprawami musieli badać sprawy jakichś Blid, Sawickich.
Ciekawe czy strona 'spieprzajdziadu' i podobne jej kloaczne strony dokonały stosownych opłat i rejestracji.
A tak poważniej, to oczywiście tego typu praktyki są poważnym ograniczeniem wolności obywatelskich. Przecież nikt nikomu strony nie instaluje w komputerze na siłę. Chcę ją oglądać - oglądam, nie chcę - wybieram inną. W tej kwestii powinno być tak, że jak chcę prowadzić stronę to ją prowadzę i komukolwiek powinno być wara, o ile nie naruszam w ten sposób czyichś praw lub ogólnie przyjętych norm. Pamiętam jak w latach '80. obecnie wielki 'demokrata' Jerzy Urban chciał koncesjonować posiadanie anten TV SAT.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum