Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pocałunek posła Wenderlicha

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 5:09 pm    Temat postu: Pocałunek posła Wenderlicha Odpowiedz z cytatem

http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/druga_strona_061013/druga_strona_a_1.html

Pocałunek posła Wenderlicha


Jerzy Wenderlich, poseł SLD i wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, stwierdził w środę, że PiS podporządkowało sobie media publiczne, a teraz walczy przeciw mediom komercyjnym. - Jest to walka przeciwko wartościom takim, jakie w swoim niezależnym dziennikarstwie niosą Morozowscy i Sekielscy, Lisowie i Żakowscy, Miecugowowie i Sianeccy, Wojewódzcy i Majewscy - mówił Wenderlich. Co na to sami zainteresowani?
jar

--------------------------------------------------------------------------------

Łatka, nie pochwała


Grzegorz Miecugow, szef wydawców TVN 24, prowadzący "Szkło kontaktowe"

To jest raczej łatka, a nie pochwała. Kiedy poseł Ryszard Kalisz tłumaczył, że oni się nauczyli na swoich błędach, to widziałem, że sam nie wierzy w to, co mówi. Niech się politycy zajmą swoimi sprawami, a nie nami, bo są tak niewiarygodni w tym, co mówią i robią, traktują media jak łup, który rzeczywiście przechodzi z rąk do rąk.

Za trzy lata ich obrońcami będą dzisiejsi władcy. Jak politycy mają media, to wszystko jest w porządku, jak ich nie mają, to krytykują. Nie pamiętam, by poseł Wenderlich wypowiadał się na temat naszej niezależności trzy lata temu.


To nie powód do dumy


Kuba Wojewódzki, autor talk-show w TVN


Nie chciałbym być cytowany ani podawany jako przykład do mniej lub bardziej niefajnych interesów lewicy ani prawicy. Mam taką filozofię, że polityk to jest taki człowiek, który nawet w miejscowości bez rzeki obiecuje wybudować most. Niezależnie czy z lewa, czy z prawa, wszyscy politycy zarządzają społeczną potrzebą nienawiści, agresji czy frustracji. Ja sympatyzuję ze zdrowym rozsądkiem, a nie z lewicą czy prawicą. Nie chciałbym być cytowany ani przez Wenderlicha, ani przez Niesiołowskiego, bo każdy z nich ma na sumieniu jakąś skrajność: jeden nieco czarnawą, drugi czerwoną. Nie jest to dla mnie powód do dumy, ale też nie do specjalnej żałoby. Mam świadomość, że rzucam słowa w eter i każdy może nimi operować.

Nie czuję się specjalnie wyróżniony, pamiętam karygodne zachowania pani Danuty Waniek, o których dziś się zapomina w fatalnym kontekście pani Elżbiety Kruk. Największym problemem polskiego życia społecznego jest amnezja ludzi, którzy siedzą przed telewizorami i szybko zapominają, jak wiele brudu za paznokciami mają zarówno ci z lewa, jak i z prawa.


Nie jestem pamiętliwy



Jacek Żakowski, "Polityka"
RAFAŁ GUZ
To zawsze przyjemnie, jak ktoś człowieka docenia. Dwa, trzy lata temu nie zauważałem takich objawów.

Opozycja zawsze szuka ratunku w wolnych mediach, a władza w mediach, które kontroluje. Tak to jest w Polsce, niestety. Co do posła Wenderlicha i jego ocen telewizji Roberta Kwiatkowskiego ja nie jestem pamiętliwy, podobnie jak premier Kaczyński. Jak człowiek się zmienia na lepsze, to nie trzeba mu do końca życia wypominać, że był gorszy. Może to jest nadmiar chrześcijaństwa w moim przypadku, ale tak myślę. Ktokolwiek broni wolnych mediów, jest dobrze. Jak Jarosław Kaczyński przejdzie do opozycji, też będzie bronił wolnych mediów przed mediami, które będzie próbował zawłaszczyć Jan Rokita bądź ktokolwiek inny. Taka jest w Polsce tradycja, każdy, kto rządzi, używa w Polsce swej siły, by kontrolować media, i wtedy opozycja ich broni; to jest fenomen demokracji.

Przypomnę tylko, że jak Kaczyński był w kłopocie i był inwigilowany, to "Gazeta Wyborcza" go broniła, co dziś wydaje się mało prawdopodobne.

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum